vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #180 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 00:05 »
κι εμενα που το φορτισα στον τοιχο και οχι σε pc μου πηρε πανω απο 3 ωρες. Μου ειχε κανει εντυπωση που καποια παιδια το φορτισανε σε 2 ωρες αλλα σε εμενα δεν ισχυει. κατα τα αλλα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Το χρησιμοποιω με ατμο kanger emow και nobacco icube 16 στα 1.8 ωμ και με καλυπτει απολυτα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #181 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 00:10 »
Φίλοι συνατμιστές
μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κατάστημα στα Δυτικά προάστια
που να έχει το mod διαθέσιμο

ευχαριστώ!

παρε τηλ στη nobacco και κανε τηλεφωνικη παραγγελια.πες το user name σου απο το φορουμ και θα σου ρθει την επομενη μερα σπιτι με 10 % εκπτωση...αλλιως μπες στο site της nobacco και εχει ολα τα καταστηματα τους.παρε τηλ στο πιο κοντινο σου και ρωτα τους  ;)

κι εμενα που το φορτισα στον τοιχο και οχι σε pc μου πηρε πανω απο 3 ωρες. Μου ειχε κανει εντυπωση που καποια παιδια το φορτισανε σε 2 ωρες αλλα σε εμενα δεν ισχυει. κατα τα αλλα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Το χρησιμοποιω με ατμο kanger emow και nobacco icube 16 στα 1.8 ωμ και με καλυπτει απολυτα.

εγω το ειχα πει οτι φορτιζει σε 2 ωρες γιατι τοσο μου φορτισε τις πρωτες 2 φορες...τις επομενες το εβαζα στην πριζα και κοιμομουν.θα το ξανακοιταξω και θα το αναφερω.μπορει να εκανα λαθος

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #182 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 00:19 »
Και εγω  στο τοίχο το φορτισα. Ούτε και εμενα ισχύει και λέω πως το φορτισανε τόσο γρήγορα

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #183 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 03:06 »
φορτιση 2 ωρες και 45 λεπτα...λαθος εκανα...θελει ενα 3ωρο πανω κατω (σε φορτιστη τοιχου)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #184 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 18:11 »
Αν και έχω πάρα πολύ καιρό να εμφανιστώ στο φόρουμ, είπα να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου.
Το σίγουρο είναι οτι το συγκεκριμένο μοντ ΠΥΡΟΒΟΛΑΕΙ.
Ναι, βαράει παραπάνω. Απο τι βαράει παραπάνω όμως? Απο αυτό που πρέπει, απο αυτό που γράφει, απο αυτό που δίνουν άλλα μοντ σε ίδιο setting?
Ας καταλήξουμε οτι βαράει παραπάνω απο τα άλλα.
Το οτι μπορεί να βαράει περισσότερο απο όσο γράφει, εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί καθόλου γιατί δεν ατμίζω με τα μάτια. Ούτε είμαι μάλινο να πρέπει να πλυθώ σε συγκεκριμένους βαθμούς για να κάτσω να δω με φυσικομαθηματικούς τρόπους πόσα είναι τα watt.
Πες οτι δεν γράφει watt ρε αδερφέ και γράφει σκέτο νούμερο. Αμα είναι δυνατά στο 7 βάλ'το στο 6. Στην τηλεόραση και το ραδιόφωνο πώς το κάνεις δηλαδή? Γράφουν μονάδα μέτρησης αυτά? Άμα βγει η πρώτη τηλεόραση που γράφει db στον ήχο όταν χαμηλώνεις θα αρχίσουμε ξαφνικά όλοι να βγάζουμε λογάριθμους αν η lg δίνει τα σωστά κλπ, λες και μέχρι χθες δυναμώναμε με db τη... "φωνή" στους Γαργαλιάνους και πρέπει να είμαστε τυπικοί.
Απο εκεί και πέρα το μηχανηματάκι είναι τίμιο. Όσο ανεβάζεις ανεβαίνει και όσο κατεβάζεις κατεβαίνει. Και αυτά μέχρι τελευταίας πνοής, όχι σαν το evic που παίζει "σωστά" αλλά μετά το 25% της μπαταρίας πρέπει σε κάθε τζούρα να ανεβάζεις και 2 watt.
Τα περι παλμικού και mean κλπ τα έχουμε ξαναπεί και παλιότερα με αφορμή το vmax. Μπορεί 100 μπουνιές ενός 8χρονου αγοριού να παράγουν το ίδιο έργο με μια μπουνιά του Ζαμπίδη, μόνο που αν φας μια του Ζαμπίδη θα ξαπλώσεις κάτω για 3 μέρες.
Τί να κάνουμε, έτσι βαράει. Εγώ μέχρι να το πάρω έκανα 12mg υγρά στα 7-9 watt. Τώρα παίζω βαριά στα 6 και έχω πάει και σε μεγαλύτερη τρύπα στο nautilus για να μην πλαντάξω. Βρήκα όμως το σημείο που είναι σωστό για εμένα και όλα οκ. Και πιθανότατα θα κατέβω και σε νικοτίνη, πράγμα που του αναγνωρίζω στα θετικά.
Αρα με λίγα λόγια, το μηχάνημα είναι καλό και σταθερό, με καλή αυτονομία. Σαφώς πρέπει να πούμε οτι βαράει δυνατά, αλλά πρέπει αυτό να το συνοδεύουμε με τη φράση "σε σχέση με τα άλλα που έχω δοκιμάσει". Τώρα σωτά, λάθος, δεν ξέρω αν το έκοβαν σε διαγώνισμα φυσικής, πάντως ο λαιμός μου το πέρασε.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #185 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 18:35 »
Σωστό το Vatoπαίδι. Από την άλλή όμως καταλαβαίνω και αυτούς που το μετράνε γιατί εφόσον πάνω του το μοντάκι αναγράφει volt και watt, τους τρώει να δουν αν τα λέει σωστά και πότε τα δίνει. Βέβαια το τεστ του λαιμού είναι το σημαντικότερο...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #186 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 18:48 »
Το παρήγγειλα την προηγούμενη βδομάδα από heavengifts και σήμερα που τελείωσαν οι διακοπές τους μου έκαναν refund.

Δεν μου ανέφεραν τους λόγους αλλά υποψιάζομαι ότι δεν το έστειλαν γιατί έχει μπαταρία μέσα.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #187 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 18:58 »
Δεν στελνει με china air post.
Στελνει με τις αλλες εταρίες ,που ειναι ακριβές.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #188 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:47 »
Ναι, Στέλιο, δε διαφωνώ. Καλό θα ήταν να δίνει ό,τι γράφει.
Απλά εγώ το σκέφτομαι αλλιώς. Η όλη ουσία του VW πρακτικά είναι να μην αλλάζεις τάση κάθε φορά που αλλάζεις ατμοποιητή. Δηλαδή να ξέρεις οτι ατμίζεις στα 8W και να μην κάθεσαι κάθε φορά που αλλάζεις ατμο να υπολογίζεις σε πόσα volt να το βάλεις. Το κάνει αυτό για 'σενα.
Ε, αυτό το πράγμα το κάνει μια χαρά και το συγκεκριμένο. Γι αυτό είπα "βγάλε τα watt και κράτα το νούμερο". Αμα πείς οτι "ατμίζω στα 8... MASometers", βάλ'το στο 8 και άλλαξε όσους ατμο θες, δε θα σε προδώσει.
Δες το σαν τα παπούτσια ρε παιδί μου. Άλλο το 44 της nike και άλλο της diesel. Το οτι φοράς 44 στη μια δεν σημαίνει οτι θα φοράς το ίδιο και στην άλλη. Μόλις βρείς όμως τι νούμερο φοράς και σε αυτή την εταιρία δεν θα χρειάζεται να το ψάχνεις κάθε φορά.
Αυτό λέμε ουσιαστικά τώρα, οτι το 44 του MAS μου είναι μεγάλο. Ε, εγώ λοιπόν σε MAS φοράω 2 νούμερα μικρότερο. Έχει μεγάλη φόρμα. χαχαχαχαχαχαχαχα....

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #189 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 23:32 »
Γεια σας παιδιά από Αγγλία.
Σήμερα πήρα και εγώ με τη σειρά μου το συγκεκριμένο και εκτός ότι πυροβολαει σαν μουσκετο,ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν στα χέρια τους αν το πλαστικό που καλύπτει την οθόνη ειναι λίγο χαλαρό και παίζει.
Γιατί αν ειναι μόνο το δικό μου έτσι θα το πάω πίσω στον Άγγλο και θα ακούσει τα εξ αμαξης.

Αποσυνδεδεμένος trikiklas

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #190 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 00:13 »
και στο δικο μου ετσι ειναι οταν ακουμπας 2-3 φορες γρηγορα ακουγετε να παιζει :)

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #191 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 00:20 »
Εμένα απο την πρώτη που το ακουμπάω παίζει.
Ας ελπίσουμε ότι δεν θα μας κάνει καμμια να φύγει και να τρέχουμε...

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #192 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 00:34 »
Το παρήγγειλα την προηγούμενη βδομάδα από heavengifts και σήμερα που τελείωσαν οι διακοπές τους μου έκαναν refund.

Δεν μου ανέφεραν τους λόγους αλλά υποψιάζομαι ότι δεν το έστειλαν γιατί έχει μπαταρία μέσα.
αστα...και με μενα εγινε το ιδιο σημερα...οχι τιποτα αλλο το χα ταξει και για δωρακι...σε γυναικα.. :angry_orange:
και ποιος την ακουει τωρα... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #193 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 00:49 »
Το τζαμακι και στα δικα μου παιζει λιγο. Σε φυσιολογικα πλαισια, αλλα το δικαιολογω γιατί κατασκευαστικά μπαίνει συρταρωτό. Δεν το βρισκω λαθος δλδ...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #194 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 01:05 »
Με ναυτιλο ποσο volt-watt το ανωτερο ατμιζετε και με τι κεφαλη? :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824369 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507374 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243870 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem