vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Drosos

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • suck my mod
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2850 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 23:49 »
Στο 30αρι που εχω το κλειδωνω κ μετα απο 2 λεπτα περιπου ξεκλειδωνει μονο του.... εκτος αυτου γυριζω την οθονη κ αφου το ανοιξω μετα απο κανα 2λεπτο παλι στο stby mode γυριζει η οθονη μονη της απ την αλλη κατευθυνση.... σαββατο που θα χω χρονο παει για επιστροφη μετα απο μια εβδομαδα που το εχω στην κατοχη μου... :'(

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2851 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 00:36 »
Βρήκε κανείς κανένα online κατάστημα που να έχει απόθεμα σε Istick 50;


Ένα μόνο που βρήκα στην Ελλάδα το έχει 80 ευρώ και δυστυχώς απ' ό,τι είδα
το Fasttech (41 ευρώ full kit!) θα αρχίσει να τα ΣΤΕΛΝΕΙ σε έναν μήνα, άρα σε κανά δίμηνο θα το 'χουμε
στα χέρια μας αν το παραγγείλουμε τώρα.


Ίσως κανένα Ευρωπαικό/Αμερικάνο κατάστημα σε μια πιο νορμάλ τιμή από τα 80-90
που θα πιάσει στα Ελληνικά καταστήματα;

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2852 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 00:39 »
Δυστυχώς Ελλάδα παντού τόσο θα το βρεις,Μπορείς απο GB αλλά ρωτά τους πρωτα για την αποστολη.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2853 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 03:14 »
Βρήκε κανείς κανένα online κατάστημα που να έχει απόθεμα σε Istick 50;
...
Ίσως κανένα Ευρωπαικό/Αμερικάνο κατάστημα σε μια πιο νορμάλ τιμή από τα 80-90
που θα πιάσει στα Ελληνικά καταστήματα;

Σε αρκετά ευρωπαϊκά καταστήματα διατίθεται ως απλή μπαταρία (όχι το full kit των 59.95 €) στην τιμή των 49.95 €. Αν συνυπολογιστούν και τα έξοδα αποστολής το συνολικό κόστος ανεβαίνει στα 60 € περίπου. Επομένως η τιμή προσεγγίζει κατά κάποιον τρόπο την αντίστοιχη τιμή της ελληνικής αγοράς. Βεβαίως υπάρχουν και κάποια ευρωπαϊκά καταστήματα που δεν χρεώνουν έξοδα αποστολής σε παραγγελίες που ξεπερνούν τα 100 €. Ισχύουν φυσικά κατά περιόδους και εκπτωτικά κουπόνια.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2854 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 07:40 »
Ποια 80-90;
70 εχει η σκετη μπαταρια 80 το φουλ σετ. Οσο περιπου το ipv mini που κανεις δεν παραπονεθηκε για την τιμη του.
Αν αναλογιστεις ποσα παραπανω προσφερει τοτε η τιμη του μονο ακριβη δεν ειναι.
Αν παλι θελεις να το παρεις κοψοχρονια τοτε περιμενε δυο μηνες να ερθει απο κινα η οσο χρονο χρειαζεται απο ευρωπη σε ενδιαμεση τιμη. 40 ευρω ομως και επομενη μερα στην πορτα σου τη δευτερη μερα της κυκλοφοριας του δεν παιζει.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2855 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 10:24 »
Παιδια μην κουραζεστε...Οποιος το θελει αμεσα απο Ελλαδα (την επομενη μερα το εχει σπιτι του...) αε κοιταξει εδω http://www.dotshop.gr/istick-50w.html
68.99 σκετο, και 78.50 το κιτ με φορτιστες και λοιπα μπιχλιμπιδια...

Εξαιρετικη τιμη για Ελλαδα και εξυπηρετικοτατοι στο καταστημα! Εχω ψωνισει 2 φορες και μονο τα καλυτερα μπορω να πω!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2856 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 10:48 »
Στο dotshop αναφέρει όμως..:

"ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ
Όταν ένα προϊόν μας στην εικόνα του αναγράφει την επωνυμία της εταιρίας του ή στην περιγραφή του αναγράφει ότι είναι της συγκεκριμένης εταιρίας τότε το προϊόν αυτό είναι 100% αυθεντικό.
Παρακαλούμε πολύ να προσέχετε τις απομιμήσεις διότι έχει παρατηρηθεί ότι κυκλοφορούν στα φυσικά και τα ηλεκτρονικά καταστήματα προϊόντα που μοιάζουν αλλά δεν είναι αυθεντικά."

...ενώ παράλληλα δεν αναφέρει πουθενά την Eleaf. Για "Dot istick 50w" λένε, είναι γνήσιο; Μέχρι και στις φωτό αποφεύγεται το λογότυπο της Eleaf πάνω στο 50άρι..

Φυσικά δεν έχω κανένα λόγο να πω άσχημα πράγματα για το κατάστημα, απλώς αναρωτιέμαι σαν πιθανός υποψήφιος πελάτης. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 10:54 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2857 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 11:16 »
Εχεις δικιο φιλε μου, αυτο δεν γραφει οτι ειναι της eleaf. Απ την αλλη και στο 20αρι που εχουν αποθεμα σαν dotistick 20 το εχει αλλα σιγουρα ειναι της eleaf (απο εκει το ειχα παρει σε τιμη κατω των 50 ευρω οταν ολα τα ηλ.καταστηματα στην Ελλαδα το ειχαν 60 ακατεβατα!).
Βεβαια ενα τηλεφωνο θα μας λυσει ολες τις αποριες...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2858 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 11:29 »
Στις φωτογραφίες φαίνεται όντως το 20άρι να έχει το λογότυπο της Eleaf ενώ δεν συμβαίνει το ίδιο με το 30άρι και το 50άρι, αν κάποιος μπει στον κόπο να τους πάρει πάντως ας ρίξει κι εδώ μια ενημέρωση.. :)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2859 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 11:49 »
Πaιδια, οι φωτογραφιες ειναι απο τη σελιδα της eleaf για το προιον.
http://www.eleafworld.com/product/detail.php/istick-50w.html
Μηπως πουλαει κι αυτη κλωνους? :))
Επιπλεον, στον τιτλο του προιοντος to γραφει Eleaf Μπαταρία iStick 50W.
Τελος, δεν υπαρχουν ακομα κλωνοι το istick50. ;)

Αποσυνδεδεμένος dotshop

  • *
  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2860 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 11:50 »
Καλημέρα σας, όλα τα προϊόντα της eleaf που έχουμε στην ιστοσελίδα μας είναι αυθεντικά!
Τις φωτογραφίες που έχουμε στα προϊόντα της eleaf τις έχουμε πάρει απο την ιστοσελίδα της eleaf.

Συγκεκριμένα για το istick 50w: http://www.eleafworld.com/product/detail.php/istick-50w.html

Ο τίτλος των προϊόντων διορθώθηκε και πλέον αναφέρεται η επωνυμία του istick.

Ζητάμε συγγνώμη για την οποιαδήποτε αναστάτωση προκαλέσαμε και είμαστε στην διάθεσή σας
να σας εξυπηρεστήσουμε όσο το δυνατό καλύτερα!

Ευχαριστούμε πολύ.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2861 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:07 »
Καμία αναστάτωση προς θεού, απλώς απορία που απαντήθηκε μάλιστα ταχύτατα.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση/διευκρίνηση! :)

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2862 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:11 »
Πολλα μπραβο και για τη διευκρινιση και για τις τιμες...!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2863 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:12 »
Αγαπητέ dotshop. Μια και από μέλος γίνατε έμπορος, δεν μπορείτε πλέον να απαντάτε σε νήματα μελών. Θα σας ανοίξει πίνακας αν επιθυμείτε, για να επικοινωνείτε με τα μέλη. Οποιαδήποτε απάντησή σας σε νήμα μελών θα γίνεται στο νήμα σας με παράθεση του μηνύματος του μέλους. Ακολούθως, θα κάνετε αναφορά στο συντονισμό, ώστε στο νήμα μελών να μπαίνει η παράθεση του μηνύματός σας, με την ένδειξη ότι απαντήσατε σε μήνυμα μελών στον δικό σας πίνακα. Το μήνυμά σας θα παραμείνει προσωρινά στο νήμα. Σας παρακαλώ μην απαντήσετε ξανά στο νήμα αυτό. Δυστυχώς, ως μέλος με 1 μόνο ποστ, δεν μπορείτε ούτε να στείλετε πμ.
Σας εύχομαι καλές δουλειές και να έχετε πάντα τις ίδιες καλές τιμές.


Παρακαλούνται επίσης τα μέλη, να μην αρχίσουν διάλογο με τον dotshop!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2864 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:19 »



Σούπερ το 50αράκι.
Μπορεί να είναι μεγαλύτερο αλλά έχει ωράιο κράτημα...


Για να μην επαναλαμβάνω τα ίδια, παραθέτω του vato τις πρώτες εντυπώσεις:

Έχω εδώ και 2 ώρες στα χέρια μου το 50-αρι.Το έχω ήδη αγαπήσει.....Πανέμορφο, στιβαρό και βολικότατο. Πραγματικά χαίρομαι να το κρατάω ρε παιδί μου. "Κούμπωσε" απίστευτα στο χέρι μου. Τις 2 αυτές ώρες έχω διαπιστώσει οτι έχω ατμίσει παραπάνω απο όσο συνήθως επειδή απλά γουστάρω να το έχω στο χέρι.Με το που το πιάνεις, το χέρι πάει κατευθείαν στο κουμπί. Ούτε μικρό δαχτυλάκι απο κάτω, ούτε λυγίσματα, τίποτα.Το δε κουμπί απλά τέλειο. Δεν κουδουνίζει ούτε παίζει. Και καταλαβαίνεις οτι πατάς κουμπί.Όσον αφορά την οθόνη, εμένα προσωπικά ως δεξιόχειρα με βολεύει που είναι απο αυτή τη μεριά γιατί η παλάμη μου προσφέρει το stealth mode που δεν έχει η συσκευή. Δεν θέλω κάθε φορά που ατμίζω να φαίνεται οτι κρατάω τη μπαρμπαρέλα στο χέρι. Και η ρύθμιση δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Όπως έστρεφες λίγο τα προηγούμενα istick για να ρυθμίσεις τα watt, έτσι στρέφεις κι αυτό.Ισως να έπρεπε η οθόνη να είναι ελάχιστα πιο πάνω γιατί αν το δεις υπο γωνία, τα μπέζελ κρύβουν λίγο απο το σηματάκι της μπαταρίας. Μπορεί βέβαια να είναι μόνο το δικό μου έτσι.Κατά τα λοιπά φαίνεται οτι αποδίδει όπως το 30-αρι. Κλασικά οι μετρήσεις αντίστασης τις περισσότερες φορές είναι στο +0.1Ω αλλά γενικά φαίνεται οτι μετράει σωστά και χωρίς διακυμάνσεις.Τα κουμπιά ρύθμισης θέλουν οπωσδήποτε κλείδωμα αν μπει σε καμια τσέπη μπουφαν κλπ γιατί πατιούνται. Δεν πατιούνται όμως όταν ατμίζεις έστω και αν είναι απο τη μέσα μεριά της παλάμης. Αυτό είναι το σημαντικό.Subohm δεν έχω για να σας πω για να σας πω εντυπώσεις στα πολλά watt.Για τη διάρκεια της μπαταρίας θα επανέλθω με λεπτομέριες αργότερα. Η μάλλον... ΠΟΛΥ αργότερα.  :laugh1:  Σε γενικές γραμμές η μέχρι τώρα 2-ωρη συμβίωσή μας ήταν πολύ ευχάριστη. Βολικό, εργονομικό, αποδοτικότατο και συνδυάζεται άψογα με ατμοποιητές όπως ο kayfun και από άποψη εμφάνισης αλλά και απο άποψη κέντρου βάρους που με τα μικρά ο συγκεκριμένος σχετικά βαρύς ατμοποιητής σε κάνει να αισθάνεσαι οτι κρατάς σφυράκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824364 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8935 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294178 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4015 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem