vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1035 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:42 »
Aντε.... τοσο καιρό μάλλον είχαμε υπερεκτιμήσει το Istick αλλά εφτασε μάλλον ο καιρός να αναφερθούμε και στα διάφορα κουσούρια πού παρατηρεί ο καθένας από εμάς
Τό δικό μου πρόβλημα που παρατηρώ ειναι οτι δεν μου διαβάζει καθόλου αντίσταση στον Kayfun lite (original) κιόλας ...το εχει παρατηρήσει κανείς σας αυτο ?? :dontknow: εχω ξεβιδώσει και ελάχιστα την βίδα του πόλου αλλά και πάλι τίποτα...Καθε βοήθεια δεκτή !!! :respect:
Και εγω το επαθα αυτο αλλα η λυση ειναι αυτη που ειπε και ο johnper. Ανασηκωσε τον πολο της μπαταριας με να μικρο κατσαβιδακι ή οδοντογλυφιδα (για ξεβιδωμα που αναφερεις του πολου, δεν καταλαβα καλα  :hmmm: , ο πολος δεν εχει καμια βιδα). Για νακαταλαβεις τι παιζει ακριβως κανε το εξης. Βαλε διπλα διπλα το Kayfun και τον ανταπτορα που σου ηρθε μαζι με το στικακι γαι ατμο με σπειρωμα ego και δες ποση διαφορα εχουν στο μηκος του σπειρωματος που βιδωνει στον πολο της μπαταριας. Θα διαπιστωσεις (μαλλον) οτι το σπειρωμα του Kayfun ειναι πιο μακρυ απο αυτο του ανταπτορα. Τουλαχιστον για τον αεροτανκ που εχω, το σπειρωμα του ειναι πιο μακρυ σε μηκος απο αυτο του ανταπτορα. Οποτε και δεν πρεπει να το βιδωνεις μεχρι τελους. Υπολογισε λοιπον ποσο πιο μακρυ ειναι του kayfun και αναλογως αφησε το αντιστοιχο κενο οταν πας να τον βιδωσεις. Πρωτα ομως ανασηκωσε τον πολο οπως ειπαμε πριν γιατι μαλλον τωρα εχει πιεστει προς τα κατω και δεν κανει καθολου επαφη.

Σου βρηκα και βιντεακι για να μην το παρακανεις, δες και και πραξε αναλογως  :thumpup:

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:54 από caros »

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1036 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:58 »
η καλυτερη λυση ειναι να πεταξουτε αυτα που εχουτε
και να αγορασετε 3 κλωναρια τυπου smart (τα ιδια λεφτα βγαινουν)
παντρευετε ενα ατμοποιητη με καθε κλωναρι και δε θα εχουτε προβλημα με πολους και τα ρεστα
ουτε βαζουτε κατσαβιδια ουτε ανασηκωνετε ουτε σερβις και υποχρεωσεις
για να μη μπερδευεστε μπορειτε να βαλετε ενα αυτοκολλητο πανω σε καθε στικ με το ονομα του ατμο
και στη τελικη ..
χαλαει αϊ στικ ;
πεταει αϊ στικ !

σκεφτειτε και μας που δε ταχουμε πιασει καν στα χερια μας
αμα διαβαζω τετοια τραμπλσουτινγκς μου ερχετε να μην παω να το παραλαβω καν απ το ταχυδρομειο  :))

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1037 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:02 »
Εμένα εδώ και ένα μήνα που το έχω σε καθημερινή βάση δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, έχω το ασημί και δεν έχει ούτε γρατσουνιές ούτε τίποτα, βέβαια δεν το βάζω στην τσέπη μου μαζί με κλειδιά.

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1038 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:08 »
Απλά μην βιδώνετε τον ατμποποιητή πολύ σφιχτά, δεν χρειάζεται. Δεν δουλεύει καλύτερα ο ατμοποιητής αν είναι κάργα κουμπωμένος πάνω στο μοντάκι/μπαταρια. Αυτό ισχύει για όλα τα μοντάκια/μπαταριες, όχι μόνο στην περίπτωση του istick.


Μια χαρά είναι το istick για τα λεφτά που κοστίζει, και δουλεύει μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1039 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:08 »
η καλυτερη λυση ειναι να πεταξουτε αυτα που εχουτε
και να αγορασετε 3 κλωναρια τυπου smart (τα ιδια λεφτα βγαινουν)
παντρευετε ενα ατμοποιητη με καθε κλωναρι και δε θα εχουτε προβλημα με πολους και τα ρεστα
ουτε βαζουτε κατσαβιδια ουτε ανασηκωνετε ουτε σερβις και υποχρεωσεις
για να μη μπερδευεστε μπορειτε να βαλετε ενα αυτοκολλητο πανω σε καθε στικ με το ονομα του ατμο
και στη τελικη ..
χαλαει αϊ στικ ;
πεταει αϊ στικ !

σκεφτειτε και μας που δε ταχουμε πιασει καν στα χερια μας
αμα διαβαζω τετοια τραμπλσουτινγκς μου ερχετε να μην παω να το παραλαβω καν απ το ταχυδρομειο  :))
 :hmmm: Ναί  Lux καλά τα λές αλλά ....Eχω παραγγείλει καί απο το GearBest αλλά ακόμη το περιμένω να μου ερθει... :dontknow:  τέσπα.... όλα καλά !!!!!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1040 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:16 »
Το θέμα είναι ότι έτσι αφήνει κενό ανάμεσα. Αν δε θέλετε να έχετε συνέχεια το ίδιο πρόβλημα όσοι έχετε ατμο με μακρύ πόλο, βρείτε μια μεταλλική ροδέλα με τρύπα στη μέση (σαν τις τρύπιες δεκάρες) και βάλτε την ανάμεσα.

Αυτό το πρόβλημα το έχω αντιμετωπίσει επί χρόνια σε eGo μπαταρίες κι ακόμα πιο πριν. Όλες οι μπαταριοθήκες που δεν έχουν ρυθμιζόμενο πόλο ή αυτόματα ρυθμιζόμενο πόλο με ελατήριο, έχουν αυτό το πρόβλημα με τους ατμοποιητές που έχουν μακρύτερο πόλο.

Σ' εμένα που βάζω σχεδόν μόνιμα έναν εργοστασιακό Nautilus, βιδώνει μέχρι που πατάει η βάση του πάνω στο istick και δεν έχω κανένα θέμα.

Δεν είναι απίθανο η επόμενη έκδοση να έχει ρυθμιζόμενο πόλο. Ή τουλάχιστον θα 'πρεπε να βάλουν.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1041 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:30 »
Εχει νομιζω ηδη αναφερθει αλλα καταθετω και τη δικη μου εμπειρια. Οταν παω να βιδωσω μεχρι τερμα τον ατμο (kanger aerotank) στο στικακι αρχιζει και αλλαζει η τιμη της αντιστασης στην οθονη. Τρελλενεται δλδ και βγαζει ασχετες τιμες. Με αντισταση 1,8 μου δινει αναλογα με το βιδωμα ολο το ευρος απο 0 και 0,2 μεχρι και 4 ! Πραγμα βεβαια που μπλοκαρει τη λειτουργια του στικακιου και δεν ατμιζει πλεον. Απο οτι καταλαβα εχει να κανει με το οτι ο πολος της μπαταριας ειναι σταθερος και με την πιεση που υφισταται απο τον ατμο, τα παιζει τροπον τινα. Η λυση ειναι απλη (αν και προσωρινη): εχοντας την οθονη ανοιχτη βιδωνω τον ατμο μεχρι το σημειο που κανει επαφη και μου διαβαζει την αντισταση και σταματαω το βιδωμα εκει. Βεβαια αυτο σημαινει οτι ο ατμο δεν παταει στην επιφανει του στικακιου και υπαρχει ενα μικρο κενο (1 χιλιοστο περιπου) αναμεσα σ αυτον και στο στικακι.Και η ερωτηση μου ειναι: υπαρχει πιο μονιμη λυση που να διορθωνει το προβλημα; Αν το παω για service μπορουν να κανουν κατι παραπανω και να βιδωνω αφοβα τον ατμο μεχρι τελους; Γιατι τωρα επειδη δεν σφιγγει ο ατμο και επειδη λογω της ροδελας για ρυθμιση αερα που εχει ο αεροτανκ, οποτε παω να τη ρυθμισω μπορει να βιδωσω μαζι και λιγο παραπανω τον ατμο και αμεσως πεφτει η αντισταση κατω απο το 1 ωμ και δεν ατμιζει .

Το προβλημα ειναι πλεον γνωστο,αν δεν μπορεις μονος,πας σε ενα καταστημα κ ζητας να σου αλλαξουν το λαστιχακι του πολου που προφανος οπως κ σε ολα τα istick φαγονετε μεσα σε λιγες μερες,προσοχη ομως στο καλωδιακι του πολου αν προσπαθησεις να το αλλαξεις μονος σου,γιατι ειναι τσιμα τσιμα.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1042 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:37 »
Απο πότε ο κάθε μαγαζάτορας έχει τις γνώσεις να αλλάξει λαστιχάκι στον πόλο και δεν το γνωρίζω; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1043 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:43 »
Δεν εχεις αδικο,σαφεστατα ολοι οι μαγαζοτορες εχουν τον δικο τους τενχικο,μπορεις βεβαια να προμηθευτεις το λαστιχακι,τωρα αν μπορεις να το αλλαξεις μονος σου καλος,διαφορετικα αν υπαρχει service,το στελνεις εκει (δεν θελω να σχολιασω πανω σε αυτο κατι)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1044 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:49 »
Με τον καυφούν πραγματικά δεν καταλαβαίνω πώς είναι δυνατόν να υπάρχει πρόβλημα.
Μια χαρά κουμπώνει, μια χαρά παίζει και βέβαια ποτέ δεν κουμπώνουμε σφιχτά τον ατμοποιητή στο μοντ ή τη μπαταρία.
τον κουμπώνουμε τόσο χαλαρά, ώστε να ξεβιδώνει ενίοτε από μόνος του ο ατμοποιητής.


Lux, μακάρι να παραλάβεις κι εσύ κάτι, ώστε όταν προτείνεις εδώ μέσα μια λύση, να το κάνεις από προσωπική εμπειρία κι όχι επειδή φαντάζεσαι/ελπίζεις/πιστεύεις/μαντεύεις ότι κάτι είναι καλό ή ότι θα δουλέψει κάτι με τον τρόπο που προτείνεις.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1045 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:52 »
Βασικα δεν ξερω πως να αλλαξω λαστιχακι και δε βρηκα και κανα σχετικο βιντεακι, ασε που πρεπει να εχω και καινουργιο λαστιχακι, που δεν εχω. Το mas εχω παρει πριν καποιες μερες. Αν το στειλω στη nobacco θα μου το αλλαξουν αυτοι θελω να πιστευω. Αλλα επειδη θα κανει μερες (απο Ξανθη ειμαι) μεχρι να το στειλω και να να μου ερθει παλι πισω, αν ειναι κατι απλο και μπορω να το κανω μονος μου θα γλυτωνα την ολη διαδικασια. Αν παρω αυτο τον νεο bending ανταπτορα με τον αυτορυθμιζομενο πολο, θα μου λυσει το προβλημα μονιμα;

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1046 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:56 »
Χωρις να θελω να σε παρω στον λαιμο μου,εχω ακουσει γενικος οτι η εν λογο εταιρια κανει μεχρι κ αντικαταστασεις για μικροπροβληματα,βεβαια αν θυμαμε καλα (δεν ειμαι σιγουρος) ειχα διαβασει κατι στο φορουμ που δεν μου αρεσε κ τοσο,η Petra θυματε νομιζω σε τι αναφερομαι.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1047 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:22 »
Κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες μέρες, και μάλλον έχω καινούριο πρόβλημα: Ο κύριος ατμοποιητής μου είναι ο "καλός" κλώνος KL+ από FT. Τις πρώτες μέρες όλα ΟΚ. Ένα βράδυ έχω αφήσει τον κλώνο στο γραφείο, κυλάει στο πάτωμα κι από τότε δεν βιδώνει απευθείας στο istick. Στον αντάπτορα που είχε στη συσκευασία βιδώνει μια χαρά, και ο αντάπτορας βιδώνει επίσης μια χαρά στο istick. Σκέφτομαι αρχικά ότι μάλλον χτύπησε στον σύνδεσμο και πήρε κανένα απειροελάχιστο στράβωμα.  Μετά από 1-2 μέρες όμως άρχισε τα ίδια και ο αυθεντικός aerotank mega, χωρίς πτώσεις κλπ. Πλέον και οι 2 μπαίνουν μόνο με αντάπτορα (και την ανάλογη αύξηση ύψους), ενώ χωρίς αυτόν δε φέρνουν ούτε μισή βόλτα και τέλος. Στο vamo επίσης βιδώνουν και οι 2 άψογα.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1048 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:27 »
Ειχα ενα θεμα στο πρωτο βιδωμα του καυφουν,αλλα μελοντικα κ ως τωρα δεν αντιμετωπισα κατι,βιδωνει κανονικα χωρις κανενα προβλημα.Μπορεις να μας πεις πως το ενοεις οτι δεν βιδωνει,σταματαει σε καποιο σημειο?δεν τον βλεπει το μοντ?τι ακριβως?

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1049 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:44 »
Ξεκινάει να βιδώνει, παίρνει μισή βόλτα και τέλος, τερματίζει. Λόγω των σπειρωμάτων, όχι ότι βρήκε στον πόλο. Με πολύ ζόρι έχω καταφέρει να του δώσω άλλες 2-3 το πολύ, αλλά για να τερματίσει ούτε κατά διάνοια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115911 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824376 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294187 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem