vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, lounik, camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #465 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 16:32 »
Ναι, σταματά και σβήνει η οθόνη. Αν αναβοσβήνει με όλες τις μπάρες γεμάτες, φορτίζει ακόμα.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #466 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 19:05 »
Σε μένα πάντως τα ημερήσια τζούφια κλικ αυξάνονται ραγδαία.
Και σε μένα επίσης προς το τέλος της η μπαταρία, πέφτει απότομα.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #467 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 19:30 »

Αυτο φιλε anubis δεν εχει να κανει με την-τις συνδιαλαγες που κανουμε με τα καταστηματα πωλησης (φυσικα η ιντερνετικα). Δεν το αγορασες απο την καταστευαστρια εταιρια για να ζητας εξηγησεις (οχι οτι δεν ειναι σωστο μιας και ειναι -πιστευω- κατασκευαστικο το προβλημα).
Για τετοια 'μικροπροβληματα' αγορων πρεπει ολοι να γνωριζουμε τι συμβαινει με ΟΛΑ τα καταστηματα πωλησης..

Δεν σε καταλαβα να σου πω την αληθεια φιλε μου.. δηλαδη εσυ αν αγοραζες κατι καινουριο και δυστυχως μετα απο μια μερα εβλεπες οτι εχει κατασκευαστικο λαθος (γιατι οι φιλοι μας οι κινεζοι παραεσφιξαν την βιδα με αποτελεσμα να κοπει το κεφαλι της τι θα εκανες?
Που θα εψαχνες να βρεις το δικιο σου? ή μηπως δεν θα ασχολιοσουν και θα ελεγες ενταξει 50-60 € δεν πειραζει ? δηλαδη αν το επαιρνες και μετα μια μερα λεω εγω τωρα δεν σου δουλευε καθολου τι θα εκανες ? τι θα εκανες εσυ δηλαδη γιαυτο το μικροπροβλημα και για πες μου και εμενα τι συμβαινει με ολα τα καταστηματα πωλησης ??

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #468 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 19:33 »
Οχι εμενα δουλεύει κανονικά! Δεν μου κάνει αυτά που λες.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #469 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 19:41 »
Οκ, στους περισσότερους δουλεύουν κανονικά, κάποιοι ή έστω ένας, μπορεί να έπεσαν σε ελαττωματικά κομμάτια. Αμεσα πρέπει να ενημερώσουν το κατάστημα πώλησης. Η όποια εγγύηση υπάρχει από το κατάστημα προς αυτούς και η κατασκευάστρια εταιρία παρέχει την όποια εγγύηση στο κατάστημα.
Εννοείται επίσης, όπως αναφέρουμε τα καταστήματα που άμεσα παρέχουν εγγύηση, με τον ίδιο τρόπο πρέπει να αναφέρουμε κι αυτά που δημιουργούν θέματα με άρνηση after sales services.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #470 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 19:50 »
Δεν σε καταλαβα να σου πω την αληθεια φιλε μου.. δηλαδη εσυ αν αγοραζες κατι καινουριο και δυστυχως μετα απο μια μερα εβλεπες οτι εχει κατασκευαστικο λαθος (γιατι οι φιλοι μας οι κινεζοι παραεσφιξαν την βιδα με αποτελεσμα να κοπει το κεφαλι της τι θα εκανες?
Που θα εψαχνες να βρεις το δικιο σου? ή μηπως δεν θα ασχολιοσουν και θα ελεγες ενταξει 50-60 € δεν πειραζει ? δηλαδη αν το επαιρνες και μετα μια μερα λεω εγω τωρα δεν σου δουλευε καθολου τι θα εκανες ? τι θα εκανες εσυ δηλαδη γιαυτο το μικροπροβλημα και για πες μου και εμενα τι συμβαινει με ολα τα καταστηματα πωλησης ??

Ο νομος του εμπορίου λέει πως εντος 7 εργασιμων ημερών αν παρουσιάζει κάτι  το προιον(ντα) γίνεται κατευθείαν αντικατάσταση! Και αν είσαι μεσα στο πλαίσιο των 7 ημερών τρέχα και στην ανάγκη βάλε φωνές! Τωρα για το κατάστημα που το πήρες καλο θα ηταν να ξέρουμε ποιο είναι, διότι με αυτή τούς την απάντηση έδειξαν μια ανευθυνότητα , και θα ηταν άδικο και κάποιος άλλος(η) να την πατήσουν...

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #471 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 21:53 »
εγω εδω κ 2 ωρες οτι ego ατμοποιητη βαλω πανω μου βγαζει no atomizer
 με εχει εκνευρισει πολυ

λετε να φταιει ο ανταπτορας ή να το παω σουμπητο στη nobacco??

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #472 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 21:55 »
Αν σου δουλεύει κανονικά με 510 τότε προφανώς φταίει ο αντάπτορας 510/eGo

Αποσυνδεδεμένος Nico

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • I got 99 problems, but a smoke ain't one
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #473 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 22:45 »

Με 2 λίρες μεταφορικά και σε 2-4 μέρες;
5 ημέρες μίνιμουμ (εργάσιμες) κάνουν οι κουριερ από Αγγλία. Τσεκαρισμένο, παλιά παρήγγελνα πράγματα για τη δουλειά μου απο κει.
Το ταχυδρομείο τους παλιά έκανε περίπου το ίδιο, αλλά τώρα οι χρόνοι τους είναι αυτοί που λεει ο geraki κι ακόμη παραπάνω. Χτες παρέλαβα μετά από 19 ημέρες κάτι από Αγγλία.
Oσο για το κόστος, 32.95 το μοντάκι συν 2 που λες τα μεταφορικά, είναι 35 λιρες, 44.5 ευρώ.
Καλοάτμιστο να είναι και μακάρι να μην το παραλάβεις προς τα τέλη Νοέμβρη, αλλά πολύ νωρίτερα. Ενημέρωσέ μας
Οι ισοτιμίες δεν είναι αυτές. Αν κάποιες εταιρείες τσιμπάνε κάτι για να αρπάξουν κι από εκεί, άλλο καπέλο. Σήμερα που το έλεγξα είναι στα 1.17, άρα 32.95 λίρες=38.5€, σύν 1.85 λίρες μεταφορικά, σύνολο στα 41€. Είπα 39€ σε προηγούμενο σχόλιο που το έκανα λίγο μπακαλίστικα χωρίς κομπιουτεράκι. Άλλο 41€ και σε δύο μέρες στην πόρτα μου, άλλο 60€+μεταφορικά Ε.Ε από Ελλάδα και σε μία εβδομάδα στην καλύτερη. Αυτά :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #474 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 22:57 »
Μα εννοείται, αν μένεις Αγγλία. Οπως εννοείται και το αντίθετο. Απο Αγγλία Ελλάδα έχει πολλαπλάσια μεταφορικά και κάνει 15 μέρες να έρθει, από Ελλάδα βγαίνει 48 η ελάχιστη τιμή μαζί  με την έκπτωση του φόρουμ (-20% ecig) και έχει δωρεάν μεταφορικά με κουριερ και παράδοση την επομενη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #475 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 23:23 »
οφ τοπικ αλλά θα το πω

Η ισοτιμία λίρας ευρώ έχει φτάσει το 1,28 (το πρωί ήταν στα 1,29)

Από το επίσημο site της visa
http://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates
μπορείς να δεις όλες τις ισοτιμίες όπως ακριβώς θα χρεωθείς στην κάρτα σου σε οποιαδήποτε αγορά.

ΥΓ. το πραγματικό ποσό θα είναι ελαφρώς μεγαλύτερο γιατί οι περισσότερες τράπεζες χρεώνουν και 1-1,5% κερατιάτικα
αν η συναλλαγή γίνεται σε διαφορετικό νόμισμα από αυτό της πιστωτικής σου.

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #476 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 23:39 »
΄δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την νοοτροπία. εντάξει για ένα προιόν που κάνει 200 ευρώ και μπορείς να το παραγγείλης με τα μισα ή και λιγότερα να περιμένεις μισό μήνα και βάλε και αν σου βγάλει πρόβλημα να το πετάξης. για ένα πράγμα που κάνει 50-55 ευρώ να το παραγγέλνεις απ έξω με 40+ ευρώ και αν πάθοι και τίποτα να μην μπορείς να βγάλης άκρη. όλοι ήμαστε πιστεύω κάποτε καπνιστές. θυμηθήτε τι χαλάγαμε για τσιγάρα και μην προσπαθείτε να βγάλετε απο την μίγα ξύγκι. άντε να δουλέψουν και τα ελληνικά μαγαζιά γιατί αν αποφασίσουν τα ταχυδρομεία να κάνουν σωστά την δουλειά τους ζητω που καικαμε.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #477 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 09:19 »
Καλημέρα σας !!!! Προσωπικά με κατανάλωση γύρω στα 6μλ με 8 μλ την ημέρα η μπαταρία ειναι γυρω στα μισά της φορτισης της και φυσικά να μην παραλείψω να αναφέρω οτι ειναι με αντίσταση στα 1,3 ωμ και σε Watt το εχω στα 11 Watt (ολα τα ανωτέρω σας τα περιέγραψα γιατί εχω μείνει απόλυτα ικανοποιημενος !!!!) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #478 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 16:07 »
Καλησπέρα.Καλό θα είναι όταν αναφερόμαστε στην τιμή και μιλάω ιδίως από ελληνικά μαγαζιά ή site να λέμε και τι ακριβώς περιλαμβάνει η συσκευασία.Και αναφέρομαι για να γίνω πιο συγκεκριμένος στο φορτιστή τοίχου που κάποια μαγαζιά ΔΕΝ το περιλαμβάνουν στην συσκευασία αν και από το εργοστάσιο περιλαμβάνεται.Και όπως όλοι ξέρουμε αυτό αναλογεί σε ένα κόστος 5 ευρώ.Όταν λοιπόν το Α μαγαζί μου λέει 59 ευρώ με φορτιστή τοίχου μαζί και το Β μαγαζί μου λέει 55 αλλά χωρίς το φορτιστή καλό είναι να το διευκρινίζουμε και να μην τρώμε τον πρόλογο και άθελά μας να τον επικοινωνούμε κιόλας.Και όχι δεν έχουν όλοι επιτοίχιο φορτιστή.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #479 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 16:24 »
Μα εννοείται, αν μένεις Αγγλία. Οπως εννοείται και το αντίθετο. Απο Αγγλία Ελλάδα έχει πολλαπλάσια μεταφορικά και κάνει 15 μέρες να έρθει, από Ελλάδα βγαίνει 48 η ελάχιστη τιμή μαζί  με την έκπτωση του φόρουμ (-20% ecig) και έχει δωρεάν μεταφορικά με κουριερ και παράδοση την επομενη μέρα.

η ecig δε βλεπω να το εχει αρκετες μερες τωρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115932 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824394 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem