vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, JohnDag, I.P, Buliwyf

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #645 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 11:55 »
Καλό είναι να καθαρίζεις τακτικά τη βάση του Delta. Με σωστή χρήση ο Delta 19 δεν έχει θέματα διαρροών.

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #646 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 15:23 »
Καλημέρα

Εγώ τον δικο μου delta19 τον δουλεύω στα 11.5 βατ κ είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
Τον ζορισα μέχρι τα 20 κ δούλευε μετα τα 20 ειχα καμένο
.
Αυτο που θελω να ρωτησω σαν νεος καθε ποτε τον καθαριζουμε?
Καθε βδομαδα πχ? Υποθετω σιγουρα καθε φορα που ειναι να αλλαξουμε γευση.
Ενα μείον πιστεύω είναι οτι δεν λύνει το πανω μέρος του τανκ κ αναγκάστηκαν να βάζω χαρτοπετσετες με οδοντογλυφίδες για να πάρω το νέρο απο μεσά.
Σκέφτηκα να το στεγνωσω κ με το πιστολάκι.

Ενα τελευταιο....πρεπει να προσεχω πως τον αφηνω?
Δηλαδη αν ειναι τουμπα η στο πλαι σε καμια τσαντα μεσα θα εχω τιποτα διαροες ζουμια κ τετοια?

Φιλε Μαριε, καλο θα ειναι να τον καθαριζεις τουλαχιστον μια φορα μεσα στην μερα.. εξαρταται ποσο ατμιζεις βεβαια.. εγω κανω γυρω 3 ml και με μια φορα ειμαι οκ.. απλα θελει καλο καθαρισμα με αφαιρεση της κεφαλης μεσα στον αεραγωγο και στο τανκ με οδοντογλυφιδα και χαρτοπετσετα.. ή μπατονετα. Απο διαρροες δεν εχει φιλε μου αν τον καθαριζεις ετσι μια φορα. Καλοριζικος και καλοατμιστος!!

Αποσυνδεδεμένος tito1231

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #647 στις: Ιανουαρίου 24, 2015, 21:23 »
Δεν ξέρω αλλά εδώ έχω μια ένσταση και απορια με τις διαρροές .με τον παλιο (vivinova) ειχα λιγο υγρο στην βαση του -λογικο γιατι απο εκει ανεπνεε -.
Με τον delta  23 τώρα εχω ομως πραγματική διαρροή απο τισ τρύπες του ρυθμιστή...ειδικά οταν βάζω τα υγρά μου,συν κάποιες μπουρμπουλήθρες στο ρούφηγμα...
Εκτός και αν δεν κάνω κατι σωστά.

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #648 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 00:52 »
Οταν γινει αυτο που περιεγραψες βγαλε την κεφαλη και με μια χαρτοπετσετα σκουπισε το κατω μερος της κεφαλης.. και μεσα στην μικρη τρυπουλα που εχει.. (κατω μερος εννοω αυτο που βρισκεται προς το μερος της βασης). Ακομα σκουπισε το drip tip σου οπως και τον υποδοχεα του drip tip. Με αυτα θα λυθει το θεμα σου.. Α εννοειται καθαρισμα και η βαση!! Μια φορα την μερα αν το κανεις δεν θα εχεις θεμα ποτε!!!

Edit: Φροντισε να τον δουλευεις στα 15-17 watt με την τριπλη και στα 11-13 με την διπλη αντισταση!!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #649 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 12:04 »
περασε αρκετος καιρος απο την αντικατασταση του delta μου και σημερα πηρα ενα μυνημα απο την ecig πως δεν ειχε θεμα ο ατμοποιητης και η μια αντισταση απο τις 4 βγαλανε κοντα στα 90 μλ ... οποτε το θεμα το ειχα εγω με τη γευση καμμενου - πλαστικου ...


καλο ειναι να λεγονται αυτα.. να λεμε τα ασχημα για κατι που ισχυει αλλα να λεμε και τα καλα μετα απο ερευνα ....


δικο μου λαθος λοιπον μαλλον κατι δε πηγε σε εμενα καλα με το συγκεκριμενο κομματι και θα ηθελα εδω απο το νημα να ζητησω ενα συγνωμη για την ταλαιπωρια απο το καταστημα της ecig


ευχαριστω !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2015, 12:15 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #650 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 13:50 »
Επέλεξα τελικά τον 19άρη και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!  :respect: 


Εντυπώσεις πολύ καλές για εργοστασιακός, καλό ντουμάνι, πολύ καλή γεύση, για χτύπημα δε μπορώ να πω γιατί παίζω με 0% νικοτίνη. Στιβαρός και εμφανίσημος.


Τέλος, αν η διπλή στα 13W τρώει το υγρό με τέτοιο ρυθμό, η τριπλή τι θα κάνει; :o

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #651 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 14:07 »
περασε αρκετος καιρος απο την αντικατασταση του delta μου και σημερα πηρα ενα μυνημα απο την ecig πως δεν ειχε θεμα ο ατμοποιητης και η μια αντισταση απο τις 4 βγαλανε κοντα στα 90 μλ ... οποτε το θεμα το ειχα εγω με τη γευση καμμενου - πλαστικου ...


καλο ειναι να λεγονται αυτα.. να λεμε τα ασχημα για κατι που ισχυει αλλα να λεμε και τα καλα μετα απο ερευνα ....


δικο μου λαθος λοιπον μαλλον κατι δε πηγε σε εμενα καλα με το συγκεκριμενο κομματι και θα ηθελα εδω απο το νημα να ζητησω ενα συγνωμη για την ταλαιπωρια απο το καταστημα της ecig


ευχαριστω !!!




Να το πω ή θα παρεξηγηθείς;  ;D


Όποτε βλέπω το άβαταρ σου νομίζω πως ο ίδιος ο Χριστός ατμίζει... Δεν είναι μόνο τα μαλλιά και τα μούσια, είναι το ύφος, ο φωτισμός...  :angel:


Ότι γράφεις, Ευαγγέλιο!  :tongue_smilie:



Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #652 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 14:17 »
οχι και εσυ στελλιο  :)) :)) :))  πρεπει να τα κοψω ολα , μαζι και το ατμισμα μου φαινεται γιατι εκτος οτι οταν με βλεπουν στο δρομο κανουν το σταυρο τους , τρομοκρατουνται κιολας με τοσο ατμο που βγαζω.. σου λεει ηρθε η συντελια  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #653 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 14:32 »

Όποτε βλέπω το άβαταρ σου νομίζω πως ο ίδιος ο Χριστός ατμίζει...


Εμένα μου θυμίζει εξώφυλλό απο best of συλλογή του Νικόλα Άσιμου.  :))

Αποσυνδεδεμένος Μαριος81

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #654 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:11 »
Βλεπω καποιους να μιλανε για dry burn σε αντιστασεις για καθαρισμα απο την μακα του υγρου κ για να κρατανε περισσοτερο.
Ειδα κ μερικα βιντεο που πλενουν τις αντιστασεις με νερο ττις στεγνωνουν κ μετα dry burn.
Εχω ενα δελτα19 κ μου γενηθηκε η απορια αν χρειαζεται να κανω που κ που .
Το κανει κανεις απο εσας?Εχει αποτελεσμα?


Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #655 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:27 »
Προσωπική μου άποψη οταν η κεφαλή αρχίζει να εξασθενίζει την πετάω και βάζω καινούργια! Ολα τα άλλα τα θεωρώ γιατροσόφια!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #656 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:31 »
Το παλιό κόλπο με το πλύσιμο δεν κάνει για αυτές τις αντιστάσεις, δοκιμάστηκε από συμφορουμίτη και δεν απέδωσε, νομίζω είχε γράψει ότι η πλαστικίλα-βρώμα που έβγαζε δεν παλευόταν. Τώρα dry burn - τύπου, δηλαδή πάτημα τρία τέσσερα δευτερόλεπτα για τρεις τέσσερις φορές την αντίσταση βιδωμένη στη μπαταρία στου και ταυτόχρονα φύσημα της, στην περίπτωση υπερτροφοδοσίας θα βοηθήσει όπως έχει αναφερθεί.Ή ανέβασμα τα ρεύματα ή τίναγμα της αντίστασης σε ένα χαρτομάντηλο. Για συντήρηση δεν ξέρω αν βοηθά.Αλλαγή και ησύχασες,μία αντίσταση για 50 μλ υγρού είναι οκ φανταζομαι...

Αποσυνδεδεμένος Μαριος81

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #657 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 14:51 »
Κριτηριο αλλαγης της κεφαλης?
Θα αρχιζει να βγαζει καμενο?Δεν θα βγαζει τοσο ντουμανι θα μου αλιωνει την γευση?
Ρωταω γιατι τον εχω τωρα 6 μερες κ ατμιζοντας 1μισι μλ την μερα περιπου θα κανω 1 μηνα να φτασω τα 50μλ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #658 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 15:13 »
Kριτήριο αλλαγής είναι η μειωμένη ή αλλοιωμένη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #659 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 15:17 »
στην πρώτη μου αντίσταση προειδοποιήθηκα, λίγο λιγότερο ντουμάνι.Μετά από λίγο άλλαξε η γεύση, όχι καμένο αλλά όχι και η γεύση του υγρού μου όπως την ξέρω.Επίσης ο ατμός στο μισό, αδύνατο να μην το καταλάβεις.Όταν παρατηρήσεις κάτι διαφορετικό ήρθε η ώρα  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50832 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358893 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1574 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1609 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios