vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Sergios, Mimhsdr

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #135 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:57 »
Αλλη φάση το clear !
Επιτέλους βλέπουμε στάθμη, αλλά και ομορφιά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #136 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:11 »
Γειά σας!Έχει μεγάλη διαφορά ο τηλέμαχος από ιθάκη update ή πηνελόπη v3?Διαφορές στην απόδοση εννοώ γεύσης και ντουμανιών και όχι διαφορές εξρτημάτων (π.χ καμπάνα).Δηλαδή εκτός του αν είσαι συλλέκτης των gg για να τον πάρεις ούτως η άλλως υπάρχει μεγάλη διαφορά από τους 2 που προανέφερα?Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #137 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:35 »
Απο 100 ατομα θα δεις 100 διαφορετικες απαντησεις φιλε μου.
Οποτε , μονο την προσωπικη μου γνωμη μπορω να εκφρασω.


Ειναι λοιπον ανωτερος κατα τη δικη μου γνωμη σε ολα.  Ευκολια (απιστευτα γελοιος σε ευκολια στησιματος) , αποδοτικοτατος σε γευση , χτυπημα (παιζει ρολο η νικοτινη ομως εδω) και ντουμανι.
Αυτα που θελω εγω , ειναι το ντουμανι και η γευση.  Οτι και να εκανα σε Ιθακη , δεν τα πηγα καλα μαζι της. Τη Πηνελοπη απλα τη δοκιμασα και δεν μου εδωσε αυτο που πηρα απο τον Τηλεμαχο.


Προσωπικα (το εχω ξαναγραψει) , απο τον Τηλεμαχο πηρα την ενταση στο ατμισμα , που δεν καταφερα (με τα δικα μου χερια) να παρω στα αλλα δυο.


Αξιζει καθε του ευρο αυτη η αγορα φιλε μου κατα την αποψη μου.   Ειναι ο μοναδικος ατμ/της που χωρις κεραμικο , εχει τοσο εντονη γευση.


Δεν υπαρχουν διαρροες με σωστο στησιμο (το σωστο στησιμο ειναι κατι που ισχυει βεβαια σε ολους τους επισ/μους) , εχει απιστευτα ευκολο γεμισμα , χωραει αρκετα ml για το μεγεθος του και ειναι και σε μεγεθος μινιατουρας.


Μια απο τις καλυτερες δουλειες του Θαναση για τα δικα μου ματια και τολμω να πω οτι δε νομιζω να υπαρχει κατι που θα ζηλεψει αυτος ο ατμ/της απο καποιους αλλους με τα αστρονομικα ποσά.
Προσωπικα μπορω να πω οτι ειναι και ενας απο τους κορυφαιους (αν οχι ο κορυφαιος) , στην ζωη των επισ/μων ατμ/των μεχρι τωρα.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #138 στις: Μαρτίου 18, 2015, 20:57 »
Σε ευχαριστώ πόλυ φίλε μου για την άμεση απάντηση..θα έχω υπ'όψην την γνώμη σου να σαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #139 στις: Μαρτίου 18, 2015, 21:21 »
Συμφωνώ με όσα λέει ο shadokan από πάνω. Πανεύκολο στήσιμο, μηδέν διαρροές, γεύση και χτύπημα όπως τα θέλω. Το μόνο που δεν μου έκατσε είναι η γεύση του Tribeca (κάτι με χάλασε όταν το δοκίμασα) αλλά σε όλα τα άλλα τα πάει καλύτερα από όσους έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #140 στις: Μαρτίου 18, 2015, 21:21 »
Λοιπον, Αποστολης
Σου παραθέτω και εγω την δική μου γνώμη αν και δεν διαφοροποιείται απο αυτή που εκφράζεται στο "εδάφιον" του shadockan.
Ο Τηλέμαχος με AD Base και η Πηνελόπη V3 είναι 2 απο τους βασικούς μου ατμοποιητές.
Στα του Τηλέμαχου θα συνηγορήσω με τον shadockan αλλά θέλω να προσθέσω ότι κατά την γνώμη μου είναι πολύ αεράτος ατμοποιητής, παρα την ρύθμιση αέρα που έχει. Αυτό κάποιου πρέπει να του αρέσει και δεν είναι φυσικά μειονέκτημα. Απλώς κάποιους δεν τους αρέσει.
Η Πηνελόπη έχει πιο σφιγκτή τζούρα και χωρίς ρύθμιση αέρα μιας και η ρύθμιση του είναι απο κάτω στον 510 κοννέκτορα αλλά εξίσου καλή γεύση και ντουμάνι.
Αυτού του είδους οι ρυθμίσεις ( απο κάτω εννοώ) έχουν φυσικά και το μικρό μειονέκτημα της υγρασίας που δημιουργείται στον 510 κοννέκτορα και πρέπει να έχεις το νου σου να το καθαρίζεις μέσα μέσα.
Αυτό το φαινόμενο είναι φυσικά ανύπαρκτο στον Τηλέμαχο, αν στηθεί σωστα, πράγμα που είναι πανεύκολο (αν και στα δύο πρώτα στησίματα που τον έκανα είχα διαρροές βαρβάτες, απο δικά μου λάθη)
Τα υπόλοιπα περί ευκολίας, μεγέθους, έντασης κλπ εχουν υπερθεματιστεί και με βρισκουν σύμφωνο.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 18, 2015, 22:35 »
Ευχαριστώ!!Να δούμε πότε θα έρθει η καινούργια παρτίδα τώρα..Πάντως δε το βλέπω για πάσχα μεριά.Να στε καλά συνατμιστές για τις απόψεις σας!

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 19, 2015, 10:09 »
Να προσθέσω και εγω ενα σχόλιο.

Λένε ότι οι kayfun, είναι εύκολοι ατμοποιητές, συγχωρούν λάθη, έχουν γεύση και ντουμάνι, και όντως έτσι είναι.  Συμφωνώ.

Δεν έχουν όμως δοκιμάσει - ατμίσει - στήσει εναν Τηλέμαχο ....  ;)
Κάνει ότι και ο kayfun, απίστευτα ποιό εύκολα και ποιό αποδοτικά, και ΧΩΡΙΣ καμμία διαρροή !

Το μόνο μη συγκρίσιμο σημείο είναι,  οτι δεν υπάρχει κλώνος Τηλέμαχος για να συγκρίνουν τιμές, γιατί οι αυθεντικοί είναι στα ίδια χρήματα. 


*Ας μην ξεχνάμε και ακόμα έναν παράγοντα.
Ειναι 100% Ελληνικός, κατασκευασμένος εξ'ολοκλήρου στην χώρα μας με απίστευτο υποστηρικτικό σέρβις, αλλά και όμορφα και πρακτικά updates πλέον.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #143 στις: Μαρτίου 19, 2015, 17:06 »
Ειχα γραψει καπου καποτε , οτι ολα ευκολα ειναι πλεον.
ΑΛΛΑ , αν δεν ηταν καποια ατομα να χαλασουν το συρμα τους , το φιτιλι τους , τις ωρες τους και τα νευρα τους για να μας μαθουν πως να κανουμε αυτα που κανουμε σημερα , τοτε να εβλεπα αυτους που ξερουν σημερα πως θα εκαναν αλλαγη στο Nobacco Hybrid και στο Αpollo G8.


Ο Τηλαμαχος οπως εχω πει , ειναι γελοια ευκολος στο στησιμο , απο τη στιγμη που βαζεις το αξονακι στα λουκια και δεν το πιανεις καθολου.
Αυτο δεν ειναι ευκολια..........ειναι χαλασε με και ξαναφτιαξε με.... :))


Ατμοποιητης για να μαθεις , αλλα και για μια ζωη.  Αν μιλαμε για τον πιο ευκολο ατμ/τη , τοτε ναι μιλαμε για τον Τηλεμαχο.


Μπραβο στο Θαναση.

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 19, 2015, 17:43 »
συμφωνω με όλα..συν ότι ο τηλεμαχος εχει και την καλυτερη γευση ..για μενα εκτος των αλλων.....

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #145 στις: Μαρτίου 20, 2015, 19:23 »
Παιδιά μήπως περισσεύει από κάποιον αυτό http://www.esmokeguru.com/el/tilemahos-center-post-plastic-de-el.html? Γιατί το έχασα και αχρηστεύτηκε ο ατμοποιητής... (Είναι και out of stock...)

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #146 στις: Μαρτίου 20, 2015, 21:22 »
 Πάρε ένα τηλέφωνο στο  κατάστημα, ίσως σου βρούνε κάτι.
 
 Edit: Υπάρχουν πλαστικά, που χρησιμοποιούμε για συγκόλληση, με αυτά μπορείς να φτιάξεις εύκολα το συγκεκριμένο κομμάτι.  http://www.stereotiki.gr/store4/pp-epdm-abs-pp-pa-6.6-pc-pbt-pe-pp-e-p-t-...-pp-pe-pp-epdm-t10-pp-epdm-tv20-lpde-hdpe-30.html.
 
 Δυστυχώς είμαι εκτός Τρικάλων, θα σου έφτιαχνα ένα.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2015, 21:38 από dNikos »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #147 στις: Μαρτίου 21, 2015, 08:57 »
Παιδιά μήπως περισσεύει από κάποιον αυτό http://www.esmokeguru.com/el/tilemahos-center-post-plastic-de-el.html? Γιατί το έχασα και αχρηστεύτηκε ο ατμοποιητής... (Είναι και out of stock...)

Bάλε προσωρινά ένα o-ring και θα σε καλύψει μια χαρά και πάρε τηλ τον Βασίλη όπως είπε και ο dNikos :)

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #148 στις: Μαρτίου 21, 2015, 18:36 »
Ευχαριστώ παιδιά. Προσωρινά βολεύτηκα με ένα o-ring όπως προτείνει ο Στέλιος πιο πάνω και θα περιμένω μέχρι να υπάρξει σε απόθεμα για να παραγγείλω ένα ανταλλακτικό.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #149 στις: Μαρτίου 21, 2015, 18:55 »
ηρθε στα χερια μου σημερα ο τηλεμαχος v1 και εχω να πω μονο τα καλυτερα ...


στησιμο ? γελειο !!!!! και να θες να μην τον στησεις σωστα δε γινεται πιστευω , θελει μεγαλη προσπαθεια για να μη καταφερεις το στησιμο


γευση ?  πρωτη φορα παιρνω καθαρη γευση απο τα υγρα μου


διαρροες ? και να θες να τον κανεις να εχει.. ε δεν εχει .


ντουμανι ? με 1.5 αντισταση και 12 βατ εξαφανιζεσαι


οσο για το ντριπ τιπ που λενε οτι καιει γιατι ειναι μαζι με τη καμπανα θα συμφωνησω , καιει ομως οταν οι αντιστασεις ειναι χαμηλες και σε πολλα βατ .. για τα δικα μου γουστα σε αντιστασεις και βατ ειναι μια χαρα


αυτα ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2015, 19:18 από APOSTOLOS KAL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115843 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824343 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem