vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

339 επισκέπτες, 0 χρήστες

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #270 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 16:08 »
Εγώ άλλαξα αντίσταση και βαμβάκι με άλλο που πήρα έτοιμο. Δηλαδή με τα 2εκ όπως λες. Άπλωσα και το βαμβάκι όσο καλύτερα μπορούσα, ΑΛΛΑ τίποτα δεν κατάφερα. αν πρέπει να παιδεύομαι περισσότερο, τότε δεν είναι για εμένα.
Γεμίζοντας όμως από κάτω, με το ίδιο στήσιμο (δεν άλλαξα αντισταση - βαμβάκι), οι διαρροές σταμάτησαν!!!!!!
Έχει κανένας εξήγηση; Αντίσταση - βαμβάκι - άπλωμα, δεν άλλαξαν. Οι διαρροή σταμάτησε! Άρα;


Δοκιμή πριν από δευτερόλεπτα να γεμίσω από την τρύπα στο πλάι...... ΠΟΤΑΜΙ από κάτω. Έβαλα μάλιστα και λιγότερη ποσότητα μπας και άλλαζε κάτι.


Σκουπίζω, ξεβιδώνω βάση, γεμίζω από κάτω, (πάντα με το ίδιο υγρό) και .......... Όλα μια χαρά.


Να πω επίσης ότι όταν γεμίζω από το πλάι προσέχω η δεύτερη μικρή τρύπα να είναι καθαρή για να βγαίνει ο αέρας.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2015, 16:16 από camber »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #271 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 16:23 »
Όταν γεμίζεις από κάτω και μετά βιδώνεις την κεφαλή σιγουρεύεις απλά ότι όλες οι τρύπες βρίσκουν αέρα και όχι υγρό.
Όταν γεμίζεις από το πλάι πρέπει να κρατάς ελαφρά προς τα κάτω το eGrip για να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα (το drip tip να βλέπει προς το πάτωμα). Αν το κρατάς ακριβώς πλάγια κάποιες τρύπες θα είναι στο υγρό και κάποιες στον αέρα οπότε θα έχεις διαρροή κατά το γέμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 19:36 »
Γέμισα και γω από κάτω για δοκιμή και όντως σχεδόν καθόλου διαρροή. Μόνο 1-2 σταγόνες όταν τελείωσε η μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #273 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 20:17 »
Όταν γεμίζεις από κάτω και μετά βιδώνεις την κεφαλή σιγουρεύεις απλά ότι όλες οι τρύπες βρίσκουν αέρα και όχι υγρό.
Όταν γεμίζεις από το πλάι πρέπει να κρατάς ελαφρά προς τα κάτω το eGrip για να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα (το drip tip να βλέπει προς το πάτωμα). Αν το κρατάς ακριβώς πλάγια κάποιες τρύπες θα είναι στο υγρό και κάποιες στον αέρα οπότε θα έχεις διαρροή κατά το γέμισμα.
Έτσι ακριβώς κανω κι εγώ και διαρροή μηδέν!
Επίσης απο κάτω στην βάση για να μικρύνει η τρύπα και να μην έχω τόσο αεράτη τζούρα, έκοψα απο ενα μπουκαλάκι (για υγρό) το πώμα, αλλά όχι όλο παρά μόνο το μισό πού εχει τρυπα στην μέση και με την πατέντα αυτή (να ναι καλα ο camber που αντέγραψα την ιδέα του) η τζούρα έγινε όπως την θέλω και δεν ακούγεται και το σφύριγμα...!

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #274 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 18:24 »
Δεν με θέλει τελικά το egrip….
Πάνω που το θέμα με τις διαρροές είχε λυθεί, σήμερα πήγα να αλλάξω αντίσταση – βαμβάκι.
Πρώτη προσπάθεια και το egrip δεν πυροβολεί. 3 flash στο στρογγυλό led και τίποτα άλλο.
Άνοιγμά και προσπάθεια να το πειράξω λίγο αλλά τίποτα.
Αλλάζω βάση και βάζω τη δεύτερη εργοστασιακή κεφαλή (CS) που είχε μέσα το κιτ.
Πάλι τα ίδια. Δεν την βλέπει πουθενά……….
Βάζω την παλιά, (για κάποιο λόγο δεν την είχα πετάξει) και ξαφνικά το egrip δουλεύει.
Το αφήνω στην άκρη, γεμίζω το ναυτίλο μου και φεύγω για δουλειά.
 
Το μεσημέρι κάνω μια προσπάθεια να βάλω στην RBA καινούρια αντίσταση (από τις έτοιμες της joyetech).
Χωρίς να ξέρω το γιατί, δουλεύει αλλά το υγρό βγαίνει από κάτω ποτάμι.
Ανοίγω, παίζω λίγο με το βαμβάκι και……. Τζίφος. Δεν πυροβολεί και πάλι. >:(


φτάνω σιγά σιγά στα όρια.....
 

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #275 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 19:35 »
Αφού δοκίμασα για 8-9 ημέρες την εργοστασιακή κεφαλή, έβαλα την RBA. Έβγαλα το βαμβάκι και έβαλα δικό μου.
Το άπλωμα του βαμβακιού το έκανα ξεβιδώνοντας το καπάκι, βγάζοντας το βαμβάκι σαν "αυτιά λαγού" και τοποθετώντας τα με κατσαβιδάκι. Στο βαμβάκι δεν υπερέβαλα, λίγα πράγματα και μετά βίδωσα τη βάση, γέμισα το τανκ μέχρι τη μέση (τελείως γυρισμένη η συσκευή προς τα κάτω) και το άφησα για λίγο.


Επειδή διάβασα για διαρροές το έχω πάνω σε χαρτοπετσέτα για να τσιμπίσω και την παραμικρή απώλεια.
Δεν έχει χάσει ούτε σταγόνα (εδώ και μισή ώρα).
Συμπεράσματα: Ο θόρυβος είναι έντονος. Η συσκευή ζεσταίνεται πιο εύκολα (δεν ξέρω πόσο είναι η αντίσταση, άφησα αυτή που είχε πάνω). Η τζούρα δεν μου φαίνεται απίστευτα αεράτη, σε καλούτσικα επίπεδα. Η γεύση είναι καλύτερη από τις εργοστασιακές αλλά δεν έπαθα και σοκ. Σε ψηλά βατ νομίζω πως η γεύση χάνεται τελείως. Σε χαμηλά βατ έχω λίγη υπερτροφοδοσία, όχι σοβαρά πράγματα. Επίσης το υγρό το "τρώει" για πλάκα.


Τελικό συμπέρασμα. Καλό βήμα η RBA βάση, τουλάχιστον δεν χρειάζεται να παίρνεις ανταλλακτικές κεφαλές κλπ, για τη γεύση περίμενα περισσότερα και ο θόρυβος είναι έντονος.


Επίσης ένα ερώτημα: Πως καθαρίζουμε το Egrip? Αν και το έπλυνα καλά με χλιαρό νερό όταν το πήρα αλλά και αρκετές φορές μετά, νομίζω πως υπάρχει μια υποψία γεύσης της συσκευής που δεν μπορώ να την ξεφορτωθώ με τίποτα.


 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #276 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 20:00 »
Έχω γεμίσει από κάτω, έχω γεμίσει από την πορτούλα με γυρισμένο το egrip προς τα κάτω (όχι τελείως), δοκίμασα βαμβάκι στα 2.5 cm και πάλι διαρροές. Μήπως είναι υπερτροφοδοσία; Η μόνη διαφορά που πρόσεξα με το βαμβάκι 2.5cm είναι πλέον δε σκάει το υγρό σα καψούλι όταν πατήσω για πρώτη φορά το power. Είμαι μόνος και άτυχος ή έχετε και οι υπόλοιπο το ίδιο θέμα την rba?  Δοκίμασα και τη φάση με το πλαστικό από κάτω. Στα πόσα watt ατμίζετε ρε παιδιά όσοι έχετε την rba και δεν έχετε διαρροή;

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #277 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 21:36 »
Σήμερα δοκίμασα της κεφαλές απο τον mas20w! Τα αποτελέσματα είναι φοβερά! Πολύ ντουμάνι,δυνατό χτύπημα, πλούσια γεύση και σε watt ανεβαινουν αρκετα!! Όσο για αλλοιωμένη γεύση και καμμένο ούτε κατά διάνοια! Εντάξει οι κεφαλές είναι λιγάκι τσιμπημενες 3.6€, αλλά αν πάρεις τις ολόιδιες (του Gs Air) έχουν φθηνότερα 2.9€ & άμα κάνεις παραγγελία απ'εξω λογικά θα έχουν ακόμα φθηνότερα!

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #278 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 21:39 »

Έκανες κάποια πατέντα και παίξανε; Εγώ δοκίμασα τις κεφαλές του GS Air και δεν παίζουν με τίποτα. Ένδειξη short...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #279 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 21:49 »
Εγώ έβαλα κεφαλή aspire BVC. Με πατέντα.
Έβγαλα το pin (βάση) από τhν CS και την έβαλα στη BVC.
Παίζει κανονικά!
Θα με τρελάνει εμένα το eGrip! Δεν παίζει με τίποτα η RBA ούτε η δεύτερη δική του εργοστασιακή.
Αυριο περιμένω ανταλλακτικά νέα απο ECIG.
Για να δούμε......

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #280 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 21:56 »
Θέμα με την rba  ειχα κι εγώ! Την 1η που αγόρασα δεν δούλευε με τίποτα! Την πήγα πίσω μου την άλλαξε ο υπεύθυνος του καταστήματος και τωρα ολα οκ!

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 06:40 »
Θέμα με την rba  ειχα κι εγώ! Την 1η που αγόρασα δεν δούλευε με τίποτα! Την πήγα πίσω μου την άλλαξε ο υπεύθυνος του καταστήματος και τωρα ολα οκ!


Έχουμε και λέμε:
Το eGrip δούλεψε:
1. Με την εργοστασιακή κεφαλή που είχε όταν ήρθε.
2. Με την δευτερη έτοιμη φυτιλοαντίσταση που έβαλα στην RBA. (Η πρώτη ήταν αποτυχία).


Προβληματα με διαρροές, λύθυκαν.


3. Τρεις προσπάθειες αλλαγής ετοιμης φυτιλοαντίστασης - Δεν τις βλέπει το eGrip. Ή καθόλου ή περιοδικά. δηλαδή είχα περίπτωση που άναψε μια δυο φορές και μετά τίποτα.
4. Κλασσική βάση και εργοστασιακή κεφαλή (αυτή που ήρθε με το κιτ). Δεν την είδε με τίποτα!!!
5. Aspire BVC κεφαλή με πατέντα (αλλαγή πιν). Δουλέυει με πολύ ντουμάνι αλλά από γεύση μηδέν τελικά.


Περιμένω εργοστασιακές σήμερα να δοκιμάσω και αρκετές έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις. Για να δούμε......   

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9648
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #282 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 08:33 »
Έκανες κάποια πατέντα και παίξανε; Εγώ δοκίμασα τις κεφαλές του GS Air και δεν παίζουν με τίποτα. Ένδειξη short...  :hmmm:
Παίζουν κανονικότατα χωρίς κάποια πατέντα οι κεφαλές του GS Air/Mas20w.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 10:05 »
Και όσοι χρησιμοποιείται τις εργοστασιακές κεφαλές (οχι αυτές για την RBA), αντί να πάρετε τις δικες του, πάρτε του GsAir/mas20w! Πάνω κάτω έχουνε τα ίδιο κόστος, αλλά καμια σχέση στην απόδοση/γεύση! ;)  Με τις κεφαλές της συσκευασίας ειχα θεματα με καμμένο και γεύση αλλοιωμένη!

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 12:50 »
Ρε παιδιά στα πόσα watt ατμίζετε με την rba?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151651 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11054 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345660 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147307 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208961 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360945 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13370 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos