vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

318 επισκέπτες, 0 χρήστες

Erlprinz

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #375 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 12:41 »
Πολλά παίζουν ρόλο.
Αντίσταση, ποσότητα βαμβακιού, ύψος της αντίστασης απο το ντεκ κλπ.
Μια εικόνα=χίλιες λέξεις οπότε αν μπορείς ανέβασε φώτο σπό το στήσιμο σου.
Μη περιμένεις από τον Elprinz ντουμάνια, σε αυτό το θέμα τον βρήκα χειρότερο από τον KFL+.
Γεύση όμως έχει καλή και η τζούρα του όντως είναι αεράτη αλλά κανονικά με το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα θα έπρεπε να γινόταν πιο σφιχτή.
Ανέβασε φώτο και το ξανασυζητάμε.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #376 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 16:44 »
Εγω παντως απογοητεύτηκα απο τα τερτίπια του και τον έβαλα στο συρτάρι.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #377 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 19:49 »
Ποια τερτίπια του, καλέ;
Αν προσέξεις ελαχιστότατα με το βαμβάκι, μια χαρά είναι.
Ούτε διαρροές όρθιος, ούτε ξαπλωμένος.
Ούτε θέλεις πένσα για να τον λύσεις, ούτε τον πασαλείβεις με γλυκερίνες, ούτε τον αναποδογυρίζεις, ούτε κατσαβίδια για να γεμίσεις, ούτε μπουκώματα, ούτε βίδες που κόβουν το σύρμα...


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #378 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 19:53 »
πραγματικά αν μπει σωστά το βαμβάκι είναι τελείως απροβλημάτιστος,προσωπικά τον απολαμβάνω...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #379 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 19:56 »
Μαζί, Ιωάννα μου.
Τον έχω πάνω στο στικάκι, με το νάνο κοστουμάκι του και κλωνοgambit και είναι αμαρτία ο άτιμος....Ακόμη και χωρίς φρέσκια αντίσταση.
Στον καιφούν, μου λέει η γεύση του πότε να αλλάξω αντίσταση. Σ΄αυτόν αλλάζω επειδή το θυμάμαι. Αλλιώς, μόνο αν μαζέψει κουκούλι, διαμαρτύρεται.

Αλλά, γούστα είναι αυτά...
Λάμπρο, δώσε του άλλη μια ευκαιρία. Αν δεν... δώσε τον ή πούλα τον σε κάποιον. Εγραψα και μετά συνειδητοποίησα ότι μπορεί άθελα να σου πέρασα το μήνυμα ότι δεν τον στήνεις σωστά, αλλά είσαι αρκετά παλιός για κάτι τέτοιο. Πιθανόν να μη σου ταίριαξε, όπως σε όλους μας δεν ταιριάζει κάτι που πολλοί εκθειάζουν.

Η Ιωάννα καταλαβαίνει τι εννοώ...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #380 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:01 »
η αλήθεια είναι ότι απατώ τον καυφούν μου όλο και περισσότερο από τότε που τον έμαθα τούτον εδώ καλύτερα.Έχει καλύτερη γεύση ο άτιμος κι έτσι του συγχωρώ το ελαφρώς λιγότερο ντουμάνι.Δεν τον δοκίμασα ακόμα όμως με γλυκό υγρό  :hmmm:
Συμφωνώ απόλυτα για την αλλαγή αντίστασης.Κι εγώ του αλλάζω από τύψεις  :))

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #381 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:07 »
 Τον έχετε δοκιμάσει με φυτίλι; Έλεγα να κάνω μια δοκιμή, επειδή θα κάτσει ακριβώς μέσα στα αυλακια, με αυτη την σκέψη. Δεν έχω δουλέψει φυτίλι ουτε μια φορα και δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται βέβαια..

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #382 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:10 »
Εγώ είμαι πιο new age ατμίστρια,δεν έχω κουράγια γενικως να ασχοληθώ με φυτίλια  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #383 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:17 »
Είναι τόση η διαφορά στη γεύση, ώστε δεν εχει πια νόημα το φυτίλι

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #384 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 20:21 »
Ουτε και εγώ εχω ασχοληθει καθολου, απο περιεργεια ρωτησα γιατι εχω εναν μινι κλωνο που δεν εχει παρει πολυ απο τον χρονο μου γιατι ειναι πολυ σφιχτος για εμενα. Γεύση πάντως εχει καλη..

Petra με κάλυψες..

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #385 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 00:27 »

Είναι τόση η διαφορά στη γεύση, ώστε δεν εχει πια νόημα το φυτίλι

Μια ερώτηση σε παρακαλω
Το βαμβάκι οταν το κόβεις το ξεφλουδιζεις απο επάνω κι από κάτω; Γιατί εγώ το βάζω όπως είναι απλά στρίβω λιγο την άκρη του για να περάσει μεςα απο το σύρμα και να το τραβήξω. Λέω μήπως φταίει αυτο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #386 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 01:16 »
Aπλά πράγματα κάνω...  :D
Αυτό με τη μυτούλα που κάνεις είναι καλό κόλπο. Μετά την κόβεις με το ψαλιδάκι κι αφρατεύεις το βαμβάκι.
Τέλος, ψαλίδισέ το λοξά από κάτω προς τα πάνω, ώστε στο κάτω μέρος το βαμβάκι να είναι πιο μακρύ από πάνω.
Η συνέχεια γνωστή. Πλέον μόνο το μισό πάχος του φυτιλιού είναι μακρύ. Το βάζεις στα λούκια κι αν περισσεύει, το κόβεις εκεί που αρχίζουν οι σπείρες που βιδώνει η καμπάνα. Το πάνω μέρος άσε το αφράτο και πλατύ όσο να κλείνει η καμινάδα από πάνω του χωρίς να το παρασέρνει.

Αν το κάνεις έτσι και δεν σε ικανοποιήσει, σταμάτα να ασχολείσαι μαζί του.
Δεν αξίζει τον κόπο να χαλιέσαι, ούτε καν για τον καλύτερο ατμοποιητή. Γεμάτη είναι η αγορά από μοντέλα, που σίγουρα κάποιο θα έχει το όνομά σου γραμμένο πάνω του. 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #387 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 05:21 »
Την ευκολια που εχoυν επισκευασιμοι τυπου KFL+, lemo και γενικα οσοι εχουν το ιδιο στυλ στησιματος απλα δεν υπαρχει πουθενα, και ο πιο ασχετος μπορει να στησει σε αυτο το deck, elprinz ειχα κι εγω, δεν προλαβα να τον στησω μου τον εστησε αλλος πρωτη φορα και εβλεπα αλλα ακομα και αυτο ηταν αρκετο για να με πεισει να μην τον δουλεψω, εχει περιεργο στισιμο, βεβαια ο λογος που τον παρατησα δεν ηταν αυτος αλλα η τζουρα του απλα δε παλευετε για τα γουστα μου, την εσφυξα τερμα για τερμα και ηταν λες και ανεπνεα δεν ατμιζα, τα εχουνε κανει μπαχαλο με τον αερα, θελω ''τσιγαρο'' οχι να αναπνευσω αερα, μεχρι και ο lemo που δουλευω τωρα με ενα μικρο ντριπτιπακι και οχι το ''χωνι'' που εχει επανω εσφυξε πιο πολυ και απο τσιγαρο η τζουρα, τεσπα ισως φταιω κι εγω που ειμαι οχι απλα κατα αλλα ''εχθρος'' της αερατης τζουρας, παιδια τα παραπανω ειναι προσωπικη μου αποψη και γνωμη μη παρεξηγηθω, γουστα απο γουστα διαφερουν εξαλλου ;)

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #388 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 07:34 »
Αερατη τζουρα ο erlprinz? Εχει αρκετα σφιχτη αν κλεισεις τον αερα, στα επιπεδα του kfl.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #389 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 07:41 »
Κι ομως την ειχα σφιξη τερμα με το κατσαβιδι και ηταν φουλ αερατη, η πιο σφιχτη τζουρα που ειχα ποτε σε επισκευασιμο προς το παρον ειναι του lemo, με μικροτερο drip tip και τερμα σφιξιμο ειναι αδυνατον να ατμισεις κυριολεκτικα μπουκωνει και γευση στα υψη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151734 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11106 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345711 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147393 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208996 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32980 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600558 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13415 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos