vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #480 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 19:18 »
Εκείνο που μου αρέσει πάρα πολυ στο νεο update είναι η χρηστικότητα και η πρακτικότητα ενος τετοιου εγχειρήματος, ιδιαιτερα για κοσμο που για τον Α ή Β λόγο (πχ φτιαξιμο,αλλαγή αντιστασης) δεν ήθελε, ή δε μπορουσε να μπει στον κοσμο των επισκευάσιμων. Εκεινο που δε μου αρεσει ειναι που διαδικασιες που μεχρι τώρα ειχα εγω σα χομπιστας χρηστης στη "δικαιωδοσια" μου (πχ φτιαξιμο,αλλαγή αντιστασης) τωρα δε τις εχω.

Τι συμπεραινω από το παραπάνω που μονο ενα παράδειγμα είναι και σα τετοιο το χρησιμοποιώ στο σκεπτικό μου?
Προφανώς το νεο update δεν ειναι για όλους (με την ενοια πως δε θα αρεσει σε ολους)
Ομως, ο κατασκευαστής με το νεο update δινει τη δυνατότητα σε περισσοτερο κοσμο που αλλοιως δε θα μπορουσαν ή δε θα ήθελαν, να μπουν τελικά στο χώρο των επισκευάσιμων και μαλιστα με μια κορυφαία προταση οπως ειναι ο Τηλεμαχος. Από την άλλη αν καποιος ειναι σα κι εμενα που δε με νοιαζει πχ να καθαρισω αντισταση γιατι απλα την πεταω και φτιαζω αλλη, και συναμα παιζω και με οτι ωμ θελω εχοντας μια Α μικρη ή μεγαλη εμπειρια, τοτε ο κατασκευαστης μου δινει τη δυνατοτητα του παλιου ντεκ που καλυπτει ολα αυτα και με το παραπάνω. Θεμα επιλογης δικης μου ως χρηστης ειναι δλδ τι με βολευει/αρεσει περισσοτερο και διαλεγω. Μεγαλο πραμα το δικαιωμα επιλογης χωρις αποκλεισμους με λιγα λογια.

Εκεινο ομως που πιστευω πως ειναι και το σημαντικοτερο ολων ειναι πως βλεπουμε ενα κατασκευαστή και μαλιστα συντοπιτη μας που κανει την υπερβαση και προσπαθει να σπασει τα καθιερωμενα, σπρωχνοντας τα όρια στη σχεδιαση των ατμο οπως τους γνωριζουμε μεχρι σημερα μη αναγνωριζοντας τα παντα ως δεδομενα. Αυτό και απο μονο του αξιζει τον επαινο ειτε ειμαστε απο αυτους που θα τους ταιριαξει το update ειτε οχι. Αυτό στα ματια μου και στη σκεψη μου είναι ο ορισμός της δημιουργίας και της εξελιξης. Μπραβο στα παιδια λοιπον απο εμενα κι ας ειμαι απο τους δευτερους.

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #481 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 19:38 »
συγνωμη που θα βγω λιγο εκτως θεματος με το καινουριο update,θα μπορουσατε να μ πειτε κατα νημα λεπτομερως πως γεμιζουμε τον v2 πλας? γιατι εκλεισα εισαγωγη αερα γεμισα εκλεισα καπακι γυρισα τουμπα ανοιξα αερα ,κλειστη καμπανα κτλ και λουστηκαμε!

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #482 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 19:40 »
Κλείσιμο καμπάνας, αφαίρεση του μεταλλικού δαχτυλιδιού στο πάνω μέρος και γέμισμα από πάνω.
Αφού ξαναβιδωσεις το πάνω μεταλλικό δαχτυλίδι, άνοιγμα τη καμπάνα και είναι έτοιμος προς χρήση.


Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #483 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 19:53 »
συγνωμη που θα βγω λιγο εκτως θεματος με το καινουριο update,θα μπορουσατε να μ πειτε κατα νημα λεπτομερως πως γεμιζουμε τον v2 πλας? γιατι εκλεισα εισαγωγη αερα γεμισα εκλεισα καπακι γυρισα τουμπα ανοιξα αερα ,κλειστη καμπανα κτλ και λουστηκαμε!
Δεν κλεινεις το ρυθμιστη αερα αλλα το ρυθμιστη υγρου....

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #484 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 19:59 »
Και φυσικά αφήνεις και λίγο κενό χώρο στο τανκάκι, διότι αν το γεμίσεις χείλι με χείλι, όταν βιδώσεις το καπάκι το υγρό θα πιεστεί και θα βρει τρόπο να βγει.
Βέβαια το "λουστήκαμε" είναι ελαφρώς υπερβολή. :yes:


Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #485 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 21:15 »
αφου το παιδι ετσι το βιωσε τι να λεγε δηλαδη. :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #486 στις: Οκτωβρίου 07, 2015, 23:30 »
Υπάρχει και η περίπτωση κατά το βίδωμα του επιστομίου-καμπάνας να μετακινήθηκε το βαμβάκι από τα λούκια, ειδικά αν είναι χαλαρό στην αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #487 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 04:38 »
ευχαριστω εγω εκλεινα και καμπανα και δαχτυλιδι εισαγωγης αερα και τα "λουζομουνα" κυριολεκτικα φιλτατε πιστεψε με..!σας ευχαριστω ολους παντως για τις αμεσες απαντησεις ακομα μια φορα :) :)

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #488 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 23:50 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #489 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 00:30 »
Δεν εχω δουλεψει ακομα ...  ;D   το SS συρμα και βλεποντας το βιντεο που εκανε ο ΤΑΝΑΤΗΤ , γεννηθηκε στο μικρο μου μυαλουδακι ενα μικρουλικο ερωτημα :


Αν παρουμε αυτο το SS συρμα (το V4 απο Zivipf) και μαλιστα σε μεγαλο νουμερο , μπορουμε να την κανουμε μονοι μας ;;;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #490 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 00:40 »
Νομίζω πως τα μέταλλα χρειάζονται κατεργασία για να αποκτήσουν την μνήμη υλικού που χρειάζεται ένα ελατήριο (πχ φούρνος σε ψηλή θερμοκρασία) αλλά δεν είμαι σίγουρος.


Το άλλο "πρόβλημα" που βλέπω εγώ είναι πως με SS αποκλείεται η χρήσε σε TC από τα περισσότερα σημερινά μοντάκια.





Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #491 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 00:46 »
Ναί μπορείς με ελαστικό SS σύρμα λέει ο ιμεο, με κανονικό δεν γίνεται γιατί δεν θα είναι σφικτό στις εγκοπές που στηρίζεται

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #492 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 00:52 »
Αλήθεια? γιατί εγώ που είπα την άποψη μου ότι όλα καλά αλλά δε μου φαίνεται να λειτουργεί με διάφορα σύρματα, κάποιοι φίλοι μου την έπεσαν.

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #493 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 01:12 »
Το θέμα με το ελαστικό-springy σύρμα είναι ότι θές και κάποιο ειδικό εργαλείο για να το φτιάξεις.

Και εγώ πιστεύω ότι δουλεύει με όλα τα σύρματα, το θέμα είναι πως τα μαγκώνεις στα κανάλια τους σφιχτά.

Αναμένουμε τη πρώτη πατέντα...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #494 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 01:15 »
Εγω ξερω............... ;D


Θα το παρει ο Μπαμπης καιθα βαλει μικρα βιδακια στις ακρες , ωστε να μπορει να βαλει καπακι στα ποστς.
Ετσι απλα θα βαζεις οποιο συρμα θελεις και θα το σφινωνεις με το καπακι........... ;D


Μπαμπηηηη........ουουουουου


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116538 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569050 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244109 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294464 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem