vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, JohnDag, billaras, Buliwyf, Milarepa

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος Μαριος81

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #660 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 15:22 »
Ευχαριστω για τισ αμεσες απαντησεις σας.....


Αποσυνδεδεμένος tito1231

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #661 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 21:13 »
Τελικά και οι δικές μου εντυπώσεις από τον Delta 23 triple coil:
7 ημέρες πήγε η αντίσταση από 4,5ml=31,5ml άρα με τίποτε 40 και 50 που ακούω...άρα 20€ τον μήνα για coils :idiot1: .
Δοκιμάστηκε και με λίγο ρεύμα (8,7watt)και με παραπάνω(11,4-17watt).
Το καμένο το πήρα ξαφνικά :-\   οπότε αλλαγή μετά από 2-3 τζούρες έτσι για σιγουριά
Οι διαρροές συνεχίζονται  :hmmm: και σίγουρα δεν είναι λύση αυτή, του να  βγάζεις δλδ αντιστάσεις και να καθαρίζεις όλον τον ατμό/τη. Άσε που πάλι το κάνει παρ' αυτα ειδικά όταν  τον ανοίγεις για να συμπληρώσεις.Για εμένα μεγάλο μείον :thumpdown:  και το ότι δεν λύνεται από πάνω , στην αλλαγή δλδ γεύσης θέλει ολόκληρη διαδικασία και πάλι θα γευτείτε κάτι από το παλιό.

Συμπέρασμα ?:Δεν ενθουσιάστηκα κιόλας εφόσον δεν έμεινα ικανοποιημένος , αλλα και ενα προϊόν με ελαττώματα σίγουρα δεν μπορεί να φλερτάρει με την κορυφή και άλλα περίεργα που πάλι άκουσα για top επιλογή κτλ.
Αυτά!

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #662 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 21:21 »
tito1231 οι κεφαλές-αντιστάσεις είναι λείες πάνω ή έχουν τις γραμμώσεις για να διευκολύνουν το λύσε-δέσε; Οι πρώτες είχαν καταγεγραμμένα προβλήματα, οι δεύτερες δουλεύουν πολύ καλύτερα. Οσον αφορά τις διαρροές τι να σου πω. Οσο τον δούλευα συνέχεια δεν είχα πρόβλημα (με 1.6 αντιστάσεις). Οταν τον άφηνα μερικές ώρες είχα πρόβλημα με λίγο υγρό από τις σχισμές αέρα. Αντίθετα δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον 19άρη.

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #663 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:18 »
Τελικά και οι δικές μου εντυπώσεις από τον Delta 23 triple coil:
7 ημέρες πήγε η αντίσταση από 4,5ml=31,5ml άρα με τίποτε 40 και 50 που ακούω...άρα 20€ τον μήνα για coils :idiot1: .
Δοκιμάστηκε και με λίγο ρεύμα (8,7watt)και με παραπάνω(11,4-17watt).
Το καμένο το πήρα ξαφνικά :-\   οπότε αλλαγή μετά από 2-3 τζούρες έτσι για σιγουριά
Οι διαρροές συνεχίζονται  :hmmm: και σίγουρα δεν είναι λύση αυτή, του να  βγάζεις δλδ αντιστάσεις και να καθαρίζεις όλον τον ατμό/τη. Άσε που πάλι το κάνει παρ' αυτα ειδικά όταν  τον ανοίγεις για να συμπληρώσεις.Για εμένα μεγάλο μείον :thumpdown:  και το ότι δεν λύνεται από πάνω , στην αλλαγή δλδ γεύσης θέλει ολόκληρη διαδικασία και πάλι θα γευτείτε κάτι από το παλιό.

Συμπέρασμα ?:Δεν ενθουσιάστηκα κιόλας εφόσον δεν έμεινα ικανοποιημένος , αλλα και ενα προϊόν με ελαττώματα σίγουρα δεν μπορεί να φλερτάρει με την κορυφή και άλλα περίεργα που πάλι άκουσα για top επιλογή κτλ.
Αυτά!
Και γω δεν εχω τις καλυτερες εντυπωσεις,δουλευει με πολλα αν,αν εχεις σχεδον τερμα κλειστο τον ρυθμιστη αερα,αν το υγρο δεν πεφτει κατω απο το τζαμακι,αν εχεις πανω απο 14βατ,αν δεν κανεις τζουρες βαθειες αλλα απαλες μακροσυρτες.,αν το καθαριζεις συχνα,.....
Τον δοκιμασα με το istic μου σταματησε τις τζουφιες αλλα διαρροες κατα καιρους μου κανει.
Αλλα πανω κατω απ οτι εχω καταλαβει αυτα ειναι γενικα προβληματα σε ατμοποιητες παρομοιας σχεδιασης ακομα και τους καλυτερους αν κανω λαθος διορθωστε με,επισης  οι κεφαλες με την εκπτωση και με την μειωμρνη τιμη ειναι κοντα στα 3 ευρω δεν ειναι 5..
Λογικα μπορουμε να βαζουμε και τις διπλες αντιστασεις που τρωνε λιγοτερο υγρο και λιγοτερο ρευμα και δεν νομιζω να χουν μεγαλη διαφορα σε γευση..

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #664 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:38 »
τι να πω ρε παιδιά μ'αυτά που διαβάζω, χρησιμοποιώ και τον 19άρη και τον 23άρη και δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε διαρροές, ούτε καμένα ... παρεμπιπτόντως, τώρα που μιλάμε, ο 23άρης είναι φορτωμένος στο 30άρι στικ ...

Αποσυνδεδεμένος tito1231

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #665 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:42 »
Οι αντιστάσεις είναι με τις ραβδώσεις , τώρα από ohm  τι να σου πω  :hmmm:  άλλο αυτό πάλι!!! απο το ίδιο καρτελάκι ...η πρώτη ηταν 1,6 η δεύτερη 1.5 και η τρίτη , τώρα μόλις την έβαλα και εξαιτίας της απάντησης σου το είδα και το mas λεει 1,4ohm !!!
Αυτη θα την δουλέψω κάργα ντουμάνι να δω ποσο θα βγάλει. έχω πάρει και θάρρος με τον ΑΛΕΞΗ !! :laugh1:  ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟς!!!

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #666 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:55 »
τι να πω ρε παιδιά μ'αυτά που διαβάζω, χρησιμοποιώ και τον 19άρη και τον 23άρη και δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε διαρροές, ούτε καμένα ... παρεμπιπτόντως, τώρα που μιλάμε, ο 23άρης είναι φορτωμένος στο 30άρι στικ ...
εχεις ανοιχτο το airflow?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #667 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 23:27 »
ρε'σεις δεν χρειαζονται οι triple coil... Μια χαρα παιζουν οι απλές. Στα 13-14 watt πυροβολάνε!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #668 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 07:56 »
εχεις ανοιχτο το airflow?


λίγο ανοιχτό, λίγα βατ, για πιο μικρές τζούρες. πολύ ανοιχτό, πολλά βατ για πνευμόνι. χρησιμοποιώ κυρίως την τριπλή αντίσταση, από 13 βατ έως 20 (σπάνια).

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #669 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 08:57 »
Καλό είναι να διευκρινιστεί ότι τα προβλήματα,διαρροών κυρίως, που αναφέρονται παραπάνω αφορούν αποκλειστικά τον Delta 23. Οι Delta 16 και 19 δεν έχουν αντίστοιχα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #670 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 09:16 »
Να αναφέρω ότι εγώ είχα μία όλη και όλη διαρροη την ήμερα που τον αγόρασα  και πολύ μάλιστα, αλλά όταν έβγαλα κεφαλή και καθάρισα... και την ξανά έβαλα και την έσφιξα καλά, και το κάνω καθε φορά που αλλάζω κεφαλή, διαρροή δεν έχω ξαναδεί από τότε! Ούτε καν μια σταγόνα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 09:22 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος Μαριος81

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #671 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:27 »
Τα σκασιματα που κανει ο δελτα19 που κ που μου τι ειναι?
Συνηθως προς το τελος της τζουρας ακουγονται.Μετα απο 1μισι 2 δευτερα.
Εκλεισα ανοιξα την παροχη αερα αλλα το ιδιο μου κανει.Με ποιο κλειστη το κανει λιγοτερο.
Το ιστικ30 διαβαζει την αντισταση 1.7 κ το δουλευω στα 11.5βατ 4.4ν
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:37 από Μαριος81 »

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #672 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 01:58 »
Σημερα βραδυ νεα νιλα με 23αρη εκτος της μιας διαρροης που ειχε ενδιαμεσα τον ανοιγω να γεμισω υγρο και δεν κλεινει...δηλαδη βιδωνει ως ενα σημειο και μενει εκει,χωρις την αντισταση βιδωνει μια χαρα,αλλαζω αντισταση παλι τα ιδια βιδωνει μεχρι τα μισα της βολτας περιπου και παπαλα,υπαρχει περιπτωση να επεσε η οροφη της καμπανας?εχει περασει και ενας μηνας απο την αγορα δεν θυμαμαι τι εγγυηση εχει..
Ακυρο ,το αφησα σε μια γωνια και μετα απο μισαωρο  το προσπαθησα και βιδωσε
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 02:13 από FINIX »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #673 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 08:46 »
Ακόμα και στην κεφαλή μπορεί να "έκατσε" κανα σκουπιδακι και να μην βίδωνε μέχρι τέλους! Καθόλου δύσκολο να συμβεί! Απο την άλλη πολυ θα ήθελα να μπορούσα να έχω τους ατμό σας, να τους δουλέψω να δω για αυτά που λέτε! Πάντως κάνε ενα πολυ καλό καθάρισμα και ξαναδοκίμασε να δεις...!



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Επίσης μπορεί και η κεφαλή κατα το βίδωμα της να στραβοβίδωσε και λογικά δεν μπορούσε να τερματίσει...! Θέλει προσοχή στο βίδωμα, διότι έχουν και ψιλό σπείρωμα και αν στραβοπιάσουν, μπορεί να γίνει και καμιά ζημία! Πάντως άλλαξε αν θες και το λαστιχάκι της καμπάνας, που όπως είπε ο Θέμης που το κατέχει, υπάρχει ως ανταλλακτικό!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 09:04 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #674 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 09:08 »
πάντως ρε παιδιά, με τον 19 δεν είχα σκασίματα (τον έδωσα σ'ένα φίλο μετά από ένα μήνα χρήσης και τον κότσαρε στο 20άρι στικάκι κι είναι τρισευτυχισμένος) και με τον 23 δεν έχω διαρροές ... τι να πω ... ούτε ο delta 2 που χρησιμοποιώ τώρα με το 30άρι στικ έχει βγάλει οτιδήποτε ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343548 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207348 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542669 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31740 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50903 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358975 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12097 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios