vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 3 χρήστες
treloneritis, Sergios, camber

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1875 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 12:16 »
Νίκο, ναι, έχει και το 50άρι.

Τώρα πάνω σε αυτό που λέμε, κανείς δεν διαφωνεί οτι ο τρόπος που "σκέφτεται" το istick είναι λάθος.
Βασικά όχι απλά λάθος, αλλά ίσως ο πιο λάθος που έχει υπάρξει.
Του λες να κάνει 20 μέτρα, ξεκινάει με μπαντιλίκια και 2 μέτρα πριν φτάσει πλακώνεται στα φρένα.
Πολλοί δεν έχουν πρόβλημα (κι εγώ μέσα σε αυτούς). Άλλοι πάλι κάνουν εμετό.


Εγώ βέβαια δεν έχω μέτρο σύγκρισης με dna κλπ. Το δικό μου "σωστό" με το οποίο το σύγκρινα είναι το evic. Και το istick κέρδισε με διαφορά.


Σαφώς και διαπίστωσα και ατμιστικά αυτόν τον... Ιψενικό τρόπο λειτουργίας του όταν είδα οτι ο ναυτίλος με κεφαλή 1,6 μου έδινε καμμένο πρίν με ικανοποιήσει σε χτύπημα, ενω με 1,8 ήμουν κομπλέ.
Και αυτό είναι το μεγάλο του φάουλ. Όχι οτι απλά δίνει παραπάνω, όχι οτι δε μπορεί να συγκριθεί με άλλα μοντ, αλλά δε μπορεί να συγκριθεί ούτε κάν με τον ίδιο του τον εαυτό.


Διότι αν έβαζες αντίσταση 1,8 στα 8 βατ και σου έδινε 10 και μετά έβαζες 1,6 στα 8 και σου έδινε 10 πάει στα κομμάτια.
Τώρα βάζεις 1,8 στα 8 βατ και παίρνεις 11. Μετά βάζεις 1,6 στα 8 βατ και παίρνεις 13.
Καταργεί δηλαδή αυτή την ευκολία που προσφαίρει η ρύθμιση σε βατ, να ξέρεις πχ οτι ατμίζεις γύρω στα 10 ο,τι και να κουμπώσεις πάνω.
Εδώ πλέον δεν υπάρχει μπούσουλας. Να ξέρεις οτι παίζεις γύρω στα 8 istick-ίσια βατ. Αν κουμπώσεις πάνω κάτι που δεν έχεις ξαναατμίσει δεν υπάρχουν δεδομένα. Ξεκινάς απο χαμηλά και κάνεις αναγνωριστική.


Στους επισκευάσιμους αυτό μπορεί να είναι ένα θέμα. Κάνεις αντίσταση, σου βγαίνει 1,5 την ατμίζεις στα 12 βατ. Μετά αλλάζεις αντίσταση, σου βγαίνει 1,8 και λες θα τη βάλω κι αυτή στα 12. Ε, μην είσαι και τόσο σίγουρος.
Στο δικό σου σετ βέβαια ξέρεις. Οτι τον ναυτίλο τον ατμίζω στα 8, τον kayfun μέχρι να αλλάξω σεταπ τον ατμίζω στα 10 κλπ.


Και επαναλαμβάνω, εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί καθόλου. Είμαι απο εκείνους που το στικάκι τους έχει βολέψει.
Απλά το να λέμε "εντάξει, είναι όμορφη και καλή κοπέλα. Τι κι αν δεν ξέρει να μαγειρεύει" δεν είναι το τέλειο, συμβιβασμός είναι. Για μενα μηδαμινός, για άλλους όμως σημαντικός.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2015, 12:30 από vato »

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1876 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 12:16 »
δεν ειμαι fan boy... δεν υποστηριζω τρελλα οτι αγοραζω...


ειμαι και αγοραστης και κριτης....


2 μερες εχω το μοντακι και ειναι και τελειο και κουκλι για τα λεφτα του....


ΑΛΛΑ... δεν δεχομαι μεσα σε ενα 6ωρο απο την στιγμη που το αγορασα ο πολος να μην αναγνωριζει τον kayfun και να πρεπει να τον σηκωσω με κατι


α ρε κινεζακια....

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1877 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 12:45 »
Προσωπικά έχω 2 στην κατοχή μου ένα εγώ και ένα η σύζυγος. Από την πρώτη μέρα(πάει σχεδόν μήνας) τα έχω με το "Mas connector" και ουδέποτε μου παρουσιάστηκε θέμα με τον πόλο. Μπορεί να χάνει λίγο σε ομορφιά,το αναγνωρίζω, αλλα δεν με χαλάει καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1878 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 12:57 »
Σχετικά με το ΥΓ σου, εγώ εξήγησα όσο πιο απλά μπορούσα, χωρίς νούμερα και διαγράμματα, αλλά μάλλον δεν θέλεις να καταλάβεις το πολύ απλό ότι όπως κάνει στον δικό σου ουρανίσκο, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο δεν κάνει στον δικό μου. Το ίδιο ακριβώς επιχείρημα, από την άλλη πλευρά.
Είπαμε, είναι σίγουρα value for money, αλλά μην κάνουμε λες και βρήκαμε την αγορά της δεκαετίας.  :)


Με κάλυψες απόλυτα με αυτήν την απάντηση,πραγματικά.Απλά να σου απαντήσω πως το συγκεκριμένο "πρόβλημα" εγώ προσωπικά
τουλάχιστον το έχω λύσει ατμίζοντας στο iStick παράδειγμα ον kayfun μου με 1,3Ω αντίσταση στα 7Watt.Άλλοι,σε άλλα μοντάκια βαράνε
πάνω απο 10Watt.Οπότε ουσιαστικά,για μένα πάντα,δεν το θεωρώ πρόβλημα.Για να είμαι σωστός όμως σέβομαι ότι σε εσένα δεν έχει ταιριάξει.


Υ.Γ. Όταν με το καλό ξανα κυκλοφορήσει και καταφέρω,θα πάρω το rDNA 40 της Vapor Shark και πιστεύω όλα τα υπόλοιπα που έχω θα
αρχίσουν να σκονίζονται...εκτός αυτού θεωρώ πως όταν κάποιος κολλήσει με κάτι,έρχεται μαζί και το ψυχολογικό κομμάτι βέβαια,τότε
όλα τα υπόλοιπα του φαίνονται να'χαμε να λέγαμε και θα βρίσκει συνεχώς κουσούρια!


Φιλικά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1879 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 12:59 »
Η μελετη σε παλμογραφο που ανεφερα προηγουμενως, και εγω παντα λαμβανω υπ'οψιν μου αν και πολλοι τη θεωρουν αχρηστη, θεωρωντας τoν ουρανισκο τους (και οχι αδικα) το κυριως οργανο αξιολογησης, δειχνει εκτος των "κακων" ρευματων και κατι αλλο που μπορει να φανει χρησιμο:
Οσο ανεβαζουμε στο i-stick τη ρυθμιση τοσο το ρευμα  στρωνει και σαν κυματομορφη, αλλα και το mean (που μετραει) προσομοιαζει σε rms (που αντιλαμβανομαστε).
Κατα συνεπεια, εγω προσωπικα θα προτεινα αντιστασεις 2-2,5ohm για να δουλευει οσο πιο ψηλα  (με αντιτιμο βεβαια οτι με τετοιες δεν μπορει να ανεβασει πανω απο, χοντρικα  12-15 watt)

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1880 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 13:18 »
εγω δεν αντιλαμβάνομαι ρεύμα . αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι ο ατμός που είναι μια χαρά με το istick. αντιλαμβάνομαι την τεράστια οικονομία σε ενέργεια που κάνει έτσι ώστε το βάζω για φόρτισμα το βράδυ και για την επόμενη ημερα δεν με αποσχολέί το θέμα μπαταρίας. αντιλαμβάνομαι ότι για να ατμίσω αξιοπρεπώς δεν χρειάζεται να δώσω έναν σκασμό χρήματα. και το θέμα με τον πόλο που υποτήθεται ότι έχει το δημιουργεί μάλλον ο kayfun που μπορεί να έχει κανά χιλιόμετρο βόλτες και τον σπρώχνει τέρμα κάτω. λύθηκε απο τους περισσότερους που πρόσθεσαν έναν αποστάτη. η eleaf παρουσίασε ένα αξιόλογο πριόν για όλους τους ατμιστές που την τρίχα δεν την κάνουν τριχιά.

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1881 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 13:24 »
Αντε να κυκλοφωρησυν τα καινουργια στην αγορα

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1882 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 19:00 »
Σεντονι, και ισως χιλιογραμμενα αλλα...

Τι ειδαμε δηλαδη στο βιντεο με τον παλμογραφο και βγαλαμε σπυρια?
Παραδειγμα παλμικου μοντ για... σπυρια απο τα παλια:
Bαθμονομημενο σε Vmean, στα 3V, χωρις φορτιο πανω, με 1,2Ω κατω.


Και ενος συνεχους που δεν το ελεγες και φτηνο:




Αυτο που βλεπουμε στον παλμογραφο του παραπανω βιντεο, αλλα και σε οποιο βιντεο με παλμικο μοντ, ειναι αυτο ακριβως που πρεπει.
Η μεταφραση ειναι που χαλαει.

Τα παλμικα μοντ (και εννουμε τα μοντ που στην εξοδο τους εχουν παλμικο ρευμα, γιατι οπως ξερουμε αρκετα απο τα συνεχη μοντ σε καποια βαθμιδα τους ειναι κι αυτα παλμικα και μετα γινονται συνεχη) ετσι δουλευουν.
Ανοιγουν και κλεινουν.
Καθε φορα που θα ανοιξουν και θα κλεισουν ειναι ενας κυκλος (cycle).
Οσες φορες επαναληφθει ενας κυκλος μεσα σε ενα δευτερολεπτο ειναι η συχνοτητα (frequency).
Το μεγιστο του παλμου ειναι η ταση κορυφης (Vpeak-to-peak ή Vpp ή Vp).
Μεσα σε ενα κυκλο, το ποσο θα ειναι ανοιχτος ο παλμος και ποσο κλειστος ειναι ο κυκλος λειτουργιας (Dutycycle).
Οσο μεγαλυτερος ειναι ο κυκλος λειτουργιας σημαινει οτι ο παλμος ειναι πιο πολυ ανοιχτος απ'οτι κλειστος μεσα σ'ενα κυκλο.
Οσο μικροτερος ειναι ο κυκλος λειτουργιας σημαινει οτι ο παλμος ειναι πιο πολυ κλειστος απ'οτι ανοιχτος μεσα σ'ενα κυκλο.
Αλλαζοντας τον κυκλο λειτουργιας ρυθμιζουμε στην ουσια την ταση που θα προσλαβουμε στην εξοδο μας.
Η ταση που θα προσλαβουμε εξαρταται λοιπον απο το μεγιστο του παλμου και απο τον κυκλο λειτουργιας.
Για να αλλαξουμε την εξοδο μας σε ενα παλμικο μοντ στην ουσια αλλαζουμε το dutycycle.

Ας κανουμε ενα παραδειγμα:
Παλμικο μοντ με παλμο κορυφης στα 6V και duty cycle 50% (ή αλλιως 0,5), βαλτε το σε οποια συχνοτητα θελετε.
Δηλ. σε ενα κυκλο, το μισο του χρονο ειναι ανοιχτος και το μισο του κλειστος.
Τι ταση θα προσλαβουμε στην εξοδο μας?
Εντελως μπακαλιστικα λεμε "...τη μιση ωρα ειναι ανοιχτος, τη μιση κλειστος, αρα 6V:2=3V..."
Σωστα?
Σωστα. Κι ας σκεφτηκαμε μπακαλιστικα.
Αυτο ομως που μολις τωρα υπολογισαμε ειναι η μεση ταση (Vmean ή Vaverage).
Η οποια ειναι και αυτη που μας δημιουργει και τα προβληματα.
Γιατι?
Γιατι το παλμικο ρευμα ειναι μια μορφη εναλλασσομενου ρευματος.
Και στο εναλλασσομενο ρευμα αυτο που μας ενδιαφερει οταν θελουμε να ξερουμε τι γινεται σε σχεση με το συνεχες, ειναι η ενεργος ταση.
Γιατι? Γιατι αυτη εξ'ορισμου αντιστοιχει στο συνεχες.
Το πως και το γιατι ειναι αλλη κουβεντα.

Η ενεργος ταση λοιπον στο παραδειγμα μας (6Vpp, 50%DutyCycle) ειναι ουτε λιγο, ουτε πολυ 4,24V!
Αυτα τα 4,24V παιρνουμε στην εξοδο μας, αυτα καταλαβαινουμε, και βαζοντας ενα συνεχες μοντ ρυθμισμενο στα 4,24V θα παιρναμε το ιδιο αποτελεσμα.
Αν θελαμε στο παλμικο μοντ του παραδειγματος μας να παρουμε 3V, θα επρεπε να εχουμε duty cycle 25% (ή αλλιως 0,25).
Οι τυποι μας:
Vmean=Vpp*Dutycycle (Μεση Ταση=Ταση κορυφης επι τον κυκλο λειτουργιας)
Vrms=Vpp*τετραγωνικη ριζα του Dutycycle (Ενεργος Ταση=Ταση Κορυφης επι την τετραγωνικη ριζα του κυκλου λειτουργιας)

Οσο μικροτερη ειναι η ρυθμιση στο παλμικο μοντ (δηλ.προς τα κατω ορια της τασης ή της ισχυος), τοσο μεγαλυτερη ειναι και η διαφορα μεσης με ενεργου.
Οσο μεγαλυτερη ειναι η ρυθμιση στο παλμικο μοντ, τοσο μικροτερη ειναι και η διαφορα μεταξυ των δυο τασεων.


Ο παραπανω ριβιουερ κανει αυτο που εκαναν(καναμε) και αλλοι στο παρελθον, να μπερδευει την μεση ταση με την ενεργο ταση.
Και ετσι να μεγαλωνει η συγχιση οτι φταιει η παλμικοτητα της εξοδου που παιρνουμε διαφορετικο ατμιστικο αποτελεσμα.

Αν βαλουμε και σεταρουμε το οποιο παλμικο μοντ στα ιδια Vrms με ενα συνεχες μοντ ή ενα αλλο παλμικο με διαφορετικα αλλα χαρακτηριστικα (Vpp, Frequency, Dutycycle κλπ) αλλά ιδια Vrms, ολα μετρημενα συνεχως με παλμογραφους κλπ, στο ιδιο ακριβως φορτιο και βαλουμε 100 εμπειρους ατμιστες με κλειστα ματια (και αυτια) να ατμισουν, βαζω τρελλα στοιχηματα για το αν θα ειναι πανω απο δεκα αυτοι που θα βρουν με τι ατμιζουν.

Σφαλμα λοιπον της εταιρειας που κατι τοσο απλο θα μπορουσε να ξεπεραστει, σφαλμα του οποιου ριβιουερ που δεν μελεταει κι αλλο πριν μιλησει(γραψει), (και μπραβο σε οσους το κανουν) αλλα σφαλμα και δικο μας αν νομισουμε οτι το μονο σφαλμα στο μοντ ειναι η παλμικοτητα του και η λαθος βαθμονομηση του.

Το πως ρυθμιζει ο κατασκευαστης ενα μοντ και το πως συμπεριφερεται αυτο με φορτιο (και μαλιστα με διαφορετικα φορτια) και πως αναλογα της καταστασης της μπαταριας του (απο πληρως φορτισμενη εως αδεια) ειναι μεγαλη ιστορια.
Το ιδανικο ειναι αυτο που του ζηταμε αυτο και να δινει ανεξαρτητως φορτιου, ανεξαρτητως καταστασης μπαταριας (παντα βεβαια μεσα στα ορια λειτουργιας του).
Οσο πιο κοντα πλησιαζει, τοσο καλυτερα ειναι για εμας.
Αλλα και πιο ακριβο.

Οσο πιο μακρια, τοσο μεγαλυτερες και οι υποχωρησεις μας και μικροτερες οι απαιτησεις μας.
Αλλα και πιο φτηνο.

Πιστευεται δηλαδη πως αν αυριο το i-stick εν προκειμενω βγει βαθμονομημενο σε Vrms, θα δινει 4V και στο 1,2Ω και στα 2Ω και οταν ειναι πληρως φορτισμενο και οταν κοντευει να ξεφορτισει?
Οχι βεβαια και δυστυχως.
Στην τιμη που εχει αναλογες ειναι και οι υποχωρησεις μας.
Γνωριζοντας ομως τι πτωση εχει αναλογα με τι φορτιο και αναλογα που ειναι η μπαταρια του, θα μπορουμε να το διαχειριστουμε ακομα καλυτερα απ'οτι τωρα.

Το ζητουμενο (κατ'εμε) ειναι να μπορουμε να ατμιζουμε με οτι εχουμε, γνωριζοντας τις δυνατοτητες του.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1883 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 23:46 »
o vato για μενα (και για αυτον που δεν θελει να κουραστει με αναλυσεις γιατι στην τελικη θελει να αισθανθει το αποτελεσμα και αν διαπιστωσει αν τον εξυπηρετει το εργαλειο) εκανε το πιο ευστοχο σχολιο το οποιο ηθελα να πω κι εγω,απλα κανεις μια αναγνωριστικη γιατι δεν ξερεις αναλογα με το τι εχεις επανω πως θα σου συμπεριφερθει ..για τα χρηματα του ειναι δυνατο και πρακτικο

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1884 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 23:57 »
Να προσθέσω εδώ οτι το δοκίμασα στο τέρμα του, στα 20 βατ με ατμοποιητή 1 ομ και κοτετσόσυρμα που τραβάει πολύυυυυ ρεύμα και δεν γονάτισε σε μεγάλη τζούρα. Συνέχισε να δίνει το ίδιο ρεύμα από την αρχή μέχρι το τέλος της. Και όχι με εντελώς φορτισμένη μπαταρία. Οσες φορές το δοκίμασα αυτό σε βάμο....  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:


Τώρα που το καινούριο θα βγει με λειτουργία από 2 βολτ και πάνω, δεν θα υπάρχει πλέον και θέμα με κάτι άτμο με χαμηλή αντίσταση. Αν και θα επιμείνω ότι το μέλος που δουλεύει τον ναυτίλο με τις 1.6 αντιστάσεις, καλό θα ήταν να δουλεύει με 1.8 ανεξάρτητα από το μοντ που χρησιμοποιεί. Με ψιλό σύρμα σε επισκευάσιμο και 1.2 ομ καμμένο δεν πήρα ποτέ.


ΥΓ big,  :thumpup:  Καταρτισμένος όπως πάντα!

 




Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1885 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:30 »
προσεξα χτες οτι οταν το φορτιζω η αντισταση του πεφτει απο 1.2 που το εχω στα 0.8 και αρα δεν "δουλευει". Μολις το εβγαλα το usb εδειξε κανονικα 1.2

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1886 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:38 »
Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου,αλλά πιστευω οτι το USB του μοντ αρχίζει κ τα παιζει,αν βέβαια δεν υπάρχει κάποιο θέμα με τον πόλο κ απλα κουνιετε ο ατμό κ αλλάζει ο αριθμός των ohm.

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1887 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:40 »
ουτε μηνα δε το εχω  :(

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
οι ατμο ειναι οκ , εβαλα 2-3 πανω και τα ιδια κανει με ολα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:48 από dimgr »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1888 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:51 »
Πίστεψε με είχα θέμα με τον πόλο στις πρωτες 15 μέρες.Το προβ είναι στον πόλο του μοντ,όχι του ατμό.

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1889 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:54 »
υπαρχει λυση ?  για το θεμα με τον πολο που εχω διαβασει εδω εβαλα απο την αρχη το connector που δινουνε για να μην εχω θεμα στο μελλον . δεν εχει παρουσιασει καποιο αλλο θεμα  , μονο αυτο κατα τη φορτιση
το αφηνω ετσι δηλαδη και δεν ατμιζω οσο φορτιζει ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156579 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi