vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1650 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 21:24 »

@antonishart


Σε σένα πότε πρότεινα να κάνεις συγκριτικό;
Το ποστ που παραθέτεις ήταν απάντηση σ΄αυτό εδώ






Διπλό προφίλ έχεις κι αυτός είναι ο δεύτερος λογαριασμός σου;


Οσο για τα υπονοούμενα περί στημένων παρουσιάσεων από πλευράς μου...

Eχεις δει ποτέ στημένη παρουσίαση από μένα; (κι έχω κάνει αρκετές παρουσιάσεις)
Αν ναι, δώσε μας το λινκ κι εξήγησέ μας τους λόγους.
Αν όχι, οι καλοί τρόποι απαιτούν μια συγνώμη

η αληθεια ειναι οτι δεν προσεξα το προιγουμενο ποστ,οποτε ακυρο για την συγκρηση..επεισης εχω προβλημα με το λαπτοπ μου αυτη τη στιγμη κ τρεχω..
δευτερο προφιλ εννοειτε οτι δεν εχω  :))
στημενη παρουσιαση,λινκ ειναι δικα σου λογια κ σκεψεις,εγω δεν μιλησα για κατι τετοιο.
τελος οι ερωτησεις εντυπωσεων ειναι που απαιτουν μια συγνωμη.......

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1651 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 21:37 »
αυτο το ποστ ειναι απο το νημα "ft"κ εχεις ηδη απανατησει (προχτες).
επεισης δεν ειναι κατι που προτεινω εγω προσωπικα,εκτος κ αν οτι κ να γραψουμαι η ενημερωσουμε για κατι που ηδαμε γινεται αυτοματα κ δικη μας προταση..
αν σε "καιει" τοσο μπορεις εσυ να κανεις μια συγκρηση κ να βγαλεις σε ολα καλυτερο αυτο που θελεις.
φιλικα αντωνης.


Ελα να μην ξεχνιόμαστε τι γράφουμε... έλα... Θα κάνω συγκριτική παρουσίαση για να βγάλω σε όλα καλύτερο αυτό που θέλω;;; Θα τρελαθούμε εντελώς εδώ μέσα από κάποιους;
Αντε μέρες που είναι....
δεν θα ασχοληθώ όμως άλλο. Θα υπενθυμίσω μόνο τον κανονισμό


Τα γραπτά μένουν. Το φόρουμ δεν είναι chat! Τα μηνύματά σας μπορεί να βρίσκονται εδώ ακόμα και χρόνια μετά τη δημοσίευσή τους.  Κρατήστε ευγενικό ύφος, μην αρχίζετε τις οικειότητες με μέλη που δεν γνωρίζεστε και μην αφήνετε υπονοούμενα για το ποιον κάποιου ή για τα γραφόμενά του. Μην εκτοξεύετε κατηγορίες χωρίς αποδείξεις και μην αφήνετε κακές υπόνοιες με τα γραφόμενά σας για οτιδήποτε και οποιονδήποτε είτε ανήκει στο φόρουμ μας, είτε όχι. Επίσης προσέξτε το ύφος του κειμένου σας να μην είναι προκλητικό, δυσφημιστικό ή να προσπαθεί να δημιουργήσει εντυπώσεις. Μιλήστε με επιχειρήματα και μην προσπαθείτε να οδηγήσετε με τα γραφόμενά σας τους άλλους στα συμπεράσματα που εσείς θέλετε να βγάλετε. Μιλήστε με γεγονότα και επιχειρήματα και αφήστε τους αναγνώστες σας να βγάλουν μόνοι τους τα συμπεράσματά τους.Μηνύματα που δεν τηρούν τα παραπάνω θα διαγράφονται και αν επαναληφθούν θα υπάρχουν ποινές.Και να είστε πάντα ειλικρινείς. Πολλά μέλη του φόρουμ μας είναι πολύ ψαγμένα και θα σας ζητήσουν λεπτομέρειες και στοιχεία για τα γραφόμενά σας. Καλύτερα να παραδεχτείτε ένα λάθος σας όσο πιο νωρίς μπορείτε παρά να προσπαθήσετε να το μπαλώσετε με ψέματα. Ίσως κάποιοι να μην σας αντέκρουσαν στο πρώτο μήνυμά σας που περιείχε υπερβολές ή μισές αλήθειες είτε για να μη σας προσβάλλουν είτε γιατί δεν είχαν διάθεση για αντιπαραθέσεις. Συνεχίζοντας όμως να υποστηρίζετε τα αστήρικτα είναι σίγουρο ότι θα ξεσηκώσετε αντιδράσεις οι οποίες θα σας ξεσκεπάσουν και μετά θα ψάχνετε πού να κρυφτείτε. Γι' αυτό καλύτερα ειλικρίνεια από την αρχή και προπάντων ευγένεια ακόμα και στις διαφωνίες σας.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1652 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 21:44 »
Πολύ σωστά, και ας λήξει το θέμα εδώ.
Αν θέλει να το συνεχίσει ο antonishart, ας το κάνει με ΠΜ.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1653 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 22:50 »
Η αλήθεια είναι πως το δουλεύω πιο πολύ με τον delta στα 3.3 εως 3.5 και σήμερα δεν έβγαλε τη μέρα. Από την άλλη πρέπει να ατμισα γύρω στα 4.5ml οπότε καλά είναι.

Πλήρως φορτισμένο ξεκίνησε τη μέρα? Γιατί αν ξεκίνησε πλήρως φορτισμένο και στα 4.5ml σε άφησε, κάτι πάει λάθος.
Εγώ χθες το βράδυ άδειασα ένα ναυτίλο μεγάλο (5ml) και όσο έχω κάνει σήμερα και η μπαταρία δεν είναι ούτε στη μέση. Στα 3/4 είναι.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1654 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 23:51 »

Με μετρητη Volt απο πανω παιδια, οτι λεει αυτο βγαζει. Με 1.2Ω αντισταση σε Anima 3volt μετρημενα καρατσεκαρισμενα.

Τα απλά βολτόμετρα δε μετρούν σωστά τις παλμικές πηγές. Χρειάζεται παλμογράφος (η ακριβό πολύμετρο πάγκου) που μπορεί να υπολογίσει τα Vrms απο μια κυματομορφή.

Στο 6:45 λέει για DC παλμικές πηγές.

[youtube]ue0wtlrmCJE[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1655 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 00:36 »
Πλήρως φορτισμένο ξεκίνησε τη μέρα? Γιατί αν ξεκίνησε πλήρως φορτισμένο και στα 4.5ml σε άφησε, κάτι πάει λάθος.
Εγώ χθες το βράδυ άδειασα ένα ναυτίλο μεγάλο (5ml) και όσο έχω κάνει σήμερα και η μπαταρία δεν είναι ούτε στη μέση. Στα 3/4 είναι.


Έχω 2 Mas και με τίποτα δεν βγάζω και δεύτερη μέρα. Ξεκινώ με πλήρη φόρτιση στις 8 το πρωί, ατμίζω γύρω στα 5 ml με Kayfun ή Lemo στα 7-8 watts και κάπου κατά τις 10-11 το βράδυ βλέπω το Lock. Γι αυτό πήρα και δεύτερο, αλλά και το δεύτερο κάνει ακριβώς το ίδιο οπότε υπέθεσα πως έτσι είναι η συσκευή.




Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1656 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 00:38 »
Κ γω πανω κατω στα ιδια ειμαι με τον καυφουν,γιαυτο πηρα κ ενα δευτερο.

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1657 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 00:40 »
Εχω ενα MAS..Πανω εχω τον MAS20W(GS air) στα 10W και με 4-5ml την μερα, μου βγαζει ανετα 3 μερες.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1658 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 00:46 »
Τι αντισταση εχει ο MAS20?

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1659 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 00:46 »
1,5Ω

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1660 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 00:50 »
Κ σου παει 3μερες?Απιστευτο.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1661 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 00:56 »
Και τι σχέση έχει η αντίσταση με την κατανάλωση ισχύος στα ηλεκτρονικά mod; Ο,τι watt ζητήσεις θα τραβήξει από τη μπαταρία, δεν είναι όπως στα μηχανικά που η τιμή της αντίστασης καθορίζει την τελική ισχύ.

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1662 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 00:58 »
Και εγω απορω πως κραταει τοσο πολυ..Παραπονο απο το masaki μου δεν εχω κανενα..Απο τοτε που το πηρα, σχεδον 2 μηνες εχω να βαλω τσιγαρο στο στομα μου και ουτε το σκεφτομαι πλεον..Με εχει σωσει!!  :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1663 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 02:07 »
Με το iStick με καυφουν πάνω (KFL+) αδειάζω 2 tank (3,5ml?).
Κατι δεν φτάνει για μια μέρα με φουλ φορτιση κλπ,μου φαίνεται πραγματικά περίεργο.Αρχίζω να σκέφτομαι
ότι μάλλον κάποιοι δεν αγόρασαν iStick αλλά κάτι σε κινεζiStick. :confused1:


Περίεργο πραγματικά.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1664 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 02:17 »
Σημασια στο αδειασμα της μπαταριας δεν παιζουν ρολο μονο ο αριθμος των τζουρων και τα ml καταναλωσης (με την ευκαιρια ο kl+ χωραει σχεδον 2ml με το nano και 4κατι ml με το κανονικο τανκ), αλλα και τα watt ατμισματος.
Αν καποιος ατμιζει στα 5W και ο αλλος στα 15W, δε γινεται να περιμενουν με την ιδια ημερησια καταναλωση υγρου να τους κραταει τον ιδιο χρονο η μπαταρια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824370 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem