vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

413 επισκέπτες, 1 χρήστης
tsipi

iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 23:34 »
Επειδή ψιλοχάθηκα με τις αντιστάσεις και με τις μπαταρίες λίγη βοήθεια αν είναι εύκολο ??? .Ποιες αντιστάσεις παίρνει ως ανταλλακτικό(μάρκες) και προτείνετε και καμιά μπαταριούλα για 18500.Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 23:52 »
iJust BCC Dual Κεφαλή
ATOMIZER iCUBE 1.8Ohm Dual Coil
ATOMIZER iCUBE 1.6Ohm Dual Coil

Μπαταρία 18500 θα σου πρότεινα AW ή Efest Purple αλλά θα δείχνει λίγο άσχημο με το τηλεσκοπικό χωρίς το καπάκι. Καλύτερα 18650 ή 18350.

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:01 »
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία :) .Επίσης θα ήθελα να μου πει κάποιος αν το έχει δοκιμάσει με ναυτίλο(τον μεγάλο) ή και να μην το έχει δοκιμάσει τη γνώμη του για το αν ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 03:32 »
Αισθητικα αν ρωτας, ταιριαζει.
Ειναι 22mm ο Ναυτιλος και 23mm το mod. Μια χαρα δενουν.

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 09:51 »
Ωραιότατα.Διπλή παραγγελία λοιπόν.Ευχαριστώ για την πληροφορία. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος apollwnas21

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάλτε να πιούμε...
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 14:03 »
Τι μπαταρία θέλει? Protected η unprotected?

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 16:17 »
Στο πακέτο του δίνει την samsung icr 18650 στα 2600 mah η οποία είναι unprotected.Βλέποντάς το λογικά, θα παίρνει αυτές(οι οποίες τουλάχιστον από άποψη αυτονομίας και ονόματος είναι εξαιρετικές).

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 20:19 »
Με ενδιαφέρει μόνο το σώμα λόγω μεγέθους.
Είναι λέτε μεγάλο μείον το ότι είναι μόνο VV και όχι VW ;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 20:23 »
Κανενα μειον.
Το μονο που θα εχεις να κανεις ειναι μια πραξη για να υπολογιζεις μονος σου τα watts και τελος, 5 δευτερολεπτα υποθεση.
Ασε που μετα απο λιγο καιρο δε θα το χρειαζεσαι ουτε αυτο, θα συνηθισεις να δουλευεις στο μυαλο σου με volt.

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 03:53 »
Από σήμερα το πρωί δηλώνω και επίσημα κάτοχος του iJust! Είναι το πρώτο mod που αγοράζω, μετά από 1 μήνα ατμίσματος, μετά από πολύ έρευνα-διάβασμα και πληροφορίες από το forum. Με πολύ απλά λόγια και χωρίς να κουράσω θα σας πω τις δικές μου εντυπώσεις:

- Η συσκευή είναι άψογη εξωτερικά, στιβαρή κατασκευή, με πολύ ωραίο πάτημα στο κουμπί και καλό χειρισμό του δαχτυλιδιού των volt. Αρνητικό, τα δυσδιάκριτα νούμερα της ρύθμισης.

- Ο ατμοποιητής που έρχεται πάνω είναι αρκετά μεγάλος, ταιριάζει άψογα και η τζούρα του είναι πραγματικά απίστευτη.

- Αυτονομία δεν έχω παρατηρήσει μιας και σήμερα το αγόρασα, αλλά ανάλογα τη μπαταρία που θα βάλουμε επάνω θα είναι μια χαρά.

- Η τιμή του είναι πολύ καλή και μάλιστα αν συνυπολογιστεί και η έκπτωση που παρέχει το forum, είναι άψογη!



Το συστήνω χωρίς δεύτερη σκέψη σε κάποιον που θέλει κάτι απλό και οικονομικό. Κυρίως σε έναν νέο σαν κι εμένα ατμιστή που θέλει να κάνει τα πρώτα του βήματα στον χώρο των mods  :)

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 12:12 »

Από μεταφορά

Εγώ το σκέφτομαι το ijust για δεύτερο mod. Έχω το istick και για λόγους ασφαλείας (έμεινα δύο φορές από μπαταρία στις 8 το βράδυ), λέω να αγοράσω μόνο το σώμα του ijust στα 30€. Σε αυτό θα χρησιμοποιώ μόνο 18350 μπαταρίες.
Υπάρχει βέβαια και το σενάριο για αγορά ενός δεύτερου istick.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2014, 13:58 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Βοήθεια για επιλογη MOD
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 12:22 »
Σε ότι αφορά το iJust και τη χρήση 18350 είμαι απόλυτα σύμφωνος φίλε geokaza. Προφανώς με τις 18650 κερδίζεις σε αυτονομία αλλά με τις μικρές αυτές (εγώ έχω τις AW τις κόκκινες) χώρια του ότι η εμφάνισή του είναι πραγματικά απίστευτη (λίγο μεγαλύτερο από ego μπαταρία!) έχουν πολύ περισσότερη αυτονομία απ' ότι περίμενα κι ας είναι μόνο 700mah. Επίσης θα σε συμβούλευα αν χρησιμοποιείς εργοστασιακούς ατμοποιητές να πάρεις αυτόν που δίνει στο πακέτο του γιατί η τζούρα του είναι το κάτι άλλο. Το ΄φχαριστιέται η ψυχή σου που λέμε!! :))
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2014, 15:16 από kostasfender »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 14:38 »
πολυ ωραιο πρεπει να ειναι.....
ειδικα για οσους εχουν κατασταλαξει στο τι θελουν απο τον ατμο......!!!!


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 14:55 »
iStick ,που σε απαλλάσει τουλάχιστον επι του παρόντος, απο φορτιστή, μπαταρίες και με μια εφεδρική v/v εισαι έτοιμος.
Μα σε τι πλεονεκτεί το iJust, απο το  και φθηνότερο ,ανθεκτικό, αλουμινιένιο(ελαφρύ) και δοκιμασμένο vamo v5?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2014, 18:10 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust Air by Eleaf (ismoka)
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 18, 2014, 15:06 »
Από τα λίγα πράγματα που έχω μάθει μέσω του forum και γενικά από τότε που ξεκίνησα το άτμισμα είναι η φράση "ότι πληρώνεις παίρνεις" και αν το καλοσκεφτούμε τα παιδιά έχουν μεγάλο δίκιο. Το iJust κατά τη γνώμη μου είναι η εξαίρεση στον κανόνα! Πολύ οικονομικό για την απόδοση του αλλά με δικαιολογημένα χαμηλή τίμη για την έλλειψη οθόνης και τα Watts τα οποία μπορεί να δώσει. Βέβαια αυτό δεν είναι ιδιαίτερα σημαντικό για εμάς τους νεότερους που δεν έχουμε πείρα στο να ζητάμε κάτι ιδιαίτερο από τα ρεύματα και τη δύναμη που δίνει, αλλά ούτε προς το παρόν είχαμε ευκαιρίες να δοκιμάσουμε πολλά ώστε η γνώμη μας να είναι πιο ουσιώδης. Νομίζω όπως κι εγώ, πολλοί νέοι ατμιστές ψάχνουμε το καλύτερο δυνατόν στην χαμηλότερη τιμή. Και το iJust είναι αν όχι η καλύτερη, από τις καλύτερες επιλογές σε αυτά τα κριτήρια!

Σε ότι αφορά το μήνυμα του φίλου vamaxin συμφωνώ στο πρώτο σκέλος (istick) το οποίο θεωρώ μια εξίσου σπουδαία επιλογή για νέο ατμιστή που του αρέσουν τα box. Για το vamo v5 δεν είμαι ο κατάλληλος να αναλύσει τις διαφορές τους. Ίσως όταν εν καιρώ το iJust "δοκιμαστεί" τόσο όσο το vamo v5 να μπορούμε να κάνουμε μια ουσιαστική σύγκριση. Πιστεύω πως αν ήταν εξίσου δοκιμασμένο και το είχε όσος κόσμος έχει το vamo θα γραφόντουσαν εξίσου καλά σχόλια! Κατά τη δική μου γνώμη που δοκίμασα το Vamo (έστω και για λίγες ώρες) και τζάμπα να μου το έδιναν πάλι το iJust θα έπαιρνα. Όχι γιατί είμαι κατά του προϊόντος. Αλλά γιατί ήταν αυτό που ακριβώς ζητούσα από άποψη μεγέθους, αρχικής αυτονομίας και εμφάνισης.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2014, 15:13 από kostasfender »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541491 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1316 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios