vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, amdnikos, SEB, maprix, atsirtsis, ZoeM

Twitter

Erlprinz

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 19:08 »
Δεν εννοώ αυτό που κόβω. Αυτό το πετάω Εννοώ ότι αριστερά και δεξιά από την αντίσταση το βαμβάκι είναι πιο παχύ και μετά λεπταίνει για να μπει στα λούκια. Σαν να έχω βάλει ένα φυτίλι μακρύ κι από πάνω του ένα φυτίλι κοντό. Αυτό το κοντό φυτίλι που απέμεινε πλέον, το φουσκώνω και το περνάω και πάνω από την αντίσταση για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα το πιάσει η καμπάνα βιδώνοντας.
Και όσο το δυνατόν ψηλότερα από την οπή αερισμού η αντίσταση.
Μειώνω λίγο έτσι την τραχύτητα του χτυπήματος.

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #151 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 19:23 »
Ναι τωρα κατάλαβα τι εννοείς εγω το κοβω και αυτο το βαμβακι  :D .
Και στα επόμενα σεταρίσματα θα δοκιμάσω Vertical νομίζω κάποιος εδω μεσα το έχει δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #152 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 10:04 »
Οπότε μάλλον λέω να τον χτυπησω. Ετσι κ αλλιώς κάνω DIY υγρά οπότε μπορεί να παίξει αραιωση εύκολα

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #153 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 13:38 »
έχει βγει τανκακι μεταλλικό εκτός του οριτζιναλ ?

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 15:33 »
Εχει βγει για τον Erlkonigin αλλα νομίζω είναι συμβατό και με τον πριγκηπα :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 15:45 »

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 16:05 »
Κατοχος και εγω απο σημερα του πριγκιπα, αλλα δεν....


Πρωτο σεταρισμα ολα οκ, ειχα δει πολλα βιντεακια, ημουν ετοιμος. Καλη γευση καλο χτυπημα, οκ ατμος...μεχρι εδω καλα,
μολις κανω το πρωτο γεμισμα με μπουκαλακι με μεταλλικη βελονα, σιγα σιγα, πλαγιασμενος... πλημμυραααα απο κατω....
λεω οκ κατι δεν πηγε καλα με το γεμισμα, αλλαζω βαμβακι (rayon) κλεινω γεμιζω, πριν την πρωτη τζουρα πλημμυρα παλι...
να μην πολυλογω απο εκεινη την ωρα εχω κανει καμια 15αρια στησιματα με λιγο βαμβακι, με περισσοτερο, μες το αυλακι,
εξω απο το αυλακι δεν καθεται με τιποτα,
οτι και να κανω μολις παω να τραβηξω τζουρα ειναι φουλ στην μπουρμπουληθρα και ξεκιναει το τρεξιμο απο κατω....


Δεν ξερω τι να κανω καμια βοηθεια???  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #157 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 16:16 »
Περίεργο μου φένεται να μην σ δουλεψε με τοσα στησιματα  :hmmm: .  Γενικά άμα βρεις την κατάληλη ποσότητα βαμβακιου και ποσο να κατεβαινει στα αυλακια δεν θα σ σταξει ποτε. Προσπάθησε το βαμβάκι στα πανω αυλακια
να έιναι αρκετο και φουντωτο ωστε όταν βιδώνεις την καμπάνα να νοιθεις λίγο το βαμβάκι μεσα στην καμπάνα οτι πιεζεται. Εγώ αυτο κανω δηλαδη και μου δουλευει.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #158 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 16:26 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ, πρώτο στήσιμο άψογο καμία δυσκολία, διαρροή ούτε για δείγμα βέβαια η αντίσταση μου βγήκε λίγο μεγάλη οπότε έκανα και 2ρο στήσιμο μετά από κάνα 2ορο αλλά και πάλι όλα καλά...άποψη δεν έχω ακόμα για τον ατμοποιητη αλλά πυροβολάει πολύ καλά.

Υ.Γ1.παργινος μπορούμε να κανονίσουμε μαζικό καφεδάκι έχουμε καιρό άλλωστε να μαζευτούμε όλοι μαζί εδώ στο νησί...
Υ.Γ2. Δες τι κανει στο 23:58

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #159 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 16:34 »
Ευχαριστω φιλε μου αλλα το δοκιμασα κι αυτο,
οσο για τον καφε δυστυχως πηγαινοερχομαι αθηνα και δεν μπορω να κανονισω, καλο θα ηταν παντως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 16:44 »
Κατοχος και εγω απο σημερα του πριγκιπα, αλλα δεν....




 σιγα σιγα, πλαγιασμενος...


Με ορθιο τον ατμο,   ανοιγεις - γεμιζεις - κλεινεις,  οσο πιο γρηγορα γινεται.
Τον γυρνας αναποδα, να φυγει απο το drip οσο υγρο προλαβε  (αν προλαβε ) να περασει στην καμπανα.
Κατσε και απολαυσε τον.

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 17:09 »
Οντως δουλεψε, σε ευχαριστω πολυ!!!
αλλα καθε φορα αυτο το πραγμα  :hmmm: νομιζω θα γυρισω στην δημοκρατια του kayfun και θα αφησω την μοναρχια χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 17:25 »
Τρελά πράγματα λέτε.... Σιγά μην κάνουμε κι ασκήσεις αντανακλαστικών με τον erl.
Οταν τον γεμίζω, βαζω με την ησυχία μου το ετοιμο υγρό με ορθιο τον ατμο.. μετά με την ησυχία μου προσθέτω μηδενική, αργά αργά περιστρέφω το πάνω καπάκι και βιδώνω το ντριπ. Πάντα όρθιος ο άτμο...


Θα σου έλεγα να τον αδειάσεις ατμίζοντας και μετά να πάρεις το άλλεν που έχει στη συσκευασία, να ξεβιδώσεις τον πόλο, να τον λύσεις, να τον πλύνεις, να τον ξανασυναρμολογήσεις βιδώνοντας σφιχτά. Αν δεν είναι πολύ καλά βιδωμένος ή δεν πατάει καλά όλη η βάση, θα έχεις τέτοια θέματα.

Αποσυνδεδεμένος parginos

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ;)
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 17:41 »
Τρελα πραγματα ισως να ειναι για σενα που δεν σου δημιουργει προβλημα, εγω οπως εγραψα εκανα πανω απο δεκα στησιματα με διαφορετικα ειδη και ποσοτητα απο βαμβακι, τον ελυσα και τον εδεσα αλλες τοσες...αλλα με ολα εχω διαρροες.
Δεν ειναι ο πρωτος ατμοποιητης που σεταρω, ισως ειναι ελατωματικο το κομματι.


thanks anyway

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlprinz
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 17:58 »
Tρελά είναι αυτά που διάβασα για το γέμισμα.
Εσένα όντως μπορεί να σου έτυχε ελαττωματικό κομμάτι.
αλλά πριν το πας πίσω, δοκίμασε αυτό που σου λέω. Να λύσεις και να ξαναδέσεις το κάτω τμήμα του.
Σαφέστατα δεν δέχομαι ότι τον στήνεις λάθος. Αλλού είναι το θέμα σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1877 247953 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:28
από supad
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis