vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Erlprinz

Αποσυνδεδεμένος teot1

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #210 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 22:49 »
Ποσά ml χωράει;;;

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #211 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 22:55 »
6 ml το κανονικό και 3 ml το nano

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #212 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:15 »
Η ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΙΓΚΗΠΑ




Κάποτε ήταν ένας πρίγκηπας που ζούσε σε μια χώρα με πολύ ήλιο και χρώμα…. Ο ίδιος όμως ήταν παράταιρος… πολύ ψηλός, άχαρος και άχρωμος. Ζούσε σε ένα σπίτι εξίσου μουντό και αδιάφορο…. Παντού λευκό, γκρίζο και μαύρο.





Ωσπου κάποια στιγμή, η φίλη του τον λυπήθηκε και παρήγγειλε σε έναν αμερικάνο γνωστό της,  καινούρια ρούχα, αντάξια της βασιλικής του καταγωγής. Τα ρούχα αυτά σκοπό είχαν να του χαρίσουν χαρούμενο χρώμα και νέα σιλουέτα




Ιδού λοιπόν ο πρίγκηπας, στα πορφυρά….







…και στα χρυσά…




Διότι, ταυτόχρονα, η ελληνίδα φίλη του αποφάσισε να του φτιάξει δυο καινούρια παλατάκια, ασορτί με τα κοστουμάκια του, χαρούμενα πλέον, σαν τον ίδιο.





 
Ibtanked.com (πλαστικά τανκ 8.5$ έκαστο συν 8$ περίπου μεταφορικά). Τα τανκ έχουν εσωτερική διάμετρο όση το εργοστασιακό, αλλά μεγαλύτερη εξωτερική διάμετρο. Στη συσκευασία περιλαμβάνονται 4 orings





« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:10 από petra »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #213 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:36 »
οχι οτι θα σου ξεφευγε ο πριγκιπας .. τον εκανες παρδαλο σαν πριγκιπέσα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

περα της πλάκας πολυ ωραιο και μικρουτσικο εγινε ... μονο τσαμακια αλλαξες ?  τελεια σετακια

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #214 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:46 »
Την καμινάδα την είχα από το αυθεντικό κιτ του erlkonigin.
Ο αμερικάνος δεν πουλάει καμινάδες.
Πρέπει να έχεις ήδη μια.


Οι ερλ γενικά, ενώ είναι πολύ καλοί ατμοποιητές, είναι ωστόσο πολύ άχαροι.
Τώρα που έμαθα να τον στήνω σωστά και τον χρησιμοποιώ συχνά, δεν άντεχα αυτή τη μουντίλα.... θολό τζαμάκι και σκέτο inox.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #215 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 19:08 »
Πλεον στο club και εγω απο το Σαββατο.
Περιμενα οτι θα με ταλαιπωρησει με τη ποσοτητα βαμβακιου  αλλα απο το 1ο στησιμο δουλευει αψογα!
Πολυ καλη γευση/ντουμανι/χτυπημα αλλα και πιο αερατη τζουρα σε σχεση με τον KFL+.  :thumpup:
To μονο που με χαλαγε ηταν το πλαστικό drip tip οποτε εγινε η αγορα ενος Τ3 απο Steam Tuners και ομορφυνε απιστευτα (τουλαχιστον για τα δικα μου ματια).
Σε αναμονη τωρα για το nano kit



Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #216 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 19:15 »
Πολύ όμορφο το drip tip και είμαι και εγώ ένα κλικ από να το παραγγείλω. Σε σχέση με το πλαστικό το δικό του ο ατμός είναι ποιο δροσερός ή δεν έχει διαφορά;


off topic
Πολύ όμορφο box! Ποιο είναι;

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #217 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 19:25 »
Το πλαστικο ειναι ενα κλικ πιο δροσερο στις απανωτες τζουρες (λογικο μιας και ειναι χειροτερος αγωγος της θερμοτητας σε σχεση με το ατσαλι)


Περισσοτερες πληροφοριες και photos για το box μπορεις να βρεις εδω για να μη βγαινουμε off topic.


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1340.msg755328.html#msg755328

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #218 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 14:19 »
Στήθηκε κ φορέθηκε στο 30αρι.

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #219 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 16:02 »
Athan... Τον έχω και εγώ στο μάτι... :tongue_smilie:
και κάτι OFF TOPIC βλέπω το δάχτυλο σου και μου θυμίζει την πάλη που είχα με τον ΚV4...να υποθέσω πως από εκεί κονόμησες τα σκισίματα και εσύ ε?  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #220 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 16:04 »
Χαλαρα,στο ειχα πει κιολα οτι αλλαζω δερμα σαν το φιδι ;D ωστοσο προς το παρον εχει καλα αποτελεσματα ο πριγκηπας,λιγο το τανκ με χαλαει γιατι πρεπει να προσεχεις τα οξινα υγρα κ το driptip,θα κανω καμια βολτα απο ft μπας κ βρω τπτ compatible :)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #221 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 16:10 »
εκτός κι αν η ασυμμετρία ειναι μόδα για κανα Γαβαλά  :))

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #222 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:36 »
εγω παντως συνεχιζω να ειμαι οπαδος του ερλπρινζ ... σε συγκριση με τον 4αρι καυφουν κλωνο δεν καταφερε να τον ξεπερασει , τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα ...


ο πρινζ σου δινει τη γευση ακριβως οπως πρεπει .. ο καυφουν :thumpdown: :thumpdown:  καπως περιεργα ..οχι ακριβως

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #223 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:40 »
Ο καυφουν θελει καλο στησιμο,μπορει να λενε οτι ειναι ευκολος,αλλα δε θα παρεις αυτο που δινει πραγματικα αν δεν τον στησεις σωστα.Συμφωνω ως προς τον πριγκηπα,τον εχω απο χτες κ οντος δινει ενα κλικ πιο πανω την γευση.

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #224 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 17:46 »
Για δώστε τα φώτα σας...

Έχω τον ελ-πριτς  :tongue_2: καμμιά εικοσαριά μέρες, ταιριάζει στο στικάκι μιά χαρά (σχεδόν) και είναι το σετάκι της δουλειάς-οδηγήματος. Τώρα εμπειρία τεράστια με επισκευάσιμους δεν έχω να πω την αλήθεια, αλλά με τον καϋφούν τα πάμε καλά που τον δουλεύω κανένα τρίμηνο. Ο πριντς όμως έχει ένα χούι που δεν μπορώ να το καταλάβω και θέλω να το καταλάβω γιατί όταν πάει καλά τουφεκάει ο άτιμος  :yes:

Στήνουμε αντίσταση, οκ; Μικροκόιλ με βαμβάκι. Προφανώς τα κανάλια της τροφοδοσίας δεν τα στουμπώνουμε με βαμβάκι γιατί θα γίνουν κανάλια υπότροφοδοσίας, οπότε ας πούμε οτι όσο βαμβάκι περνάει μέσα από το μικροκόιλ με λιιιιγο ζόρι, συνεχίζει και μέσα στα αυλάκια στο κάθετο μέρος. Ας πούμε χοντρά χοντρά μέχρι το μέσον του αυλακιού. Ε έχω ταυτόχρονα και διαρροή στο γέμισμα και υποψία υποτροφοδοσίας στο άτμισμα  :idiot1:

Δηλαδή όσο το τανκ είναι στην αρχή (γεμάτο-οκ, όχι εντελώς, στο ~80%) θέλει λίγο ηρεμία μέχρι να τροφοδοτηθεί ανάμεσα απο τζούρες. Μετά στρώνει, αλλά κατά τη διάρκεια του τανκ τρώει κάτι φλασιές υποτροφοδοσίας, σε κανονικό ρυθμό ατμίσματος, που στρώνει με ένα φύσα-ρούφα για να έρθουν στα ίσα τους οι πιέσεις. Άρα τείνουμε στην υποτροφοδοσία.

Αν λοιπόν εγώ κάνω τα μαγικά μου με το βαμβάκι για να τροφοδοτεί σωστά, όταν πάω να τον γεμίσω γεμίζω διαρροές από την εισαγωγή του αέρα. Και μιλάμε για γέμισμα αστραπή, ~ 10 δευτερόλεπτα ανοιχτό το τανκ. Τι στην ευχή κάνω λάθος;

Απαντάτε περιγραφικά, με λινκ από το youtube με "σωστα" στησίματα, ότι καταλαβαίνετε. Μόνο πείτε μου γιατί μου έχει σπάσει τον τσαμπουκά  :))
Πιό εύκολα ρυθμίζω καρμπυλατέρ από 2χρονο παρά αλλάζω βαμβάκι  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2912 420414 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από xristos99
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 817 158322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:04
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15740 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131270 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 183 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 277 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249578 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767651 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog