vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, camber, jtheogr

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #270 στις: Μαρτίου 06, 2013, 19:15 »
μη στεναχωριεσαι εγω ατμιζω 5-6 ml και βαλε καθε μερα 12 mg !

Αποσυνδεδεμένος funkofusion

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping και ξερό ψωμί
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #271 στις: Μαρτίου 06, 2013, 19:20 »
Don't worry φίλος εδώ οι περισσότεροι είμαστε  :baby: :baby: :baby: ! Τα 5ml είναι μια μέση κατανάλωση! Αλλά πέρνα μια βόλτα πρώτα από δώ http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html να σε γνωρίσουμε  :)

Αποσυνδεδεμένος giwrgos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #272 στις: Μαρτίου 06, 2013, 20:16 »
Πολυ ευχαριστως αν μου πειτε που ανοιγω καινουργιο post. Εχω φαει ολο τον κοσμο αλλα πουθενα δεν βλεπω κουμπακι new thread  :hmmm: :hmmm: :hmmm: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #273 στις: Μαρτίου 06, 2013, 20:29 »
Συνήθως πριν φας τον κόσμο διαβάζεις http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.0.html

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #274 στις: Μαρτίου 29, 2013, 15:42 »
Παιδες γειά σας..

Χθες αγόρασα το Virginia της Natura στα 1,8% (18mg). Η τιμη του απλά ασυναγώνιστη στα 9Εuro τα 30ml.

Παρά την πολύ καλή τους τιμή, δυστυχώς οι εντυπώσεις μου είναι επιεικώς... μετριες.

Συσκευή: Nobacco Mini & More
Σύνθεση: Νερό, 100% VG, Άρωμα, Νικοτίνη (1,8%)
Γεύση: Χμμμ.. ανύπαρκτη, εαν εξαιρέσεις μια γλυκιά υποψία στην εκπνοή (κι αυτή στα χείλη κι όχι στο στόμα)
Χτύπημα: Ελάχιστο (τζούρες των 20 sec) εως ανύπαρκτο
Ατμός: Πολύς. Πάρα πολύς!!!

Γενικά μια αισθηση παχία στο στόμα με μια κρούστα ''λαδίλας'' σ' όλον το οισοφάγο μετά από αρκετή χρηση (βλέπε ένα ολοκληρο βράδυ), καθώς και μια αλμύρα στα χείλη.

Φοβάμαι πως για τα γούστα μου δεν θα ξαναπροτιμίσω τα εν λόγω υγρά, παρά το γεγονός οτι έχω ελάχιστη εμπειρία. Μπορεί να φταίω εγώ, η συσκευή μου, η καθαρή VG, πάντως γι εμένα η Natura.... γιοκ...


Αποσυνδεδεμένος PaulPlant

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Give me a smart idiot over a stupid genius any day
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #275 στις: Μαρτίου 29, 2013, 19:19 »
Εσε ψηλα και αγναντευε δηλαδη!!! παντως το σιγουρο ειναι οτι αυτο το πραγμα απο το E-Natura.gr χωρις να θελω να κανω μαυρη διαφημιση δεν το ξαναπαιρνω! προσωπικη αποψη ετσι, μην αρχισουν καποιοι να βριζουν ή να λενε οτι να ο εγκαθετος των εταιριων τι λεει και μας δυσφημει!!!! δεν ειμαι ανταγωνιστης απλα δεν θελω να μου φυτρωσει τριτο αυτι και 4η ρωγα... εχω ηδη τρεις!!!!  :o

Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #276 στις: Μαρτίου 29, 2013, 19:28 »
Κι εμένα μου έκαναν δώρο ένα τέτοιο στα 18mg και δεν ατμιζοταν με τπτ...
και αφού έπεσε πολύ χημεία, ανακάτεμα με pg και αλλα αρώματα κατάφερα και το έφερα στα μέτρα μου...
Κατά τ' άλλα η γνώμη μου είναι ίδια ακριβώς με τον φίλο sab_atmo  :wall:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #277 στις: Μαρτίου 29, 2013, 19:39 »
Λοιπόν έχω πάρει δυο φορές, Cubam Supreme και Banana. Αυτό για τη λιπαρότητα δεν το ένιωσα, αλλά ομολογώ πως ενώ η γεύση στο καπνικό μου άρεσε ήταν πράγματι υπερβολικά ελαφριά. Μόνο σε dripping κι εκεί λίγα πράγματα καταλάβαινες. Η μπανάνα λίγο πιο δυνατή από άποψη αρώματος, όμως μάλλον θα πάει στο καλό. Δεν είναι γεύση της μπανάνας της φυσικής, δεν είναι η γεύση της μπανάνας της τεχνητής. Το πιο κοντινό που μπορώ εγώ να την περιγράψω είναι σα ζεσταμένος πολτός μπανάνας. Θα προσπαθήσω με γαστρονομικούς συνδυασμούς βέβαια να την σώσω, αλλά μερικές φορές αν δε σ'αρέσει κάτι καλύτερα χάρισέ το, μπορεί να σου χαλάσει και το άλλο υγρό που θα του βάλεις μέσα.

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #278 στις: Μαρτίου 29, 2013, 19:53 »
Τα υγρά της natura, αυτά στα μπουκάλια των 30ml, ατμίζονται... Είναι όντως σχετικά ελαφριά στη γεύση, τουλάχιστον τα 2-3 που έχω δοκιμάσει, αλλά κουτσά στραβά τα ατμίζεις.

Πρόσφατα έκανα το λάθος κι αγόρασα ένα dark vapure (αγαπημένο υγρό από flavourart) από e-natura, αυτά με την πράσινη ετικέτα σε μπουκάλι των 20ml. Απλά απαράδεκτο! Δεν είναι μόνο ότι είχε ελάχιστη γεύση, σου έδινε την εντύπωση οτι το είχαν νερώσει... Και ακριβώς το ίδιο σχόλιο έκανε και φίλος συνατμιστής όταν του έδωσα να το δοκιμάσει.

Προσωπικά δε θα ξαναμπώ στη διαδικασία να αγοράσω υγρά natura, είτε της μίας εταιρίας, είτε της άλλης

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #279 στις: Μαρτίου 29, 2013, 23:50 »
 :hmmm:  Ας μη ξεχνιόμαστε.... το θέμα της γεύσης είναι τελείως υποκειμενικό...
Εγώ από natura έχω ατμίσει virginia, dark vapour, irish dream και κάτι άλλο που δε θυμάμαι τώρα. Το virginia ήταν το πρώτο υγρό που είχα πάρει μαζί με το πρώτο σετ ητ. Ήταν στο 9. Πέρα απ' το ότι μου είχε φανεί πολύ γλυκό, μου είχε αρέσει. Το είχα πάρει αρκετές φορές. Στο 0 που επίσης το είχα μετά, έδειχνε ακόμα πιο γλυκό και διαφορετικό, αλλά πάλι μου άρεσε... Το συμπέρασμά μου τότε (και τώρα) ήταν ότι το ποσοστό νικοτίνης αλλάζει τη γεύση. Τώρα ασχολούμαι και με diy και έχω δοκιμάσει και πολλά άλλα..... και πολλές άλλες εταιρείες... Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι δεν είμαι και πολύ της pg. Ίσως λοιπόν ατμιστές που θέλουν αρκετή pg να μην καλύπτονται. Ίσως πάλι κάποιες γεύσεις να είναι πιο έντονες σε κάποιους, ενώ σε άλλους υποτονικές... Ή ίσως απλά κάποιος να ξετρελαίνεται για μια γεύση που κάποιου άλλου δεν του αρέσει. Για κάτι τέτοιο όμως, δεν χαρακτηρίζεται ομοίως όλη η εταιρεία.
Και κάτι άσχετο, η τιμή τότε δεν ήταν 9, αλλά 12 ή περισσότερο (δε θυμάμαι ακριβώς)... Κρίση, κρίση....
Και κάτι τελευταίο... τα natura τα ξέρω σε μπουκάλι μικρό 10ml ή μεγάλο των 30ml. Σίγουρα βγάζει τώρα και 20ml?

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #280 στις: Μαρτίου 30, 2013, 01:22 »
Τα 30ml είναι της Medicre (βλέπε Ovale) και κοστίζουν 9€
Τα 20ml είναι της e-natura.gr και κοστίζουν 8€
Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα ρεβύθια αλλά δεν το κάνω θέμα. Το θέμα της γεύσης είναι τελείως υποκειμενικό οπότε καλές οι απόψεις αλλά χωρίς υπερβολές.

Αποσυνδεδεμένος PaulPlant

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Give me a smart idiot over a stupid genius any day
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #281 στις: Μαρτίου 30, 2013, 19:00 »
Υπερβολες? was υπερβολες? το να εκφραζει καποιος την αποψη του ειναι και ο λογος που πιστευω οτι εγινε αυτο το φορουμ! εκτος και αν το φορουμ εγινε για να κανουμε ολοι γκρουπ θεραπιε (το εψιλον υπαρχει γιατι ειμαστε και βλαχοι) του στυλ ειμαι ο Paul καπνιζω εδω και 6 μηνες, κανω το ταδε λαδακι και ειμαι καλα... ελα χειροκροτηστε ολοι τωρα!!! δεν εχει να κανει αποκλειστικα με την γευση αλλα με την νοοτροπια του καθε εμπορου και με το τι ουσιες βαζεις μεσα σου!!!
παρεμπιπτοντως υπαρχει ανθρωπος που του αρεσουν τα ρεβυθια;!!!
παντως αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι στο site γραφουν οτι οι πρωτες υλες ειναι απο την F.A και στο μπουκαλακι οταν πας να το παρεις λεει produced and bottled in E.U for official distribution by : Natura αλλα για F.A ουτε λογος! αρα λοιπον αλλα λενε και αλλα εχουν!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #282 στις: Μαρτίου 31, 2013, 01:10 »
Φίλε Paul, πίστεψέ με, το θέμα της γεύσης είναι εντελώς και πλήρως υποκειμενικό.... Τα ρεβύθια είναι απ' τα αγαπημένα μου φαγητά!!!
Και χημικός να είναι κάποιος, μόνο με αναλύσεις μπορεί να ξέρεις τί κάνει ο κάθε έμπορος... Συνεπώς μόνο προσωπική γνώμη μπορεί ο καθένας να έχει και να εκφέρει, και άρα οι υπερβολές και η απόλυτη στάση είναι εκτός θέματος.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #283 στις: Μαρτίου 31, 2013, 01:16 »
Τα 30ml είναι της Medicre (βλέπε Ovale) και κοστίζουν 9€
Τα 20ml είναι της e-natura.gr και κοστίζουν 8€
Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα ρεβύθια αλλά δεν το κάνω θέμα. Το θέμα της γεύσης είναι τελείως υποκειμενικό οπότε καλές οι απόψεις αλλά χωρίς υπερβολές.
Πολύ καλά τα λες, απλά ο φίλος mars 76 αναφέρει αυτά με την πράσινη ετικέτα. Τα natura που έχει και η ovale, αυτά είναι έτσι. Τα e-natura όχι.


Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #284 στις: Μαρτίου 31, 2013, 13:43 »
Σένια, τα υγρά της e-natura που αγόρασα ήταν όλα στο μαγαζί με πράσινη ετικέτα. Και με την ίδια πράσινη ετικέτα τα είδα και σε άλλο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη. Τα natura των 30ml είναι άλλη εταιρία και τα εμπορεύεται κυρίως η ovale.

Και η άποψη μου και για τις 2 εταιρίες είναι αυτή που έγραψα. Ούτε προσπάθησα να δημιουργήσω αρνητικές εντυπώσεις, ούτε να αποτρέψω κάποιον απ το ν αγοράσει υγρά αυτών των εταιριών.

Εκφράζω την προσωπική μου άποψη, μέσα στα όρια που ορίζουν οι κανόνες του φόρουμ. Αν θεωρείται υπερβολή ή όχι, θα το κρίνει η διαχείριση του φόρουμ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355333 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 770 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 646 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6784 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12084 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13346 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711