vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 7 χρήστες
Pip, Blackwolf, manoslykos, nuts, camber, infernity, Olga68

Twitter

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 30, 2014, 15:05 »
Aς τη βάλω κι εδώ για συγκριση μεγεθών...



Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 00:11 »
Τις τελευταίες ημέρες χρησιμοποιώ τον Delta 19 της Joyetech. Πρόκειται για έναν από τους τρείς συνολικά ατμοποιητές της σειράς Delta.
Οι διαστάσεις του ατμοποιητή είναι 19mm διάμετρος και 80 mm μήκος. Η χωρητικότητα του tank ανέρχεται σε 3.5 ml υγρού.
Ο  Delta 19 χρησιμοποιεί κεφαλές C3 Dual Coil με αντίσταση στα 1.6 ohm. Mπορεί ωστόσο να χρησιμοποιηθεί και με τις κεφαλές C3 Triple Coil με αντίσταση στα 1.4 ohm. O ατμοποιητής έρχεται συσκευασμένος σε ένα σφραγισμένο , καλαίσθητο κουτάκι που περιέχει τα παρακάτω :
1 × Delta 19 επιστόμιο
1 × Delta 19 Σωλήνα Ατμοποιητή
2 × C3 Dual Κεφαλές Ατμοποιητή
1 × Delta 19 Βάση Ατμοποιητή
1 x Εγχειρίδιο χρήσης
1 x Κάρτα εγγύησης

Σε γενικές γραμμές μου έχει αφήσει πολύ θετικές εντυπώσεις. Το περιστρεφόμενο δαχτυλίδι στη βάση του ατμοποιητή δίνει τη δυνατότητα ρύθμισης της ροής αέρα σύμφωνα με τις απαιτήσεις του χρήστη. Κατά τη χρήση διαπίστωσα κάποια τυχαία μεμονωμένα μπουκώματα (άσχετα από τη στάθμη του υγρού), τα οποία ωστόσο δεν αξιολογώ ιδιαίτερα αφού υποχωρούν συνήθως με ένα απλό φύσημα του ατμοποιητή. Οι κεφαλές C3 αποδεικνύονται μάλλον αρκετά καλές από άποψη αντοχής.

Παραθέτω στη συνέχεια φωτογραφικό υλικό για τον Delta 19















« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 01, 2024, 13:36 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 00:15 »
Γενικά απο γεύση πως πάνε; Διότι από εμφάνιση απλά σκίζουν.!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 00:22 »
Γευστικά είναι στα πολύ καλά επίπεδα που μας έχει συνηθίσει η Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 04:04 »
καλησπερα παιδια
καιο τωρα εχω το mas και μετα απο εγγραφη εδω μεσα και κολλημα τεχνολογικο
σημερα μου ηρθαν τα εξης καλουδια
evec supreme
delta 19 atomizer
nautilus big


εβαλα τον ναυτιλο πανω στο mas με bvc κεφαλη και ξεκινηα το ατμισμα μου
δεν ανοιξα καν το κουτι απο την δελτα 19 γιατι ολη μερα σεταρα το evec supreme και ο ναυτιλος στο mas μου αρεσε πολυ σαν λειτουργια
αλλα διαωαζωντας αυτο το θεμα ειπα να ανοιξω και να σεταρω την δελτα με 3coil αντισταση και να δοκιμασω
εεεεε επαθα πλακα!!!!!
πρωτα απο ολα ποιοτητα κατασκευης απο αλλο πλανητη
επιστομιο για πεταμα
και αφου τον αφησα να ποτισει λιγο αρχισα να ανεβαζω σιγα σιγα τα βατ στο mas
ενταξει παιδια ειχα παθει πλακα με τον ναυτιλο σημερα αλλα τωρα απογειωθηκε η φαση


ντουμανια, γευση, χτυπημα και ρυθμηση αερα που κοβουν κwλ0υ$
τελειο τελειο τελειο τελειο
αλλο πραμα αλλες τζουρες ΦΟΒΕΡΟ!!!!


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 10:06 »
Ας τα διαβάζουν αυτά να ξεκολλήσουν από την Aspire. Ο ποιοτικός έλεγχος και η απόδοση των κεφαλών της Joyetech, δεν πιάνονται. Τόσους μήνες χρησιμοποιώ τους delta και δεν έχω πετύχει ούτε μια χαλασμένη κεφαλή.

Και για να είμαι και όσο πιο αντικειμενικός μπορώ, ναι, όπως λέει παραπάνω και ο Τem, τα μπουκωματάκια τους τα έχουν οι κεφαλές, αλλά με ένα φύσημα επανέρχονται. Thats all...

Mπορεί να είναι οι ακριβότερες κεφαλές, αλλά ξέρω πως έχω τις περισσότερες πιθανότητες να λειτουργούν σωστά όλες όσες παίρνω και όχι να πετάω τις μισές. Ίσως τελικά αυτό να έχει σαν αποτέλεσμα να πληρώνω και λιγότερα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 10:21 »
Ε καλα τωρα...Εχεις πετυχει 1 κεφαλη ελλατωματικη το θυμαμαι που το ειχες γραψει  :tongue_smilie: Οντως το να πετυχαινεις πολυ σπανια ελλατωματικη κεφαλη ειναι ενα μεγαλο πλεονεκτημα....Αρκετα συντομα θα δοκιμασω τον μεγαλο Delta με Tρiple αλλα και Dual κεφαλες να δω τι ψαρια πιανει συγκριτικα με τον ναυτιλο και τις BVC του,οι οποιες BVC σε μενα και με καταναλωση 5-6 ml την ημερα Umami Tart,δεν αντεχουν ουτε για πλακα πανω απο 7-8 ημερες...Αν και ικανοποιητικη διαρκεια ζωης,δυστηχως μετα το περας 4-5 ημερων και μεχρι να τα τιναξουν οι BVC,η γευση αλλαζη δραματικα προς το χειροτερο...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 10:52 »
H μια που πέτυχα απλά λειτούργησε για λιγότερες μέρες... Δεν βγήκε ο λαιμός μου να με μουτζώσει όπως συμβαίνει όταν πετυχαίνω σκάρτες άλλων εταιρειών... :P

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 09:06 »
Καλημέρα σε ολους ειδα τον Delta 16 και μου αρεσε πολύ! Εχω ενα nobacco mas(eleaf istick). Θα τον σηκώνει... Επισης αν τον έχει δοκιμάσει καποιος πως τα πάει απο ατμο κ χτύπημα ? Οι κεφαλές του για ποσο αντέχουν και το "ρουφανε" το υγρο? Θελω να παρω κατι καλό και ακουσα θετικα σχόλια, αλλά μην ξεπατώσω την τσεπη μου για κεφαλές! Με τον vivi nova πουδεχω θελω 2 κεφαλές το μήνα! Με τον Delta?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 10:37 »
Τον σηκώνει άνετα το ΜΑS. Αυτό το σετάπ έχω. Το αν θα σου αντέχει η κεφαλή 2 εβδομάδες εξαρτάται από πολλά πράγματα. Πάντως θα δεις τεράστια διαφορά (προς το καλύτερο σε όλα) από τον βιβινόβα. Προχώρα άφοβα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 10:39 »
Μια χαρά συνδυάζεται με το istick. Aπό εκεί και πέρα είναι σχετικό το πόσες κεφαλές θα χρειάζεσαι το μήνα. Εξαρτάται και από τη συχνότητα ατμίσματος αλλά και από το πότε θα θελήσεις να αντικαταστήσεις μια κεφαλή. Kαθοριστικό ρόλο παίζει φυσικά και το υγρό που χρησιμοποιούμε. Προσωπικά αλλάζω κεφαλή κάθε 7 - 10 ημέρες. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι οι κεφαλές έχουν χαλάσει. Μπορώ απλά να επιβεβαιώσω και εγώ ότι ουσιαστικά δεν θα πετύχεις κάποια προβληματική κεφαλή. Επίσης να αναφέρω ότι τις τελευταίες ημέρες δοκίμασα και τις Triple coil κεφαλές με τον Delta 19. Πραγματικά άψογες και αυτές. Και φυσικά λειτουργεί πολύ καλά και ο τελευταίος αυτός συνδυασμός (Delta + Triple coil) με το istick.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 10:42 »
Με τον 19 και τις Triple ανεβηκες πολυ σε watt συγκριτικα με τις Dual???Παρατηρησες καμια διαφορα αναμεσα στις  2 αυτες κεφαλες?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 10:51 »
Γευστικά είναι στα ίδια επίπεδα. Σε watt ανέβηκα αρκετά όπως ήταν αναμενόμενο. Από τα 7-8 σε πάνω από 10 συνήθως. Σε χαμηλότερα επίπεδα ο ατμοποιητής λειτουργεί υποτονικά. Επίσης δεν έχω διαπιστώσει ούτε ένα μπούκωμα μέχρι τώρα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 10:57 »
Κανενα μπουκωμα με τις Triple εννοεις?Γιατι σε προηγουμενο σου post γινεται αναφορα για μπουκωματα τουλαχιστο στις Dual coil

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 11:00 »
Που να αγόραζες αυτοκίνητο... :P

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem