vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, lounik, camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1815 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 18:10 »
αυτό μοιάζει με βραχυκυκλωμένο αντάπτορα. αφου το i stick σου βγάζει short και το μηχανικό ζεσταίνεται

Αποσυνδεδεμένος goodOldHolden

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1816 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 18:13 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις..ξέρετε αν οι ανταπτορες απο fasttech παιζουν στο istick και στο nemesis που εχω; Την μπαταρία αυτή που ζεστάθηκε να την πετάξω(επειδή ζεστάθηκε αρκετά); Συγνώμη αν ειμαι εκτος θεματος..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2015, 18:20 από goodOldHolden »

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1817 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 22:28 »
εκανα ενα γρηγορο search  και βρηκα 3d carbon  που βαζουν στα αυτοκινητα .. και σε χρωματα  ,,, μου αρεσε η φαση που εχει υφη


Έχε υπόψιν σου Κώστα ότι,οι ζελατίνες που έχουν για εφαρμογή σε αυτοκινητα το πάχος τους είναι απαγορευτικό
για το iStick καθώς εκεί που θα τελειώνει το αυτοκόλλητο,θα αισθάνεσαι την διαφορά και κατα 99% δεν θα κρατήσει
για πολύ,καθώς θα αρχίζει να ξεκολλάει.Όλα τα αυτοκόλλητα που πουλιούνται για τέτοιες εφαρμογές έχουν κάτι δέκατα
του χιλιοστού πάχος γι'αυτήν ακριβώς την δουλειά.


Αυτό που προσωπικά εγώ θα κάνω,είναι βάψιμο σε γνωστό μου,σαφώς με μεγαλύτερο κοστολόγιο απο ότι ένα αυτοκόλλητο
αλλά διαλέγω ότι ακριβώς θέλω εγώ απο χρώματα/υφή/σχέδια.Αν θα είναι ματ ή γυαλιστερό,αν θα είναι μονόχρωμο ή φαση
κάρμπον ας πούμε,επίσης υπάρχουν και πάρα πολλά άλλα σχέδια τα οποία τα δουλεύει με υδατοβαφή (αν την λέω σωστά).


Σε λίγες μέρες θα σας δείξω αποτέλεσμα καθώς ακόμα δεν έχω διαλέξει τι να το κάνω,μιας και είχα σκοπό να πάω για sticker bomb
αλλά σε τόσο μικρό μέγεθος δεν θα φαίνεται ακριβώς αυτό που θέλω.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1818 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 22:34 »
Ma το αυτοκόλλητο δεν το θέλεις για πάντα. το ξεκολλας μετά από 1-2 μηνες και το αλλαζεις.
επίσης, πιστολάκι για να κολλήσει καλά και πιστολάκι για να ξεκολλήσει.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1819 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 22:37 »
Έχω εδώ κ 3 χρόνια carbon αυτοκόλλητο σε iPhone,ακόμη κ με κακή χρυσή,δεν έχω απωλειες.Συνήθως ξεκολανε σημεία σε μικρές επιφάνειες πχ τα πλαϊνά.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1820 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 22:49 »
Άν βρίσκαμε σε pdf τις ακριβής διαστάσεις των αυτοκόλλητων θα μπορούσαμε να τυπώσουμε και στο σπίτι μας ότι εικόνα θέλουμε. Μήπως τις έχει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1821 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 22:54 »
Επιμένω,το αυτοκόλλητο για εφαρμογή σε μηχανοκίνητα (αυτοκίνητα κυρίως) έχει μεγάλο πάχος.
Επίσης @Athan η εφαρμογή του συγκεκριμένου στο IPhone δεν πρόκειται να σου βγάλει πρόβλημα
αν το προσέχεις για άλλο τόσο και άλλο τόσο καθώς η εφαρμογή του είναι σε λεία επιφάνεια.(να
φανταστώ έχεις το 4 ή το 5,σίγουρα όχι το 6).


Για να έχεις τέτοια εφαρμογή στο iStick θα πρέπει να "σταματήσεις" το αυτοκόλλητο ακριβώς εκεί
που σταματάει και το αλουμίνιο,πριν τα καπάκια δηλαδή μιας και εκεί έχει καμπύλη και κατα 99%
θα ξεκολλήσει γρήγορα.Αν κάτι τέτοιο δεν πειράζει στον φίλο,στο να πιάνει την άκρη του αυτοκόλλητου
σαφώς και δεν θα έχει πρόβλημα.


Παραθέτω μια φώτο για να καταλάβετε τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1822 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 23:37 »
Με το αυτοκολλητο καρμπον της 3Μ(για ολικη καλυψη οχηματος) δεν θυμαμαι κωδικο σειρας αλλα θυμαμαι τιμη μετρου (35€ μ2) δεν εχω θεμα παχους κ διαφωνω μαζι σου για το αποτελεσμα...οσοι το εχουν πιασει νομιζουν οτι ειναι εργοστασιακο istick κ οχι αυτοκολλητο......

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1823 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 00:50 »
Palmas,σε μία φώτο το "πρόβλημα" εγώ το βλέπω.Για να μην πιαστώ σε μια απο αυτές που έβαλες όμως,
αν μπορέσεις φυσικά,βγάλε μου μία φώτο σαν αυτήν:





Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1824 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 10:27 »
Το αυτοκολλητο carbon της 3Μ ειναι σχετικα χοντρο για μικροδουλειες (αν πιανουν τα χερια σου ολα γινονται αλλα...)
Σε μαγαζια που ασχολουνται με car wraping υπαρχουν απειρες επιλογες αυτοκολλητων, που με πιστολακι οπως αναφερθηκε κολλανε παντου χωρις κανενα θεμα! Με ενα νυστερακι κοβεις την περισσεια υλικου και ετοιμος...
Οριστε μια δικη μπυ προσεγγιση με ντυσιμο του στικ με brushed aluminium αυτοκολλητο και με την γωνια φωτο που θελει ο ChRiS82

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1825 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 10:34 »
Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά στο στρώσιμο και το κόλλημα, ειδικά στα τελειώματα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1826 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 10:37 »
Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά στο στρώσιμο και το κόλλημα, ειδικά στα τελειώματα  :thumpup:

Γιατρος χειρουργικης ειδικοτητας γαρ, τα παω καλα με το νυστερι και την ακριβεια!  :D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1827 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 10:44 »
Μπράβο και πάλι (αχρείαστος να είσαι) :)

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1828 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 11:11 »
@ChRiS82 δεν θα κανουμε θεμα για το αυτοκολλητο τωρα φιλε μου...να βαζω την φωτο που θες αλλα δεν βλεπω καποιο προβλημα 2μηνες τωρα που εχω το αυτοκολλητο...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1829 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 11:38 »
ο chris έχει δίκιο, αλλά το θέμα είναι ότι οι επιλογές μας είναι κάτι ακριβό με χρόνο αναμονής ή με χρόνο ψαξίματος για να έχει το απαραίτητο (λίγο) πάχος ή κάτι οικονομικό, ευκολόβρετο και άμεσο κι ας κάνει μια μικρή ατέλεια σε κάποιο σημείο. Εναλλακτικά υδροβαφή με το μόνιμον του χρώματος


Και τα τρία κάνουν εξίσου καλά τη δουλειά τους κι ανανεώνουν την εικόνα του istick μας. Δύσκολα θα έχουμε το istick αφημένο για πόζες και πολύ κοντινή παρατήρηση ώστε να φαίνονται οι όποιες ατέλειες της δεύτερης λύσης.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115935 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem