vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Erlprinz

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 22, 2014, 16:06 »
Χμ οκ. Οτι να ναι το ιστικ τελικά. Αυτό της φαστεκ τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 18:54 »
ο αερας μπορει να ρυθμιστει απο πολυ σφικτη μεχρι πολυ αερατη τζουρα.....
αν σε καποιον σφυριζει μπορει να βγαλει τον θετικο πολο και να καθαρισει απο πιθανα γρεζια ,προσωπικα χρειάστηκε....
το μονο μειονέκτημα ειναι οτι πρεπει να αφαιρέσεις τον ατμο απο το μοντ για να ρυθμισεις τον αερα και μαλιστα στις σφικτές ρυθμίσεις αερα θα  πρεπει να εχεις ειτε καποιο κατσαβιδακι/τσιμπιδακι ειτε μακριά νύχια...
μάλλον γυναίκα το σχεδίασε.... :)) :)) :))
Αληθεια να ρωτησω πως ρυθμιζεται η αερατη ή η σφικτη τζουρα?Με ποια φορά το γυριζεις ?

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 19:20 »
Γυρνώντας δεξιόστροφα το μάυρο δαχτυλίδι από κάτω κλείνει η ροή του αέρα και γίνεται "σφιχτή" η τζούρα. Αν και τέρμα κλειστό να είναι αέρας περνάει. Γενικότερα εγώ θεωρώ οτι είναι αρκετά αεράτη η τζούρα του...

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 12:37 »
Χρόνια πολλά  :bye: Πηρα και εγω τον ατμοποιητη μου ηρθε με στησιμο απο fabvape στην αρχη εβαλα υγρο τελειο μετα οταν τελειωσε εβαλα ξανα απο πανω αλλα τιποτε μου ερχεται υγρο στην 4-5 τζουρα ...εβαλα λιγο υγρο 1,5 μλ το εσφιξα ολα καλα... μετα εβαλα παραπανω  ξανα τα ιδια ...... 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 19:21 »
και σε μενα με τερμα κλειστο τον αερα εχει αερατη τζουρα αλλα τα εχω βρει τελεια με αυτο τον ατμοποιητη που σκεφτομαι να παρω και αλλο ενα για το ιστικ

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #200 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:38 »
ενα θεματακι που εχω εγω με τον πρινζακο ειναι πως σε καθε γεμισμα παντα εχω διαρροες απο κατω , με 2-3 φυσιγματα γυρισμενο αναποδα σταματαει και δεν    εχω καμια διαρροη μεχρι να αδειασει το τανκ ...


ετσι ειναι η εγω εχω καποιο θεμα με τον ατμοποιητη ?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #201 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:41 »
Αν πιάσεις τον πολο του, κουνιέται καθόλου;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #202 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:43 »
οχι σταθερος , μολις το τσεκαρα .. δεν εχω θεματα με διαρροες στη πορεια, μονο στο γεμισμα . φυσικα με το φυσιγμα απο κατω χανει αρκετο υγρο απο το ντριπ τιπ αλλα μετα ειναι ολα ενταξει μεχρι να αδειασει ...

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #203 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:53 »
Μήπως δεν έχεις αρκετό βαμβάκι πάνω πάνω (στους "ώμους" που αρχίζουν τα αυλάκια) και ψιλοπλημμυρίζει αρχικά και στάει υγρό στην τρύπα εισαγωγής του αέρα κάτω από την αντίσταση; Απ' όσο γνωρίζω, είναι από τα "ζόρικα" σημεία στο στήσιμό του.

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #204 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:57 »
Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Μάλλον είναι το βαμβάκι γιατι στην αρχή που είναι φρέσκο και αφράτο δεν το κάνει στο πρώτο γέμισμα αλλά στα επόμενα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #205 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:58 »
ισως να ειναι και αυτο , αλλα απο τη στιγμη που μετα παιζει σωστα δε με πολυ χαλαει ... θα ειχα αρχισει να τρελενομαι αν συνεχιζε να χανει υγρο .. μετα το φυσιγμα παιζει τελεια , καμια υπερ -υπο τροφοδοσια , διαρροες ... αν και αυτον τον εχω παρει απο μελος του φορουμ ψηνομαι για ενα δευτερο καινουργιο ... παιζει τοσο καλα στα δικα μου χερια που πλεων φοβαμαι να ξεκινησω πειραματα με αλλον τανκατο ( μετα την εξαμηνη αποτυχια μου με τον καυφουν :laugh1: :laugh1:  )

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #206 στις: Ιανουαρίου 02, 2015, 17:39 »
μετα απο αρκετη σκεψη τι θα κανει παρεα στον lite+ μιας και τον ειχα λιωσει στη χρηση (πολυ ευχαριστημενος βεβαια) αγορασα τον erlprinz και σαν πρωτη εντυπωση μου μπορω να πω καλα λογια.. εκτος απτην πρωτη ημερα  που τον τοποθετησα πανω στο Gus Lord και δεν παταγε σωστα.. Δηλαδη αφου βιδωσα πανω στο mod η βαση του ατμο ηταν στραβα απο την μια παταγε τελειως απο την αλλη οχι,.....  :thumpdown:
τελικα αφου ελυσα και ξαναβιδωσα τον πολο με το αλλενακι που ειχε η συσκυασια πατησε πολυυυ καλυτερα αλλα οχι τέλεια μιας και το ματι μου εχει μαθει να ξεχωριζει τα ανισα και στραβα.
Βεβαια απο την στιγμη που δεν δημιουργει καποιο προβλημα στο ατμισμα (τουλαχιστον ετσι εχω εντυπωση) δεν θελω να ξαναπαω απο τον Φωτη (Fabvape) και να ζητησω αλλαγη!
Μετα απο χρηση τωρα 2 ημερων σχεδον αποκλειστικα (μαζι με pmma steamtuners και drip tip steam tuners) αποδιδει πολυ ωραια τις γευσεις (0.28mm mc 1.4Ω) αλλα οπως εχετε τονισει και αλλη πολυ αερατη τζουρα χωρις να ενοχλει γιατι συνηθιζεται γρηγορα.

Να πω οτι ακομη μια φορα τα παιδια Φωτης και Μαρια ηταν αψογα στην εξυπηρετηση και φιλικοι (οπως παντα!!) καθως και το οτι ο Φωτης εδειξε και συμβουλεψε πως να στησω κοιλ - βαμβακια κτλ κτλ

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #207 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:57 »
Μπορω να βαλω φυτιλι αντι για βαμβακι ? Σε ενα βιντεο καποιος το εκανε ..εδω το εχει δοκιμασει κανενας  ?

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #208 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 10:34 »
αν μιλας για silica φυτιλι κοιτα στο θεμα του erlkonigin εχει στησιμο με φυτιλι silica απο τον κατασκευαστη του erl απο οτι λενε τα παιδια!


Μεχρι στιγμης μετα απο τουλαχιστον 10 mc που εχω δοκιμασει εχω την εντυπωση οτι με το 0.28 συρμα επαιζε καλυτερα.. παιζει ρολο βεβαια σιγουρα και το μοντακι και τι ρευματα δινει.
Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι κανει υπετροφοδοσια με αποτελεσμα να ακουω να σκαει το υγρο πανω στο κοιλ και να πεταει υγρο προς το drip tip. Φανταζομαι οτι ισως θελει περισσοτερο βαμβακι να μαζευει το υγρο που εισερχεται στη καμιναδα ?? ή επειδη υπαρχει πολυ βαμβακι μαζευει πολυ υγρο που μενει πανω στο κοιλ και αρχιζει να σκαει ??
Παντως υγρο απο κατω που λετε καποιοι δεν εχει βγαλει

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #209 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 22:26 »
Για νάνο κιτ, εκτός από το γνήσιο του Erlkonigin που είναι αρκετά ακριβό, τι άλλες επιλογές υπάρχουν από Ελλάδα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2912 420420 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από xristos99
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 817 158324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:04
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15740 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131271 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 183 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 277 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249578 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767651 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog