vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 5 χρήστες
marauder800, bloodlessz, Xameno_Skli, Christos Z, gfilip

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3540 στις: Απριλίου 09, 2015, 18:15 »
Μόλις είδα ενα εξαντλητικό test και review απο PBusardo και μου έκανε εντύπωση πως ανέφερε 3-4 φορες οτι στο 30αρι κατα την διάρκεια της δοκιμης, του έκανε μερικές φορές ''κούφιες'' τζούρες.  Δηλαδή ενω ήταν σίγουρος πως πάταγε το κουμπί και έκανε ''κλικ'' δεν γινόταν τίποτα, δεν έβγαζε ατμό. Μου θύμισε την δική μου περίπτωση με το istick απο ecig. Ευτυχώς που το επέστρεψα και πήρα τα λεφτά πίσω. Ελπίζω να μην μου το κάνει και στο δεύτερο 30αρι που πήρα από άλλο μαγαζι και να απέφυγα κάποια προβληματική παρτίδα. Αν δεν έχετε κουράγιο για να δείτε όλη την παρουσίαση, το λέει ξεκάθαρα για τις κούφιες στο 35:20 περίπου.
https://youtu.be/KTT6VL1FQVk?t=35m20s

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3541 στις: Απριλίου 09, 2015, 18:22 »
τα ιδια κι εγω....2 istick 30w...το ενα φουλ πακετο, το αλλο απλα μπαταρια...
το μεν απο φουλ παιζει μια χαρα, το δευτερο miss-fires οποτε θελει- 1 καθε 50 κλικ, 2 κολλητα, 1 την ημερα...
επισης κροταλιζει το κουμπι πολυ τελευταια  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3542 στις: Απριλίου 09, 2015, 18:26 »
Παιδιά αυτά που λέτε με τον διακόπτη ενεργοποίησης γίνονται μόνο στο 30άρι ή και στο 50άρι;
Εγώ έχω το 50W εδώ και 2 μήνες, το πήρα από Ελληνικό μαγαζί και μέχρι στιγμής, φτου να μην το ματιάξουμε, δουλεύει άψογα και από πλευράς αυτονομίας και από αξιοπιστία. Τα κουμπιά του δουλεύουν υποδειγματικά.
Έχω διαβάσει όμως ότι επειδή τα istick γενικώς είναι πολύ δημοφιλή τα έχουν αντιγράψει, έχουν βγει κλώνοι πανομοιότυποι που δεν μπορείς εύκολα να τους ξεχωρήσεις. Υπάρχει τέτοια περίπτωση και στην ελληνική αγορά;

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3543 στις: Απριλίου 09, 2015, 18:27 »
κι εμένα μου το κάνει το 30άρι μου όποτε θυμάται.Το κουμπί κουδούνιζε από την αρχή στο δικό μου,στης κουμπάρας μου καθόλου,από ελληνικά μαγαζιά και τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3544 στις: Απριλίου 09, 2015, 18:38 »
Στο πρώτο μαγαζί που πήγα να το αγοράσω, είχα ευτυχώς την δυνατότητα να πιάσω στα χέρια μου πολλά istick 30αρια και να δοκιμάσω την αίσθηση στο κράτημα, το μέγεθος, το βάρος κλπ. Αυτα που ήταν απο full πακέτα με φορτιστές κλπ, τα κουμπιά τους και τα κλικ του fire button ακούγονταν τέλεια με πολύ καλή αίσθηση. Στα σκέτα πακέτα χωρίς φορτιστή εντόπισα πως τα κλικ των κουμπιών, ήταν πολύ υποτονικά-ανεπαίσθητα και σε ένα stick ιδίως, με ανύπαρκτο ήχο κλικ.
 Θέλει προσοχή πάντως γιατι απ' ότι βλέπω υπάρχει θέμα με τα fire buttons σε πολλους.

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3545 στις: Απριλίου 09, 2015, 18:43 »
κι εμένα μου το κάνει το 30άρι μου όποτε θυμάται.Το κουμπί κουδούνιζε από την αρχή στο δικό μου,στης κουμπάρας μου καθόλου,από ελληνικά μαγαζιά και τα δύο.

 Υποπτεύομαι αγορασμένα μαζί… της κουμπάρας κάνει miss-fire;
Και κάτι ακόμα… η πλαστική ‘’λωρίδα’’ στα κουμπιά κουνιέται πάνω κάτω στο δικό σου; Και αν ναι, άμα την πιέσεις κάτω, ακούς διαφορά στο κροτάλισμα;
Εγώ εκεί μάλλον το εντοπίζω…
 
 @vaper  χμ… ενδιαφέρον! Πρόσεξες αν τα φουλ ήταν σφραγισμένα με ζελατίνα ενώ τα απλά χωρίς;;
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2015, 18:48 από Bocler »

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3546 στις: Απριλίου 09, 2015, 19:03 »
Στο πρώτο μαγαζί που πήγα, τα απλά isticκ 30w τα είχε όλα σε απλή, χάρτινη,  συσκευασια χωρίς ζελατίνα. Το κουτί απο πίσω είχε καλυμένο κωδικό γνησιότητας.  Τα full πακέτα istick, που ήταν στο ράφι ήταν ανοιχτές οι συσκευασίες, για να φαίνονται οι συσκευές και τα χρωματά τους. Στην αποθήκη του, μάλλον θα τα είχε με την ζελατίνα. Δεν τα είδα γιατί ήθελα την απλή έκδοση.
Στο μαγαζί το δεύτερο που πήγα και πήρα τελικά το full pack, (το οποιό πραγματικα απολαμβάνω απροβλήματιστα), το είχε σε ζελατίνα ασφαλείας το κουτι ,με κωδικο και αυτό, όπως πωλούνται και τα τσιγάρα στα περίπτερα.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3547 στις: Απριλίου 09, 2015, 19:04 »
Etsi oπως και εσεις την εχω πατησει και εγω νομιζω...Πηρα το σκετο....Δεν το εχω δουλεψει αρκετα ακομη για να δω τα προβληματα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3548 στις: Απριλίου 09, 2015, 19:19 »
Εχω το μινι σκέτο (10ρι)
το 20ρι φουλ
το 30ρι φουλ


Ρώτησα και μια φίλη που έχει 20ρι φουλ και 30ρι σκέτο.


Κάποια missfire πού και πού, κατά τα άλλα κανένα θέμα με κουμπιά χαλαρά ή σφιχτά ή με οτιδήποτε άλλο. Υπόψην ότι όλα τα δικά μου αγοράστηκαν τις πρώτες μέρες της κυκλοφορίας τους, οπότε είναι από τα παλαιότερα που κυκλοφορούν. Δουλεύουν όλα υποδειγματικά.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3549 στις: Απριλίου 09, 2015, 21:03 »
Υποπτεύομαι αγορασμένα μαζί… της κουμπάρας κάνει miss-fire;
Και κάτι ακόμα… η πλαστική ‘’λωρίδα’’ στα κουμπιά κουνιέται πάνω κάτω στο δικό σου; Και αν ναι, άμα την πιέσεις κάτω, ακούς διαφορά στο κροτάλισμα;
Εγώ εκεί μάλλον το εντοπίζω…
 
 @vaper  χμ… ενδιαφέρον! Πρόσεξες αν τα φουλ ήταν σφραγισμένα με ζελατίνα ενώ τα απλά χωρίς;;

Όχι από το ίδιο μαγαζί.Το δικό μου βγήκε από κουτί πλήρες σετ και μου πουλήθηκε ως μπαταρία, αρα δεν έχει να κάνει με αυτό.Όχι δεν παρατηρώ διαφορά αν πιέσω τη λωρίδα.Δε με ενοχλεί το κουδούνισμα στο fire button,πάντως ακούγεται κλικ κανονικά όταν το πατάω.Το βρίσκω και λίγο χαλαρωτικό να το κουνάω και να το ακούω  :-[

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3550 στις: Απριλίου 09, 2015, 22:07 »
Δυο ερωτησεις για το 50αρι,ποσα αμπερ φορτιστη εχει η συσκευασια ,μπας και εχω και γλιτωσω ολο το πακετο και οταν πεφτει η μπαταρια δινει τα watt που αναγραφει,ειναι αξιοπιστο σε αυτο ?υπαρχουν μετρησεις?

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3551 στις: Απριλίου 09, 2015, 22:24 »
Αν εχεις φορτιστη απο αλλο 20αρι η 30αρι δινουν και τα δυο 5.0ν=1mah εχουν ιδιους φορτιστες οποτε δεν χρειαζεσαι και φορτιστη και μπορεις να γλυτωσεις μερικα ευρω!Στο δικο μου και ολων φανταζομαι μεχρι να σβησει δινει τα ιδια ρευματα δεν εχω μετρησης βεβαια αλλα η αισθηση στον ατμο σου ειναι οπως την ωρα που το ξεκινισες να το δουλευεις!ουτε πτωσης στην οθονη βλεπεις, οπως κανουν μερικα Hana 30αρια που οταν η μταταρια ειναι στα 3,4 πεφτει η ταση του και το καταλαβενεις κιολας και το νιωθεις στον ατμοποιητη σου .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2015, 22:31 από chris050 »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3552 στις: Απριλίου 10, 2015, 00:07 »
Το δικό μου 30άρι πάντως που πήρα σαν σκέτο MOD από Ecig, ούτε misfire έχει κάνει ποτέ, ούτε έχει κροταλίσει κανένα κουμπί. Τζόγος μηδέν και είναι και μαλακά τα κουμπάκια του (ειδικά το fire button).


Μάλλον θα έτυχαν κάποιες παρτίδες ψιλοελαττωματικές προφανώς...

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3553 στις: Απριλίου 10, 2015, 01:30 »
άμα κανεις 2ml την ημερα ναι αλλα γράψε και ποσο ατμιζεις φιλε εξατμιστη
Τόσο.  :D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3554 στις: Απριλίου 10, 2015, 03:41 »
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=25426.msg835594#msg835594

το Istick  30w  απεκτησε δικο του νημα.
Η συζητηση για το συγκεκριμενο μοντ θα συνεχιστει εκει.

Ευχαριστω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115956 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507430 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154791 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568812 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294220 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762787 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem