vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

52 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Erlprinz

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 22:48 »
ο ατμοποιητής είναι μια πολύ καλή και τίμια πρόταση.
10 στα 10 δεν θα του βάλω, αλλά να στο πω πολύ επιστημονικά, τον έχω κουμπώσει σε ένα istick και μου αρέσει πολύ!  :laugh1:
Δε με δυσκολεύει στο στήσιμο μετά τα πρώτα 4-5 που του έκανα.
Εχει καλή γεύση και δυνατό χτύπημα.
Δεν έχει καμμένα και ατμίζει χωρίς μπουρμπουλήθρες μέχρι και την τελευταία σταγόνα. Αν για κάποιο λόγο δείτε μπουρμπουλήθρες σε οποιαδήποτε στάθμη, με λίγο φύσημα φεύγουν, ελέγχετε μήπως ήταν χαμηλά τα βολτ, συνήθως αυτό φταίει.


Κατά καιρούς έχει κάτι ανεξήγητες ψιλοδιαρροές στο κάτω μέρος, που σταματάνε αμέσως.
Σήμερα που νόμιζα ότι είχα ένα προβληματάκι, πήρα κατευθείαν τηλέφωνο στον αντιπρόσωπο, μου είπε τι να κάνω και λύθηκε. Αν το συνδυάσω με το γεγονός ότι έκανα τηλεφωνικά την παραγγελία επειδή ήθελα να ρωτήσω τι να προσέξω το στήσιμο, νομίζω ότι και με το θέμα υποστήριξης νιώθω ασφαλής.
Γενικά, δεν θα έλεγα ότι έχει ιδιοτροπίες και ότι πρέπει να εκπαιδευτεί ο χρήστης στη χρήση του.


Αν μπορέσουμε να βρούμε κι ένα οικονομικό νανο κιτ, νομίζω ότι είναι εξαιρετική επιλογή και πακέτο με το istick γίνεται ταυτόχρονα ένα πολύ δυνατό, αλλά κομψό εργαλείο με απίστευτα διακριτικό μέγεθος.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 08:23 »
Θα συμφωνήσω σε ότι είπε η petra.
Ο ατμοποιητής δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα.

Αν όμως είσαι εντελώς αρχάριος σε επισκευάσιμους χωρίς κάποιον πιο έμπειρο να σου δείξει τι να κάνεις
προτίμησε kayfun.
Συγχωρεί πολύ περισσότερο τα όποια μικρολαθάκια στο στήσιμο.

Από drip tips βολευτήκαμε από steam tuners σε  καλή τιμή αλλά
για νανο κιτ περιμένω πως και πως να βγάλουν οι Κινέζοι γιατί τα 30+ του αυθεντικού τσούζουν.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 08:55 »
Καλημέρα στους /στις συμφουριτες!!!!
Προσωπικά διαπιστώνω οτι εχει καποιο θεματάκι με την τζούρα (βαζω δύναμη σαν να πιπιλάω θα έλεγα)παίζει να μην εχω κάνει σωστή ρύθμιση  ??? :hmmm: δεν έχει αεράτη τζούρα .. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 09:58 »
Κάτω από τον άτμο έχει ένα μαύρο πλαστικό που ονομάζεται ρυθμιστής τζούρας
που όσο το ξεβιδώνεις τόσο πιο αεράτη τζούρα παίρνεις.
Ρύθμισε το εκεί που σου αρέσει και μην το ξαναπειράξεις!

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 10:45 »
Προσεξε μη σπασεις κανα νυχι ομως  :))

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 12:53 »
Σε ευχαριστω φιλε μου θα το προσπαθήσω και αυτο
2)  :hmmm:  παρατηρώ οτι στο IStick δεν κανει καλα επαφη και μονο ξεβιδωνοντας το βιδακι με το αλλεν ..αυτο ισως και να επιρεαζει και το πλαστικο το μαυρο??? :dontknow:


Προσεξε μη σπασεις κανα νυχι ομως  :)) 
Μην μου ανησυχείς  Lux !!!Δεν κολώνει η Αεροπορία μας!!!! :nope: :nope: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:




συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2014, 13:33 από petra »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 14:12 »
Στον δικό μου πρίγκιπα, είναι φούλ σφικτός ο ρυθμιστής αέρα και παρόλα αυτά είναι αεράτη η τζούρα.
Βέβαια η λέξη αεράτη και σφικτή, ορίζεται από τον καθένα μας διαφορετικά! ;)

Δες μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος στο setup.
Μήπως η αντίστασή σου πήγε κατά λάθος πιο χαμηλά από εκεί που την ορίζει από μόνος του ο ατμοποιητής.
Τι εννοώ, εάν κάνεις αντίσταση με τρυπανάκι και το βάλεις στα αυλάκια πάνω, σου δίνει κάποιο κενό από το κέντρο που έρχεται ο αέρας. Μήπως φταίει αυτό? Πήγε δλδ πιο χαμηλά και μπουκώνει??
Επίσης, δες μήπως θέλει τπτ καθάρισμα το καλαμάκι στο κέντρο!!!
Εγώ τον έλυσα τελείως (από περιέργεια περισσότερο) και αφού βεβαιώθηκα ότι δεν χρειάζεται πλύσιμο τρελό!! (σαν κάτι άλλους ατμοποιητές) τον συναρμολόγησα ξανά και τον σέταρα. Από τότε κανένα πρόβλημα!!!

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 21, 2014, 17:42 »
Μου δημιούργησε ποικίλα συναισθήματα μιας και έχουν περάσει πολλοί επισκευάσιμοι απο τα χέρια μου.. Οντως  εχει τις ιδιοπτροποίες του .. Ευχαριστώ παίδες !!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 11:57 »
To tankάκι του με τα γνωστά προβληματικά υγρά (μανταρίνια πορτοκάλια κλπ) πάω στοίχημα ότι δεν αντέχει έ;

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 19:05 »
ferongr ναι δεν αντεχει. Υπάρχει και ένας συνδεσμος σε προηγουμενες σελιδες που λέει ποια υγρά δεν κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 14:54 »
Ελεγα να τον πάρω και γω γιατί απο ότι είδα ταιριάζει με το istick. Τα αξίζει τα λεφτά του ή ειναι τόσο ιδιοτροπος τελικά;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 15:08 »
Και τα δυο...
Θα τις μάθεις τις ιδιοτροπίες του, δεν είναι και κάτι τόσο δύσκολο.
Τα ρεύματα του ιστικ του κάθονται ιδανικά. Το ίδιο και η εμφάνιση και το βάρος.
Μόνο να έχεις κατα νου ότι θα παίξει πολλή αραίωση με μηδενική στα υγρά σου. Σταδιακά θα χρειαστεί να προσαρμόσεις ανάλογα το στοκ σου

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 15:49 »
Και εγώ με το iStick το έχω εδω και  2 μηνες περιπου και είναι το αποκλειστικό μου μοντακι πλέον γιατί έχω αυτονομία και στο Istick που η μπαταρία του μου κρατάει 1 μιση μέρα αλλά και στο πρίγκηπα που χωράει 6ml.
και έτσι δεν χρειάζεται να κουβαλάω μπουκαλάκια παντου.

Η ιδιοτροπία του είναι κατ' εμε, πρέπει να φουντώνεις πολύ το βαμβάκι εκει που ξεκινάνε τα αυλάκια, γιατί αλλιώς θα έχεις διαρροές.
Αν βρείς τον τρόπο και την κατάλληλη ποσότητα βαμβακιού είσαι άρχοντας και θα σου δώσει ακριβώς ότι θες.
Επίσης το χτύπημά του είναι πολυ δυνατό αν ατμίζεις ευχάριστα τωρα ενα 6αρι υγρό ετοιμάσου να πέσεις στο 4-5 μην πω και παρακάτω :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 15:59 »
παρακάτω... παρακάτω....
τρια... δυομιση...
Αρχισα να έχω προβλημα με υγρά που αραίωνα για τον καυφούν. Αραίωση στην αραίωση δεν μενει γεύση στο τέλος. Τελικά καλύτερα είναι να κάνω μηδενικά diy για τον πρινζ και μετά να στάζω λίγες σταγόνες 40ρας στο τανκμ ή να αγοράζω έτοιμα με λιγότερη νικοτίνη.


Το στήσιμο τώρα... Στα τελευταία που έκανα, με απλό cotton pad, πατίκωσα αρκετά την άκρη του φυτιλιού για να περάσει αρκετά μέσα στις σπείρες. Μετά το φούντωσα ξανά και στο σημείο που αρχίζει να κατηφορίζει μέσα στα αυλάκια, το έκοψα έτσι ώστε το κομμάτι του φυτιλιού που μπαίνει μέσα στα αυλάκια να έχει το μισό πάχος από το φυτίλι που βρίσκεται αριστερά και δεξιά από την αντίσταση. Αυτό που περίσσεψε, το πέρασα πάνω από την αντίσταση. Συρμα έβαλα την τελευταία φορά 28ρι 6 σπείρες και μου βγήκε μόνο 1.3
είπα οτι θα φάω καψούλι στο ιστικ, αλλά στα 3 βολτ για 2-3 ώρες τα κατάφερα να μην φάω. Μετά ανέβασα στα 3.5 βολτ και είναι οκ. Με ίδιο σεταπ θέλει πιο πολύ ρεύμα από τον καυφούν

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 19:00 »
Εγώ αυτό που περισσεύει το πετάω δεν το έχω βάλει ποτε πάνω απο την αντίσταση, είδες κάποια διαφορα με αυτο το σεταρισμα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1877 247942 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:28
από supad
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327640 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis