vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, bloodlessz, camber

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1830 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 11:42 »
το δικο μου ιστικ μετα απο αρκετη χρηση ταξιδεψε 3 χιλιομετρα απο το σπιτι μου στο νεο του κατοχο ο οποιος ηταν με μπαταριουλες ego και μιας εβδομαδας ατμιστης .. την επομενη μερα με πηρε τηλεφωνο κατα ενθουσιασμενος απο το νεο του παιχνιδακι και μου ειπε πως δεν εχει καμια σχεση με το αρχικο του πακετο .
με λιγα λογια για ενα νεο ατμιστη ειναι απιστευτα καλη συσκευη για να μεινει μακρυα απο το καπνο ....


εμεις. παμε για αλλα !!!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1831 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 13:24 »
Το αυτοκολλητο carbon της 3Μ ειναι σχετικα χοντρο για μικροδουλειες (αν πιανουν τα χερια σου ολα γινονται αλλα...)
Σε μαγαζια που ασχολουνται με car wraping υπαρχουν απειρες επιλογες αυτοκολλητων, που με πιστολακι οπως αναφερθηκε κολλανε παντου χωρις κανενα θεμα! Με ενα νυστερακι κοβεις την περισσεια υλικου και ετοιμος...
Οριστε μια δικη μπυ προσεγγιση με ντυσιμο του στικ με brushed aluminium αυτοκολλητο και με την γωνια φωτο που θελει ο ChRiS82


Πολύ καλό,αλλά βέβαια δεν έχει σχέση το πάχος του συγκεκριμένου με το Carbon του φίλου palmas.


@ChRiS82 δεν θα κανουμε θεμα για το αυτοκολλητο τωρα φιλε μου...να βαζω την φωτο που θες αλλα δεν βλεπω καποιο προβλημα 2μηνες τωρα που εχω το αυτοκολλητο...


Πρόβλημα φίλτατε σαφώς και δεν υπάρχει λόγος να υπάρξει,για αυτοκόλλητο μιλάμε.Ωστόσο τα λεγόμενα μου έχουν να κάνουν
καθαρά με τον προσωπική μου άποψη και τίποτα παραπάνω.Εμένα αυτό το πάχος του αυτοκόλλητου με ενοχλεί στο χέρι,με ενοχλεί
στο χέρι στο σημειο όπου τελειώνει το αυτοκόλλητο.


Αν σε οποιαδήποτε περίπτωση κατ'εμέ θέλεις να περάσεις αυτοκόλλητο και όχι απο αυτά που κυκλοφορούν στο εμπόριο.Βγάζεις τα
καπάκια απο το iStick (πρέπει να βγεί το πλαστικό προστατευτικό της οθόνης) και ντύνεις με το αυτοκόλλητο και προς τα μέσα,εννοείται
με πιστολάκι εως ότου να μην φαίνεται που τελειώνει το αυτοκόλλητο.


Έχω 2,κάρμπον και ένα πιο λεπτό σαν αυτό του ZeroCool,θα το κάνω με ένα DIY και θα σας το παρουσιάσω αλλά όπως είπα,θα το πάω
για υδατοβαφή κάποια στιγμή.


Φιλικά

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1832 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 15:09 »
Γυρνάω λίγο πίσω τη συζήτηση στο σημείο που τα κουμπάκια κουδουνίζουν/παίζουν λίγο και επίσης στο σημείο ότι ίσως κάποιος με μερικά λεπτά (του € ή $) παραπάνω να ζητήσει καλύτερη κατασκευή...

Είχα δει μια MAS ενός φίλου, και επίσης την δική μου και τα κουμπιά δεν κουδουνίζουν/παίζουν ούτε ακούγονται, σήμερα παρέλαβε μια φίλη istick από F.T. και όντως τα κουμπιά ακούγονται και έχουν κάποιο κενό - παίξιμο, σε λίγες μέρες παραλαμβάνει κι άλλος istick από F.T. και θα το συγκρίνω και με αυτό. Οπότε υποθέτω ότι υπάρχει διαφορά στην κατασκευή.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1833 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 15:12 »
εμενα μου εχει τυχει αυτο με 2 istick to στο ενα το κουμπακι δεν επαιζε καθολου και στο αλλο ειχε κενα και επαιζε παντως στη λειτουργια κανενα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1834 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 16:52 »
εδω κ 10 μερες που εχω το istick απο gb η μπαταρια στα 6watt/3volt κραταει 1,5 μερα,ο ατμοποιητης που χρησιμοποιω ειναι απο το mas της nobacco (η αντισταση του για να την αλλαξεις κοστιζει 3,60!!).
στα μειον το κουμπι που παιζει κ κανει τσικ τσικ κ ο πολος που ειναι λιγο χαμηλα κ δεν κανει παντα επαφη με ολους τους ατμους.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1835 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 17:07 »
antonis δεν κανουν ολοι οι ατμοποιητες επαφη στον πολο το αντιμετωπισα κι εγω αυτο,δοκιμασε λοιπον να στριβεις λιγο τον πολο του ανταπταρα,αν δεν πετυχει τραβα λιγο τον πολο της κεφαλης αν ο ατμοποιητης ειναι με σπειρωμα εσωτερικο,αλλιως χρησιμοποιεις αλλο ανταπτορα που υπαρχει στο εμποριο,αν παρεις αλλο ανταπτορα να προσεξεις το μηκος του σπειρωματος του ανταπτορα που βιδωνει στο istick οταν βιδωνει να παταει στην εδρα του mod (το τονιζω γιατι υπαρχουν ανταπτορες με μεγαλο μηκος σπειρωματος με αποτελεσμα να μην εδραζει στο καπακι του istick οχι οτι δεν δουλευει απλα αν δεν προσεξεις και το βιδωσεις παραπανω μπορει να κανεις πιεσεις τον πολο του istick παραπανω απο οτι πρεπει και να τον καταστρεψεις)

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1836 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 17:37 »
ξερω λιγο πολυ εχω βγαλει ακρη,ευχαρστω!

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1837 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 19:50 »
Και εδω το istick (φούξια) το οποίο άλλαξε εμφάνιση, και το εχει η γυναίκα μου!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1838 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 19:55 »
Στο 1:52 και μετά δείτε την οθόνη του παλμογράφου. Μια εικόνα=χίλιες λέξεις και βάλε



Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1839 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 20:37 »
Και αφού συμφωνήσαμε σχεδόν όλοι ότι το στικάκι πυροβολεί δυνατά ιδού λοιπόν και ο άνθρωπος που πυροβολεί πιο γρήγορα και απο την σκιά του ;) .


Η ζωγραφιά έχει γίνει στο χέρι με ανεξίτηλα χρώματα σμάλτου από μία κοπέλα που ζωγραφίζει σχεδόν τα πάντα, δεν μιλάμε για ξεπατικοσούρα.
Άν ενδιαφέρετε κάποιος για το δικό του μοναδικό σχέδιο ας μου στείλει π.μ να του δώσω το μέιλ της κοπέλας. Το κόστος του δικού μου ήταν 15 ευρώ. Στις φώτο χάνει πολύ και δεν φαίνεται η λεπτομέρεια, έχω ξετρελαθεί :tongue_smilie:








Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1840 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 20:41 »
Ενδιαφέρον αν είναι ανεξιτηλο όσο παιρνει βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1841 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 20:41 »
AMAZING!!! Είναι το ωραιότερο που έχω δει μέχρι σημερα!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1842 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 20:42 »
Στο 1:52 και μετά δείτε την οθόνη του παλμογράφου. Μια εικόνα=χίλιες λέξεις και βάλε

[youtube]QzX1JezEOlA[/youtube]#t=20


Ωραια απεικονιση αυτου που εχει ειπωθει πολλες πολλες φορες. Και επειδη υπαρχουν νεα μελη και απο το παραπανω βιντεακι μπορει να διστασουν στην αγορα του, να ξαναπω και εγω οτι προκειται για μια υπεροχη συσκευη που συνδυαζει ιδανικα μεγεθος, τιμη, αποδοση, εμφανιση. Αξιζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο ευρω  :thumpup: . Επισης μολις σημερα το εντοπισα στην ελληνικη αγορα στα 47 ευρω!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1843 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 20:43 »
Ενδιαφέρον η τεχνική του memostrikas που έχει καλύψει όλο το πλαστικό κομμάτι της οθόνης εκτός
το κουμπί και το σημείο όπου χρειάζεται να φαίνεται και η οθόνη.Χμμμ,βραδιάτικα DIY θα κάνω μου
ανοίξατε την όρεξη τομάρια :))

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1844 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 21:08 »
[...] Η ζωγραφιά έχει γίνει στο χέρι με ανεξίτηλα χρώματα σμάλτου [...]

Φανταστικο... :bye: :bye:


Σύντμηση μακροσκελούς παράθεσης
(Κάνοντας κλικ πάνω στο ντίτλο της παράθεσης, μπορείτε να οδηγηθείτε σ'΄αυτήν).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2015, 00:36 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem