vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 6 χρήστες
johnath, ZoeM, paiktaras, camber, marauder800, bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2955 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 19:45 »
Αχαμ...καλως,ευχαριστω για την διευκρίνιση

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2956 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:16 »
Athan απ οτι εχο δει στο 30αρι αλλαξαν ολο το κονεκτορκι με ανοξειδωτο ατσαλινο. στο 20αρι ηταν πανο στο καπακι το σπειρωμα  και ηταν απο ενα μαλακο σιδηρο οπως ειχε πει και ο seb που το τρυπησε, αρα λογικα δεν πρεπει να ειναι ιδιο σπειρωμα, το 30αρι πρεπει να εχει καλυτερο :)   

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2957 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:20 »
Ίσως,αλλά δεν έχει σχέση ο κονεκτορας με το σπείρωμα,τα έχω κ τα 2 κ διάφορα δεν έχω δει,αλλά όπως είπα ίσως να ισχυει.Το θέμα είναι να μην τα ζοριζουμε για όσο δυνατόν μεγαλητερη ασφάλεια κ διαρκεια στον χρονο.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2958 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:21 »
Χάλασαν ψηλά τα πάσα στο istick 20watt. Πέταξε έξω τον bending adaptor, τον Kayfun 4, και μόνο τον Lemo μπορώ να βιδώσω (έχει πιο μακρύ στέλεχος). Ξέρει κανείς αν διορθώνεται?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2959 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:23 »
Ναι υπάρχει διαθέσιμο το καπάκι με το σπείρωμα για αγορά,αν κ θα ηταν καλυτερο αν μπεις στην διαδικασία να το κανεις,να βάλεις εναν ρυθμιζόμενο πολο αντί αυτου που έχει.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2960 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:43 »
Ευχαριστώ Athan. Δηλαδή να επικοινωνήσω με το Ελληνικό κατάστημα που το αγόρασα, και να ζητήσω "καπάκι για istick με ρυθμιζόμενο πόλο. Ναι?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2961 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 20:46 »
Όχι δεν υπάρχει κάθε αυτου τέτοιο καπάκι για το ιστίκ,είναι κάτι πρόσθετο που μπορείς να βάλεις εσύ αν πιάνουν τα χέρια σου βέβαια,διαφορετικά ζητάς απ το καταστημα αν μπορεί το τεχνικό του τμήμα (αν υπάρχει) να σου βάλει κάτι τετοιο.Υποψην αναλαμβάνει τέτοιες παραμετροποιησεις ενα μέλος του φόρουμ,δες σε προηγούμενα ποστ στο νήμα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2962 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 21:04 »
Αν με διάβασε ο "μάστορας" εδώ στο φόρουμ, ας επικοινωνήσει,γιατί το thread έχει 100άδες post, δεν νομίζω να βρώ κάτι μόνος μου.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2963 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 21:07 »
Τσεκαρε και το onpc καπου στο νημα είχα δει οτι κανει αυτη την αλλαγη και είδα και το στικακι μπροστα μου...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2964 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 21:12 »
Αυτον εννοουσα Κωστη,απλα ηθελα να δει ο Γιωργος για πιο πραμα μιλαω καλυτερα επειδη υπαρχουν κ φωτο για την εν λογο παραμετροποιηση του πολου του αιστικ :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2965 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 21:40 »
Να με συχωρας νομιχα οτι ελεγες τον μαστορα στην βορεια ελλαδα :)

Αποσυνδεδεμένος mmtcorp

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2966 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 22:05 »
γεια σας . θα ειθελα τα φωτα σας .


ειμαι 2 χρόνια ατμιστης ( με διαλύματά αφού μια κόβω κ.τ και μια το ξαναρχίζω ) (τώρα είμαι 3 μηνες χωρις κ.τ )


έχοντας δοκιμασει διάφορα προϊόντα (vivi nova , black mabma , t-dux 3 , ktl) κατέληξα να είμαι εδώ και πολυ καιρό με άπλες μπαταρίες και iclear16 που τον εχω αγαπησει . παρακολουθω την αγορα απο εδω μεσα παρολο που δεν κανω ποστ .


στο θεμα μας τωρα . επιτελουσ παρελαβα το istick 20W απο ft . ανοιγω χτεσ ολο χαρα το κουτι . κουμπωνω πανω τον iclear 16 me 1,8 ohm τραβαω μια τζουρα στο τερμα χαμηλο και περνω μια  απιστευτη ... καιλα που τρελαθηκα .προσπαθησα διαφορα (κοφτες ρουφιξιεσ , αλλο coil 1,8 poy eixa .τιποτα  βγαζω τον kameno iclear και τον κουμπωνω σε απλη μπαταρια και επανηλθε η γευση.  με λιγα λογια 1,8 iclear 16 me istick den paizei . μετα ειδα εδω οτι καποιος το εχει αναφερει ηδη.


βγαζω iclear kai βαζω αυτο   .ακοκμα χειροτερα . γυρισανε τα ματια μου αναποδα ! βγαζω το 1,8 coil και βαζω 2,1 .
εδω εχουμε μια διαφορα . το υγρο ειναι το liqua cuban cigar και ...   βγαζω καπνο μεχρι και 9w που το ανεβασα αλλα γευση δεν εχει . επισεις μετα απο 5-10 λεπτα .που το αφηνω οταν το ξαναπιασω η πρώτη τζουρα ειναι καμενη . μετα απλα δεν εχει γευση .




οπότε υποθετω οτι μαλλον ειρθε η ωρα να ασχολειθω με καλητερουσ ατμοποιητες . ποιον προτείνετε ? διαβασα το ποστ για τον gsair και απογοητευτηκα .  ο φιλος με τον αστροναυτη στον καναπε κοντευει να με πεισει για deelta 19 αλλα μου πέφτει λιγο ακριβος αυτη την εποχη .
μπορείτε να μου προτείνετε εναν εργοστασιακό  (που εχετε δοκιμαση και ξερετε σιγουρα οτι δουλευει καλα με το ιστεακ ) χωρις καμενα υπερτροφοδοσιες και ελλατωματικεσ κεφαλεσ ??? ???




λοιπων ας συμπληρωσω  το θεμα . παμε για αγορα του delta 16 . μεχρι να ερθει ειπα να κανω καποιες δοκιμες . καπου διαβασα εδω για καποιον που ειπε οτι τα υγρα Liqua δεν του αποδοσαν καλα . αλλαγη λοιπων ειχα ενα τις hangsen στην ακρη και παμε απο την αρχη .


iclear16 1,8 = kameno se 2 deyterolepta  :wall:
me ton bdc 1,8 = kameno epitopoy  :wall:
me ton bdc 2,1 = καμενο οταν το κανω πιπιλα δοκιμες απο τερμα χαμηλα μεχρι 9-10 watt . αλλα καμια γευση . οχι απλα αλιωση . απουσια  γευσεις . :thumpdown:


ψαχνω τα πραγματα μου και  βρισκω εναν


evod 1,8 = καλη αποδοση μεχρι 10 w καλη γευση αλλα καθε 3 puffs υπερτροφοδοσια . και οχι λιγη αναγκαστηκα εβγαζα καθαριζα 3 πουφ παλι απο την αρχη  :wall:


 και μια κεφαλη για


iclear16 2,1ohm  (μεταχειρισμενη για καμια βδομαδα αλλα οχι αχρηστη )=αποκαλυψη !!  :o :o :o :o :o  ανεβαζω κατεβαζω   μεχρι τα 12 w  δουλευει μια χαρα . δυστηχως ηταν ποτισμενος με κατι φρουτωδεσ του εβαλα το καπνικο και δεν εχω ιδεα τι ακριβος γευση εχω .  :idiot1:  αλλα δεν ειναι καμενη ουτε αλιωμενη μοιαζει .


ειδα και εγω τι σημαινει mod vv/vw !!!!!!!!!

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2967 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 22:19 »
Χάλασαν ψηλά τα πάσα στο istick 20watt. Πέταξε έξω τον bending adaptor, τον Kayfun 4, και μόνο τον Lemo μπορώ να βιδώσω (έχει πιο μακρύ στέλεχος). Ξέρει κανείς αν διορθώνεται?

Μπορείς νομιζω να το επισκευάσεις αλλάζοντας το πάνω μέρος. Ίσως αυτό να είναι η λύση.
http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/mod-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/istick-top-metal-silver-part.html?keyword=istick

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2968 στις: Φεβρουαρίου 15, 2015, 22:22 »
Το ανεφερα φιλέ μου,απλα είπα αν ήθελε να βάλει κάποιον ρυθμιζόμενο πόλο ώστε να μην έχει μελόντικα προβλήματα στο ήδη πάθος με το μονωτικό λαστιχακι του μοντ.

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2969 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 12:48 »
ερωτηση... καποιος φιλος με το 50αρι να μας πει ποσες μερες τον βγαζει η μπαταρια ??  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294221 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem