vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

180 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1635 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 17:38 »
Ατμίζω αποκλειστικά με dripper by leo πάνω από ενά χρόνο,
αντιστάσεις 1,8 με 2,2 Ω στα 8-9 watt.

Από την πιο χαμηλή του ρύθμιση το πάλεψα σιγά σιγά ανεβάζοντας βολτ
μέχρι εκεί που έδινε καμμένο, ωστε να βρώ που θα παίξω.

Ακόμη το ψάχνω  :)

Σωστή γεύση δεν έχω πάρει μέχρι στιγμής. Κι εμένα αλλοιωμένη γεύση μου δίνει από τα πιο χαμηλά του volt ή watt.

Δεν ξέρω αν φτιάχτηκε για τους νέας γενιάς ατμοποιητές εμπορίου...
Και δεν το καταλαβαίνω αυτό... Έχω δοκιμάσει και aspire ce5 bdc και smok t dux bdc και μονό και μινι ναυτίλο, στο z-max μου
αλλά και σε μηχανικό και σε απλή ego και έπαιξαν παντού μια χαρά  :dontknow:
Για το istick πρέπει να πάρω ατλαντίδα δηλ. ;

Εντάξει καλό το μοντάκι, αλλά με άλλη πλακέτα θα ήταν καλύτερο...
Και στα ίδια χρήματα που πωλείται εδώ - όχι έξω - έχεις επιλογές.
Όχι εξίσου όμορφες αλλά έχεις.

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1636 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 17:58 »
@wcpaeb είσαι απο αυτούς (σαν εμένα) που ο συνδυασμός iStick+Nautilus τους έχει απογοητεύσει.Αν ψάξεις στο
ίντερνετ,οι 9 στους 10 έχουν ξετρελαθεί,τα μαγαζιά πάνε σφαίρα σε αυτόν τον συνδιασμό και προσφορές,ειλικρινά,
δεν μπορώ να τους καταλάβω.Τι το παραπάνω προσφέρει ένας ναυτίλος (πάντα σε γεύση) σε σχέση με έναν Τ2 που
είναι στο 1/5 της τιμής.


Όχι, δεν έχω απογοητευτεί από τον ναυτίλο, ούτε από το istick. Προσωπικά ατμίζω σχεδόν αποκλειστικα με ναυτίλο (τοσο τον μινι, όσο και τον μεγάλο) και τον θεωρώ έναν από τους καλύτερους εργοστασιακούς ατμοποιητές που κυκλοφορούν. Αποδίδει πολύ καλά και σε γεύση και σε ντουμάνι. Απλά δεν πιστεύω πως ο ναυτίλος φτιάχτηκε για να σηκώνει τα πολλά βατ (μέχρι 10-12 σε άλλο μοντακι).  Τώρα όσον αφορά το istick για τα λεφτά του είναι πολύ καλή επιλογή, τόσο για έναν νέο/αρχαριο στο άτμισμα, όσο και για έναν πιο "παλιό" ατμιστή. Απλά το οτι πηγαίνει μέχρι 20βατ, δεν σημαίνει πως πρέπει να το δουλεύεις και στα 20βατ. Με 30-50 ευρώ (αναλόγως από που το αγοράσεις) πέρνεις ένα μοντάκι/μπαταρία που συνδυάζει δύναμη, καλή αυτονομία, μικρό μέγεθος και (υποκειμενικό είναι αυτό) ωραίο design. Με λίγα λόγια είναι πολύ καλή αγορά. Και ο μινι ναυτίλος ταιριάζει άψογα πάνω του.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1637 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:03 »
Παλιό το νέο. Εχει αναφερθεί ήδη και έχει σχολιαστεί





20.36 ευρώ για την ακρίβεια (κατά coinmill) έναντι 27.20 που έχει το αυθεντικό.

Η τιμή του αυθεντικού είναι ήδη κατά πολύ φθηνότερη αυτή των ελληνικών καταστημάτων. Περαιτέρω χαμηλότερη τιμή για ένα αντίγραφο που δεν έχει καν να προσφέρει κάτι διαφορετικό, όπως το άλλο που είχε τουλάχιστον εξτρά χρώματα, δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.
Μια και το προτείνεις, πάρτο και κάνε μας μια συγκριτική παρουσίαση με το αυθεντικό. Ρεύματα, αντοχή, φινίρισμα κλπ :yes: :yes: 

αυτο το ποστ ειναι απο το νημα "ft"κ εχεις ηδη απανατησει (προχτες).
επεισης δεν ειναι κατι που προτεινω εγω προσωπικα,εκτος κ αν οτι κ να γραψουμαι η ενημερωσουμε για κατι που ηδαμε γινεται αυτοματα κ δικη μας προταση..
αν σε "καιει" τοσο μπορεις εσυ να κανεις μια συγκρηση κ να βγαλεις σε ολα καλυτερο αυτο που θελεις.
φιλικα αντωνης.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1638 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:16 »
Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με το "μου βγαζει καμενο", ειναι απο τα λιγα μοντακια εκει εξω που κανει step down, δηλαδη μπορεις να ατμισεις ακομα και στα 3volt οταν ακομα και στα Dna δεν μπορεις να πας κατω απο 4 volt. Μηπως να γυριζες τις ρυθμισεις στα volt αντι στα watt που το δουλευεις;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1639 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:33 »


@antonishart


Σε σένα πότε πρότεινα να κάνεις συγκριτικό;
Το ποστ που παραθέτεις ήταν απάντηση σ΄αυτό εδώ


Νεος κλώνος http://www.fasttech.com/products/1/10011965/2045903-bou-2200mah-variable-voltage-wattage-battery





Διπλό προφίλ έχεις κι αυτός είναι ο δεύτερος λογαριασμός σου;


Οσο για τα υπονοούμενα περί στημένων παρουσιάσεων από πλευράς μου...

Eχεις δει ποτέ στημένη παρουσίαση από μένα; (κι έχω κάνει αρκετές παρουσιάσεις)
Αν ναι, δώσε μας το λινκ κι εξήγησέ μας τους λόγους.
Αν όχι, οι καλοί τρόποι απαιτούν μια συγνώμη











Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1640 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:52 »
Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με το "μου βγαζει καμενο", ειναι απο τα λιγα μοντακια εκει εξω που κανει step down, δηλαδη μπορεις να ατμισεις ακομα και στα 3volt οταν ακομα και στα Dna δεν μπορεις να πας κατω απο 4 volt. Μηπως να γυριζες τις ρυθμισεις στα volt αντι στα watt που το δουλευεις;

Μα αφού δεν βγάζει ποτέ αυτά τα χαμηλά βολτ. Από 4 - 4.κάτι πραγματικά βολτ ξεκινάει, ανάλογα και την αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1641 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 18:58 »
Τα βολτ που σου δειχνει, αυτα βγαζει. Μονο που σου δειχνει τα mean ρευματα και οχι τα rms (που ειναι αυτα που αισθανεσαι)  ;) .

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1642 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 19:11 »
Ατμίζω αποκλειστικά με dripper by leo πάνω από ενά χρόνο,
αντιστάσεις 1,8 με 2,2 Ω στα 8-9 watt.

Από την πιο χαμηλή του ρύθμιση το πάλεψα σιγά σιγά ανεβάζοντας βολτ
μέχρι εκεί που έδινε καμμένο, ωστε να βρώ που θα παίξω.

Ακόμη το ψάχνω  :)

Σωστή γεύση δεν έχω πάρει μέχρι στιγμής. Κι εμένα αλλοιωμένη γεύση μου δίνει από τα πιο χαμηλά του volt ή watt.

Δεν ξέρω αν φτιάχτηκε για τους νέας γενιάς ατμοποιητές εμπορίου...
Και δεν το καταλαβαίνω αυτό... Έχω δοκιμάσει και aspire ce5 bdc και smok t dux bdc και μονό και μινι ναυτίλο, στο z-max μου
αλλά και σε μηχανικό και σε απλή ego και έπαιξαν παντού μια χαρά  :dontknow:
Για το istick πρέπει να πάρω ατλαντίδα δηλ. ;

Εντάξει καλό το μοντάκι, αλλά με άλλη πλακέτα θα ήταν καλύτερο...
Και στα ίδια χρήματα που πωλείται εδώ - όχι έξω - έχεις επιλογές.
Όχι εξίσου όμορφες αλλά έχεις.

Διαβασε το νήμα των Delta και θα καταλάβεις!

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1643 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 19:15 »
Μα αφού δεν βγάζει ποτέ αυτά τα χαμηλά βολτ. Από 4 - 4.κάτι πραγματικά βολτ ξεκινάει, ανάλογα και την αντίσταση.


Με μετρητη Volt απο πανω παιδια, οτι λεει αυτο βγαζει. Με 1.2Ω αντισταση σε Anima 3volt μετρημενα καρατσεκαρισμενα.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1644 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 20:01 »
Φαντάζομαι ότι και ο μετρητής το mean δείχνει γι αυτό το βγάζει σωστό, γι αυτό και η Joyetech για να αποδείξει ότι έχει σωστά ρεύματα έβαλε μετρήσεις με μετρητή. Αλλά ξέρουμε τι ισχύει στα αλήθεια. Τέλος πάντων, εγώ πιστεύω ότι για να πιάσει το mean που πρέπει ο παλμός πηδάει πολύ ψηλά και μετά πιο χαμηλά. Ε, στη φάση που είναι πιο ψηλά μάλλον μπορεί να δώσει καμένα ή να κάνει τρελά η αντίσταση.

Όταν έρθει θα ατμίσω κανονικά, γιατί και εγώ θέλω να με βολέψει και να μην ψάχνομαι. Αν δω ότι δεν μου αρέσει σε Nautilus BVC 1.6 και 1.8 θα σκεφτώ μήπως δοκιμάσω Delta. Και αν δεν μου αρέσει ούτε εκεί ή θα πάω σε επισκευάσιμο ή θα το πουλήσω ή και τα δύο. :)

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1645 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 20:06 »
Δεν ξερω παιδια, εγω ατμιζω με αυτο... εδω και 3εις βδομαδες και δεν ειχα ποτε καποια υποψια καμενου. Μια χαρα τα παει διπλα διπλα στο dna30 που εχω, καμια διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1646 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 20:09 »
Εγώ πάντως το istick το χρησιμοποιώ όπως προτείνει ο vato πριν πολλά post. Χωρίς να δίνω σημασία στο τι σημαίνουν τα νούμερα αλλά σαν σημείο αναφοράς. Πχ. τον nautilus (1.8ohm) στα 3, τον delta(1.6ohm) στα 3,3-3,5 τον fogger (dc @ 1ohm) στα 3,5-4 - αν και στον fogger μου τζιτζιρίζει πολύ. Εχοντας αμφιβολίες περί του πόσο το παλμίκο ρεύμα του κάνει διαφορά στην αίσθηση του ατμίσματος (διάβασα διφορούμενες απόψεις) αγόρασα και το evic supreme για να έχω ιδία άποψη. Στην αντιστοιχία watt κατα rms σύμφωνα με τα πινακάκια που έχουν αναρτηθεί και στο παρόν νήμα δεν κατάλαβα ουσιαστικές διαφορές (εκτός απ'τον fogger - λιγότερο τζιτζίρισμα με το evic) .
Οπως και να'χει πάντως εμένα (που είμαι ατμιστής 3ων μηνών) μου κάνει.
Και μία ερώτηση για τους πιο έμπειρους - παίζει να του έχω κάνει ζημιά χρησιμοποιώντας για φόρτιση τον φορτιστή του κινητού και να μου μου κρατάει πολύ η μπαταρία για αυτό τον λόγο; (Ή είναι η ιδέα μου και απλά τον ξεσκίζω;)

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1647 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 20:11 »
Δεν νομιζω να εχεις θεμα με το καλωδιο, τα καλωδια φορτισης των κινητων το μονο θεμα που εχουν ειναι οτι μερικα απο δαυτα δεν κανουν για μεταφορα δεδομενων, ειναι μονο για φορτιση, απο εκει και περα κανενα αλλο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1648 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 20:20 »
Ιδέα σου είναι!  :)) :))
Το στικάκι δίνει ρεύματα  :fight_shot_bandana: :fight_shot_thickgun:    :hapy_jump: :hapy_crazy:  και σε κάνει να ατμίζεις περισσότερο!


Οπως τα λέει ο vato είναι και πολύ το ψειρίζουμε το θέμα. Ούτε καμμένα ούτε τίποτα σε 5-6 διαφορετικούς ατμοποιητές που το έβαλα.


Δε δίνει απλά δυνατό, αλλά - ας μου επιτραπεί η έκφραση - πλούσιο ρεύμα, που κάνει κάθε ατμοποιητή να αποδίδει.
200 σελίδες θα φτάσουμε το θέμα κι ακόμη για το mean του istick θα συζητάμε.  :)) :))
Πιο πολύ ανάθεμα έχει πέσει θεωρητικώς για το ρεύμα του, παρά εμπράκτως από άτομα που έφαγαν καμμένο από αυτό.

Πραγματικά, ανυπομονώ να έρθει το καινούριο μου κι ακόμη πιο πολύ το μίνι μου. 2 βδομάδες χωρίς αυτό και μου έχει λείψει πολύ!

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1649 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 20:58 »
Η αλήθεια είναι πως το δουλεύω πιο πολύ με τον delta στα 3.3 εως 3.5 και σήμερα δεν έβγαλε τη μέρα. Από την άλλη πρέπει να ατμισα γύρω στα 4.5ml οπότε καλά είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824338 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243851 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294159 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem