vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

220 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, tibolaso, gfilip, manoslykos, john67, maprix

Twitter

Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 18, 2014, 00:33 »
22 μηνες μετραω,και το απολαμβανω ολο και περισσοτερο οσο περναει ο καιρος.3-4 μλ στα 9mg,diy υγρα!!!μεγαλος ερωτας η δοκιμες υγρων και πιστευω για μενα μεγαλο + στο να μην κουραζει το ολο θεμα.θες γλυκο,ξυνο,ξηρο,φρουτο,παστα,τουρτα????τα φτιαχνεις ολα τακα μπαμ γιατι απλα ΜΠΟΡΕΙΣ....!!!!πολλες φορες με πιανουν ενοχες και λεω πολλα κανω να το εχω στο μυαλο μου να μην το εχω προεκταση κλπ κλπ...αλλα αμα 3 την ωρα βλεπεις καινουριες παρουσιασεις....οχι πειτε εσεις ΠΩΣ να κρατηθεις??λες θα παρω και αυτο,και βαλε και 10 μλ απο το αλλο να ωριμαζουν,και για να μην τα πολυλεω,ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!!!!(τι να λεμε τωρα!)

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 18, 2014, 00:48 »
Ατμίζω 16 μήνες. Τους πρώτους μήνες έτοιμα υγρά και αρκετά σύντομα DIY.  10mg, 4-5ml την ημέρα σταθερά εδώ και αρκετό καιρό .
Μετά από κατανάλωση ίδιου υγρού για αρκετές μέρες  πχ: 30ml σε μια εβδομάδα υπάρχει αίσθηση κορεσμού οπότε  ψάχνω κάτι διαφορετικό, πάντα σε γεύση. Φροντίζω να έχω πάντα εναλλακτικές, διαφορετικές γεύσεις, για τέτοιες περιστάσεις.
Μια άλλη παράμετρος που θα ήθελα να προσθέσω είναι και ο τρόπος που ατμιζει ο καθένας . clearomizer, επισκευάσιμοι με φιτίλι,  genesis,  dripping κλπ.
Εκτός από gadgetακιδες, ευτυχώς δεν είμαι  μόνος,  μήπως είναι αυτή η αίσθηση κορεσμού,  ή η έλλειψη πληρότητας είναι που μας κάνει να ψάχνουμε συνέχεια  για τον επόμενο ατμοποιητη που θα πάρουμε.
Πολλές φορές πρέπει να το κάνουμε γιατί βγαίνει κάτι το οποίο βελτιώνει το άτμισμα, έχει να προσφέρει κάτι, σε όποια κατηγορία και αν ανήκει, είναι όμως πάντα έτσι;
Συμπερασματικά λοιπόν, πιστεύω  ότι πέρα από υγρά, περιεκτικότητα  νικοτίνης , πρέπει να δούμε και ποιος τρόπος ατμίσματος μας ταιριάζει .
Προσωπικά τους τελευταίους μήνες ατμίζω genesis σε μηχανικό mod,  χωρίς να λέω ότι αυτό δεν μπορεί να αλλάξει στο μέλλον, πάντα δοκιμάζω καινούρια πράγματα αλλά για την ώρα ναι,  ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2014, 09:32 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 18, 2014, 15:08 »
Εγω εδω και κοντα δυο χρονια με το κτ κομμενο την εχω καταβρει....
πλεον εχοντας γινει ιθακικος με μηχανικα mods φτιαχνω και τα υγρα μου και τις μικροκωλες μου και ρουφαω περιπου 8 ml την ημερα με 9 nic.
Γουσταρω απιστευτα....


Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 18, 2014, 18:25 »
Δίνω το παρών στο νήμα κι ενισχύω την απόψη του φίλου που το ξεκίνησε.
Σχεδόν 2,5 χρόνια τώρα, 3-5ml ημερησίως με διάφορους ατμοποιητές και μπαταριοθήκες, όχι τόσο διαφορετικά υγρά. Σχεδόν αποκλειστικά βάση VG, 6-12mg αναλόγως τον ατμοποιητή, ενίοτε ελαφρώς αρωματισμένη με "καπνικά" αρώματα. Έκπληξη υπήρξε το πράσινο μήλο της Liqua που είναι και το μόνο μή καπνικό που μου άρεσε από όσα έχω δοκιμάσει.

Σ'αυτό το διάστημα έτυχε 1-2 φορές επειδή ξέμεινα από μπαταρίες να καπνίσω 2-3 κανονικά τσιγάρα, τα οποία δεν μου άρεσαν φυσικά καθόλου μα καθόλου, αλλά παρόλα αυτά τα κάπνισα (αχ! αυτή η εξάρτηση!).

Δεν έβλεπα την ώρα να επιστρέψω σπίτι για να ατμίσω και να το απολαύσω....


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 18, 2014, 21:50 »
Στα περί ομαδικής ψυχανάλυσης, να πω μια εμπειρία χθεσινοβραδυνή (μην ανησυχείτε, δεν θα είναι ακατάλληλη).
Είδα στον ύπνο μου έναν εφιάλτη, προφανώς επηρεασμένος από το θέμα και την συνεισφορά όσων πόσταραν, ότι άισθανόμουν πολύ καλά με τον εαυτό μου που δεν καπνίζω πλέον, και μάλιστα κράταγα στο χέρι μου το vamo k kayfun.
Από το πουθενά, ανάβω τσιγάρο και αναρωτιέμαι μέσα σε μεγάλη απογοήτευση αφού δεν το θέλω και δεν μου αρέσει γιατί το άναψα και το κάπνιζα.
Εκεί πετάχτηκα και ξύπνησα.
Αντε βγάλε άκρη...

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 18, 2014, 22:18 »
μη τρως βαρεια πριν κοιμηθείς.βλεπεις εφιάλτες! :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Το ...ευχαριστιέμαι υπερβολικά
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 19, 2014, 11:22 »
Φίλε μου, πάντα ελαφριά τρώω το βράδυ, καμιά γουρουνοπούλα στη σούβλα με πικάντικη σως που πάει με τη γεύση του υγρού που ατμίζω ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem