vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, domaze

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3555 στις: Απριλίου 10, 2015, 08:49 »

Ευχαριστω πολυ chris050 ,κατατοπιστικοτατος..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3556 στις: Απριλίου 10, 2015, 10:05 »
Το δικό μου 30άρι πάντως που πήρα σαν σκέτο MOD από Ecig, ούτε misfire έχει κάνει ποτέ, ούτε έχει κροταλίσει κανένα κουμπί. Τζόγος μηδέν και είναι και μαλακά τα κουμπάκια του (ειδικά το fire button).................

Ακριβώς το ίδιο και το δικό μου 30άρι (από ecig). Το ίδιο επίσης και το σκέτο 20άρι. Πραγματικά άψογα από κάθε άποψη. Σε αντίθεση με αυτά, το full 20άρι (αγορασμένο από άλλο κατάστημα) είχε το θέμα με το κροτάλισμα του κουμπιού. Αλλά σε αυτό δεν ευθύνεται το κατάστημα αλλά η ίδια η eleaf. Εννοείται βέβαια ότι όλα είναι αυθεντικά eleaf.

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3557 στις: Απριλίου 10, 2015, 20:29 »
Να σε καλα Finix και αν παρεις 50αρι θα το ευχαριστηθεις αλλα παρτο απο φυσικο καταστημα για να το ελενξεις :)

Αποσυνδεδεμένος Bella19

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3558 στις: Απριλίου 11, 2015, 01:16 »

http://www.eleafecig.com/

Μου ήρθε σε newsletter της EVKOO.
Οταν σου ερθουν πες μας εντυπωσεις

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3559 στις: Απριλίου 11, 2015, 01:24 »
Αφου λοιπον και το δευτερο μου istick 30w (μονο μπαταρια) εβγαλε προβλημα στο κουμπι, αποφασισα να το ανοιξω. Με ετρωγε η περιεργεια, ηθελα να δω αν κατα λαθος εριξα υγρο, τι λαθος κανω τελος παντων και χαλαω 2η φορα το κουμπι του. Ανακαλυψα πως οταν κουναγα την μπαταρια μετατοπιζοταν η κεντρικη πλακετα και πλεον εφτανε το κουμπι στην επαφη. Οταν μαλιστα σφηνωσα μια οδοντογλυφιδα για να μην μετακινειται η μπαταρια, επαιζε κανονικα το κουμπι, χωρις να χρειαζεται να το παταω δυνατα.
 Κατεληξα λοιπον στο συμπερασμα οτι δεν εχει τοσο στιβαρη κατασκευη εσωτερικα και αν το πατας δυνατα, οπως κανω εγω, σιγα σιγα μετακινειται το ολο συστημα οθονη πλακετα μπαταρια προς τα μεσα και στο τελος πρεπει να βαλεις ολη σου τη δυναμη για να φτασει το κουμπι στην επαφη.
 Φυσικα δεν υπηρχε περιπτωση να χρησιμοποιω box με οδοντογλυφιδα, το γυρισα πισω και μου δωσανε καινουργιο. Αλλαζω στιλ πατηματος, το παταω απαλα πλεον, το μονο που ελπιζω ειναι να μου κρατησει ωσπου να αγορασω ενα mod με θερμικη προστασια που εχω βαλει στο ματι.

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3560 στις: Απριλίου 11, 2015, 01:41 »
Κανονικά πρέπει να ζητούσες επιστροφή χρημάτων λόγω κατασκευαστικού προβλήματος-προβληματικής παρτίδας. Το συγκεκριμένο πρόβλημα με το κουμπί έχει αναδειχθεί απο αρκετά μελη εδω, και δυσκολα θα το αμφισβητήσει καποιος. Ελπίζω να διαβάζουν απο την ecig τα νήματα που τους αφορούν και να μην κλείνουν τα μάτια σε προβληματικά προιοντα..

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3561 στις: Απριλίου 11, 2015, 06:53 »
Μαζί σου με χίλια!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2015, 08:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3562 στις: Απριλίου 11, 2015, 08:51 »


Φυσικα δεν υπηρχε περιπτωση να χρησιμοποιω box με οδοντογλυφιδα, το γυρισα πισω και μου δωσανε καινουργιο.

Κι ένα μπράβο στο μαγαζί βέβαια τη στιγμή που στο αντικατέστησε με καινούργιο, αφού το είχες ανοίξει μόνος σου πρώτα για να βρεις απάντηση στο πρόβλημα.! Δεν νομίζω να το δεχόταν και πολλοί αυτό.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3563 στις: Απριλίου 11, 2015, 09:05 »
Τα αυτοκόλλητα της Eleaf για το istick 50w :






Και φυσικά οι θήκες σιλικόνης :


Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3564 στις: Απριλίου 11, 2015, 12:09 »
Vaper εχεις δικιο, αλλα δεν μου πηγαινε να ζητησω τα λεφτα μου πισω, γιατι ητανε πολυ εξυπηρετικοι στην ecig, ποτε δεν αμφισβητησανε αυτα που ειπα και προθυμα μου αλλαζανε το mod ακομα και με διαφορετικη μπαταρια οπως των 50 w αν ηθελα πληρωνοντας τη διαφορα. Εξαλου το χρησιμοποιησα 2 και μηνες, δεν ειμαι τζαμπατζης.
 Ουτως η αλλως θα γινει η backup μπαταρια μου οταν παρω το μοντ με θερμικη προστασια.
Το egrip τους μου βγηκε αψογο, το εχω ξεσκισει 3,5 μηνες και κανενα προβλημα(απιστευτη γευση με το rba στημενο με fiber freaks)

Αποσυνδεδεμένος TasMan

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3565 στις: Απριλίου 11, 2015, 12:14 »
Είμαπ πραγματικά περίεργος να μάθω σε τι ποσοστό αγοραστών έχει τύχει το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εγώ έχω το 30άρι πάνω από μήνα και δεν έχει κάνει κιχ (ελπίζω να μην το γρουσουζέψω) και μου το σύστησε φίλος που έχει το 20άρι από τότε που παρουσιάπαρουσιάστηκε! Το δικό του είναι καταγρατζουνισμένο, έχουν ξεφτύσει χρώματα, αλλά λειτουργεί τέλεια. Παρεπιπτώντως κι εγώ σαν μπαταρία το πήρα και όχι πλήρες πακέτο.

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3566 στις: Απριλίου 11, 2015, 15:25 »
Ρε παιδιά και μένα κουδουνίζουν τα κουμπιά και μια στις τόσες παίρνω και καμια κούφια τζούρα αλλά απο οτι διάβασα αυτό είναι Νορμάλ για τα istick γενικώς σαν κατασκευή. Τώρα απο οτι καταλαβαίνω τα γυρνάνε πίσω ή περιμένουμε να μην παίξει το κουμπί τελείως .για να τα αντικαταστήσουμε....;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3567 στις: Απριλίου 11, 2015, 16:39 »
istick 30,  δύο στα δύο απροβλημάτιστα αγορασμένα εδώ και 30 ημέρες από ecig ως μπαταρία μόνο (χωρίς τα παρελκόμενα)
Ούτε κροταλίσματα, ούτε τζούφιες, ούτε θέμα με το fire button  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3568 στις: Απριλίου 11, 2015, 20:29 »
Και φυσικά οι θήκες σιλικόνης :

(Image removed from quote.)
Καιαιαια... που βρίσκουμε τις θήκες σιλικόνης για το 50άρι;;;    ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3569 στις: Απριλίου 11, 2015, 20:49 »
Αν και ίσως να το έχω ξαναγράψει σε αυτό το νήμα, θα το ξαναγράψω όμως σίγουρα τώρα πάλι...


Το κολλητάρι, μου είχε δώσει το iStick το 20άρι όπου ήταν και το 1ο μου. Αυτό το έδωσα στον αδερφό μου, μιας και πήρα το 30άρι από την Ecig. Ναι, είχε κάποιες κούφιες τζούρες, ναι, κροτάλιζαν και τα κουμπάκια και ναι, ο πόλος διάβαζε ό,τι να 'ναι ή και άλες φορές, δεν διάβαζε καν ό,τι κι αν του έβαζες πάνω. Αυτό όμως διορθωνόταν με τον bending adaptor της Eleaf.
Δεν το έχω πάρα πολύ καιρό (3 εβδομάδες περίπου) to 30άρι μου. Ε λοιπόν ρε παιδιά, εμένα ΟΥΤΕ ΜΙΑ κούφια δεν μου έχει κάνει, ΟΥΤΕ τα κουμπιά έχουν κροταλίσει, ΟΥΤΕ Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α...
Άρα, πράγματι θα έχουν βγεί στην αγορά και κάποιες ελαττωματικές παρτίδες, που λογικό είναι οι μαγαζάτορες να μην το γνωρίζουν αν δεν συμβεί πρώτα. Το θέμα είναι στο μετά τι κάνουν. Και από την στιγμή που βλέπω ότι υπάρχει σχεδόν πάντα η διάθεση για αντικατάσταση, αυτό λέει πολλά...


Κι εγώ σαν σκέτη μπαταρία το είχα πάρει να πω για την ιστορία... Και σκέφτομαι να πάρω και 2ο να έχω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507359 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem