vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3765 στις: Μαΐου 13, 2015, 18:07 »
Παλαιο φάληρο ειμαι , δεν μου το ειπε το καταστημα
Αμα μου ελεγε οτι θα κανει κανα μηνα θα ειχα παει στο Σερβις τωρα τι να πω
Αγωρασα ενα istick 50 και περιμενω να δω τι θα γινει αυτο να το χαρίσω στη μανα μου

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3766 στις: Μαΐου 13, 2015, 18:46 »
Ενόχλησέ τους! Το καλό με τη nobacco σε σχέση με την Eleaf που έχουν όμοια μοντάκια είναι ότι η nobacco σου λέει δωρεάν service για πάντα. Με το πόλο του I stick 20w μου είπε το παιδί στο κατάστημα καλύτερα πήγαινέ το εσύ στο σέρβις γιατί άμα το στείλουμε εμείς θα καθυστερήσει παραπάνω. Κ όταν το πήγα μου το έφτιαξε χωρίς να μου ζητήσει απόδειξη αγοράς καν! Εγώ θα πήγαινα στο κατάστημα κ θα τους πίεζα λίγο μπας κ το επισπεύσουν.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3767 στις: Μαΐου 13, 2015, 18:48 »
Για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο:
Για να καλυφτείτε από την εγγύηση προιόντων νομπάκο, επικοινωνείτε μόνο με τα κεντρικά της εταιρίας τηλεφωνικά ή επισκέπτεστε το σέρβις.
Στην πράξη, η επιστροφή τους στα καταστήματα αγοράς έχει αποδειχτεί ότι πολλές φορές είναι οδυνηρή διαδικασία.
Αντίθετα, στα κεντρικά είναι εξυπηρετικότατοι.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3768 στις: Μαΐου 13, 2015, 18:56 »
 Εγώ πιστεύω οτι όλα γίνονται πιο εύκολα-γρήγορα εαν γίνεις λίγο πιεστικός. Εμένα απο τα Χανιά έκανε 9 ημέρες να επιστραφεί, ενώ εξαρχής μου είχαν πει 2 εβδομάδες με 20 ημέρες. Κάθε 2 μέρες όμως περνούσα απο εκεί και τους έλεγα οτι δεν τη παλεύω με τις EGO και θα αρχίσω πάλι το κάπνισμα αν δεν έρθει σύντομα. Τη δεύτερη φορά με επιβεβαιώσαν οτι θα επισπεύσουν την επισκευή, όπως και έγινε.

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3769 στις: Μαΐου 15, 2015, 14:08 »
Το 20αρι έγινε 30ρι οπτικά

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3770 στις: Μαΐου 22, 2015, 01:40 »
 ;) 8)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3771 στις: Ιουνίου 04, 2015, 14:37 »
Χαίρομαι!  :thumpup: Καλό είναι να τους καθαρίζεις τους πόλους συχνά. Εγώ ανα 2 μέρες τους περιποιούμαι, έτσι δεν αφήνεις να πιάσει και μάκα που φεύγει πιο δύσκολα μέτα. Για το 20αρι υάρχουν 2 λύσεις:
 
Η απλή είναι αυτή και η δεύτερη λίγο πιο δύσκολη είναι να βάλεις το καπάκι με τον πόλο απο το 30αρι(θα χρειαστεί να το λύσεις και ένα κολλητήρι)

Το αγόρασα το ανταπτοράκι, έχω όμως την εντύπωση ότι χάνω σε απόδοση  :confused1: ...και ανεβαίνουν τα Ω της αντίστασης τρελλά!!! :hmmm: Καμμια ανάλογη εμπειρία? Επίσης, αισθητικά το κλαίω το στικάκι  :'(

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3772 στις: Ιουνίου 04, 2015, 14:53 »
Τα Ω άντε να ανέβουν κατά 0,1...Κοίτα μήπως δεν έσφιξες καλά το ανταπτοράκι. Όσο για αφορά την εμφάνιση έχεις δίκαιο, δίνει και ύψος και χάνεις το mini χαρακτηρισμό του.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3773 στις: Ιουνίου 04, 2015, 14:59 »
Άν κάποιος έχει πρόβλημα με τον πόλο του istick, αν δηλαδή έχει πατηθεί και δεν διαβάζει τους ατμοποιητές, ας μου αφήσει ένα π.μ. και ίσος μπορέσω να του το διορθώσω (δωρεάν φυσικά). Για κέντρο Αθήνα πρωινές ώρες. :)

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3774 στις: Ιουνίου 04, 2015, 20:59 »
Εγώ από την άλλη εδώ και 7 μήνες που χρησημοποιώ το ανταπτοράκι στο iStick 20w δεν το αποχωρίζομαι με τίποτα  :thumbup_move_2: .Με έχει βολέψει αφάνταστα σε συνδιασμό με τον GS air τόσο στην μεταφορά του (το διπλώνω και το βάζω σε εξετερική θέση στο τσαντάκι μέσης).Όσο και στο γέμισμα υγρού ,όπου αφήνω βάση και κεφαλή βιδωμένες και κρατάω μόνο το τανκάκι για γεμισμα (Απίστευτη ευκολία αν είσαι στο δρόμο  ;) ).Και ποτέ δεν μου έχει διαβάσει λάθος την αντίσταση  :yes: . Σε συνδιασμό με τον GS air είναι... Κουτί !!

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3775 στις: Ιουνίου 05, 2015, 16:32 »
Σήμερα έχοντας το istick 30 και το κινητό στην ίδια τσέπη όπως τα έχω πάντα, το κινητό άρχσε να ζεσταίνεται αρκετά. Τα έβγαλα και τα δύο, το istick είχε την θερμοκρασία της τσέπης, το κινητό μπροστά η οθόνη άρχισε να καίει και είχε κλείσει. Το άνοιξα, έβγαλα μπαταρία η οποία ήταν ζεστή και είδα ότι γενικά ήταν πολύ πιό ζεστό στο πάνω μέρος που είναι η κάμερα, η sim και μπροστά. Το άφησα να κρυώσει και μετά δούλεψε κανονικά. Να σημειώσω ότι στο κινητό είχα βάλει πρίν κάμποσο καιρό μία μπαταρία που είχα πάρει από ένα κατάστημα, όχι samsung που είναι το κινητό, αλλά μου είχαν πεί ότι κάνει. Δεν ξέρω άν ήταν το istick που το έκανε αυτό, το οποίο όμως δεν ήταν ζεστό,  η μπαταρία του κινητού, η το κινητό το ίδιο μπορεί να έχει κάποια βλάβη. Δεν ξέρω κατα πόσον αυτά τα δύο μαζί μεσω μεταλλικων μερων μπορούν να επηρεάστούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2015, 16:40 από Stathis1 »

Αποσυνδεδεμένος Sofiawinny

  • **
  • 121
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3776 στις: Ιουνίου 05, 2015, 16:48 »
Επειδή τα τελευταια χρονια με την εξάπλωση των μικρών ηλεκτρονικών συσκευών που χρησιμοποιούμε όλοι πια κατα κόρον, βλέπουμε πολλα ατυχήματα και το 90% αυτών ειναι απο μη συμβατά καλώδια φόρτισης η μαϊμού μπαταρίες, καλο θα ειναι, αφού αγοράζουμε ενα προϊόν να αγοράζουμε και τα γνήσια αξεσουάρ.
Ειναι κρίμα για λίγα ευρώ που γλυτωνουμε.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3777 στις: Ιουνίου 05, 2015, 19:32 »
...μία μπαταρία που είχα πάρει από ένα κατάστημα, όχι samsung που είναι το κινητό, αλλά μου είχαν πεί ότι κάνει.

Πάω στοίχημα ότι αυτή η μπαταρία την έκανε τη δουλειά :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3778 στις: Ιουνίου 05, 2015, 20:43 »
Σήμερα έχοντας το istick 30 και το κινητό στην ίδια τσέπη όπως τα έχω πάντα, το κινητό άρχσε να ζεσταίνεται αρκετά. Τα έβγαλα και τα δύο, το istick είχε την θερμοκρασία της τσέπης, το κινητό μπροστά η οθόνη άρχισε να καίει και είχε κλείσει. Το άνοιξα, έβγαλα μπαταρία η οποία ήταν ζεστή και είδα ότι γενικά ήταν πολύ πιό ζεστό στο πάνω μέρος που είναι η κάμερα, η sim και μπροστά. Το άφησα να κρυώσει και μετά δούλεψε κανονικά. Να σημειώσω ότι στο κινητό είχα βάλει πρίν κάμποσο καιρό μία μπαταρία που είχα πάρει από ένα κατάστημα, όχι samsung που είναι το κινητό, αλλά μου είχαν πεί ότι κάνει. Δεν ξέρω άν ήταν το istick που το έκανε αυτό, το οποίο όμως δεν ήταν ζεστό,  η μπαταρία του κινητού, η το κινητό το ίδιο μπορεί να έχει κάποια βλάβη. Δεν ξέρω κατα πόσον αυτά τα δύο μαζί μεσω μεταλλικων μερων μπορούν να επηρεάστούν.
Ένας παράγοντας που θα πρέπει να εξετάσεις πολύ σοβαρά και πριν απ'όλα για όλο αυτό είναι η microcd και γενικά αν βραχυκύκλωσε. (έστω και λόγο πίεσης)   

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3779 στις: Ιουνίου 05, 2015, 20:46 »
Παιδια μια ερωτηση για να μην ψαχνω ολο το νημα. Πηρε ενας φιλος το στικακι και οταν πηγε να το φορτισει ηταν προ φορτισμενο. Ειναι καλυτερα να το χρησιμοποιησει ετσι και να αδειασει την μπαταρια και μετα να την φορτισει ή να το βαλει για λιγο να παρει φορτιο?

Ευχαριστω εκ των προτερων  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824364 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8935 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294178 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4015 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem