vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, Xameno_Skli, Christos Z, gfilip, johnath

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1845 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 21:11 »
 ???  Παλμικα μοντακια υπαρχουν πολλα, αλλα τετοιο ευρος παλμου δεν εχει κανενα . Να χτυπαει δηλαδη παντα max, και αναλογα με το  volts που του ζητας να μηδενιζει!!!!! για αντιστοιχο χρονο...   :thumpdown:


Κατα τ'αλλα, κουκλια τα εχετε κανει. ΜΠΡΑΒΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1846 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 21:16 »
νομιζω το παραψυριζουμε το πως δινει τα βατ του κτλ
και ενα DNA40 να ξεκοκαλλησεις κατι θα βρεις


το istick ειναι φοβερο modaki , κανεις δε θελει να ξερει αν για να δωσει 5v , πρεπει να παει στα 6 και να πεσει στα 5 κτλ
τη δουλεια του την κανει
τουλαχιστον  για εμενα , με πληρει

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1847 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 21:43 »
Ενα mod ειναι ενα πακετο πραγματων (ηλεκτρονικη πλακετα/ ρευματα, εμφανιση, μεγεθος, εργονομια, ευχρηστια, αντοχη, κοστος). Ο καθενας αξιολογει, ζυγιζει και διαλεγει.
Για πολλους τα ρευματα ειναι βαρυνων παραγοντας, αλλος θεωρει το μεγεθος τον καθοριστικο παραγοντα, κλπ.
Εγω απλα επεσημανα το αντικειμενικο γεγονος, οτι βγαζει το χειροτερο ρευμα απο ολα τα μοντ μεταβλητης τασης (των πρωτων ego twist συμπεριλαμβανομενων) που εχω δει σε μετρηση στον παλμογραφο.
Πολλοι νομιζαμε οτι απλα δεν ειχε καλο αλγοριθμο μετρησης της μεσης τασης (γι'αυτο παιρναμε καμμενο σε volts/watts που ηταν το συνηθισμενο μας ατμισμα με αλλες μπαταριοθηκες ), και απλα σε επομενη εκδοση αυτο μπορουσε να διορθωθει ευκολα.  Προφανως ομως βλεποντας το διαγραμμα βγαινει το συμπερασμα οτι αυτο μπορει να διορθωθει μονο με αλλαγη πλακετας οποτε  :dontknow:


Αν επηρεαζεται η ατμιστικη εμπειρια, η' αν αξιζει τα λεφτα του, επαναλαμβανω ειναι αλλου παπα ευαγγελιο!!!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1848 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 21:48 »
Μιας και φαίνεται να γνωρίζεις απο "ρεύματα" εξήγησε μου γιατί αποδίδει καλύτερο απο ότι EGO και
αν έχω δοκιμάσει,ακόμη και απο VAMO που τυχαίνει επίσης να έχω; Αν υποθέσω ότι και το VAMO έχει
χάλια ρεύματα,η Vision Spinner II 1650mah γιατί δεν μπορεί ούτε καν να το πλησιάσει;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1849 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 00:49 »
Καταιγισμός λοιπόν νέων istick. Mini , 30w , 50w......
http://www.eleafworld.com/product/detail.php/mini-istick.html
http://www.eleafworld.com/product/detail.php/istick-30w.html
http://www.eleafworld.com/product/detail.php/istick-50w.html
28 , 42 , 79 €


Η τιμή του κλασσικού istick των 20w υποχωρεί, όπως ήταν αναμενόμενο.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1850 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 00:56 »
αυτο ηταν τους ισοπεδωνει ολους στη αγορα με αυτα που δινει και θα ειναι μαλλον και πολυ βελτιωμενα

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1851 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 01:02 »
TEM εγώ πάντως βλέπω τιμες preorder στα 49$ για το 50αρι...
Ισως βεβαια επειδή είναι και Preorder. Εσύ που τις βρηκες τις τιμές;;;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1852 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 01:42 »
Aναφέρομαι σε τιμές της Ελληνικής αγοράς. Ήδη αυτές έχουν ανακοινωθεί σε κάποια ελληνικά shops (δες για παράδειγμα εδώ : http://www.ecig.gr/)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1853 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 01:50 »
42 ευρω των 30w και το αρχικο μας των 20w τοτε 59 ευρω? :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1854 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 02:03 »
80eur το 50αρι


δε παμε καλα

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1855 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 02:07 »
dim θα δεις θα παρουν την αποκλειστικοτητα

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1856 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 02:15 »
το θελω χωρις τα εξτρα αφου τα εχω ηδη   :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1857 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 02:52 »
οκ, λοιπον, έχω στα χέρια μου το δεύτερο στικάκι μαζί με ναυτίλο, το ετοιμάζω για βιντεάκι και το συγκρίνω ξανά με το dna20 μαζί με τουλάχιστον 5 ατμοποιητές. Από εργοστασιακούς, μέχρι subohm με εργοστασιακές και rebuildable κεφαλές και με δημοφιλείς επισκευάσιμους: kayfun, eviva, erlprinz.
Τα μέχρι τώρα συμπεράσματά μου από το συγκριτικό;
Καμία απολύτως ατμιστική υπεροχή του dna!!! Ούτε στα 3 βολτ, ούτε στο τέρμα με φουλ βατ. (εκτός από δυο λεπτομέρειες: τη δυνατότητα του dna20 να διαβάζει εργοστασιακές κεφαλές μισού ομ, που όμως θέλουν παραπάνω βατ για να παιξουν σωστά και την "αναισθησία" του όταν έχω κακοστήσει κεφαλή και ανεβοκατεβαίνουν τα ομ-σπάνια θα βγάλει atomizer short) Ναι, το ακριβο dna20 ΔΕΝ αποδίδει καλύτερα ατμιστικά από το ελεεινών ρευμάτων στικάκι.
Σέβομαι απόλυτα τους παλμογράφους, αλλά ο λαιμός μου και ο ουρανίσκος μου δεν διαθέτουν.
Εχω ήδη προπαραγγείλει από Ελλάδα το μικρό στικάκι των 10βατ και θα πάρω μαζί και ένα 30ρι ακόμη, διότι από κάτι κουλά που έκανε το dna δεν το βλέπω να ζει πολύ ακόμη.
Εχουμε λοιπον: Με όσα μου στοίχισε το κουτάκι του dna (που ήταν πραγματικά πολύυυυυυ λίγα) παίρνω ένα 10ρι, ένα 20ρι κι ένα 30ρι istick και μου περισσεύουν τα όσα έδωσα τον τελευταίο ενάμιση χρόνο για 5 μπαταρίες και 3 φτηνούς φορτιστές Οπότε και στο χρόνο να αλλάξω το 30ρι στικάκι με ένα καινούριο πάλι στα ίδια είμαι, έχω καβάντζα μοντ και τη δυνατότητα να τους αλλάζω εμφάνιση ανά μήνα με ελάχιστο κόστος. Ταυτόχρονα έχω άλλο μοντ για μια έξοδο, μολις 5 εκατοστά ύψος και άλλο για σύγχρονους άτμο με subohm για το ελάχιστο που θα τους χρησιμοποιώ για κάποια τεστ κλπ.
Τελικά το ταπεινό στικάκι όντως θα το χαρακτηρίσω προιον της χρονιάς για λόγους που δεν μπορεί να μετρήσει ο καημένος παλμογράφος:
Απελευθερώνει από τις ego τον νέο και μη ικανοποιημένο ατμιστή
απελευθερώνει από τις κουμούτσες τον έμπειρο ατμιστή
Απελευθερώνει από φορτιστές και μπαταρίες τον συνέχεια εν κινήσει ατμιστή.
Απελευθερώνει κάθε ατμιστή από το τρίπτυχο μαύρο, ασημί, άντε και καμιά χρυσαφιά λεπτομέρεια. το μοντάκι τροποποιείται πανεύκολα εξωτερικά, ώστε η εμφάνισή του να εκφράζει τα γούστα και την προσωπικότητα του χρήστη του, ακόμη και να αποτελεί αισθητική δήλωση.

α... ήδη πήρα τα δυο πρώτα αυτοκόλλητα για μένα και τη φίλη που χαίρεται το πρωτο στικάκι.
οσονούπω θα αρχίσω τη δικιά μου παραγωγή.


Σαφέστατα και δεν είναι το κορυφαίο μοντ της αγοράς, αλλά η σχέση τιμής/απόδοσης και απόδοσης/εμφάνισης είναι εξαιρετική. Οπότε, αν κάποιος αναζητεί το τέλειο σε κάποιον τομέα απλά ας προσπεράσει.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1858 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 03:11 »
Petra αν ειχε και αλλο bravo θα το κλικαρα και αυτο  :D . Τα ξανα/ειπες οπως και εγω τα ξαναματαλεω και συμφωνω απολυτως  :thumpup: . Καλα ειδικα το 30αρι στα 42 ευρω με τον αυτορυθμιζομενο πολο και stainless steel threads  θα κανει θραυση! Το περιμενω οπως ο τυφλος το φως του, ο διψασμενος το νερο και ο ΠΑΟΚ το πρωταθλημα  :D :D .

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1859 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 03:17 »
Το 50αρι ελπίζω να έχει κλείδωμα ρυθμίσεων γιατί μόνο και μόνο η θέση των +/- είναι φάουλ...

Κατά τα άλλα, το 2015 μας έρχεται "κουτί". Τα θέλω όλα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154790 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568812 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294219 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem