vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

168 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, camber

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3615 στις: Απριλίου 19, 2015, 06:15 »
Θεωρητικά μπορει να το προκαλέσες κ μόνος σου αλλα (που οι εγγύησεις γενικότερα Δν το καλύπτουν) αλλα η συγκεκριμένη εταιρία Δν εχει τετοιο θεμα οπως κ αν ειχε λήξει η εγγύηση σου θα το επισκευαζε(δωρεάν)... Τωρα επειδη είδα οτι μένεις Θεσσαλονίκη λογικο ειναι να μην σου δώσουν ισαξια μπαταρία (ευνόητο). Η καθυστέρηση ομως ωφειλεται στο οτι αποστελεται Αθήνα. Το προβλημα πάντως με το USB ειναι σύνηθες προβλημα στα mas-Istick με λιγο ζόρισμα την ακούνε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3616 στις: Απριλίου 19, 2015, 06:20 »
Καταλαβαίνω... Μάλλον θα αγοράσω κάτι ακόμα να έχω εξίσου μεγάλης χωρητικότητας σε μπαταρία και μετά θα το δώσω για επισκευή. Τουλάχιστον να είμαι καλυμμένος...Ευχαριστώ για τις άμεσες μεταμεσονύκτιες απαντήσεις...


Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3617 στις: Απριλίου 19, 2015, 06:21 »
Να σαι καλα :) καλη σου μερα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3618 στις: Απριλίου 19, 2015, 07:32 »
Δν νομίζω φιλε συνατμιστη εκει στη νομπακο να λενε οτι της eleaf ειναι ιμιτασιόν (απ τη στιγμη που το προμηθευτικε απο εκει)! Οποτε ειναι ανυπόστατο αυτο που λες οπως κ εννοειτε θα επισκευαστεί κ εννοειτε οτι θα δώσουν στο παλικάρι κ μπαταρία για να βολευτεί (Δν ειναι υποχρεωμένοι αλλα το κανουν)


Το "ανυπόστατο" που λες, άσε να το γνωρίζω εγώ καλύτερα και αν το άκουσα αυτό να μου το λένε και σε δύο καταστήματα κιόλας, καθώς και σε μία άλλη συνατμίστρια που είναι εδώ στο φόρουμ, σε κάποιο άλλο τρίτο κατάστημα...
Ούτε τρελοί, ούτε χαζοί είμαστε! Ούτε έχουμε κάποιο μένος για την εταιρεία...
Αλλά κάποια πράγματα, όπως ότι πολλές εταιρείες και κάποια καταστήματα βασίζονται στην άγνοια κάποιου και που δεν έχει ψαχτεί ιδιαίτερα ή δεν το κατέχει γενικότερα με το διαδίκτυο κλπ., για να πουλήσουν, υπάρχουν και κάποια ΟΡΙΑ...

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3619 στις: Απριλίου 19, 2015, 10:49 »

To δικο μου ξαφνικα παρεδωσε πνευμα. Το ειχα στη φορτιση το βγαζω και μετα απο κανενα 2ωρο οταν πηγα να το δουλεψω δεν λειτουγουσε το fire button. To πατουσα και τιποτα. Πατησα τα δυο κουμπια μαζι και εδεινε σημαδια ζωης. Ξανα το fire button τιποτα. Κρατησα πατημενα τα δυο κατω κουμπια μαζι και παρατηρησα οτι η μπαρα της μπαταριας ανεβοκατεβαινε, αν και ηταν πληρως φορτισμενη, λες και το ειχα στη φορτιση. Ξαφνικα αρχισε να δουλευει............για κανενα 2 λεπτο. Απο τοτε τιποτα νεκρο. Ανοιγει μονο οταν ειναι στη φορτιση αλλα δεν δουλευει. Το μενου ολα κανονικα διαβαζει ατμοποιητη ανεβοκαταβαζει τα watt (οχι οπως πριν μονο κατα 0,1) και μολις πατας το fire button τρεμοσβηνει η οθονη και δεν κανει τιποτε αλλο. Το ανοιξα μεσα ολες οι επαφες του φαινονται μια χαρα το μονο που με ανησύχησε ηταν ελαχιστη ποσοτητα υγρου που βρηκα αναμεσα στις 2 πλακετες.
Υ.Γ Το εχω σχεδον 3 μηνες τωρα



Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3620 στις: Απριλίου 19, 2015, 11:00 »
Καταλαβαίνω... Μάλλον θα αγοράσω κάτι ακόμα να έχω εξίσου μεγάλης χωρητικότητας σε μπαταρία και μετά θα το δώσω για επισκευή. Τουλάχιστον να είμαι καλυμμένος...Ευχαριστώ για τις άμεσες μεταμεσονύκτιες απαντήσεις...
Να ζητήσεις αντικατάσταση και να πάρεις το 30άρι, έστω με μια μικρή χρηματική διαφορά

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3621 στις: Απριλίου 19, 2015, 11:10 »
john@kis , αυτονόητο ίσως, αλλα δοκίμασες άλλο καλώδιο; Όσες φορές είχα θέμα στη φόρτιση με micro usb, πάντα έφταιγε το καλώδιο.

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3622 στις: Απριλίου 19, 2015, 12:46 »
Να ζητήσεις αντικατάσταση και να πάρεις το 30άρι, έστω με μια μικρή χρηματική διαφορά
Δεν νομίζω να το δεχτούν, γιατί από μια αρκετά παλιότερη πτώση έχει στραβωσει λίγο το πάνω ασημί μέρος του mod, με αποτέλεσμα να κουνιεται...
john@kis , αυτονόητο ίσως, αλλα δοκίμασες άλλο καλώδιο; Όσες φορές είχα θέμα στη φόρτιση με micro usb, πάντα έφταιγε το καλώδιο.
Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά καλώδια και δύο ανταπτορες τοίχου... Κανένα αποτέλεσμα... Και χθες όλο το βράδυ φόρτισε και  πάλι δεν δείχνει να φορτισε ολοκληρωμένα, μου δείχνει μια παυλιτσα κάτω απ το γεμάτο...

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3623 στις: Απριλίου 19, 2015, 13:47 »

Το "ανυπόστατο" που λες, άσε να το γνωρίζω εγώ καλύτερα και αν το άκουσα αυτό να μου το λένε και σε δύο καταστήματα κιόλας, καθώς και σε μία άλλη συνατμίστρια που είναι εδώ στο φόρουμ, σε κάποιο άλλο τρίτο κατάστημα...
Ούτε τρελοί, ούτε χαζοί είμαστε! Ούτε έχουμε κάποιο μένος για την εταιρεία...
Αλλά κάποια πράγματα, όπως ότι πολλές εταιρείες και κάποια καταστήματα βασίζονται στην άγνοια κάποιου και που δεν έχει ψαχτεί ιδιαίτερα ή δεν το κατέχει γενικότερα με το διαδίκτυο κλπ., για να πουλήσουν, υπάρχουν και κάποια ΟΡΙΑ...

Κι εμένα μου είχαν πει κάτι αντίστοιχο. Με καμιά βδομάδα μόνο στο η.τ. μου πρότειναν τον MAS για να μην έχω πρόβλημα αυτονομίας. Όταν τους ρώτησα "γιατί όμως βρε παιδιά είστε τόσο πολύ ακριβότεροι των άλλων boxes, π.χ στην ecig βρίσκω το Eleaf 20 ευρώ φθηνότερα", τότε άρχισαν τα περι αυθεντικότητας και επικινδυνότητας. Μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση, αλλά θεώρησα ότι είναι μεμονωμένο περιστατικό του συγκεκριμένου πωλητή. Τελικά πήρα το Eleaf 30 και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Αγοράζω πλέον μόνο το υγρό μου από nobacco και όχι από το συγκεκριμένο κατάστημα και that's it.

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3624 στις: Απριλίου 19, 2015, 14:50 »
Αυτο ακριβως. Δν φταίει η νομπακο αν ενας δυο ή και περισσοτεροι πωλητές λενε οτι τους κατέβει για να πουλήσουν!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3625 στις: Απριλίου 19, 2015, 15:58 »
σε φιλο χαλασε στο istick 20 ,το usb φορτισης ,υπαρχει καποιος που τα επισκευαζει ή παει για σκουπιδια?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3626 στις: Απριλίου 19, 2015, 16:19 »
Αυτο ακριβως. Δν φταίει η νομπακο αν ενας δυο ή και περισσοτεροι πωλητές λενε οτι τους κατέβει για να πουλήσουν!!!

Και βέβαια φέρει ευθύνη και η nobacco αν ο πωλητής λέει ότι του κατέβει. Με τη μέθοδο franchise δεν διατηρεί τα καταστήματά της?
Το πως λειτουργεί ο πωλητής σε κάθε κατάστημα είναι ευθύνη και της εταιρίας.
Μου έχει τύχει κι εμένα σε κατάστημα της nobacco να πάω με το istick για να ρίξουν μια ματιά για το υποτιθέμενο(ήμουν πολύ νέος ατμιστής και δεν ήξερα) πρόβλημα αυτονομίας που είχα και έφαγα κράξιμο επειδή "αγόρασα το μαϊμουδένιο κινέζικο"!!
Άκουσον, άκουσον, μαϊμουδένιο το istick μου και γνήσιο το mas!! Και το έλεγε στα σοβαρά η άσχετη!! Και για το ότι ήταν άσχετη η ιδιοκτήτρια, σαφώς φέρει ευθύνη και η ίδια η nobacco. Αν δεν φτάνουν τα 1,2,3 σεμινάρια επιμόρφωσης των καταστηματαρχών ή πωλητών, για να είναι ενημερωμένοι και έγκυροι, ας τα κάνουν 33.
Έχω κι άλλο περιστατικό με ντήλερ της nobacco να διηγηθώ αλλά αρκετά είπα, άλλη φορά θα το αναφέρω κι αυτό.

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3627 στις: Απριλίου 19, 2015, 16:32 »
Μήπως εννοουσε ως γνήσιο της νομπακο; Κ καλα της εταιρίας. Γτ η νομπακο πλέον Δν επισκευάζει άλλων εταιριών. Αρα οτι Δν ειναι νομπακο Δν ειναι γνήσιο (νομπακο).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3628 στις: Απριλίου 19, 2015, 17:20 »
Στη δική μου περίπτωση σίγουρα δεν έγινε παρεξήγηση περί γνησιότητας, γιατί τους ανέφερα και τη μάρκα (Eleaf) αλλά και το μαγαζί/ανταγωνιστή τους που βρήκα καλύτερη τιμή (ecig). Είχα την ειλικρινή πρόθεση να το πάρω από κει γιατί με είχε βολέψει να μην πηγαίνω αλλού για υγρά, αλλού για εξοπλισμό κλπ μιας και μόλις είχα ξεκινήσει, αλλά το να προσπαθείς να δημιουργήσεις ανασφάλεια για να μη χάσεις πελάτη το θεωρώ απαράδεκτο -ειδικά σε τόσο ευαίσθητο θέμα. Εν πάσει περιπτώσει, μιας και είμαστε ελαφρώς εκτός θέματος, το ανέφερα απλώς προς επιβεβαίωση των συμφορουμητών ότι δεν είναι τελικά μεμονωμένο περιστατικό και επειδή κάποιος εξίσου νέος στη θέση μου μπορεί να είχε φοβηθεί χωρίς λόγο.

Αυτά. Το i-stickaki κατα τ'άλλα άψογο  :) -σκέφτομαι να πάρω και ένα δεύτερο για back up, το 10άρι, αλλά ακόμα δεν είμαι σίγουρη ότι θα μου φτάνουν τα 10 watt, είμαι ανάμεσα σε 9-11 με το 30άρι.

Αποσυνδεδεμένος seliniasmenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3629 στις: Απριλίου 20, 2015, 22:20 »
Και εγώ πήρα σήμερα το modακι της Nobacco. Και μένα μου δείχνει ένδειξη +0,1 ohm από το κανονικό (Ατμοποιητης της Nobacco Mas 20w). 1,5 δείχνει η ένδειξη πάνω στο φιτίλι, και 1,6 στην οθόνη μου.
Να ανησυχήσω και να παω να τους ενοχλήσω ή συμβαίνει τελικά συχνά;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115844 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824343 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem