vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 6 χρήστες
johnath, ZoeM, paiktaras, camber, marauder800, bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1020 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 14:09 »
ΞΕρει καποιος ποιος ειναι ο σωστος τροπος <<συμπεριφορας>> στο mod-ακι οσον αφορα την φορτιση?Πρεπει να το φορτιζει καποιος οπως τα smartphone?Δηλ. να μην αφηνει την μπαταρια να ξεφορτιστει τελειως αλλα οταν φτανει λιγο κατω απο τη μεση να το φορτιζει για λιγο?

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1021 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 14:32 »
Προσωπικά το αφήνω μέχρι να μου γράψει "Lock" στην οθόνη. Φορτίζει σε περίπου δύο ώρες αλλά η χρήση που του κάνω εγώ είναι ήρεμη (στα 6W, γύρω στα 2mL την ημέρα) κι έτσι μου βγάζει το 3μερό!

Αποσυνδεδεμένος giorgosxk

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1022 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 20:52 »
Πριν από 3 εβδομάδες πήρα από τη NOBACCO το montακι. όλα καλά και το κουτάκι πυροβολάει :fight_shot_auto: όντως. Αν και πραγματικά δεν πρέπει να εμπιστεύεσαι την οθόνη αλά να βρεις μόνος σου τη  σωστή ρύθμιση γιατί στα 8 watt οριακά 5 ημέρες (6 ml ημερησίως) ίσως και λιγότερο η bvc δίνει καμένο ή τέλος πάντων αλλοίωση γεύσης. (LONGHORN 12mg). Διαβάζοντας τα σχόλια αρκετών συνατμιστών σχετικά με το κουμπί και το τζόγο και το κουδούνισμα, παρατήρησα ότι το κουμπί (στο MAS) τουλάχιστον όχι μόνο δεν παίζει αλλά δείχνει και πολύ στιβαρό. Ήταν όμως στραβό σαν να ήταν πατημένο μέσα από τη δεξιά πλευρά χωρίς να έχει όμως πρόβλημα στη λειτουργία του (πέρα από τα γνωστά  misfire). Παρόλα αυτά καινούριο προϊόν και να ''ΓΕΡΝΕΙ' όποτε επίσκεψη στη NOBACCO και κατόπιν συνεννόησης μαζί τους (μέσα σε λίγη ώρα από την επίσκεψη στο κατάστημα) επικοινώνησαν μαζί μου και το πήγα για επισκευή. Το μόνο που με χάλασε είναι η αναμονή της μιας εβδομάδας μέχρι να έρθει πίσω καθώς  ήμουν με μια 1300 VV που μου έδωσαν σαν αντικατάσταση. τέλος καλό όλα καλά και το κουμπί άψογο!  :thumpup:

ΥΓ. Και εγώ από έξω ήθελα να το πάρω , λόγο τιμής , αλλά τελικά οι εξελίξεις δικαίωσαν στην απόφαση μου να επιλέξω Ελληνικό καταστημα. Χαλάλι το 54€. ;D

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1023 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 20:57 »
Με 54€ έπαιρνες δύο από έξω, το ένα για ανταλλακτικά... :)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1024 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 21:27 »
ναι...αλλά το κουμπάκι ποιός θα το έφτιαχνε;

Αποσυνδεδεμένος giorgosxk

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1025 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 11:44 »
Αυτό ακριβώς :thumpup:

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1026 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 14:03 »
Το κουμπακι σε ποιο απο τα 2?

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1027 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 15:19 »
Φαντάζομαι ότι δεν θα είναι δύσκολο να ανοίξει και να φτιάξεις ή να αντικαταστήσεις το κουμπί. Λες και τώρα το έφτιαξαν επιτόπου. Με vv βρέθηκες για 1 βδομάδα.  Ξέρεις πότε θα έλεγα μπράβο, άξιζε την διπλή τιμή; Αν στο άλλαζαν επιτόπου με καινούργιο ή στο έφτιαχναν άμεσα ή σε 1 μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1028 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 16:40 »
Αν θες την γνωμη μου (επειδη το ανοιξα) δεν ειναι κ τοσο ευκολα τα πραματα αν δεν εχεις ασχολιθει με το αντικειμενο,λογο του μικρου χωρου του οι καλοδιωσεις της πλακετας ειναι τσιμα τσιμα,και η θεση του μπουτον λιγο αβολη,βεβαια αυτη ειναι η δικη μου γνωμη ως ηλεκτρονικος.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1029 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 18:43 »
Εχει νομιζω ηδη αναφερθει αλλα καταθετω και τη δικη μου εμπειρια. Οταν παω να βιδωσω μεχρι τερμα τον ατμο (kanger aerotank) στο στικακι αρχιζει και αλλαζει η τιμη της αντιστασης στην οθονη. Τρελλενεται δλδ και βγαζει ασχετες τιμες. Με αντισταση 1,8 μου δινει αναλογα με το βιδωμα ολο το ευρος απο 0 και 0,2 μεχρι και 4 ! Πραγμα βεβαια που μπλοκαρει τη λειτουργια του στικακιου και δεν ατμιζει πλεον. Απο οτι καταλαβα εχει να κανει με το οτι ο πολος της μπαταριας ειναι σταθερος και με την πιεση που υφισταται απο τον ατμο, τα παιζει τροπον τινα. Η λυση ειναι απλη (αν και προσωρινη): εχοντας την οθονη ανοιχτη βιδωνω τον ατμο μεχρι το σημειο που κανει επαφη και μου διαβαζει την αντισταση και σταματαω το βιδωμα εκει. Βεβαια αυτο σημαινει οτι ο ατμο δεν παταει στην επιφανει του στικακιου και υπαρχει ενα μικρο κενο (1 χιλιοστο περιπου) αναμεσα σ αυτον και στο στικακι.Και η ερωτηση μου ειναι: υπαρχει πιο μονιμη λυση που να διορθωνει το προβλημα; Αν το παω για service μπορουν να κανουν κατι παραπανω και να βιδωνω αφοβα τον ατμο μεχρι τελους; Γιατι τωρα επειδη δεν σφιγγει ο ατμο και επειδη λογω της ροδελας για ρυθμιση αερα που εχει ο αεροτανκ, οποτε παω να τη ρυθμισω μπορει να βιδωσω μαζι και λιγο παραπανω τον ατμο και αμεσως πεφτει η αντισταση κατω απο το 1 ωμ και δεν ατμιζει .

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1030 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:19 »
Aντε.... τοσο καιρό μάλλον είχαμε υπερεκτιμήσει το Istick αλλά εφτασε μάλλον ο καιρός να αναφερθούμε και στα διάφορα κουσούρια πού παρατηρεί ο καθένας από εμάς
Τό δικό μου πρόβλημα που παρατηρώ ειναι οτι δεν μου διαβάζει καθόλου αντίσταση στον Kayfun lite (original) κιόλας ...το εχει παρατηρήσει κανείς σας αυτο ?? :dontknow: εχω ξεβιδώσει και ελάχιστα την βίδα του πόλου αλλά και πάλι τίποτα...Καθε βοήθεια δεκτή !!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1031 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:25 »
To δικό μου σχεδόν μήνα τώρα ΚΑΝΕΝΑ ουσιαστικά κουσούρι!
οκ, το κουμπάκι δεν είναι σφιχτό, δεν ήταν από την αρχή, αλλά κανένα πρόβλημα. Εχει κάποιες ψιλογρατζουνιές γύρω γύρω, αλλά αρνούμαι να τις δω. Δεν είναι πρόβαρι να το φυλάω σαν τα μάτια μου, δεν πρόκειται να το πακετάρω κάθε φορά που το ρίχνω στην τσέπη ή να μεταφέρω κλειδιά και δεύτερο μοντ αλλού για να μην ακουμπήσουν μεταξύ τους
kayfun, erlprinz, aspire, gemini mini... πυροβολάει με όλους ψηλά και χαμηλά, μετράει με ακρίβεια ... dna την αντίσταση και η μπαταρία του κρατάει πολύ.
Τη μοναδική φορά που αρνήθηκε να παίξει άτμο κι έκανε κάτι τρελά του στιλ μια παίζω, μια δεν παίζω, αποδείχτηκε ότι βραχυκύκλωνε η αντίσταση. Την ίδια συμπεριφορά εμφάνισε και το dna μολις του κούμπωσα τον συγκεκριμένο άτμο.
Και μόνο που το συγκρίνω με το dna λέει πολλά. Οχι, δεν είναι τόσο καλό, αλλά είναι πολύ κοντά του για τη χρήση που ζητάω.
Το θεωρώ εξαίρετη αγορά.


Παρεπιμπτόντως, το ηράσθη και το κατάσχεσε από φίλη που ξέμεινε, οπότε θα επανέλθω μαζί του σε λίγες ημέρες, μόλις παραλάβω το 2ο που είναι καθ΄οδόν.
Ηδη μου λείπει βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1032 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:29 »
Μα και εμένα Αγαπητή μου Πέτρα...με τον Erlprinz /Eviva /sofia / είναιμια χαρά !! αλλά με τον Καυφουνι δεν τον διαβάζει με τιποτα.. οτι αντίσταση και να φτιάξω.. :dontknow: :-\

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1033 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:30 »
 Για τον πόλο πάρε κατσαβιδάκι και σήκωσε ΛΙΓΟ τον πόλο του stick , σε μένα έπαιξε.
 Το μονο του μειονέκτημα που του εχω βρει είναι ότι ώρες ώρες τηγανίζει το υγρό , οχι βράζει άλλα το τηγανίζει κανονικά και με τον νόμο.
 Αλλα το σχήμα και η μπαταρία που εχει με κάνουν να το κουβαλαω κάποιες φορές μαζι μου και να ξεκουράζω τα DNA.  :)) :))
 

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1034 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:35 »
να το δοκιμάσω και αυτό !!!(πρώτη φορά που θα του βάλω κατσαβίδι ... :-\ )
 8) Φίλε μου.... ΕΠΙΑΣΕΕΕΕΕΕΕΕ :sign_sostos:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 19:43 από iliasy »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294221 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem