vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 7 χρήστες
Zioa, Tem, patz, πολυς, manoslykos, amdnikos, SEB

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 20:30 »
Ατμοποιητες που δεν χρησιμοποιουμε καλο ειναι να ειναι χωρις υγρα
και αντιστασεις.........τουλαχιστον αυτο κανω εγω  :)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:03 »
λοιπον βαζω την αντισταση κουμπονω το μοντακι, στη πρωτη τζουτα ταναπου ολα υγρα εξω ξεχειλισαν ολα, σκεφτομε δεν ειναι τιποτα θα στρωσει ξανακανω καμια τζουρα ακομη πιο ταναπου μεχρι που το υγρο χινοταν απο το τανκ με καθε τζουρα που εκανα

Για την πλημμύρα δεν ευθύνεται το πλύσιμο της αντίστασης. Όλοι τις πλένουμε.

1. Έφυγε στο καθάρισμα το πλαστικό στο πλαϊνό καπάκι που σφραγίζει την τρύπα αναπλήρωσης (απίθανο γιατί θα είχες ακόμη διαρροές).
2. Δεν βίδωσες καλά την κεφαλή στη βάση.
3. Δεν βίδωσες καλά τη βάση στο mod.
4. Παραγέμισες το τανκ.

Όταν έβαλες τη 2η κεφαλή θα έπρεπε να το κρατήσεις ανάποδα και να φυσήξεις από την τρύπα αέρα. Έτσι θα έβγαινε το πλεονάζον υγρό από την τρύπα του drip tip.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 21:45 »
Καταλαβαινω το τελευταιο που ειπες που επρεπε να φυσιξω απο τη τρυπα αερας εκει οκ δεν αντιλεγω αλλα δεν συνεβη τιποτα απο τα 4 που ανεφερες στην αρχη, τα εκανα ολα σωστα ισα ισα και πριν το χρησιμοπιησω τα ξανα τσεκαρα ολα απο την αρχη αν βιδωσαν καλα κτλπ επισης δεν το παραγεμησα, πιο λιγο απο τη μεση.

Δεδομενου του οτι δεν την εχω παθει λιγες φορες και καθε φορα οταν πλενω τη κεφαλη συμβαινει αυτο εμπειρικα και μονο το λεω πως ειναι απαγορευτικο να τη πλενεις και επιμενω σε αυτο, εξαλου το ιδιο ατμισμα θα κανεις ειτε τη πλυνεις ειτε οχι, αν ειναι να τα φτυσει θα τα φτυσει αυτο δεν αλλαζει τουλαχιστον στους εργοστασιακους, για 'μενα την αφηνεις οπως ακριβως ειναι και οσο κρατησει.
Δεν υπαρχει περιπτωση να της δωσεις περισοτερο απο 2-3 ωρες ζωης επιπλεον με το πλυσιμο.
Αν ηταν ετσι αντι να αλλαζαμε κεφαλι θα τη πλεναμε και θα την ειχαμε για κανα χρονο :P

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 06:23 »
Θελω να κανω μια επισημανση και δυο ερωτησεις αφου πρωτα πω οτι απο το μεσημερι που το εχω στα χερια μου πυροβολαει,βγαζει τρελο ντουμανι και το εχω λατρεψει!
Επισημανση: Οι ανταλλακτικες κεφαλες εχουν στην κορυφη τους ενα oringακι, οταν ξεβιδωσεις την βαση της κεφαλης μαζι με την κεφαλη αυτο το oringακι εχει την ταση να μενει μεσα στο τανκακι,αν λοιπον γινει αυτο,μολις ξαναβιδωσεις την κεφαλη αυτη δεν στεγανοποιειται με αποτελεσμα υπερτροφοδοσια. Επισης στην βαση του drip tip εχει την ταση να μαζευει υγρο που παιζει και να το ρουφηξεις οταν μαζευτει αρκετο αλλα αυτο λυνεται ευκολα με μια χαρτοπετσετα!

Ερωτηση 1η: Στις οδηγιες λεει πως οταν φορτισει πληρως η μπαταρια το λαμπακι του κουμπιου θα σταματησει να αναβοσβηνει και θα παραμεινει αναμενο αλλα στο δικο μου egrip οταν φορτισει πληρως το λαμπακι σβηνει εντελως δεν μενει αναμενο! Ετσι γινεται σε ολα και απλα κανει λαθος το εγχειρίδιο χρησης η ετσι κανει μονο το δικο μου επειδη ετσι γουσταρει; :P

Ερωτηση 2η: Ποτε θα φερει ανταλλακτικες κεφαλες η ecig οεο; Μπηκα στο site αλλα δεν ειχε διαθεσιμες... ???


Στάλθηκε από το HTC Desire X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9610
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 07:42 »
1. Γίνεται σε όλα
2. Λογικά σύντομα αφού η συσκευή είναι νέα στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 07:51 »
Οι ανταλλακτικες κεφαλες εχουν στην κορυφη τους ενα oringακι, οταν ξεβιδωσεις την βαση της κεφαλης μαζι με την κεφαλη αυτο το oringακι εχει την ταση να μενει μεσα στο τανκακι,αν λοιπον γινει αυτο,μολις ξαναβιδωσεις την κεφαλη αυτη δεν στεγανοποιειται με αποτελεσμα υπερτροφοδοσια.

Και αυτό πως αποφεύγετε?
Δηλαδή δεν ρίχνουμε νερό στη κεφαλη, τη τοποθετούμε στεγνή για να μη χειροτερεψουνε τα πράματα ή κάνουμε κάτι άλλο?


ΥΓ:Οποιος ξεμείνει από κεφαλές τι κάνει? Περιμένει ποτε θα φέρει η e-cig?  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2014, 08:49 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 11:00 »
Pastafarai  δε κατάλαβα αυτό που έγραψες. Μπορείς να το εξηγήσεις σε παρακαλώ βάζοντας και καμμιά φώτο;

Ακόμα παίρνω έντονα καμένο. Δοκίμασα διάφορες συμβουλές αλλά το πρόβλημα παραμένει. 2 κεφαλές έχω βάλει μέχρι στιγμής. Η πρώτη δούλεψε τέλεια για 10ml και μετά καμένο. Η δεύτερη δούλεψε καλά για 3ml και μετά καμένο. Πάω για τρίτη και τρίτη και τρελαίνομαι γιατί ούτε 20ml δεν έχω κάνει στο σύνολο.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 11:08 »
Εγω δεν περνω καθολου καμενο, τωρα εχω διαροες ολη την ωρα στο στομα υγρα κτλπ συνεχεια δε ξερω τι συμβαινει και εχω αλλαξει και κεφαλη, ουτε εγω καταλαβα τι ειπε ο φιλος, επισης ρε παιδια κεφαλες για το e-grip που θα βρω??? η e-cig δεν εχει σε αποθεμα απο οσο γνωριζω.

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 13:30 »
Παιδιά σίγουρα κάτι κάνετε λάθος. Ελενξτε το πλαστικό οριγκ που βρίσκεται στην κεφαλή μήπως το βαλατε ανάποδα. Πραγματικά τόσα που λέτε μου κάνουν μεγάλη περιέργεια. Ευτυχώς δεν έχω τίποτα απο ολα αυτά που λέτε. Μονο που σε υψηλά w αρχίζει και βγάζει λίγο καμένο.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:31 »
Κι εγω τωρα μια χαρα ειμαι, οταν θα ξανα αλλαξω κεφαλη δεν ξερω ποσο καλα θα ειμαι...εκει τι παθαινω παντα..και πριν οταν το αγορασα με τη κεφαλη μεσα μια χαρα ημουν, οταν την αλλαξα εγιναν ρδελομπου ολα.

Παιδια τελικα κεφαλες που θα βρω? Δεν υπαρχουν πουθενα? θελω να παρω καμια 10αρια καβατζα να εχω.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:50 »
Είχα επικοινωνήσει Παρασκευή με eCig και μου είπαν παραλαμβάνουν σε 6 ημέρες. Κοντεύουμε  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:52 »
Capable oring είναι το πλαστικό στο πάνω μέρος της κεφαλής; Αν ναι πως γίνεται να το βάλουμε λάθος αφού έρχεται έτοιμο με την αντίσταση. Αλλάζεις κεφαλή, τη βιδωνεις στη βάση και μετά τη βιδωνεις στο μοντάκι. Έτσι δεν πάει; Όταν πάω σπίτι θα προσπαθήσω να ανοίξω την κεφαλή να δω άμα έχει καεί. Υπάρχει κάνας οδηγός γι αυτό;

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 15:06 »
Δες στην παρουσίαση http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23332.msg778469.html#msg778469 πως είναι η κεφαλή ανοικτή.
Ανοίγει πολύ εύκολα κρατώντας τη βάση και τραβώντας το καπάκι της κεφαλής σιγά-σιγά με ένα πενσάκι. Για να μη χαλάσω τα σπειρώματα της βάσης του eGrip βίδωσα την κεφαλή σε CE4+ και εκεί τράβηξα το καπάκι της κεφαλής (κάνει και thor, nobacco epsilon κλπ).

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 15:34 »
Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με τα ευρήματα μου.

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 15:51 »
ενα βιντεακι απο επισκευη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1877 247954 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:28
από supad
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis