vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

107 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, bloodlessz, camber, Sergios

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2865 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 15:27 »
Ποια 80-90;
70 εχει η σκετη μπαταρια 80 το φουλ σετ. Οσο περιπου το ipv mini που κανεις δεν παραπονεθηκε για την τιμη του.
Αν αναλογιστεις ποσα παραπανω προσφερει τοτε η τιμη του μονο ακριβη δεν ειναι.
Αν παλι θελεις να το παρεις κοψοχρονια τοτε περιμενε δυο μηνες να ερθει απο κινα η οσο χρονο χρειαζεται απο ευρωπη σε ενδιαμεση τιμη. 40 ευρω ομως και επομενη μερα στην πορτα σου τη δευτερη μερα της κυκλοφοριας του δεν παιζει.


40 Ευρώ δεν είναι "κοψοχρονιά". Είναι η τιμή που κάθε πολιτισμένος άνθρωπος το παίρνει.
Λιγότερα από 45 ΔΟΛΛΑΡΙΑ δίνει ο Αμερικάνος με τον 15πλάσιο μισθό από εμάς.
45 Ευρώ δίνει ο Γερμανός και ο Άγγλος με τον 8πλάσιο μισθό από εμάς.


Το 20άρι Istick μέχρι και μια μέρα πριν την κυκλογορία του 30αριού, το είχανε 60 ευρώ στα Ελληνικά καταστήματα,
όταν όλος ο πλανήτης το έπαιρνε με 23 ευρώ.

"Για αυτά που προσφέρει" η τιμή του είναι καλή; Πες μου ΕΝΑΝ λόγο κάποιος να μην αγοράσει
το Sigelei 100W+ από FastTech στην ίδια τιμή που οι Έλληνες πουλάνε το 50άρι Istick. Εγώ το έχω ήδη
και επειδή δεν σκάω να έχω το Istick αύριο στα χέρια μου, ναι, θα περιμένω 2 μήνες, απλά γιατί δεν θέλω να νιώθω κορόιδο
σε σχέση με τον Αμερικάνο που παίρνει 2 μοντάκια στην τιμή που εγώ θα πάρω το 1.

Δεν θα πούμε και ευχαριστώ στα Ελληνικά καταστήματα για τις τιμές τους. Αυτή η νοοτροπία μας έφαγε και μας συμπεριφέρονται σαν πρόβατα προς σφαγή. Εδώ πουλάνε 1 ευρώ το 1 πλαστικό μπουκαλάκι των 10 ml ή πετάνε έναν CE4 με μια 650άρα no name μπαταρία και το δίνουν 35 ευρώ, τι συζητάμε τώρα...

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2866 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 16:20 »
φιλε μου καλε οταν στον ελληνα επιχειρηματια αυτη τη στιγμη εχει το κρατος 60%+  φορολογια συν την ασφαλιση του συν τα εξοδα του μαγαζιου του(φως,νερο,τηλεφωνο,μισθο υπαλληλου,αγορες,λογιστη,κλπ κλπ),ε καπως πρεπει να βγουν αυτα
αλλα ειμαστε εκτος θεματος...


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2867 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 16:51 »
Αν μπορεις να περιμενεις δυο μηνες σαφεστατα να το παρεις απο κινα. Τα περι τιμων εδω στα εξηγησε ο απο πανω μου.
Οσο για την συγκριση με το σιγκελει θα σου πω γιατι εγω δεν θα το προτιμουσα.
Πρωτον ειναι μια κακασχημη κουμουτσα.
Δευτερον θεωρω πολυ καλυτερης ποιοτητας το ρευμα του Istick
Θα μου πεις...ευτυχως δεν εχουν την ιδια αποψη ολοι...γι αυτο και πουλαει και η σιγκελει μοντακια.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2868 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 16:57 »
Ήρθε το 50άρι και εδώ

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2869 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:00 »
Εγω παλι θα συμφωνησω με τον Baator οσο αφορα στην ελληνικη αγορα υπογραμιζοντας μονο οτι ασφαλιση, εξοδα εχουμε και οι υπολοιποι μη επιχειρηματιες γιατι, guess what, και εμεις σε αυτη τη χωρα ζουμε  8) . Οσο αφορα στο sigelei θα συμφωνησω ομως με petra χαλαρα... :yes:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2870 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:12 »
Το εχω στα χερια μου το 50αρι εδω και μερικες ωρες..Πρωτες εντυπωσεις... :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: Αψογο απο καθε αποψη..Ομορφο,στιβαρο,μικρο,βολικο,ρευματα το ιδιο ωραια με αυτα του 30...Στο δικο μου μαυρο που το πηρα,αναγραφει απο την μερια που ειναι το usb ακριβως απο κατω του το λογοτυπο της εταιριας και τερμα κατω αναγραφει iStick 50W...Στην πανω μερια που μπαινει ο ατμο ομως δεν υπαρχει το λογοτυπο της εταιριας οπως ειχα δει σε καποια βιντεο...To δουλευω με 75 VG/25 PG στα 4.5 mg νικοτινης και ατλαντιδα μεχρι 40 watt maximum (Πιο πανω ο ατμος ειναι παρα πολυ ζεστος για τα δικα μου γουστα) και παραγματικα απολαμβανω ατμισμα..Τρελο ντουμανι και χτυπημα απο τα 30+watt και 4.5mg νικοτινης..Θα επανελθω οταν θα το λιωσω λιγο :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2871 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:25 »
Διαθέσιμο και στην altereGo
http://www.alterego.gr/istick-50w-vv-vw-box-mod.html
Όπως επίσης και στο funstore
http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=1098
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:42 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2872 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:37 »
Το θέμα δεν είναι πόσο το πουλάει ο καθένας αλλά πόσο κερδίζει.
Σε κάποια βρετανικά μαγαζιά το 50-αρι έχει γύρω στις 50 λίρες (δηλαδή 67 ευρώ περίπου). Εδώ έχει 70. Δεν είναι και φοβερή διαφορά.
Απο εκεί και πέρα δεν είναι σωστό να συγκρίνουμε τιμές Ελλάδας με τιμές fasttech που σαφώς και δεν έχει τελωνείο αφού τα παίρνει απο 2 τετράγωνα πιο κάτω και πλανάται και στον αέρα οτι αυτά που πουλάει είναι β' διαλογής ή μαϊμού.
Επίσης δε μπορούμε να συγκρίνουμε το ελληνικό μαγαζί που θα παραγγείλει 20 κομμάτια με το αμερικάνικο που θα παραγγείλει 500 και 1000. Άλλη τιμή παίρνει ο ένας και άλλη ο άλλος.
Επίσης η τιμή που πουλάει ο έλληνας είναι γύρω στα 56 ευρώ αφού τα υπόλοιπα 14 είναι ο ΦΠΑ.
Αν πάρουμε λοιπόν ως σημείο αναφοράς οτι ο αλιμπαμπας τα δίνει γύρω στα 30 σε μαζική παραγγελία, δεν θα του κοστίσει του έλληνα ένα 40-αρι 45-άρι με τους δασμούς και τους εκτελωνισμούς? Άνετα.
Άρα τώρα τί συζητάμε? Οτι βγάζει ο έλληνας έμπορος ένα δεκάρικο στο istick με το οποίο πρέπει να πληρώσει εφορία, φως, νερό, τηλέφωνο, ενοίκιο, ΤΕΒΕ και να πάρει να βάλει και κάτι στο στόμα του? Ε μην το χέσουμε και τελείως.
Όποιος δεν έχει το παραπάνω δεκάρικο ή το θεωρεί κοροϊδία, ας το πάρει απ'έξω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:48 από vato »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2873 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:58 »
Ετσι, πες τα.... Ούτε όποιος ανοίγει κατάστημα εδώ είναι κλέφτης, ούτε όσοι αγοράζουμε από εδώ, κορόιδα. Στην τελική, κορόιδο νιώθεις αν πάρεις κάτι που δε δουλεύει καλά, ακόμη κι αν είναι κοψοχρονιά. 3 στικάκια από ελληνικό κατάστημα, συνολικά στοίχισαν λιγότερο από ένα vaporshark και τα θεωρώ πολύ καλές αγορές. Μέχρι τώρα είχαμε το δίλημμα διακριτικότης ή ευχάριστο άτμισμα. Βαθιά το χέρι στην τσέπη ή ψόφια ρεύματα. Ας είναι καλά η eleaf, απέκτησα τρια ωραιότατα μοντάκια (10-20-30) που δουλεύουν όλους τους ατμοποιητές μου.
Το δε 50ρι που πλέον μου φαίνεται "μεγάλο" ουσιαστικά είναι σαν το depon dna μου που όλοι το θαύμαζαν για το ... μικρό του μέγεθος. Ακόμη και το σχήμα του ίδιο είναι. Αλλά με διπλάσια ισχύ και αυτονομία και μισή τιμή. Ε, δεν θα το ψάξω παραπάνω, ούτε θα κάνω μανούρα στον κάθε έμπορο που φρόντισε να το έχω σήμερα σπίτι μου αν θέλω. Μόνο και μόνο επειδή δεν μπορεί να έχει την τιμή του κινέζου που ουσιαστικά μας το πουλάει λαθραία ή του αμερικάνου, που αγοράζει για μια αγορά με 250 εκ. πελάτες.


ΥΓ. Γενικά στο νήμα αυτό δεν βλέπω τα παράπονα που βλέπω σε νήματα άλλων μοντ. Αυτό σημαίνει ότι τα μοντάκια είναι καλά. Ειδικά τα 30 και 50, που έλυσαν  το θέμα του πόλου

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2874 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:11 »
To istick50 είναι χωρίς αμφιβολία κορυφαίο. Μικρό σχετικά, δύο μπαταρίες 18650 , εξαιρετικά ρεύματα , απόλυτα λογική τιμή. Το μόνο αρνητικό που θα μπορούσε να βρεί κανείς στο mod της Eleaf είναι το γεγονός ότι δεν έχει αφαιρούμενες μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2875 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:20 »
Θεμη και Βουλα ΙΣΩΣ ειναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει εως σημερα...Ειναι πολυ νωρις φυσικα για τελικα συμπεραματα καθως το εχω μολις μερικες ωρες,αλλα δουλευει και αψογα και ειναι και πανεμορφο..Το περιμενα ελαχιστα μεγαλυτερο ειναι η αληθεια..Ειναι πραγματικα αρκετα μικρο :respect:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2876 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:22 »
Μάλλον με βλέπω για 4ο στικακι..

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2877 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:26 »
ήρθε κι εδώ ... εξαίρετη αίσθηση στο χέρι, άμεση αναγνώριση - και σωστά - οποιασδήποτε αντίστασης, δεν "παίζει" κανένα κουμπί, αποπνέει "κάτι" που σε κάνει να το σέβεσαι ... :respect:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2878 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:31 »
Το δικο σου στο πανω μερος διπλα απο εκει που μπαινει ο ατμο,αναγραφει το λογοτυπο της εταιριας?

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2879 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:33 »
Μονο κσι μονο για την αυτονομια του θα αξιζει και με το παραπανω...γιατι δεν νομιζω καποιος να το παιρνει για να ατμιζει στα 50watts τα οποια θεωρω τρελη υπερβολη!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243862 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem