vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 8 χρήστες
zamploutos, Amcm, Tem, gfilip, NikolaosKZ, mfk, lagoudakis, Sergios

Twitter

Caterpillar Rda by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 22:15 »
Κάπως ..

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 22:20 »
Παίρνεις το σύρμα το διπλώνεις στην μέση και το στρίβεις σφιχτά. Twisted λέγετε.

Αποσυνδεδεμένος online79

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 22:30 »
Κάπως ..


ΟΚ πείτε μου ότι το πουλάνε και έτοιμο γιατί αν βγάλω και τα δράπανα στο σπίτι για τους ατμοποιητές & τις αντιστάσεις πάει θα με διώξει η γυναίκα μου!!  :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 22:33 »
Δεν χρειάζεται δράπανα  :))  εγώ το στρίβω με το χέρι. Πουλάνε όμως και έτοιμα http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=120&product_id=796 αν και δεν χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 00:38 »
Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις έτοιμο. Να έλεγες για fused clapton και λοιπά να πω εντάξει. 7 ευρώ κιόλας; Κοροϊδεία. Με 5 ευρώ παίρνεις 30 μέτρα σύρμα από Vapespot και είναι και πεντακάθαρο.




Mε ένα στυλό με "πιαστράκι" και μια πένσα είσαι άρχοντας.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=i_-ia6ZovoM[/youtube]


Αποσυνδεδεμένος online79

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 22:24 »
να ρωτήσω κάτι ακόμα...
Όταν τον στήνετε με μονη αντίσταση τι ακριβώς κάνετε με τις απέναντι τρύπες?
Τοποθετείτε με κάποιο τρόπο βαμβάκι και το διαβρέχετε ή δεν χρειάζετε τίποτα?




Αποσυνδεδεμένος online79

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 09:45 »
Καλημέρα


Έχω ένα θεματάκι με το orings της βάσης. Αλλάζουν αυτά έτσι δεν είναι?
Τι αγοράζω 20mm ή 22mm?


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 10:07 »
να ρωτήσω κάτι ακόμα...
Όταν τον στήνετε με μονη αντίσταση τι ακριβώς κάνετε με τις απέναντι τρύπες?
Τοποθετείτε με κάποιο τρόπο βαμβάκι και το διαβρέχετε ή δεν χρειάζετε τίποτα?


Δεν χρειάζεται να κλείσεις τις απέναντι τρύπες.

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 23:24 »
Καλημέρα


Έχω ένα θεματάκι με το orings της βάσης. Αλλάζουν αυτά έτσι δεν είναι?
Τι αγοράζω 20mm ή 22mm?
Όπου ID = 17mm και CS = 1.5mm
Του έχω φορέσει σιλικόνης(κόκκινα)
Απέφυγε τα Viton και Nitrile που είναι
α) σκληρότερα κι όχι απαραίτητα καλύτερα στην στεγανοποίηση,
β) δεν είναι απαραίτητα food grade
γ) δεν ξέρουμε την συμπεριφορά τους όταν ενδεχόμενα θα ζεσταίνεται,έως και πολύ,το deck κι η καμπάνα !!!

Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 19:50 »
Καλησπέρα,

Σε περίπτωση που εξακολουθεί να τον θέλει κάποιος, τον βρήκα σε αγγλικό e-shop προσφορά στις 7 λίρες (περί τα δέκα ευρώ). Δυστυχώς δεν μπορώ να σας διαφωτίσω για μεταφορικά χρόνους παράδοσης και τέτοια, γιατί έβαλα γνωστό μου από Λονδίνο να μου το παραγγείλει και να μου το φέρει τις γιορτές που θα έρθει. Πάντως σε εκείνον πήγε μέσα σε 2 μέρες.

Τώρα, μιας και θα μου έρθει όπου να ναι και θα είναι η πρώτη φορά που θα εμπλακώ με επισκευάσιμο, ήθελα να μου πει όποιος ξέρει αν θα μπορώ να τον έχω με μονή αντίσταση (1.5 - 1.8Ω) και να τον δουλεύω για mouth to lung χωρίς κάποιο ιδιαίτερο θέμα σε χαμηλά watt (7-10).

Αν καταλαβαίνω καλά αυτά που διαβάζω εδώ, υπάρχει περίπτωση οι πόλοι του να μην είναι ευθυγραμμισμένοι και αυτό δυσκολεύει το στήσιμο, σωστά; Εάν βάλω λίγο μακρύτερο σύρμα (πάντα χωρίς να ακουμπάει το σώμα), αυτό που θα επηρεαστεί θα είναι η τιμή της αντίστασης και τίποτα άλλο, έτσι δεν είναι;

Δεν ψήνομαι ιδιαίτερα ούτε για sub-ohming ούτε για πνευμονικές :)

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 23:11 »
Οι τσιγαρίσιες τζούρες είναι στην ουσία ανέφικτες.
Στον δικό μου,ακόμα και με όλες τις τρύπες εισαγωγής κλειστές,υπάρχει ροή και μάλιστα περισσότερη από μια τυπική τσιγαρίσια !!!
Εάν ελπίζεις σε σφιχτές τζούρες θα απογοητευτείς.
Είναι φτιαγμένος για πνευμονικές.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 09:53 »
Mικρό up to date.
Eίπα να τον στήσω με ss σύρμα για να δοκιμάσω με έλεγχο θερμοκρασίας.
Oh la la,tres jolie!
Μεταμόρφωση προς το πολύ καλύτερο σε γεύση,ντουμάνι και πυκνότητα ατμού.
Είναι μάλιστα η πρώτη φορά που είδα αξιοσημείωτη διαφορά υπέρ της διπλής αντίστασης.
Σύρμα UD SS316L 0,30mm σε 3άρι κατσαβιδάκι με 7 σπείρες,spaced coils.Αντίσταση πέριξ των 0,45 και 180-200C.

Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 11:04 »
@dimag093

Δεν ήταν καλό νέο αυτό. Ήλπιζα σε κάτι στο στυλ μεγάλη τρύπα του ναυτίλου, άντε λίγο πιο αεράτη αλλά όχι παραπάνω. Το πολύ πολύ να έχω κάτι να κάνω δώρο σε κανέναν φίλο μου που γουστάρει πνευμονικές  :))

@gstriftos

Χρήσιμο τιπ. Λες να είναι η πρώτη φορά που θα ασχοληθώ με TC;

Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 13:45 »
Παιδιά βοήθεια!

Μου ήρθε σήμερα και επειδή βιαζόμουν να τον δοκιμάσω, χρησιμοποιήσα τις αντιστάσεις με τις οποίες ήρθε.

Έβαλα ένα 8άρι TY-4 που είχα και αφενώς το χτύπημα με πέθανε, αφεταίρου δεν είχα σχεδόν καθόλου ντουμάνι. Σκέφτηκα ότι τα 8 Watt θα είναι πολύ λίγα οπότε το ανεβάζω στα 12. Πέθανα από το βήχα, αλλά πάλι ατμό δεν έβγαζε. Στα 25 που το πήγα έτσι για το yolo πήρα μια ωραία μυρωδιά πλαστικού.

Τι κάνω λάθος; Στα πόσα watt τον χρησιμοποιείτε εσείς; Υγρό να πάρω τίποτα με 3 νικοτίνη;

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Caterpillar Rda by Smoktech
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 14:12 »
Η αντίσταση που έβαλες πόσα Ωμ είναι; Αν είναι 1.5Ω όπως διαβάζω ότι έρχεται η έτοιμη, τότε στα 10-15 Watt θα έπρεπε να ατμίζει κανονικά. Οι αντιστάσεις που έρχονται έτοιμες δεν είναι οι καλύτερες σε επισκευάσιμους, αλλά φοβάμαι ότι το πρόβλημα είναι η νικοτίνη που σε πνίγει και δε σε αφήνει να τραβήξεις κανονική τζούρα, για να έχεις και ατμό.
Δεν ξέρω με τί άτμιζες πριν, αλλά σε RDA καλό είναι να ρίξεις τη νικοτίνη ακόμα και στο 1/3 της κανονικής σου, αλλιώς το χτύπημα είναι υπερβολικό.
Πάντως ασφαλή συμπεράσματα θα βγάλεις αν φτιάξεις δική σου αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 127 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248363 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181372 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 305 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2362 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 994 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 692 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos