vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Twitter

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 07:38 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σού σε ολα! Απλα μια απορια λυσε μου μόνο, και να σου πω και κάτι που αφορά τον delta 16 με το mod ακι μου! Η απορία είναι: έχουνε παντου έλλειψη οι κεφαλές, και να αρχισω να ψαχνω και οπου βρω να παρω και οσες περισσοτερες μπορω?
Η απλά δεν έχουν τώρα και θα φέρουν  συντομα (π.χ τέλος μηνά)?

Αυτό που ηθελα να σου πω είναι  πώς εγω το δουλεύω με το nobacco mas στα 14w/4.7v και επειδη δείχνει (ολα το κάνουν απο κατασκευής τους) λιγοτερο απο το σωστό (δηλαδή λέει 4v και είναι 5v) οποτε και είναι κοντά στα όρια πού  λέω εγώ , δεν έχω καθόλου αυτή την γεύση μετάλλου που λες, αλλα την γεύτηκα οταν για δοκιμη (περιέργεια) το ανέβασα πανω απο 17w, και παλι ομως οχι σε όλες τις τζουρες!

Υ.Γ: Επίσης να σου πω ότι επειδή (παρόλο που στο κατάστημα μου είπε ο υπάλληλος να μην το αλλαξω το επιστόμιο) είμαι περίεργος με τα επιστόμια και δεν μπορώ αυτα που είναι ίσια... το έχω αλλάξει με αυτό του icube και κουμπώνει ακριβώς!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2014, 07:52 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 09:40 »
Το μονο ...παραπονο που εχω, και που εχει ηδη αναφερθει, ειναι οτι καποιες τζουρες δινουν μια ξηρη αισθηση, δεν θα λεγα γευση καμμενου, αλλα κατι σαν 'μεταλιλα'. Αυτο δεν συμβαινει συνεχεια ομως, το κανει τυχαια και δεν μπορω να καταλαβω σε τι μπορει να οφειλεται.


Μάλλον αυτό που περιγράφεις είναι η στιγμιαία υπερτροφοδοσία που συμβαίνει μια στο τόσο. Μια εντονότερη αίσθηση χτυπήματος απ το συνιθισμένο, πιο "ξερή" που διαρκεί για 2-3 τζούρες και μετά φτιάχνει.

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 12:17 »
πηγα σε ενα καταστημα να παρω ΚΑΙ τον expromizer :o ..και λεω δεν παιρνω και εναν εργοστασιακο ετσι να υπαρχει?..και αγοραζω το delta 16 με διπλη..ε λοιπον,ξεχασα να σεταρω τον επισκευασιμο :)) .πολλυ καλος, απροβληματιστος..ολα μια χαρα..στις 10 μερες εκανα πανω απο 70ml με αυτον..εχθες αρχισε να αλλοιωνει την γευση,λιγο καψουλι κτλ..λεω αυτο ηταν, 10 μερες και τελος..αλλα πριν πεταξω την κεφαλη δεν κανω και ενα καλο dry burn? τι να παθει?φαινονται και οι αντιστασεις μια χαρα.Λοιπον μετα απο ενα επιμονο dry burn στα 4.5v η κεφαλη ειναι σαν καινουργια.Μου δινει την εντυπωση οτι θα αντεξει για αλλα 70ml :o .Tον expr. δεν τον εστησα ακομα :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 12:31 »
.............Η απορία είναι: έχουνε παντου έλλειψη οι κεφαλές, και να αρχισω να ψαχνω και οπου βρω να παρω και οσες περισσοτερες μπορω?
Η απλά δεν έχουν τώρα και θα φέρουν  συντομα (π.χ τέλος μηνά)?.............

Προ ημερών είχα την ενημέρωση από το κατάστημα της ecig στο Παγκράτι ότι θα έφερναν dual coil κεφαλές μέσα στην εβδομάδα που διανύουμε. Οπότε λογικά θα είναι σύντομα διαθέσιμες. Σε κάθε περίπτωση βέβαια μπορούν να χρησιμοποιηθούν και οι triple coil κεφαλές που αποδίδουν εξαιρετικά.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 12:32 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σού σε ολα! Απλα μια απορια λυσε μου μόνο, και να σου πω και κάτι που αφορά τον delta 16 με το mod ακι μου! Η απορία είναι: έχουνε παντου έλλειψη οι κεφαλές, και να αρχισω να ψαχνω και οπου βρω να παρω και οσες περισσοτερες μπορω?
Η απλά δεν έχουν τώρα και θα φέρουν  συντομα (π.χ τέλος μηνά)?

Αυτό που ηθελα να σου πω είναι  πώς εγω το δουλεύω με το nobacco mas στα 14w/4.7v και επειδη δείχνει (ολα το κάνουν απο κατασκευής τους) λιγοτερο απο το σωστό (δηλαδή λέει 4v και είναι 5v) οποτε και είναι κοντά στα όρια πού  λέω εγώ , δεν έχω καθόλου αυτή την γεύση μετάλλου που λες, αλλα την γεύτηκα οταν για δοκιμη (περιέργεια) το ανέβασα πανω απο 17w, και παλι ομως οχι σε όλες τις τζουρες!


Υ.Γ: Επίσης να σου πω ότι επειδή (παρόλο που στο κατάστημα μου είπε ο υπάλληλος να μην το αλλαξω το επιστόμιο) είμαι περίεργος με τα επιστόμια και δεν μπορώ αυτα που είναι ίσια... το έχω αλλάξει με αυτό του icube και κουμπώνει ακριβώς!


Οντως οι dual κεφαλες ειναι ειδη σε ελλειψη. Kαι στην Ελλαδα τις φερνει μονο η joytech, οπως λογικα θα συμβαινει και σε ολο τον κοσμο. Αυτο απο την μια ειναι και κακο και καλο. Κακο γιατι για τον α ή β λογο, μπορει αυτες τις αντιστασεις ακομα και να μην τις ξαναδεις, καλο ομως γιατι την παραγωγη τους την εχει αναλαβει αποκλειστικα μια εταιρια, οποτε αποκλειουμε να υπαρξουν αντιγραφες στις αγορα, τουλαχιστον οχι με το ιδιο brand name. Απο περιεργεια εστω, ας ρωτησει καποιος την ecig, ποτε αναμενενεται νεα παραλαβη (και εδω για μενα παιζεται ενα μεγαλο στοιχημα: θα υπαρξει νεα παραλαβη συντομα και θα ειναι το ιδιο ποιοτικη με την ως τωρα ή θα αρχισουμε παλι τις...δοκιμες;)
Σου ειπε να μην αλλαξεις το επιστομιο; Χμμ οκ ναι... Το 510 drip ταιριαζει μεν, αλλα δεν σφηνωνει καλα οπως το μαμα επιστομιο.
*οκ με...προλαβε ο Θεμης για το ποτε θα φερουν κεφαλες. Ερωτηση: Εχει χρησιμοποιησει κανεις κεφαλες εκτος αυτων που υπαρχουν στην αρχικη συσκευασια; Θελω να ελπιζω οτι ο ποιοτητα των κεφαλων εκτος αρχικης συσκευασιας, ειναι ιδια. Προσωπικα δεν θα ρισκαρα ακομα να κανω μια μαζικη αγορα. Το σημαντικοτερο κατ' εμε, ειναι να υπαρχει μια σταθερη ποιοτητα, και αυτο μονο εν καιρω θα φανει.

Οσον αφορα αυτη την 'μεταλιλα' ή αλλιως ξηρη γευση, οπως και να την πουμε το ιδιο ειναι, παρατηρω οτι ερχεται συχνα πυκνα και ακαθοριστα, ισως φταιει και το vamo σε αυτο, λεω μηπως ειναι θεμα mod (ναι και στα ego dual coil που κανω εδω και 2 χρονια, δεν αντιληφθηκα ποτε κατι τετοιο).
Αν μπορουσε καποιος να δοκιμασει τον delta, με κανα modaki της προκοπης, να μας πει αν και τοτε, συμβαινει το ιδιο πραγμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2014, 12:38 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #110 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 13:02 »
Θα μξυ χαρίσει φίλος μου (το έκοψε) ενα provari! Θα τον δοκιμάσω και στο provari και θα ενημερώσω! Οσο για την διαθεσιμότητα των κεφαλών, μιλώντας πριν 2 ώρες  στο κατάστημα e-cig στο Παγκράτι ο υπεύθυνος εκεί  μου είπε μην αγχώνεσαι διότι αν χρειαστείς μπορώ να σου δωσω και ανοίγοντας συσκευασία! Πάντως καλο θα είναι οποίος απο εμάς βρει καπου να έχουν, ας ενημερώσει εδώ να ξέρουμε! Πιστεύω κιόλας πώς επειδή είναι καινούργιο και πολυ κάλο προϊόν, γι'αυτο υπάρχει και η έλλειψη...! πάντως οταν υπάρξει διαθεσιμότητα θα παρω καμιά 10αρια να υπάρχουν!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #111 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 13:06 »
Εννοείται βέβαια ότι οι κεφαλές C3 Dual θα είναι σύντομα διαθέσιμες. Δεν πρόκειται εξ άλλου για ανταλλακτικά κάποιων παλαιών ατμοποιητών.

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #112 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 13:34 »
Παιδιά εγώ τσίμπησα τον delta23 ss black και έχω πάθει την πλάκα μου!Απίστευτο design,το airflow κορυφή και επειδή τσίμπησα και ένα ναυτίλο και έκανα μία σύγκριση μεταξύ των δύο έχω να πω ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και ίσως σε κάποιες φάσεις να είναι και καλύτερος.Είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος theofanis

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #113 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 13:47 »
μόλις πήρα και εγω τον delta 16. απλά δεν παίζεται σε σχέση με τον aspire που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό. δεν το έχω δοκιμάσει αρκετα ώστε να ξέρω σε βάθος χρόνου αλλά η πρώτη εντύπωση είναι εκπληκτική για εργοστασιακό ατμοποιητή. ευχαριστώ το ecig παγκρατίου, είναι εξυπηρετικότατοι. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 14:02 »
Οντως στο e-cig παγκρατίου είναι εξυπηρετικοί πέραν του δέοντος!

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 17:13 »
Καλό βλέπω τον 19αρι DELTA και επειδή εχω πολύ καιρο να πάρω εργοστασιακό, και θέλω κάποιο έτοιμο ανα πάσα στιγμή που θα βιάζομαι να φύγω από το σπίτι.

από αυτούς που με ενδιαφέρουν εχωμαι αυτήν την στιγμή στην αγορά με παραπλήσιες τιμές τους DELTA Joytech- Aspire Nautilus Mini - Kanger Aerotank αν δεν κανω λάθος,
 
ποιος έχει πάρει τουλάχιστον τους δυο πρώτους να μας κάνει ένα εκτενή συγκριτικό (VS) :-\

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #116 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 17:32 »
από προσωπικη εμπειρια ..ο 19αρης delta είναι ο καλυτερος...μακραν!!!!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #117 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 19:04 »
Έχω πάρει όλους τους Ναυτίλους, όλους τους Αέροτανκ και όλους τους Delta. Ο δικός μου λαιμός και τα δικά μου νεύρα ψηφίζουν Delta. Είναι οι αποδοτικότεροι κ με τις πιο αξιοπιστες κεφαλές. :)

Και υπόψιν, όλους αυτούς τους δοκίμασα γιατί ήθελα να αντικαταστήσω τον Kayfun, οπότε είχα σχετικά υψηλές απαιτήσεις.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 20:26 »
ευχαριστώ ¨σειρά¨! εκεί θα καταλήξω -Joyetech Delta 19.

τον KAYFUN τον γουστάρω αλλά μια υποτροφοδοσια μια υπερτροφοδοσια δοκίμασα όλα τα στησίματα και όλα τα κόλπα. :(

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 15:40 »
Και πάλι διαθέσιμες στο ecig.gr  οι Dual coil κεφαλές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121629 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios