vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, jtheogr, white varadero, camber, maprix

Erlprinz

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #240 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 14:32 »
Ωραια ολα αυτα...Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχω  διαρροη στην αρχη και μετα δουλευει ρολόι
..Η αιτια ειναι οτι δεν βαζω την σωστη ποσοτητα στα λουκια;;Θελει λιγοτερο ή περισσοτερο;;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #241 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 14:54 »
το λιγοτερο η περισσοτερο εχει να κανει με το ποσο βαζεις .. αν σου πω ας πουμε λιγοτερο και χρειαζεσαι περισσοτερο? που να ξερω τη ποσοτητα βαζεις ...
παιξε με το βαμβακι και θα το βρεις μονος ... στη ποσοτητα κρυβεται το μυστικο , και το βαμβακι στα λουκια να μην  ειναι μεχρι τερμα κατω .. κοφτο λιγο πιο πανω . οταν βιδωνεις τη καμπανα και κοιταζεις μεσα στις τρυπες να μη το βλεπεις το βαμβακι

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #242 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 16:05 »
Ωραια ολα αυτα...Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχω  διαρροη στην αρχη και μετα δουλευει ρολόι
..Η αιτια ειναι οτι δεν βαζω την σωστη ποσοτητα στα λουκια;;Θελει λιγοτερο ή περισσοτερο;;

Η αιτία είναι ότι μάλλον στην αρχή δεν ακουμπάει η φούντα βαμβακιού που βρίσκεται στην κορυφή από τα λούκια, στην καμπάνα. Είναι πολύ πιθανόν να στρώνει μετά καθώς το βαμβάκι απορροφά υγρό και διογκώνεται.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #243 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 16:08 »
Προφανος στο κανει οταν γεμιζεις κ μετα στρωνει,αυτο ειναι κατι που ουτε κ γω το εχω καταλαβει,ισως να μη θελει να τον γεμιζουμε μεχρι πανω.

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #244 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 17:22 »
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις...Ισως στην αρχη δεν μπορει να το απορροφησει το βαμβακι με την υποπιεση που δημιοηργειται..Τις επομενες μερες θα κανω και αλλα πειραματα και θα ενημερωσω..

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #245 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 20:38 »
Στελιο μου το εκανε και μενα αυτό συνεχεια και στο τελευταιο στησιμο εκανα 3mm διάμετρο αντίσταση και έβαλα περισσότερο βαμβακι στους ωμους, που σχεδόν ακουμπάει στην καμπάνα όταν κουμπώνει από πάνω. Σχεδόν, δεν ακουμπάει....
Με αυτον τον τροπο δεν τρέχει από κάτω. Πρίν, καθε φορά που γέμιζα ειτε λίγο είτε πολύ υγρό πάντα έτρεχε από κάτω

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #246 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 23:02 »
Ισως να ειναι αυτο...Γιατι το παρατηρησα και εγω...Με το που αλλαξα την διαμετρο απο 2mm σε 2.5mm ειδα μεγαλη διαφορα...Στο επομενο στησιμο θα προσπαθησω να κανω αυτο με την ποσοτητα βαμβακιου στους ωμους...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #247 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 23:16 »
οχι δεν ειναι αυτο φιλε μου, δεν παιζει ρολο η διαμετρος που θα στρηψεις την αντισταση, ακομη και σε τριχα να κανεις την αντισταση πρεπει να εχεις τοσο βαμβακι μεσα οσο χρειαζεται για το μεγεθος αυτο ...


δεν το πιεζεις στη ακρη που αρχιζουν τα αυλακια , το αφηνεις να φουντωσει και γυρνας τις μυτες κατω... αν καταφερεις να κανεις αυτο οτι διαμετρο και να κανεις εισαι ενταξει ...  καμια διαρροη , υπερτροφοδοσια κτλ ... και κατι ακουσα για μισογεματα τανκ ..  το τανκ πρεπει να εχει μισο ποντο κενο πανω , δεν θα το γεμιζεις τερμα αλλα ουτε μεχρι τη μεση . αν το εχεις μισο ποντο κατω απο το πανω καπακι και σου τρεχει εχεις θεμα ξανα με το βαμβακι ...


με τριπανακι 1.3 δε χρειαζεται καν κουρεμα το βαμβακι , ειναι ακριβως οσο χρειαζεται για να κατεβει στα αυλακια ....


θες να ακουσεις?καλος δε θες ? παιδεψου με ενα σωρο τρυπανια και βιδες .... εσυ ξερεις  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #248 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 00:29 »
Ενταξει φιλε αποστολη..Μην μας δειρεις κιολας.. :tongue_smilie: ..Θα το δοκιμασω και θας σας πω..

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #249 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 10:40 »
τα νευρα σου θα σε βαρεσουν με αυτα που βλεπω να σου προτεινουν να κανεις οχι εγω.. εγω απλα σου λεω τη να κανεις γιατι μεχρι να τη βρω την ακρη γενικοτερα εφαγα πολυ καμμενο και διαρροη ψαχνωντας το.. οχι γραφοντας ποστ εδω :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2015, 11:03 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #250 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 10:52 »
Καμμένο μέχρι τωρα στο πριγκηπα δεν εχω παρει ποτε.
Το θεμα ομως να σταζει λιγο υγρο σε νεο γεμισμα ειναι συνηθες.
Σε σχεση με τον KFL+ θα τον χαρακτηριζα λιγο πιο ιδιοτροπο στο θεμα στησιματος σε οτι εχει να κανει με το βαμβακι.
Ως αισθηση ατμισματος ειναι σιγουρα πιο "αγριος" ενω ο KFL πιο βελουδινος αλλα με λιγοτερο χτυπημα.




Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #251 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 20:39 »
Μετα τις παροτρυνσεις σας εκατσα και ξανατοποθετησα το βαμβακι μου πολυ προσεκτικα...Οπως μου ειχατε πει πολυ στους ωμους και ελαχιστα κατω στα λουκια...Αυτην την φορα εβαλα και λιγοτερο μεσα στην αντισταση γιατι ειχα την εντυπωση πως το στουμπωνα...Γεμιζω λοιπον με προσμονη και αγωνια και περιμενω να δω αν θα σταξει....0 διαρροη...Γευση πολυ καλη...Σας ευχαριστω πολυ... :) :)


Υ.Σ. Γλυτωσα και το ξυλο απο τον APOSTOLOS KAL..   :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :)) :)) :))
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #252 στις: Μαρτίου 13, 2015, 21:53 »
δεν ξερω αλλα μου φανηκε ποιο ευκολος στο στησιμο απο το kaifuni...και ισως ποιο καλος (ιεροσυλια θα πειτε  ;D) αλλα ποιο ελαφρυς και ποιο καλος στο χτυπημα κατέμε.....ισως ειμαι ενθουσιασμενος μετα απο 2 ημερες χρησης.....απλα σε mas 20 W στα ποσα w τον ρυθμιζεται...στην αρχη το δουλευα στα 9 w...μετα ειπα λιγο να τον ανεβασω στα 10 w...και μου ηρθε πλαστικο κομματι απο το επιστομιο του στα χειλη μου   :eyesplash:  :wall:  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #253 στις: Μαρτίου 13, 2015, 23:08 »
Και εγω το ιδιο πιστευω ότι είναι λιγο καλύτερος απο τον καιφουνη και σε θέμα στησήματος και σε γευση (ιεροσυλος και εγω), τωρα δεν ξερψ πως σου ηρ8ε κομμάτι απο το ντριπ τιπ στο στομα μηπως σ ηρθε καμια καυτή σταγόνα απο το βαμβάκι; μου τυχαίνει και εμενα ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #254 στις: Μαρτίου 14, 2015, 00:22 »
Είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41644 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250249 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158834 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16030 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131527 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 297 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 314 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 318 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 462 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 290 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768129 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966