vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 4 χρήστες
pirate, thanos1071, camber, vasim

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #285 στις: Απριλίου 04, 2013, 02:17 »
θα συμφωνήσω για την υποκειμένικοτητα της γεύσης, (γιατί τα ρεβύθια μια χαρά είναι. εμένα μ'αρέσουν, σα γονιδιακή συμβίωση φασολάδας και στραγάλια..) αλλά το πόσο ελαφριά ή όχι είναι μια γεύση είναι πιο αντικειμενικό. Μπορεί σε κάποιον να του αρέσει αυτό, ο οποίος όμως δε θα αρνηθεί πως του αρέσουν οι ελαφριές γεύσεις. Σε ατμιστή λοιπόν που ουσιαστικά εγώ τον έβαλα, είπα εκτός των άλλων να χαρίσω κι ένα υγρό, πήρε ένα κεράσι DIY μου, που εγώ το θεωρούσα άθλιο, κι αυτός ξετρελάθηκε. Όταν όμως μύρισε (σημείωση, ούτε καν δοκίμασε..σταμάτησε στη μυρωδιά) τη μπανάνα νατούρα ούτε χάρισμα δεν την ήθελε. Ένας παραπάνω μόνο θα μου πεις, αλλά έτσι κοιτάς ένα συνολικό αποτέλεσμα. Για να βοηθήσω λοιπόν παραθέτω και τη δικιά του άποψη μόλις αρνήθηκε, αφού για φόρουμ αυτός δεν τρελαίνεται: "ξέρεις τι, κάποτε είχα δοκιμάσει το πρώτο παγωτό μπανάνα, που έχει αυτή τη διαφορετική γεύση μπανάνας από τη φυσική. Δε μου άρεσε, και μου την έσπαγε που από τότε ότι γλυκό ή ότι είχε την υποτιθέμενη γεύση μπανάνας είχε εκείνη την τεχνητή κι όχι τη γεύση μπανάνας. Αν αυτό είχε εκείνη τη τεχνητή γεύση γλυκό με γεύση μπανάνας θα το πάλευα, αλλά ΟΥΤΕ ΚΑΝ!"

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #286 στις: Απριλίου 10, 2013, 23:54 »
Πολύ καλά τα λες, απλά ο φίλος mars 76 αναφέρει αυτά με την πράσινη ετικέτα. Τα natura που έχει και η ovale, αυτά είναι έτσι. Τα e-natura όχι.
Κάνεις λάθος Σένια μου. Και της e-natura έχουν πράσινη ετικέτα οπότε από το χρώμα μόνο, δεν γίνεται αντιληπτό για ποιο ακριβώς υγρό μιλάμε.

Τα υγρά της natura, αυτά στα μπουκάλια των 30ml, ατμίζονται... Είναι όντως σχετικά ελαφριά στη γεύση, τουλάχιστον τα 2-3 που έχω δοκιμάσει, αλλά κουτσά στραβά τα ατμίζεις.

Πρόσφατα έκανα το λάθος κι αγόρασα ένα dark vapure (αγαπημένο υγρό από flavourart) από e-natura, αυτά με την πράσινη ετικέτα σε μπουκάλι των 20ml. Απλά απαράδεκτο! Δεν είναι μόνο ότι είχε ελάχιστη γεύση, σου έδινε την εντύπωση οτι το είχαν νερώσει... Και ακριβώς το ίδιο σχόλιο έκανε και φίλος συνατμιστής όταν του έδωσα να το δοκιμάσει.

Προσωπικά δε θα ξαναμπώ στη διαδικασία να αγοράσω υγρά natura, είτε της μίας εταιρίας, είτε της άλλης
Εδώ αναφερόμουν στο θέμα της υπερβολής και όχι για τις γαστρονομικές σας απόψεις.
Ο καθένας έχει τα δικά του γούστα κι ευτυχώς (ή δυστυχώς) υπάρχουν πολλές λύσεις από υγρά στη χώρα μας.


Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2013, 00:19 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #287 στις: Απριλίου 13, 2013, 19:36 »
Μα φίλε μου johnk αποκαλείς υπερβολή την άποψή μου ότι δεν πρόκειτε να ξαναγοράσω υγρά αυτών των 2 εταιριών επειδή δε μ άρεσαν.....?????

Την άλλη φορά που θα πάω ν αγοράσω υγρά, μήπως να σου στείλω ένα μήνυμα να μου πείς τί να πάρω? ;D





Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #288 στις: Απριλίου 13, 2013, 20:02 »
και για τα δικα μου γουστα τα βρηκα καπως αγευστα....μονο το πρωι για λιγη ωρα καταλαβαινα την γευση,μετα τιποτα....δεν τα ξαναπηρα

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #289 στις: Απριλίου 13, 2013, 20:25 »
Τα επαιρνα στην αρχη οταν ξεκινησα το η.τ.,ποτε δεν με ικανοποιησαν και ειδικα οταν πηρα ενα καπνικο που μυριζε σαν απορρυπαντικο για πιατα,δεν ξαναπηρα ποτε. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #290 στις: Απριλίου 13, 2013, 20:53 »
Δεν ξέρω για ποια natura λέμε πια...έχω μπερδευτεί...


Πάντως αυτά στα 30άρια τα μπουκάλια που έγραφαν ingredients by flavor-art italy (ή κάτι τέτοιο, δεν το θυμάμαι καλά) και είναι σκέτη vg, ήταν απο τα πρώτα υγρά που χρησιμοποίησα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος τουλάχιστον με το maxboro με το οποίο είχα κολλήσει για μήνες.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #291 στις: Απριλίου 13, 2013, 21:45 »
εγω λεω για τα νατουρα που αγοραζα στις αρχες απο την ovale,το μπουκαλακι των 30ml, αλλα τα υγρα που εχουν τα καταστηματα νατουρα.....

Αποσυνδεδεμένος enemy_sixx

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • ~never stop hoping~
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #292 στις: Απριλίου 17, 2013, 00:39 »
Καθως λοιπον Δεν μπορουσα να παω στην παλλια πολη στα χανια να παρω το e-liquid μου
Σκευτηκα να δοκιμασω κατι αλλο που συνηθος ειμαι ιδιοτροπος στα υπολοιπα e-liquids :-[
Πηγα σε ενα αλλο μαγαζι που ολα τους τα υγρα ηταν της Natura. :dontknow:
Ημουν αναμεσα σε maxx blend και cuba επελεξα το maxx blend και εχω να πω πως ηταν το πλησιεστερο αρωμα σε αυτο του τσιγαρο που εχω δοκιμασει!!! :thumpup: Επισης συμφερει διοτι το πηρα 10e τα 20ml 18mg το λατρεψα ξεπερασε την ιδιοτροπια μου και το συνιστω σε αυτους που καπνιζουν χρονια και ειναι λατρεις τον καπνικων αρωματον!!! :yes:
Θα ηθελα να Ξερω αμα εχει δοκιμασει κανεις το cuba ;)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #293 στις: Απριλίου 17, 2013, 10:05 »
Το έχω δοκιμάσει και μου άρεσε για καπνικό. Και πολύ! Όμως δεν έχω δοκιμάσει το maxx της ίδιας εταιρείας για να σου πω τη γνώμη μου συγκριτικά. Νομίζω όμως ότι το maxx έρχεται πιο "τσιγαρίσια" γεύση. Το cuba που έχω κάνει θα το έλεγα πιο αρωματικό τσιγαρίσιο - λίγο πιο εκλεπτισμένο για τσιγαρίσια γεύση. Σε 9άρι το έχω κάνει εγώ.
Εκεί στο μαγαζί, δε μπορούσες να τα δοκιμάσεις;
Πιστεύω πως αφού σου άρεσε το maxx, θα μπορούσες να κάνεις κάποια άλλη στιγμή και μια δοκιμή στο cuba.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #294 στις: Απριλίου 17, 2013, 10:40 »
το κουμπα γλυκίζει λίγο, έρχεται σαν αρωματικός καπνός πούρου. σαν......(γιατί δεν μπορεί να φτάσει τη γεύση της FA.)

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #295 στις: Απριλίου 20, 2013, 02:58 »
αυτο που διαπιστωσα εγω ειναι οτι μπουκωνουν με πολλα καταλοιπα την αντισταση!!καθε 4 μερες καθαρισμα.μετρια γευση

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #296 στις: Μαΐου 10, 2013, 20:54 »
Τωρα πια υπάρχουν σε περιεκτικότητα vg-pg 50-50 εχουν μεγάλη διαφορα απο παλιότερα και το RY4 που ατμιζω τωρα ειναι πολύ καλο υπαρχουν μεχρι στιγμής 2 γεύσεις με vg-pg το RY4 και το maxxboro

Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #297 στις: Μαΐου 11, 2013, 14:30 »
Παιδιά εάν εννοείτε αυτα τα natura απο τα καταστήματα ovale γράφουν πανω the very best of italian flavor μερικά



το Cuban supreme (VG) στα 9 ευρώ τα 30ml για κάποιον που του αρέσουν οι γλυκές γεύσεις και το full ντουμάνι είναι μούρλια  :baby:
δεν θα συνιστούσα ιδιαίτερα το orange στα 9 ευρώ τα 30ml , δεν λές την βγάζει την ξυνίλα του αλλά και πολύ πίκρα.. επίσης είναι ζόρικο στην τζούρα (ίσως γιατί είναι PG??? )

Είπα να δοκιμάσω και το παρακάτω φράουλα 0% στα 9 ευρώ τα 30ml η οποία γράφει πάνω Ingredients By FlavourART .. το οποίο δεν είναι καθόλου κακό επίσης



οπότε μάλλον κάτι στράβωσε με την flavorart  ;D




Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 10:55 »
Χθές αγόρασα έπειτα απο προτροπή του πωλητή ψάχνοντας τσιγαρίσια γεύση, υγρό της συγκεκριμένης εταιρίας. Είναι αυτό που θα ανεβάσω με φωτογραφίες. Είχε απο κάτω το θέμα με την flavourart και μέσα στο κουτί είχε και χαρτάκι με οδηγίες και στα Ελληνικα. Τώρα τί γίνετε.... τί να πώ!
Σαν υγρό ... είναι σκέτη vg και εχει αρκετό χτηπημα τόσο που μου έκανε εντύπωση για σκέτη vg βέβαια με 18αρα νικοτίνη. Γεύση? ...τασάκι! Τσιγάρο στο βρώμικο του ...δεν το λέω για κακό, θυμίζει αρκετά τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 12:08 »
Mε αυτα ξεκινησα το η.τ..........
πολυ καλα και πολυ ποιοτικα θα ελεγα.........


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355336 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10544 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 773 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 649 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589191 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13356 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711