vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

162 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #450 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 18:24 »
λοιπον κυριοι εγω θα ηθελα τη βοηθεια σας σε 2,3 πραγματακια
1.αυτο ειναι κατι γενικο που το εχω παθει και σε αλλους ατμοποιητες και το επαθα και στον τηλεμαχο οποτε ειναι δικο μου λαθος,οταν φτιαξω την αντισταση την στησω κανονικα αφου καψω και το συρμα κτλ κτλ η τζουρα μ βγαζει μια χαλια γευση μεταλλικη να τη χαρακτηρισω δε ξερω κατι πολυ περιεργο και ειναι η ιδια γευση που επερνα στην ιδια φαση και απο αλλους επισκευασιμους,(αρα σιγουρα το λαθος ειναι δικο μου) πολλες φορες που κανω υπομονη μετα απο ωρες εξαφανιζεται βεβαια σχεδον αλλα θα ηθελα πολυ να ανακαλυψω με τη βοηθεια σας τι ειναι αυτο ολο και σε καποιον θα εχει συμβει!
2.το καπακι του τηλεμαχου v2 plus ειναι πλαστικο?(αυτο που βιδωνει μετα το γεμισμα) η απλα σκληρο πλαστικο γιατι πρεπει να χαλασα τα σπειρωματα λιγο στο τανκ,δε παιζει να εχουνε χαλασει απο στραβοβιδωμα τα σπειρωματα στο καπακι ομως ε?
3.επισης θα ηθελα αν καποιος μπορει με 0,30 συρμα σε 2μμ τρυπανακι να μ στειλει δυο φωτο για ενα απλο και ικανοποιητικο στησιμο για καλη γευση και χτυπημα γιατι την πρωτη φορα το πετυχα με τη μια μετα οπως ανεφερα και πιο πανω εχω θεματακια
     Αυτα βασικα για την ωρα καθε βοηθεια ευπροσδεκτη γιατι δεν γινεται να μην μπορω για ωρες να ατμισω μεχρι να στρωσει κατι παιζει και με τρελενει :P
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2015, 18:32 από ntelos »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #451 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 18:48 »
Απο προσωπικη εμπειρια , θα σου πω οτι μαλλον βαζεις πολυ σφηκτο το βαμβακι στην αντ/ση (δηλαδη βαζεις πολυ βαμβακι) και ετσι το υγρο δεν εχει ευκολο περασμα.


Γνωμη μου ειναι οτι αν εχεις τον V2 καλυτερα να βαλεις 2.5mm αξονακι , ωστε να καλυπτεις τις οπες τροφοδοσιας ευκολα και ετσι να μη χρειαζεσαι να στρημωξεις βαμβακι εκει που δεν μπορει να μπει περισσοτερο.


Βαλε τις βιδες λιγο λοξα ωστε να ερχεται η αντισταση και τ ποδαρακια της αντιστασης σε ακολουθεία , χωρις να χρειαζεται να στραβωσεις τα ποδαρακια προς τις βιδες.




Γενικα η γνωμη μου ειναι οτι δεν εχεις σφηξει σωστα το συρμα στις βιδες και καπου δεν παταει σωστα στο βαμβακι και το βαμβακι ειναι πολυ για τα 2mm αξονακι που βαζει.
Αν βαλεις ομως πιο λιγο , μπορει να μη καλυπτει τις οπες και αν εχεις υπερτροφοδοσια και διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #452 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 19:06 »
μαλιστα επειδη μολις εστησα παλι λογικα με τον ιδιο (λαθος τροπο λογικα) θα σας ξαναπω αργοτερα αν το πετυχαμε,σε ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου ελπιζω να βρω ακρη!(ναι τον v2 plus εχω  :)

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #453 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 19:36 »
Για τη μεταλλική γεύση μήπως φταίει και η ποιότητα του σύρματος που έχεις;

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #454 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 19:44 »
λοιπον κυριοι εγω θα ηθελα τη βοηθεια σας σε 2,3 πραγματακια
1.αυτο ειναι κατι γενικο που το εχω παθει και σε αλλους ατμοποιητες και το επαθα και στον τηλεμαχο οποτε ειναι δικο μου λαθος,οταν φτιαξω την αντισταση την στησω κανονικα αφου καψω και το συρμα κτλ κτλ η τζουρα μ βγαζει μια χαλια γευση μεταλλικη να τη χαρακτηρισω δε ξερω κατι πολυ περιεργο και ειναι η ιδια γευση που επερνα στην ιδια φαση και απο αλλους επισκευασιμους,(αρα σιγουρα το λαθος ειναι δικο μου) πολλες φορες που κανω υπομονη μετα απο ωρες εξαφανιζεται βεβαια ...


  φίλε μου δεν μας είπες τι συρμα και τι βαμβάκι βάζεις.
Οπότε απαντάμε λάθος.
Δες ένα στήσιμο : σε βίδα Μ3 τυλίγεις 6-7 σπειρες 0,32 mm κατά προτίμηση

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #455 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 20:13 »
δεν ειναι το συρμα πιστευω εχω δοκιμασει πολλα διαφορετικα κανθαλ παντα και συμβαινει το ιδιο,nakamichi βαμβακι,δεν πιστευω οτι ειναι ποιοτικο το θεμα γιατι εχουν τυχει φορες που δεν μου το εκανε αυτο,ευχαριστω και για τη φωτο ,δεν ειναι επιφοβο το στησιμο με το βαμβακι κατω για καποιον με μικρη εμπειρια στον τηλεμαχο? μια εβδομαδα τον εχω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

τι γινεται και δε μπορω να φτιαξω τη γραμματοσειρα στο πιο πανω μνμ? δε ξερω νακαμιτσι ειναι το βαμβακι και απο συρματα εχω δοκιμασει πολλα διαφορετικα κανθαλ δε νομιζω οτι ειναι θεμα ποιοτητας υλικων γιατι εχει τυχει να μ βγει και χωρις αυτο το προβλημα λιγες φορες : /
Eυχαριστω πολυ για τη φωτο αλλα φοβαμαι να το ρισκαρω μια εβδομαδα τον εχω τον ατμο αμα κανω καμια μαλ@κια δεν θα εχω τι να ατμισω με τα πειραματα μεχρι να κατσει :P

Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #456 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 20:22 »
14. Θα δέχετε SS 302 σύρμα 0.35χιλ. γιά τώρα, αργότερα το τιτανίου σύρμα.

αυτο το ss 302 συρμα ποιο ειναι;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #457 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 21:29 »

AoratosΝομιζω οτι εχει κανει λαθος και ηθελε να γραψει 304.




μαλιστα επειδη μολις εστησα παλι λογικα με τον ιδιο (λαθος τροπο λογικα) θα σας ξαναπω αργοτερα αν το πετυχαμε,σε ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου ελπιζω να βρω ακρη!(ναι τον v2 plus εχω  :)


Ωπα φιλε μου λαθος.
Νομισα ειχες τον V2 και οχι τον V2plus (τον λεμε τον τυπο του ατμ/τη γιατι υπαρχουν πολλες μεθοδοι που στον καθε ατμ/τη ,εστω και σε βελτιοτικο κομματι του , ειναι διαφορετικες).


Στον V2plus λοιπον , καλο θα ειναι να βαλεις ακομα μεγαλυτερο τρυπανακι (π.χ. 3mm) , ωστε να εχεις ακομα πιο πολυ βαμβακι για να καλυψεις τις οπες.
Ειτε με τον τροπο που σου εδειξε πιο πανω στη φωτό ο Netsplit , ειτε απλα να περασεις το βαμβακι απο τη μια οπη στην αλλη , το θεμα σου ειναι να καλυψεις τις οπες για να μην εχεις ανεξέλεγκτη εισοδο υγρο στο deck , αλλα την ιδια στιγμη με μεγαλης διαμετρου αντισταση , θα εχεις μπολικο βαμβακι και για να ψυχεται η αντισταση πιο καλα 9λογο του οτι θα κραταει περισσοτερο υγρο) , θα μπορεις να καλυψεις ανετα τις οπες που γινεται η τροφοδοσια , αλλα θα εχεις και αρκετο βαμβακι που σημαινει αρκετα μεγαλυτερη ποσοτητα υγρου στην αντ/ση για ατμοποιηση.
Αυτο το τελευταιο , απο προσωπικη εμπειρια , βοηθαει πολυ στη γευση και στο ντουμανι.


Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #458 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 23:25 »
Ο Θανάσης 302 έγραψε και πώς θα το έχει ο Βασίλης (e-smokeguru).

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #459 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 12:54 »
Απόψε γύρω στις 10μμ, ο Θανάσης έγραψε πως θα ανεβάσει βιντεο με το νεο επισκευάσιμο κομμάτι, οποτε ειμαστε στην αναμονή

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #460 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 16:26 »
ευχαριστω πολυ παιδια και κυριως τον κυριο shadokan γιατι τελικα εβαλα λιγοτερο βαμβακι και μειωθηκε αισθητα αυτη η γευση που μ εβγαζε στην αρχη οποτε ειχε δικιο για ακομα μια φορα !  :D

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #461 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 22:06 »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #462 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 22:30 »
Πολύ έξυπνη ιδέα...ΑΛΛΑ... περιοριστική ως προς το υλικό του σύρματος καθώς και ως προς τη διαμόρφωση της αντίστασης (αριθμό σπειρών, πάχος σύρματος, πάχος άξονα αντίστασης κλπ). Επίσης έχω την εντύπωση από το βίντεο ότι οι αποστάσεις των σπειρών όταν τοποθετείται η αντίσταση δεν παραμένει και πολύ ομοιόμορφη σε όλο το μήκος της.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #463 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 22:41 »



  Η ιδέα και η υλοποίησή της είναι επαναστατική.
Μεμψοιμιρίες και αμφισβητήσεις 3 λεπτά μετά την παρουσίασή της δεν σχολιάζονται.
Φυσικά όπως αντιλαμβανόμαστε όλοι θα υπάρξουν διάφορα πάχη και υλικά για το σύρμα.
Και κατά πόσο ο μέσος ατμιστής πετυχαίνει την ομοιομορφία της αντίστασης που είδαμε, επιτρέψτε μου να αμφιβάλω.
Συγχαρητήρια στον Golden Greek Θανάση, που δεν αναπαύεται στις δάφνες του και συνεχίζει να αφήνει με ανοιχτό το στόμα τον ανταγωνισμό.

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #464 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 22:55 »
και ποτε με το καλο να την περιμενουμε την βαση?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824369 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507374 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem