vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, dvelev, camber, Sergios

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2910 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 21:17 »
Δεν εχουν ολες οι εργοστασιακες αντιστασεις τις ιδιες προδιαγραφες. Επειδη αντεχουν οι bvc  της aspire η  οι bdc της kanger στα ιδια watt δε σημαινει οτι αντεχουν και του iClear. Πιθανον μετα απο τις 3-4  ωρες στα 8  watt του istick  η αντισταση να ανεβαζει θερμοκρασια. Μπορει το υλικο της αντιστασης να μην αντεχει τα δυνατα ρευματα του  istick.
λεω εγω τωρα ενα σεναριο)


Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2911 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 21:29 »
Αυτό που λέει ο caros είναι. Απλά πρέπει να αλλάξει coil.


Αυτό έχει καεί και τώρα ακόμα και σε watt που μπορεί να δουλέψει καλά, δίνει που και που καμμένο.


Αλλάζεις coil και αυτήν την φορά προσέχεις να μην ξεπεράσεις τα watt τα οποία αντέχει η αντίσταση σου.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2912 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 21:32 »
Φιλε razen καλησπερα..Επειδη ως γνωστο το iStick 20 δεν δινει λιγοτερα απο 4 volt ασχετα απο το τι γραφει η οθονη του,παντα αρχιζεις να ατμιζεις στα χαμηλοτερα volt δηλαδη 3 και ανεβαζεις σιγα σιγα...Το να ανεβεις δεν ειναι απαραιτητο φυσικα,γιατι μπορει να εισαι οκ και στα 3 volt (4 πραγματικα)..Αν σου βγαλει καμμενο η κεφαλη,πολυ πιθανο αν κατεβασεις τα volt να σου δουλευει μετα  χωρις καμμενο...ΑΛΛΑ..ΔΕΝ ειναι και σιγουρο αυτο καθως πολλες φορες οι κεφαλες αν βγαλουν καμμενο,οτι volt η watt και να βαλουμε μετα δεν φευγει με τιποτα αυτη η καμμενη γευση που σημαινει οτι αλλαζουμε κεφαλη...Ελπιζω να βοηθησα :)

Αποσυνδεδεμένος razen

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2913 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 21:45 »
Μήπως να το πήγαινες για έλεγχο/sercice?
Κάτι δεν πάει καλά με δαύτο.

Και μενα μου περασε απο το μυαλο αλλα αυτο θελω και να αποφυγω...
Με αλλον συνατμιστη που μιλησα μου ειπε οτι ειχε παρομοια θεματα οταν χρησιμοποιουσε το istick με iclear 16 και οτι αλλες φορες ατμιζε κανονικα και αλλες φορες του εφερνε μονο καμμενο στα ιδια volts και watts.
παντως η γευση προς το παρων αποκαταστηθηκε...δεν ξερω τι να πω...
vamaxin μηπως ειχες παρομοιες εμπειριες με iclear με αντισταση 1.8 σε istick και το λες,η γενικα με ατμοποιητη που με αντισταση 1.8?Μιας και οι 2 ατμοποιητες που εχω εχουν 1.8 αντισταση οποτε δεν εχω καποιο μετρο συγκρισης.
Caros και λοιπα παιδια oχι δεν την αλλαξα,αλλα οταν τον εβαλα σε μια ego ατμισε κανονικοτατα χωρις γευση καμμενου σε καμμια τζουρα.θα παω αυριο να παρω μια καινουρια αντισταση στα 2.1 και αγιος ο θεος....

Λετε οντως οι αντιστασεις να ειναι το θεμα?Ας δωσουν λιγο φως οι κατοχοι του 20αριου, με τι αντιστασεις το χρησιμοποιουν?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2914 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 22:13 »
Φιλε Razen χτες ειχα πανω στο iStick τον mini nautilus με bvc 1,8Ω στα 4.2 v  και αλλαζω ατμο. Βαζω aeronk mega με κεφαλη 1,2Ω και ξεχναω να χαμηλωσω τα volt. Εφαγα καψουλι
Παρ'ολαυτα κρατησα την ιδια κεφαλη αφου κατεβηκα στα 3,1v.  Μετα απο λιγη ωρα επανηλθε καπως και η κεφαλη. Σημερα κι αφου ξαναγεμισα υγρο πυροβολαει κανονικα.
Θελει υπομονη μεχρι να βρεις το ιδανικο σημειο χρησης του istick και του ατμο.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2915 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 23:45 »
Γι'αυτό το έχουμε σε βατ πάντα... :)

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2916 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 07:20 »
πηρα και εγω το 30 χθες .σε προηγουμενες σελιδες αναφερθηκε οτι εντελως αδειο οταν ξεκιναει η φορτιση οι τρεις πρωτες ενδειξεις δεν αναβοσβηνουν .σε μενα ειναι διαφορετικα ,αρχισε να αναβοσβηνει απο το πρωτο κουτακι και σταδιακα γεμιζε

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2917 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 12:25 »


Στάλθηκε από το LG-D331 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2918 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 13:50 »
antonishart δεν ειναι πιο μικρο το 50αρι στην πραγματικοτητα απ'οτι φαινεται στις φωτο? ;)


πηρα και εγω το 30 χθες .σε προηγουμενες σελιδες αναφερθηκε οτι εντελως αδειο οταν ξεκιναει η φορτιση οι τρεις πρωτες ενδειξεις δεν αναβοσβηνουν .σε μενα ειναι διαφορετικα ,αρχισε να αναβοσβηνει απο το πρωτο κουτακι και σταδιακα γεμιζε
Ετσι ακριβως γινεται και στο 50αρι..Οταν αδειασει η μπαταρια και το βαλουμε να φορτιζει,ξεκιναει η 1η μπαρα να αναβοσβηνει και σταδιακα αρχιζει και γεμιζει μεχρι να φτασει στην 5η και τελευταια μπαρα... :yes:

Αποσυνδεδεμένος mmtcorp

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2919 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:14 »
γεια σας . θα ειθελα τα φωτα σας .


ειμαι 2 χρόνια ατμιστης ( με διαλύματά αφού μια κόβω κ.τ και μια το ξαναρχίζω ) (τώρα είμαι 3 μηνες χωρις κ.τ )


έχοντας δοκιμασει διάφορα προϊόντα (vivi nova , black mabma , t-dux 3 , ktl) κατέληξα να είμαι εδώ και πολυ καιρό με άπλες μπαταρίες και iclear16 που τον εχω αγαπησει . παρακολουθω την αγορα απο εδω μεσα παρολο που δεν κανω ποστ .


στο θεμα μας τωρα . επιτελουσ παρελαβα το istick 20W απο ft . ανοιγω χτεσ ολο χαρα το κουτι . κουμπωνω πανω τον iclear 16 me 1,8 ohm τραβαω μια τζουρα στο τερμα χαμηλο και περνω μια  απιστευτη ... καιλα που τρελαθηκα .προσπαθησα διαφορα (κοφτες ρουφιξιεσ , αλλο coil 1,8 poy eixa .τιποτα  βγαζω τον kameno iclear και τον κουμπωνω σε απλη μπαταρια και επανηλθε η γευση.  με λιγα λογια 1,8 iclear 16 me istick den paizei . μετα ειδα εδω οτι καποιος το εχει αναφερει ηδη.


βγαζω iclear kai βαζω αυτο   .ακοκμα χειροτερα . γυρισανε τα ματια μου αναποδα ! βγαζω το 1,8 coil και βαζω 2,1 .
εδω εχουμε μια διαφορα . το υγρο ειναι το liqua cuban cigar και ...   βγαζω καπνο μεχρι και 9w που το ανεβασα αλλα γευση δεν εχει . επισεις μετα απο 5-10 λεπτα .που το αφηνω οταν το ξαναπιασω η πρώτη τζουρα ειναι καμενη . μετα απλα δεν εχει γευση .




οπότε υποθετω οτι μαλλον ειρθε η ωρα να ασχολειθω με καλητερουσ ατμοποιητες . ποιον προτείνετε ? διαβασα το ποστ για τον gsair και απογοητευτηκα .  ο φιλος με τον αστροναυτη στον καναπε κοντευει να με πεισει για deelta 19 αλλα μου πέφτει λιγο ακριβος αυτη την εποχη .
μπορείτε να μου προτείνετε εναν εργοστασιακό  (που εχετε δοκιμαση και ξερετε σιγουρα οτι δουλευει καλα με το ιστεακ ) χωρις καμενα υπερτροφοδοσιες και ελλατωματικεσ κεφαλεσ ??? ???


Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2920 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:17 »
antonishart δεν ειναι πιο μικρο το 50αρι στην πραγματικοτητα απ'οτι φαινεται στις φωτο? ;)

δεν θα το λεγα,εχει αρκετη διαφορα σαν μεγεθος κ πιο πολυ σαν αισθηση στο χερι,ξεφευει απο το μικρο istick που ξερουμε.
αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν αξιζει αφου εχει αρκετα συν σε σχεση με τα μικρα,οπως το μπουτον που αν και ειναι λιγο εξω,ειναι στιβαρο και δεν παιζει καθολου.

θελω να ρωτησω απο τα παιδια που το αγορασαν χωρις φορτιστη αν ταιριαζει χωρις να εχει κανενα θεμα ο φορτιστεις απο το 20αρι η το 30αρι.

Αποσυνδεδεμένος damdam

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2921 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:22 »
...

οπότε υποθετω οτι μαλλον ειρθε η ωρα να ασχολειθω με καλητερουσ ατμοποιητες . ποιον προτείνετε ? διαβασα το ποστ για τον gsair και απογοητευτηκα .  ο φιλος με τον αστροναυτη στον καναπε κοντευει να με πεισει για delta 19 αλλα μου πέφτει λιγο ακριβος αυτη την εποχη .
μπορείτε να μου προτείνετε εναν εργοστασιακό  (που εχετε δοκιμαση και ξερετε σιγουρα οτι δουλευει καλα με το ιστεακ ) χωρις καμενα υπερτροφοδοσιες και ελλατωματικεσ κεφαλεσ ??? ???

Παρε τον delta 16 απο Ecig με την εκπτωση βγαινει στα 16 ευρο και δουλευει αψογα
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2015, 16:12 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2922 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:27 »

οπότε υποθετω οτι μαλλον ειρθε η ωρα να ασχολειθω με καλητερουσ ατμοποιητες . ποιον προτείνετε ? διαβασα το ποστ για τον gsair και απογοητευτηκα .  ο φιλος με τον αστροναυτη στον καναπε κοντευει να με πεισει για deelta 19 αλλα μου πέφτει λιγο ακριβος αυτη την εποχη .
μπορείτε να μου προτείνετε εναν εργοστασιακό  (που εχετε δοκιμαση και ξερετε σιγουρα οτι δουλευει καλα με το ιστεακ ) χωρις καμενα υπερτροφοδοσιες και ελλατωματικεσ κεφαλεσ ??? ???

Τον δέλτα 16 στα 16-17ευρώ με το εκπτωτικό κουπώνι για το φόρουμ EKAP20.Απροβλημάτιστος, όμορφος, δουλεύει στα ψηλά αλλά και σε πιο χαμηλά ρεύματα τέλεια, χωρίς καμία διαρροή, κεφαλές στα 3.20 ευρώ που βγάζουν τουλάχιστον 40μλ χρήσης, στιβαρός και με γεύση απίστευτη.Το ότι δεν έχει ρυθμιστή τζούρας δεν το θεωρώ πια και τόσο τραγικό, λες και έχουν όλοι οι άλλοι και είναι προαπαιτούμενο, μην τρελλαθούμε κιόλας.Αλλωστε με το ντριπ τιπ ρυθμίζεις τη τζούρα σου και δεν κάνεις και τίποτα υγρά 100% vg απ'ότι κατάλαβα.. Πάρτον και θα τον θυμηθείς τον τύπο με τον αστροναύτη  :))

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2923 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:28 »
Αστροναύτης του καναπέ καλεί mmtcorp. Όβερ! :)

Delta 16 φίλε μου, όπως σου είπε ο damdam και η Ιωάννα πιο πάνω! ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2924 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:30 »
Δηλαδη antonishart σε χαλαει το μεγεθος επειδη το συγκρινεις με το 20αρι πχ?LOL :laugh1: Ειναι αρκετα μικρο νομιζω και στιβαρο χωρις να παιζει η κουδουνιζει κατι πανω του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824347 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154759 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568763 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem