vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

334 επισκέπτες, 6 χρήστες
george kotsopoulos, Milarepa, tasos1976, grag, thanos1071, camber

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #240 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 12:34 »
πρόκειται για προϊόν της naturaecigarette. Ρίξε μια ματιά και στον σχετικό πίνακα του εμπόρου :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6600.0.html

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #241 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 12:39 »
καποια στιγμή ετυχε και σε μενα απο εκει που έπαιρνα υγρα Fl. Art ξαφνικά το γύρισε σε αυτή την μάρκα
και μου ειπε ο πωλητής οτι έιναι το ιδιο πράγμα  :dontknow:
παντως το συγκεκριμένο υγρο μου ειχε αρέσει παρα πολυ
αλλα το 18 ηταν πολύ βαρυ για μένα
Ας μιλήσει κάποιος πιο έμπειρος και από εμενα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #242 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 12:51 »
Τα υγρά "natura", ήταν με συστατικά της flavourart, και καμία σχέση σε γεύση με τα αντίστοιχα της flavourart. :yes:

Λέω "ήταν", γιατί απ' ότι είχε ακουστεί, απο τη στιγμή που υπάρχει αντιπρόσωπος στην Ελλάδα στα έτοιμα υγρα απο την Flavourart, θα σταματούσαν τα natura να έχουνε "συστατικά" της Flavourart, γι' αυτό και είχανε βγει και προσφορές παντού και τα είχανε και δώρα με διάφορα πακέτα ego-t, ego-c.... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2012, 13:14 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος terrys46

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #243 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 15:02 »
τα natura δεν με βοηθουσαν σε σχεση με αλλα υγρα π.χ τησ nobaco , γτ δεν ειχαν καθολου pg και δεν το ευχαριστιομουν  ::)

Αποσυνδεδεμένος joker7

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 22:49 »
Τα βρηκα σε καλη τιμη και πηρα 4 γευσεις να δοκιμασω.Μετρια πραγματα τα 3 (prince perry,virginia,irish dream) και απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το Strawberry.Μονο φραουλα δε θυμιζει.Περισσοτερο φερνει σε υγρο απο ντοματοσαλατα  :)) :)) :)) .Εστειλα mail ζητωντας αλλαγη στο online καταστημα που το αγορασα και περιμενω απαντηση.

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #245 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 01:44 »
Οι καλύτερες είναι max blend, dark vapure, latakia, prince,cuban, tuscan. Μου αρεσουν γιατι βγαζουν ντουμανι και απαλη γευση,

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #246 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 13:21 »
Είχα πάρει το cuban supreme με τον che στο πλάι της ταμπέλας για σφραγίδα γνησιότητας. Τώρα πια όπου και να δω 9€ τα βρίσκω τα 30ml. Καλό, μεν, αλλά.. Εκτός απευθείας σταξίματος σταγόνων υγρού προς της αντιστάσεως δια εξάτμιση αυτού (A.K.A. dripping), γεύση τόσο χαμηλή προς ανύπαρκτη. Τώρα απ'όσα διάβασα εδώ ίσως του δικού μου ο παρασκευαστής να μην είχε πολύ υγρό. Α, και το μισό μπουκαλάκι το 30 άδειασε στο τσαντάκι λόγω επισφαλούς καπακιού. Αλλά ξαναλέω σε direct drip ήταν πού καλό και στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #247 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 13:48 »
πρόκειται για προϊόν της naturaecigarette. Ρίξε μια ματιά και στον σχετικό πίνακα του εμπόρου :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6600.0.html

Το link δεν δουλεύει, γιατι; Ξερουμε τι έχει απογίνει το συγκεκριμένο μαγαζί-μπράντα-έμπορος;
Έχω βρει το site e-natura.gr που μάλλον είναι το naturaecigarette που αναφέρεις και, έχω αγοράσει από φυσικό κατάστημα κοντά στην δουλειά μου ατμοποιητές με το λογότυπό τους καθώς και υγρά στην συσκευασία που δείχνει σε προηγούμενο post άλλος συμφορουμίτης, το παραθέτω και αυτό με το link για την φωτό:

Γεια χαρά.
Ξεθάβω το θέμα, διότι έπεσα πάνω σε αυτήν την εκδοχή natura:
http://www.tobaccoland.gr/e-liquid-flavourart-cuban-cigar.html
Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό με την προέλευση;

Παρόλα αυτά δεν τους βρίσκω στο forum στον πίνακα πίνακα αντιπροσώπων-εμπόρων. Ξέρει κανείς κάτι;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #248 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 14:02 »
εγώ τα πήρα φυσικό κατάστημα Θεσσαλονίκης που απ'όσο ξέρω είναι και μέλος του φόρουμ, τώρα το βρήκα και στα πρόχειρα σε site http://www.purecig.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=26&Itemid=63

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #249 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 14:30 »
Δεν νομίζω πως είναι αυτά που λέω εγώ. Δες τα μπουκαλάκια από το link της δεύτερης παράθεσης στο προηγούμενο post μου, και τα μπουκαλάκια στο δεύτερο link που δίνεις εσύ. Δεν είναι τα ίδια. Αυτά τα natura που λές τα έχω δει σε κάποιο ovale shop στον πειραιά και όπως μου είπαν εκεί, είναι φτιαγμένα με FA.

Και αυτά που λέω εγώ και δείχνει o sao μου έχουν πει ότι είναι FA, αλλά ποιός είναι ο κύριος που τα φτιάχνει και γιατί δεν τον βρίσκω στο forum;

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #250 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 15:04 »
Πειραιάς; Άρα έχουμε την επαφή, το έχω πετύχει και σε άλλα ovale εδώ Αθήνα, στην στοά στο σύνταγμα συγκεκριμένα, ίδια τιμή. Πράγματι δεν είναι τα ίδια αυτά που λες, κατά βάση γιατί μιλάμε και για 10 μπουκάλι που σε αυτό που λέω δεν είχε κανείς από τους δύο (πόσο να το χρεώσουν μετά 3 € ) Με flavourart συστατικά, τότε δεν έχω ιδέα. Αυτό που λέει η έμπνευσ;h μου (και μη με δείρει κανένας έμπορος) είναι ότι τους λέει η flavourart αν το φτιάξετε εσείς, αυτές είναι οι αναλογίες, αλλά δε θα το λέτε flavourart αλλά natura, και ο καθένας δημιουργεί. (κι η τροποποίηση γιατί το ξέχασα, ε μπορεί και να μην είναι μέλος του φόρουμ, ή να είναι από τα μέλη που εγγράφονται για να γνωρίζουμε και την ύπαρξή τους αλλά δε ποστάρουν θέματα συνέχεια, μπήκαν, γράφτηκαν, τέλος)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2013, 15:10 από exispathi »

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #251 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 15:58 »
Να σε δείρει κανένας έμπορος; :nope:
Το πάρτυ που γίνεται με τα υγρα της FA, δεν χρειάζεται να είσαι πυρηνικός επιστήμονας για να το καταλάβεις... Τελοσπάντων...

Τα natura των ovaleshop δεν τα έχω δοκιμάσει.
Για τά άλλα natura ρωτάω, γιατί δεν μου είχαν φανεί άσχημα αυτά που είχα δοκιμάσει. Δεν έχω βέβαια μέτρο σύγκρισης με τα αντίστοιχα "original" FA, αλλά μια άλλη μάρκα πάλι με FA που δοκίμασα, μου έγδερνε το λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #252 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 19:53 »
Το link δεν δουλεύει, γιατι; Ξερουμε τι έχει απογίνει το συγκεκριμένο μαγαζί-μπράντα-έμπορος;
Έχω βρει το site e-natura.gr που μάλλον είναι το naturaecigarette που αναφέρεις και, έχω αγοράσει από φυσικό κατάστημα κοντά στην δουλειά μου ατμοποιητές με το λογότυπό τους καθώς και υγρά στην συσκευασία που δείχνει σε προηγούμενο post άλλος συμφορουμίτης, το παραθέτω και αυτό με το link για την φωτό:

Παρόλα αυτά δεν τους βρίσκω στο forum στον πίνακα πίνακα αντιπροσώπων-εμπόρων. Ξέρει κανείς κάτι;

o συγκεκριμένος έμπορος δεν συμμετέχει πλέον στο forum. O σχετικός πίνακας έχει αφαιρεθεί.

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #253 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 01:30 »
Υπάρχουν τα υγρά Natura της Ovale, τα οποία είναι σε 30άρι γυάλινο μπουκάλι και τα 20άρια γυάλινα μπουκάλια της e-natura.gr.
Τα natura της e-natura είναι με VG και δεν έχουν καμμία σχέση με την FA ενώ στα μπουκάλια της Ovale αναγράφει ότι έχουν συστατικά από FA.
Τα υγρά της Ovale δεν έχουν όμως καμμία ένδειξη για το ποιος τα κατασκευάζει και που, ενώ της e-natura αναγράφουν ότι κατασκευάζονται στην Ευρωπαϊκή Ένωση για λογαριασμό της e-natura, η οποία είναι  Ελληνική εταιρεία και έχει και τα αντίστοιχα τσιγάρα και ανταλλακτικά με το ίδιο λογότυπο.
Υπάρχει γενικά μια σύγχυση με τα Natura στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #254 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 03:49 »
Τα natura της e-natura είναι με VG και δεν έχουν καμμία σχέση με την FA
Λένε ξεκάθαρα eliquid Flavour Art, έχουν τα λογότυπα, και τις χημικές αναλύσεις της FA στη σελίδα τους.
Υπάρχει πλέον γενικός αντιπρόσωπος της FA στην Ελλάδα και η e-natura έχει 12 μαγαζιά (άρα "καρφώνεται", δεν είναι ένα κρυμένο μαγαζί στη ζούλα). Αν δεν είχε σχέση με FA θα τις είχαν βάλει χέρι -η FA το έχει κάνει παλιότερα στην Ελλάδα.
Οπότε πραγματικά θα με ενδιέφερε να μάθω πού βασίζεις αυτό που λες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355299 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10529 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589183 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312915 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6773 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13340 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711