vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 4 χρήστες
mfk, george kotsopoulos, lagoudakis, Blackwolf

Twitter

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 07:54 »
Λογικά  θα ξέρει ο πωλητής! Σε ευχαριστώ για την βοήθεια και καλή σου μερα να έχεις φιλέ μου! :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 08:27 »
C3 Dual Coil - C3 Triple Coil




Και αυτή ήταν η μορφή των C3 Triple Coil που είχαν κυκλοφορήσει αρχικά (ήταν διαφορετικές στο επάνω μέρος)

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2014, 12:58 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 08:47 »
Ωραίος ! Ευχαριστώ και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 15:54 »
Φιλε μου σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου πρωί πρωί να με βοηθάς! Τελικα πριν 1 ώρα είμαι κάτοχος του delta 16. Τα λόγια είναι περιττά! Να σαι παντα καλά και χιλια ευχαριστώ! Και το βραδάκι  που θα ντουμανιαζω μια μπυριτσα στην υγεία σου! :respect: :respect: :)

Και επειδη το ξέχασα το e-cig εχει για το φορουμ 20% έκπτωση! :D

Συγχώνευση δύο συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2014, 16:10 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 16:09 »
Στην κατηγορία του είναι κορυφαίος ατμοποιητής. Και βέβαια χωρίς αστοχίες στις κεφαλές ατμοποίησης.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 16:22 »
Μα τι να το κάνεις που οι bdc-bvc εχουνε 2.50-3.00€ που 1-2 (100%) να σου βγούμε σκάρτες το μηνα θα  ερχεσε μια η άλλη με αυτές που έχουν 5€ + οτι εδω υπάρχει και εγγύηση!




Θα με πανε μέσα για εμπρησμό με τετοια ντουμάνια! Είσαι πάντως !
 :sign_oraios:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 16:25 »
Και βέβαια με την έκπτωση η τιμή των κεφαλών διαμορφώνεται σε 4 €.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 19:28 »
Ναι σωστά αν και εφόσον την έχουμε την έκπτωση για καιρό!

Και εδω ο Delta16 επανω στο nobacco mas! Και όπως είπε ο φίλος μας ο Tem οτι δεν εχει και αστοχίες υλικού στις κεφαλές, τον κανει και οικονομικότερο οταν γλυτώνεις τα πεταμένα λεφτά απο τις άλλες κεφαλές που δεν ξέρεις τι θα βγούνε! :happy_roll_01: :hapy_jump: :happy_roll_01:

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2014, 21:14 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 11:29 »
Τελικά άξιζε η αγορά του και με το παραπάνω! Καμία μα καμία τζούρα δεν ειχε καμμένη γεύση ,αλλοίωση γεύσης , αδύνατο χτύπημα!
Και απο εχθές που τον αγόρασα ατμιζω και ατμιζω και ατμιζω ευχάριστα και με απόδοση!

Υ.Γ: Για οποίον ψάχνεται τι να πάρει προτείνω απλά Delta!

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 12:19 »
Σε λιγη ωρα θα τον εχω κι εγω, παρηγγειλα τον Delta 19. Εχω πολλες...αμφιβολιες για το αν ειναι τοσο καλος τελικα, αλλα μια δοκιμη θα με πεισει (γενικα εχω σταματησει εδω και χρονια να κανω...δοκιμες)


Χρειαζεται καμια ιδιαιτερη προετοιμασια πριν, π.χ. τπτ πλυσιματα,...ξορκια κλπ ή ...οπλιζεις κατευθειαν και ατμιζεις;

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 12:33 »
 Πριν βιδωσεις την κεφαλή επάνω σταξε 2 σταγόνες απο το υγρό σου! Μετα βιδωσε την κεφαλη και συμπληρωσε υγρό! Το αφήνουμε κανα 5λεπτο με το ρολόι να "ποτιστεί" και μετα καλα ατμισματα (η διαδικασία ισχύει όταν αλλάζουμε κεφαλή)! Επίσης η σταθμη του υγρού να μην κατεβαίνει ποτε κατω απο το Τζαμάκι διότι οσο πιο πολυ υγρό υπάρχει μέσα (σε όλους τους ατμοποιητες ισχύει αυτό) τόσο μεγαλύτερη είναι και η πίεση προς την κεφαλή με αποτέλεσμα πολύ καλύτερη απόδοση!

Υ.Γ: Και μην έχεις καμία αμφιβολία για την ποιότητα-αποδοση του! Είχα κι εγώ πολλές λόγο του ότι σκεφτόμουν συνέχεια  τα πεταμένα λεφτά αν δε βγει καλός, όταν μέχρι εχθές   εδώ και δύο μήνες τρελάθηκα να δοκιμάζω και τελικά όσους δοκίμασα ήταν χάλια! Μέχρι χθες νωρίς  το πρωί που ο συμφορουμιτης φίλος  Tem (να'σαι πάντα καλά) μου διέλυσε με τις απαντήσεις τού  κάθε μου αμφιβολία...! Τα αποτελέσματα και τα συμπεράσματα μου σίγουρα τα διάβασες! Καλορίζικος να είναι και περιμένουμε εντυπώσεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2014, 12:51 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 13:17 »
Επειδη δεν το εχω δει και πως διαολο ειναι, τις σταγονες που να τις σταξω; Πανω στην αντισταση, αφου την βιδωσω στην βαση;


Θα γραψω εντυπωσεις ναι, οχι τις πρωτες που μπορει και να ειναι θετικες, αλλα σε βαθος χρονου. Π.χ. παρατηρησα οτι δεν υπαρχουν αντιστασεις dual προς αγορα... Δηλ. καποιος που θελει αυτες τι θα κανει; θα περιμενει ποτε θα ρθουν;
Και φυσικα θελω να δω τι αντοχη εχουν, και ποσο αξιοπιστες ειναι. Γιατι αυτο νομιζω ειναι και το μεγαλο στοιχημα...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 13:18 »
Δεν χρειάζεται κάποια προετοιμασία. Απλά ακολουθούμε τις οδηγίες της Joyetech, όπως αυτές αναγράφονται στο εγχειρίδιο χρήσης του Delta 19 που περιέχεται στη συσκευασία.
Please do take ten puffs under 4.0 Voltage in first use is case that the new
atomizer head get damage under high voltage mode.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 13:46 »
Ολα αυτά που σου είπα μου τα είπε και εμένα εχθές ο υπάλληλος του καταστήματος που το πήρα!

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 02:08 »
Ηρθε και σε μενα ο delta 19...
Αν και νωρις ακομα, ας γραψω καποιες σκορπιες εντυπωσεις:
 
Θετικα: - πολυ καλαισθητη η συσκευασια του, νομιζεις οτι εχει καποιο ακριβο ρολοι ή 
             κοσμημα μεσα! Οχι οτι παιζει και κανενα ρολο αυτο, αλλα σαν εικονα σε κερδιζει.
           - φαινεται να ειναι μια αρκετα ποιοτικη κατασκευη. Και λεω φαινεται, γιατι δεν ξερω
             σε βαθος χρονου τι αντοχες θα εχει το τανκακι. Η πρωτη εντυπωση παντως ειναι 
             παρα πολυ  καλη. Δεν παρατηρησα να τζογαρει τπτ, και ολα κουμπωνουν τελεια θα 
             ελεγα.
           - ο ρυθμιστης αερα, πολυ βολικος, σιγουρα θα βρεις ποσο αερατη ή σφιχτη θελεις
             την τζουρα και αρκετα σχιφτος ωστε να μην γυριζει χωρις λογο.
 
Αρνητικα: - οι οδηγιες χρησης, θα μπορουσαν να ειναι και στα ελληνικα.
              - η εγγυηση 3 μηνων που δινεται, δεν καταλαβαινω τον λογο υπαρξης της. Αν 
                μιλαγαμε για καποιο mod, που περιεχει ηλεκτρονικη πλακετα, τοτε οκ. Αλλα
                τωρα, δεν νομιζω οτι εχει κανενα νοημα, ουτε διασαφηνιζεται αν αφορα το τανκ
                ή και τις κεφαλες (πραγμα αδυνατο να εχουν οι κεφαλες 3 μηνες εγγυηση).
                Τεσπα, περισσοτερο την βλεπω σαν ενα δειγμα αξιοπιστιας, θα μπορουσε ομως
                να εχει μια doa εγγυηση
              - το πιπακι, δεν ειναι και ασχημο, δεν ξερω ομως αν αλλαζει, ενα ss 510 που
                δοκιμασα, δεν ταιριαξε
 
Και να ερθω τωρα στην...ουσια:
εχω ατμισει περιπου 3-4ml και οι εντυπωσεις μου ειναι μαλλον θετικες. Το χρησιμοποιω σε vamo v2, εχω και το v5, αλλα δεν ξερω, το v2 νομιζω πως αποδιδει πολυ καλυτερα τις γευσεις των υγρων, στα 9-10w. Δοκιμασα παραπανω, αλλα μου φαινεται οτι χαλαει η γευση. Δεν εχω καταλαβει το εξης: αφου η αντισταση ειναι dual 1,6ohm, πως γινεται να το δουλεψεις στα 7-17w που αναφερεται στις οδηγιες; Σε εμενα απο 11 και πανω χαλαει η γευση του υγρου.
Η αισθηση ατμισματος θα ελεγα πως ειναι παρα πολυ καλη. Και η γευση και το χτυπημα του υγρου (κανω το turkish liqua 18mg) ειναι σε πολυ καλα επιπεδα. Δεν παρατηρησα καμια διαρροη ως τωρα, πολυ σημαντικο και αυτο. Η καταναλωση, νομιζω πως δεν ειναι υψηλη. Το μονο ...παραπονο που εχω, και που εχει ηδη αναφερθει, ειναι οτι καποιες τζουρες δινουν μια ξηρη αισθηση, δεν θα λεγα γευση καμμενου, αλλα κατι σαν 'μεταλιλα'. Αυτο δεν συμβαινει συνεχεια ομως, το κανει τυχαια και δεν μπορω να καταλαβω σε τι μπορει να οφειλεται.
Επειδη δεν ειμαι απο αυτους, που αγοραζουν οτι καινουργιο βγει στο η.τ., του ριχνουν μια ματια και μετα πανε στο επομενο (και καλα κανουν δηλ. αν εχουν την οικονομικη ανεση και...ορεξη), θελω να δω σε βαθος χρονου αν θα με καλυψει.
Δηλ. αν η αντισταση του θα με βγαζει για 40-45ml; θα ειναι το ιδιο καλη μεχρι το τελος ή π.χ. μετα τα 10-15ml θα πεφτει η αποδοση της; Θα υπαρχει επαρκεια στην αγορα, ή θα ψαχνουμε για να τις βρουμε; (ηδη oι dual coil εξαφανιστηκαν...) Θα ειναι εξισου ποιοτικες ολες, ή εστω ενα μεγαλο ποσοστο ή θα ειναι...λοττο; Θα υποστηριζονται για αρκετο καιρο ή καθε λιγο και λιγακι, θα βγαινουν 'αναβαθμισεις' που εμενα προσωπικα αυτο περισσοτερο με μπερδευει, παρα βοηθαει. Γιατι, εγω π.χ., εαν τελικα με καλυψει, θα παρω 20-30 κεφαλες, να εχω να αλλαζω, θα παρω και 4-5 τανκακια για να μπορω να εχω σε καθενα ενα συγκεκριμενο υγρο. Δεν εχω την ορεξη καθε βδομαδα να κανω καινουργια παραγγελια, ποσο μαλλον να δοκιμαζω καθε τι καινουργιο που βγαινει. Ουτε και η τιμη τους ειναι φτηνη, αν βεβαια κρατανε αρκετα και ειναι ποιοτικες, αντισταθμιζεται αυτο. Μιλαω περισσοτερο για τις κεφαλες, αλλα σιγουρα εχω και απορια για το τανκακι, αν αντεχει σε μακροχρονια χρηση.
Πολλα τα αν, ισως ειμαι λιγο ψειρας, αλλα 5-6 χρονια τωρα εχω κοψει το καπνισμα, κανω μονο η.τ., χωρις να ξοδευω πολλα χρηματα, παιρνοντας μονο οτι μου ειναι απαραιτητο και αυτο εχει σημασια.
Η 1η μου εντυπωση παντως, αν και πολυ νωρις ακομη, ειναι θετικη
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2014, 02:26 από lionor »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824650 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507650 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568966 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244036 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294375 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1806 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1168 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem