vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

227 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, nikpoth, Tazz, Jorge, tibolaso, Buliwyf, Ducati.Jimakos, manoslykos

Twitter

Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 17, 2014, 19:46 »
Απ ότι εχω ακούσει να λέει και ο κ. Φαρσαλινός είναι πιθανό να είναι καλύτερο να ατμίζει κανεις λιγότερα ml με περισσότερη νικοτίνη παρά το αντίθετο.

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 17, 2014, 19:49 »
μια απο τα ιδια και εγω.......!!!!
γιαυτο αλλωστε κοντα 3 χρονια δεν εχω βαλει καρκινοσωληνα στο στομα απο την πρωτη μερα που ατμισα.......!!!!


και αυτο που με κραταει ειναι οτι εδω και 1,5 χρονο σχεδον....ισως και παραπανω εχω πιασει τον εαυτο μου να μην μου λειπει ουτε το ατμισμα σε περιπτωση που ξεχασω το ηλεκτρονικο τσιγαρο σπιτι για παραδειγμα.........!!!!!!
βεβαια σημαντικο ειναι για μενα η πρωτη επαφη να γινει σωστα...οχι τοσο στο ηλεκτρονικο τσιγαρο σαν συσκευη αλλα στο υγρο ατμισης.να σε καλυψει γευστικα και να ειναι στα μετρα σου η νικοτινη.........
πολλοι δυστηχως εκει το χανουν........διοτι πεφτουν σε χαμηλα επιπεδα νικοτινης και ξεκινανε με μπανανες και κερασια αντι για καπνικα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 17, 2014, 20:55 »
Μετά από 21 μήνες, η πιπίλα συνεχίζεται αμείωτη, 12-15 ml ημερησίως. Φοβάμαι μήπως πάθω ζάχαρο...


συμφωνώ και επαυξάνω  ;) ,
βέβαια έχω ρίξει τη νικοτίνη στα 0,3 αλλά η πιπίλα πιπίλα,
τι να κάνουμε ρε παιδιά είναι πολύ πιο ωραίο από το βρωμοτσίγαρο,
πως να μη το ευχαριστιέσαι????

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 17, 2014, 21:07 »
Παρών και εγώ.
Στον 29ο μήνα υπ' ατμόν, και με την ελπίδα να γίνει πολύ μεγάλο αυτό το νούμερο. Όχι απλά πιπίλα, προέκταση του χεριού μου έχει γίνει. Βέβαια, αυτό συμβαίνει περισσότερο όταν δουλέυω ή όταν αράζω σπίτι. Παραδόξως, όταν κυκλοφορώ έξω, ατμίζω με φυσιολογικούς ρυθμούς, περίπου στο στυλ της εποχής που κάπνιζα. Όπως οι πιο πολλοί/ές ξέρετε, μου αρέσει να δοκιμάζω υγρά, νιώθω ότι έχει ανοίξει νέος δρόμος μπροστά μου ο οποίος είναι πολύ απολαυστικός στη διάβασή του. Οπότε ελάχιστα με ενδιαφέρει για το αν το παρακάνω ή όχι. Γνωρίζω ότι τα ανθρώπινα πνευμόνια είναι κατασκευασμένα για βουνίσιο αέρα. Γνωρίζω επίσης (η κλασσική μου ατάκα) ότι σε 20+ χρόνια που θα υπάρχουν μακροχρόνιες μελέτες για το άτμισμα, μπορεί να αποδειχτεί ότι βγάζεις ουρά και λέπια. Μέχρι τότε, μια χαρά. Και η περιπλάνηση συνεχίζεται.
Στην αρχή, ένα ητ το οποίο σήμερα μου φαίνεται αστείο. Το έχω κρατήσει όμως γιατί του χρωστάω μέχρι και τη ζωή μου. Που και που τραβάω και μια τζούρα, με το υγρό που ξεκίνησα τότε, έτσι για να θυμάμαι. Από 18-24mg πτώση στα 5 πλέον, με μερικά διαλλείματα για κάνα 12ρι liqua. Μοντ, επισκευάσιμοι, νέα υγρά, σε δουλειά να βρισκόμαστε! Αλλά η πιπίλα, πιπίλα!!!

Ωραίο νήμα! Και αν ψάχνετε κόσμο για να συμπληρώσουμε ομαδική.... group therapy, μέσα!

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 17, 2014, 21:30 »
ας βγαλω και ουρα και λεπια και κερατα φιλε cruiser. :D
και μονο που γλυτωσα απο το κ@λοτσιγαρο μου φτανει.πιπιλα και γω ολη μερα
ανοιχτηκε ενας καινουριος δρομος μπροστα μου,σαν παιδακι κανω,να δοκιμαζω τα γκατζετακια,ατμοποιητες,υγρα,γευσεις..
μια χαρα ολα!!!
μεσα και γω για την ομαδικη :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 17, 2014, 21:47 »
Παρών και εγώ.
Στον 29ο μήνα υπ' ατμόν, και με την ελπίδα να γίνει πολύ μεγάλο αυτό το νούμερο. Όχι απλά πιπίλα, προέκταση του χεριού μου έχει γίνει. Βέβαια, αυτό συμβαίνει περισσότερο όταν δουλέυω ή όταν αράζω σπίτι. Παραδόξως, όταν κυκλοφορώ έξω, ατμίζω με φυσιολογικούς ρυθμούς, περίπου στο στυλ της εποχής που κάπνιζα. Όπως οι πιο πολλοί/ές ξέρετε, μου αρέσει να δοκιμάζω υγρά, νιώθω ότι έχει ανοίξει νέος δρόμος μπροστά μου ο οποίος είναι πολύ απολαυστικός στη διάβασή του. Οπότε ελάχιστα με ενδιαφέρει για το αν το παρακάνω ή όχι. Γνωρίζω ότι τα ανθρώπινα πνευμόνια είναι κατασκευασμένα για βουνίσιο αέρα. Γνωρίζω επίσης (η κλασσική μου ατάκα) ότι σε 20+ χρόνια που θα υπάρχουν μακροχρόνιες μελέτες για το άτμισμα, μπορεί να αποδειχτεί ότι βγάζεις ουρά και λέπια. Μέχρι τότε, μια χαρά. Και η περιπλάνηση συνεχίζεται.
Στην αρχή, ένα ητ το οποίο σήμερα μου φαίνεται αστείο. Το έχω κρατήσει όμως γιατί του χρωστάω μέχρι και τη ζωή μου. Που και που τραβάω και μια τζούρα, με το υγρό που ξεκίνησα τότε, έτσι για να θυμάμαι. Από 18-24mg πτώση στα 5 πλέον, με μερικά διαλλείματα για κάνα 12ρι liqua. Μοντ, επισκευάσιμοι, νέα υγρά, σε δουλειά να βρισκόμαστε! Αλλά η πιπίλα, πιπίλα!!!

Ωραίο νήμα! Και αν ψάχνετε κόσμο για να συμπληρώσουμε ομαδική.... group therapy, μέσα!


Αυτό ακριβώς το σχόλιο με το οποίο κλείνεις το μήνυμά σου, είναι ο λόγος που άνοιξα το νήμα. Το απολαμβάνω τόσο πολύ το άτμισμα που κάπως άρχισα να ανησυχώ!
Νομίζω οτι πολύ σημαντικό ρόλο σε αυτή την απόλαυση, παίζει το γεγονός ότι απαλλάχτηκα από τις τύψεις οτι σκοτώνω (αργά ή γρήγορα) τον εαυτό μου με το κτ και τις συνέπειες που αυτό θα έχει για την οικογένειά μου.

Για την ομαδική, σαφώς και είμαι μέσα.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 17, 2014, 22:12 »
Καλησπερα πιπιλα 6 μηνες τωρα και μολις τωρα κατεβηκα απο 18 σε 15[σιγα το πραγμα θα μου πειτε]Δυστυχως οταν ειμαι σπιτι δεν το βγαζω απο το στομα μου,ευχομαι οταν ερθουν οι μακροχρονιες μελετες να ειμαστε ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 17, 2014, 22:29 »
καλησπερα και απο μενα.εγω παλι πιστευω οτι το ατμισμα ειναι μια απολαυση και ενα χομπυ μαζι και οτι αν καποιος δεν τα νιωθει και τα δυο δεν μπορει να μεινη για πανω απο 2 μηνες στο ατμισμα. :love_hearts: γι αυτο και γω μετα απο 6 μηνες και πολλες δοκιμες  :baby: :baby: :baby: .

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 17, 2014, 22:41 »
Στα συνολικα 5 χρονια που ατμιζω τα 4 περιπου ηταν με 36αρα και που και που με 24αρα οταν ημουν λιγο κρυωμενος και σχεδον 2 ml την μερα.
Τον τελευταιο και χωρις να ξερω τον λογο αποπειραθηκα να πεσω και τα καταφερα μεχρι την 18αρα.Αλλα το κακο ηταν οτι εφτασα τα 12-14 ml  :wall: :wall:
Προχθες το απογευμα τα χρειαστηκα λιγο  :-[ γιατι ενω επινα τον καφε μου μου ηρθε στο μυαλο ενα πακετο πουρακια που ειχα παρει για να φτιαξω καποια υγρα.
Το οτι θα μου περνουσε απο το μυαλο να αναψω ενα δεν το περιμενα μετα απο τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα ολοκληρωτικης αποχης.
Ευτυχως υπηρχε καβαντζα απο 36αρα και εσωσα την κατασταση.
Επιστροφη στις ριζες λοιπον μετα απο αυτο και τωρα μπορω να πω οτι το ευχαριστιεμαι πιο πολυ αντι με την 18αρα που απο οτι αποδειχτηκε αφησε κενα  :wall: Καλυτερα για μενα προσωπικα μια τζουρα απο 36αρα και να μαυριζουν μεχρι και τα νυχια απο τα ποδια παρα αυτο το πιπιλισμα που στην ουσια μονο ευχαριστηση δεν μου εδινε .

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 17, 2014, 23:22 »
Εγώ πάντως απορώ πώς από τα στούκας που κάπνιζα, ξεκίνησα με 12άρα και τώρα με καλύπτει και 6-8% νικοτίνη. Από τα μυστήρια του σύμπαντος....

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 17, 2014, 23:29 »
Χωρίς να διαθέτω μεγάλη πείρα, νομίζω ότι τα υγρά με υψηλή συγκέντρωση νικοτίνης, είναι ο καλύτερός μου σύμμαχος στην μη επιστροφή στον καπνό.
Όποτε αποπειράθηκα να κάνω αυτό που περιγράφει ο SEB, αργά το βράδυ πριν την κατάκλιση, χτύπαγα ξεγυρισμένες τζούρες με 36mg.

Στο θέμα μας τώρα, δεν το ευχαριστιέμαι ιδιαίτερα (σκέτη βάση υψηλή νικοτίνη και κυρίως αραιές χρονικά τζούρες),
αλλά, αν θυμόσαστε, τα μαύρα χρόνια του καπνού, ευχαριστιόμασταν το κάπνισμα, όταν μας έλειπε για αρκετή ώρα.
Εκείνη η ευχαρίστηση της πλήρωσης μετά τη στέρηση (τι γράφω ρε ο άνθρωπας).
Με το άτμισμα την νιώθω πολύ συχνά και bonus το γεγονός ότι δεν καπνίζω.
Τζάνκις ναι, αλλά κυριλέ και καθαρός.
Κάνοντας τη σούμα στα παραπάνω ... κοίτα να δεις πως τα φέρνει ... απίστευτο, τελικά
Το ευχαριστιέμαι υπερβολικά

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 17, 2014, 23:38 »
Τά'χουμε ξαναπεί αυτά, ο καθένας όπως το γουστάρει κι όπως του κάθεται καλύτερα.
Αρκεί να είμαστε μακριά απ'το κ.τ.

Κι εγώ, 37 μήνες στον ατμό,  20 μήνες μηδενικά φλωρεξιανά υγρά, το φχαριστιέμαι σαν χόμπυ πλέον, παρά σαν απεξάρτιση ή εναλλακτικό του καπνίσματος.

Ατμίστε γιατί χανόμαστε!!!

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 17, 2014, 23:43 »
Ατμιζω 2.5 μήνες , 5-6 Ml την ημέρα και με νικοτίνη παίζω ακόμη  6 -8-10-12 ,όπως παίζω και με τα υγρά … δεν συμφωνώ με όσους λένε αν βρεις αυτό που σου ταιριάζει ,γιατί το ατμισμα δεν είναι καπνός να σου κάτσει καλά στο λαιμό και να μείνεις εκεί .. το μόνο σίγουρο με βάση τις δικές μου εμπειρίες ως τώρα στις δοκιμές υγρών είναι πως όσο και αν σου αρέσει ένα υγρό καπνικό η οτιδήποτε άλλο κάποια στιγμή θα το  βαρεθείς θα μπουκώσεις , θα θες κάτι διαφορετικό. Αυτά :) :) [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 18, 2014, 00:09 »
Στα συνολικα 5 χρονια που ατμιζω τα 4 περιπου ηταν με 36αρα και που και που με 24αρα οταν ημουν λιγο κρυωμενος και σχεδον 2 ml την μερα.
Τον τελευταιο και χωρις να ξερω τον λογο αποπειραθηκα να πεσω και τα καταφερα μεχρι την 18αρα.Αλλα το κακο ηταν οτι εφτασα τα 12-14 ml  :wall: :wall:
Προχθες το απογευμα τα χρειαστηκα λιγο  :-[ γιατι ενω επινα τον καφε μου μου ηρθε στο μυαλο ενα πακετο πουρακια που ειχα παρει για να φτιαξω καποια υγρα.
Το οτι θα μου περνουσε απο το μυαλο να αναψω ενα δεν το περιμενα μετα απο τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα ολοκληρωτικης αποχης.
Ευτυχως υπηρχε καβαντζα απο 36αρα και εσωσα την κατασταση.
Επιστροφη στις ριζες λοιπον μετα απο αυτο και τωρα μπορω να πω οτι το ευχαριστιεμαι πιο πολυ αντι με την 18αρα που απο οτι αποδειχτηκε αφησε κενα  :wall: Καλυτερα για μενα προσωπικα μια τζουρα απο 36αρα και να μαυριζουν μεχρι και τα νυχια απο τα ποδια παρα αυτο το πιπιλισμα που στην ουσια μονο ευχαριστηση δεν μου εδινε .

Είναι λοιπόν φανερό ότι όσοι έχουν το "γονίδιο" της νικοτίνης δεν είναι εύκολο να την κόψουν, όποια κι αν είναι η μορφή πρόσληψής της. Μια από τα ίδια κι εγώ...

Εκτός αν οι μελλοντικές "μεσοπρόθεσμες-μακροχρόνιες" επιπλοκές (και όχι βλάβες) που προκαλεί το άτμισμα είναι και η ψυχολογική μας εξάρτηση από την πρώτη περιεκτικότητα που δοκιμάσαμε (για θυμηθείτε το πρώτο σας ΚΤ), το πρώτο άρωμα κλπ (το πρώτο εργαλείο δεν το βάζω καθώς μάλλον το ξεπερνά το κεφάλι μας με τη βοήθεια της τεχνολογίας και της εξέλιξης, με την εξέχουσα συμβολή του παραθετομένου  :tongue_smilie:).

Εξακολουθώ μετά από άπειρες δοκιμές να ατμίζω σχεδόν το πρώτο μου άρωμα και σχεδόν την πρώτη μου περιεκτικότητα σε νικοτίνη.

Ναι, χάρηκα που δεν σιγοκαίω το σώμα μου και την ψυχή μου πλέον.
Δεν σκάω που δεν μπορώ να ξεφύγω, αφού, αν δεν μπορείς να αποφύγεις μια εξάρτηση, απόλαυσέ την όσο σου επιτρέπει η συνείδησή σου...
... η οποία, στο θέμα αυτό...

Νομίζω οτι πολύ σημαντικό ρόλο σε αυτή την απόλαυση, παίζει το γεγονός ότι απαλλάχτηκα από τις τύψεις οτι σκοτώνω (αργά ή γρήγορα) τον εαυτό μου με το κτ και τις συνέπειες που αυτό θα έχει για την οικογένειά μου.

... επιτέλους, καθάρισε  :yes:
Και μάλιστα με τρόπο  άχρουν, άοσμον και άγευστον
... χρωματιστό, μυρωδάτο και εύγευστο



Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 18, 2014, 00:24 »
πιπιλααααααααααααααααααααααααααααα  :angel: :angel: :angel:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem