vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #315 στις: Απριλίου 16, 2014, 09:01 »
Ατμιζω το RY6 σε 0,9.καλο.


Αποσυνδεδεμένος iglifil

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #316 στις: Απριλίου 24, 2014, 18:51 »
Bρήκα χθες ξεχασμένο ένα καπουτσίνο 18mg στο συρτάρι μου.Παρατημένο γιατί δεν μου είχε κάνει εντύπωση .Μέχρι τώρα πιπίλα.Είναι παρα πολύ καλο.Λέτε να ωρίμασε ??? Ποιος ξέρει. ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #317 στις: Απριλίου 25, 2014, 01:23 »
Μάλλον σου φαίνεται διαφορετικό επειδή έχουν αλλάξει τα γευστικά σου κριτήρια και τα γούστα σου. Συμβαίνει συχνά κάποιο υγρό που δοκίμασες και δε σου άρεσε, μετά από καιρό που έτυχε να το ξανατμίσεις να σου φάνηκε ωραίο.


Αποσυνδεδεμένος manos123

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #318 στις: Μαΐου 18, 2014, 03:58 »
Πριν απο 2 μέρες αγόρασα και γω 2 μπουκάλια τον 30ml των 18mg αλλα παρατήρησα οτι δεν έγραφαν καν απο που ειναι και δεν είχαν ταινία ασφαλείας η κατι άλλο δοκίμασα την φράουλα.Συμπερασματα δεν έχει άρωμα σχεδόν καθόλου απο χτύπημα ειναι καλο στην αρχή αλλα μετά απο μια μέρα δοκιμής ο λαιμός μου ήταν χάλια αποφάσισα να επιστρέψω στο κατάστημα τη σοκολάτα που δεν άνοιξα και με παραξενεύει οτι ο ιδιοκτήτης δεν έφερε αντίρρηση ούτε με ρώτησε γιατι κανω επιστροφή

Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #319 στις: Μαΐου 18, 2014, 10:18 »
Ατμιζω το RY6 σε 0,9.καλο.
Τελικα 6 μπουκαλακια πηγαν νεροχυτη.μοσχοβολισε η κουζινα. ;D  .

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #320 στις: Μαΐου 18, 2014, 11:07 »
Τα natura ηταν τα πρωτα υγρα που δοκίμασα μαζι με τα ovale, το maxboro το άτμιζα για παρα πολυ καιρό οπως και το κονιάκ της ovale και ακόμα ψάχνω άρωμα για diy που να εχει παρόμοια γεύση.
Μπορει να διίστανται οι απόψεις περί ποιότητας αλλα αυτες οι δυο γεύσεις πιστεύω οτι είναι πολυ ωραίες.

Sent from my C1605 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος xstatic255

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν υπάρχει πόρτα που να μην ανοίγη
    • ComputerWizardGr
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #321 στις: Μαΐου 18, 2014, 12:21 »
Παιδιά δεν λέω γευστικά γούστα είναι όλα ! αλλά άνοιξε ποτέ κάποιος την αντίσταση του με τα συγκεκριμένα υγρά μετά από μια 2 μέρες? προσωπικά δεν μου αρέσουν αλλά είδα αντιστάσεις φίλων και γνωστών που τα κάνουν και με ανησύχησε η μπιχλα και το καμένο που μαζεύουν... :dontknow:
[/t]

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #322 στις: Ιουνίου 06, 2014, 23:54 »
Μ' άρεσε υπερβολικά πολύ το irish dream.... είναι ουσιαστικά το ποτό bayles χωρίς καθόλου γεύση αλκοολ, παρά μόνο την γεύση και την γλυκάδα του...φοβερό, ΟΜΩΣ το ξαναδοκίμασα πριν καμιά βδομάδα (αρχικά πάει 1μιση μήνας) και μου φάνηκε πολύ ουδέτερο...έως και ότι δεν θα το πολυάτμιζα μπορώ να πω

Στη natura υπάρχει η παλιά σειρά που είναι 100%vg και η νέα σειρά new natura που περιέχει και pg όπως γράφει και στο μπουκαλάκι πάνω και είναι όλα τα μπουκαλάκια ίδια απλά αναγράφουν γεύση, ποσοστό νικοτίνης, παρτίδα κτλ.

Το irish dream είναι από την παλιά σειρά (απλά το αναφέρω). η αλήθεια είναι πως δεν μου αρέσει το 100%vg γιαυτό και δεν θα τις πολυπροτημούσα, παρόλα αυτά πρόβλημα τροφοδοσίας με το protank mini 2 δεν είχα, ούτε είχα αφαιρέσει κάποιο φυτίλι. Η καινούργια σειρά βέβαια δεν είχε σχέση με την απαλή αίσθηση του 100%vg, είχε και χτύπημα και απόλα.

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει πολλές δοκιμές με αυτά τα υγρά να μας πει μια εμπεριστατωμένη άποψη;

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #323 στις: Ιουνίου 07, 2014, 10:02 »
καλήσπερα παιδιά, έχει δοκημάσει κανείς το ry-7 το οποίο περιέχει pg-vg ?

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #324 στις: Ιουνίου 07, 2014, 10:58 »
Στην παλια σειρά μετα απο μερικα ml ατμίσματος ,τα αρώματα ¨εξαφανίζονταν´!
Παρ ολ´αυτα το υγρο ατμιζονταν ευχαριστα χωρις να  γδέρνει το λαιμό και χωρις προβλημα τροφοδοσιας σε σχεδον όλους τους ατμο.
   Στη νεα σειρά τα αρωματα ειναι πιο έντονα ( λογω pg?) αλλά  για το δικό μου λαιμο ειναι ακατάλληλα!
  Απο νέα εχω το. 7 foglie που εχω ατμίσει παρα πολλά της παλιας σειράς και το grande sicilia που θυμιζει καποιο της hallo ,που δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη! :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #325 στις: Ιουνίου 07, 2014, 13:12 »
Μ' άρεσε υπερβολικά πολύ το irish dream.... είναι ουσιαστικά το ποτό bayles χωρίς καθόλου γεύση αλκοολ, παρά μόνο την γεύση και την γλυκάδα του...φοβερό, ΟΜΩΣ το ξαναδοκίμασα πριν καμιά βδομάδα (αρχικά πάει 1μιση μήνας) και μου φάνηκε πολύ ουδέτερο...έως και ότι δεν θα το πολυάτμιζα μπορώ να πω

Στη natura υπάρχει η παλιά σειρά που είναι 100%vg και η νέα σειρά new natura που περιέχει και pg όπως γράφει και στο μπουκαλάκι πάνω και είναι όλα τα μπουκαλάκια ίδια απλά αναγράφουν γεύση, ποσοστό νικοτίνης, παρτίδα κτλ.

Το irish dream είναι από την παλιά σειρά (απλά το αναφέρω). η αλήθεια είναι πως δεν μου αρέσει το 100%vg γιαυτό και δεν θα τις πολυπροτημούσα, παρόλα αυτά πρόβλημα τροφοδοσίας με το protank mini 2 δεν είχα, ούτε είχα αφαιρέσει κάποιο φυτίλι. Η καινούργια σειρά βέβαια δεν είχε σχέση με την απαλή αίσθηση του 100%vg, είχε και χτύπημα και απόλα.

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει πολλές δοκιμές με αυτά τα υγρά να μας πει μια εμπεριστατωμένη άποψη;

Η Natura ισχυρίζεται ότι χρησιμοποιεί FA αρώματα, πράγμα για το οποίο κανείς δεν είναι βέβαιος. Η FA από όσο γνωρίζω, έχει ανακοινώσει επίσημα ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Κάποτε, στα πρώτα μου DIY είχα δοκιμάσει το Irish Dream της FA ως άρωμα. Και αυτό που είχα παρατηρήσει, ήταν ότι εκφυλιζόταν πολύ γρήγορα. Έντονο άρωμα, πολύ γλυκό και μετά από ένα μήνα περίπου το άρωμα γινόταν κατάμαυρο με την μυρωδιά να παραμένει αλλά η γεύση να θυμίζει κάτι μεταξύ σε πετιμέζι και μελάσσα. Επίσης, για το φόβο των Ιουδαίων, είχα ετοιμάσει μια παρτίδα Irish dream και το είχα αφήσει για ωρίμανση. Τα ίδια χαρακτηριστικά. Φοβερό άρωμα, χαλασμένη γεύση. Καταλήγω στο ότι τα πολύ γλυκά και σκουρόχρωμα αρώματα, και το θέτω έτσι γιατί τα γλυκά και ανοικτόχρωμα δεν έχουν ίδια συμπεριφορά, εκφυλίζονται πολύ γρήγορα από όταν ανοιχτούν και αυτό ισχύει και στα έτοιμα υγρά. Έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και με το Natura. Τη σειρά με PG δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά κατά κανόνα, όσα έχω δοκιμάσει της σειράς, δεν μου έχουν κάνει και την καλύτερη εντύπωση, με εξαίρεση το RY6 και αυτό μόνο σε CE4. Όταν το έβαλα σε επισκευάσιμο, δεν χάρηκα και τόσο. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, πάντως έχω παρατηρήσει και στο παρελθόν αρώματα να συμπεριφέρονται διαφορετικά σε αυτό τον τομέα.

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #326 στις: Ιουνίου 08, 2014, 19:06 »
Έχω παρατηρήσει πως η HEXOcell είναι η παρασκευάστρια της natura ή είναι το ίδιο, δεν ξέρω πως να το πω... μπορεί να ισχύει για τη καινούργια σειρά... αυτό που βλέπω όμως είναι ότι η hexocell είναι made in Germany. Επίσης όλα τα αρώματα της natura σχεδόν βγαίνουν με ίδιο όνομα σε diy άρωμα hexocell...

Αυτό με τα σκούρα χρώματα, αναφέρεσαι μόνο στα υγρά τις natura ή γενικότερα;

και μια φωτο (αριστερά η καινούργια σειρά, δεξιά η παλιά)
http://imageupper.com/s02/1/9/R1402254785764859_1.jpg
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2014, 23:13 από andreas_e »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #327 στις: Ιουνίου 17, 2014, 13:34 »
Ένα μήνυμα διαγράφηκε. Παρακαλούμε διαβάστε: Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται.
Επίσης:
Προνόμια σε παλιότερα ενεργά μέλη του φόρουμ
 
Εκ του Συντονισμού.



Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #328 στις: Ιουλίου 22, 2014, 18:14 »
Αγορασα υγρο natura της hecocell αρωμα φουντουκι. Το βρηκα μονο με 5 ευρω το 30μελο. Το ατμιζω δυο μερες και μου αρεσε πολυ σαν γευση και παρολο που γραφει οτι δεν εχει pg αλλα μονο vg εχει πολυ χτυπημα και ειναι με 9αρα νικοτινη.  Μονο που ειναι πολυ πηχτο και δεν ξερω τι θα μου κανει στην αντισταση.
Αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι ξαφνικα το τανκ ( iclear16) εκανε ρωγμες και τρεχουν υγρα. Οποτε παει για πεταμα.  Αναρωτιομουν τι εγινε και ραγισε και αρχισα να σκεφτομαι μηπως εγινε απο τα πεσιματα αλλα σκεφτομουν οτι αν ηταν απο πεσιμο θα ραγιζε απο εξω το τανκ και οχι απο μεσα.
Διαβασα  στο φορουμ για καποια υγρα που περιέχουν βενζυλική αλκοόλη ή αιθυλική αλκοόλη και προκαλουν αυτο το προβλημα.
Λετε αυτο να παιζει με το φουντουκι που αγορασα? Το χει παθει καποιος αλλος αυτο με τα υγρα natura?

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #329 στις: Ιουλίου 24, 2014, 23:04 »
ερωτηση
επειδη τα natura απο οσο ξερω ειναι τα πιο φθηνα ηθελα να ξερω αν αξιζουν.
καταλαβενω κ απο δικη μου εμπειρια πως υπαρχουν υγρα που η γευση τους ειναι καλυτερη αλλα θελω να ξερω απο ποιοτητα αν αξιζουν,αν ειναι κατωτερης ποιοτητα η οχι.
αν θελει καποιος να παει οικονομικα κ να αγοραζει μονο natura αξιζει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6809 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12100 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13366 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711