vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

365 επισκέπτες, 6 χρήστες
karga, maraki1308, gfilip, Milarepa, dallaskdp, thanos1071

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #165 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 18:25 »
Σπύρο,
Ακριβώς όπως τα λες.
Επειδή η τελευταία μεγάλη τρικυμία πρέπει να κάνει τους επαγγελματίες να είναι ακριβείς και σαφείς, λέω:
Εγώ εννόησα τους λογής μπακάληδες που χωρίς άδεια και τεχνογνωσία ανακατεύουν κουβάδες και τα διαθέτουν σε ατμιστές και επαγγελματίες.
Μάλιστα, εξαιτίας της ξεφτιλισμένης τιμής, μόλις μετά λίγες ημέρες το υγρό ΠΙΚΡΙΖΕΙ και ΒΡΩΜΑΕΙ, η ζημιά έχει ήδη γίνει.
Έπειτα μένει να πεισθεί ο ατμιστής ότι η γεύση βρωμάει από μόνη της και όλα είναι εντάξει...

Θα με βρουν απέναντι. Ο κύβος ερρίφθη. Ό,τι αρπαχτή έγινε μέχρι τώρα, έγινε. Κι όποιος θεωρεί ότι αδικείται, ας διατυπώσει επιχείρημα.
Έτσι για να τελειώνει η παραμύθα....


Όσο για την MEDICRE, πολύ θα ήθελα το σχόλιό σου αναφορικά με την "εξαφάνιση" των συνεργατών της από την ιστοσελίδα της. Άλλοι "μικροί" Έλληνες Εθνικής εμβέλειας (και όχι πολυεθνικές) υπεύθυνα συνέχισαν να τους έχουν ΚΟΡΩΝΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ (ιστοσελίδα). Φυσικά δεν είναι προσωπικό με εσένα. Διαπίστωση έκανα.


Σήμερα πήγα σε ΕΠΩΝΗΜΟ μαγαζί για να αγοράσω κάτι πράγματα για το Η.Τ. μου που είχα παραγκείλει...
Μέχρι να μου τα φέρει ο άνθρωπος, ρίχνω μια ματιά στις βιτρίνες κ'  :o βλέπω να πουλάει τα natura που αγοράζω...
Τον ρωτάω πόσα μλ είναι κ' μου απαντά 30... :thumpup:
Τον ρωτάω κ' την τιμή.......30 ευρά :o

Τα ίδια αγοράζω (κ' θα συνεχίσω) με 8,5... :thumpup:
Τα συμπεράσματα δικά σας... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #166 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 11:03 »
Προμηθευτηκα κι εγω 3 μπουκαλακια natura με γευσεις Marlboro, φραουλα και βανίλια. Εχω χρησιμοποιησει το πρωτο και ειμαι γενικα πολυ ικανοποιημένος απο την προσομοίωση με την αυθεντική γεύση και αισθηση του κτ. Αυτό που θέλω να ρωτήσω γιατί εχω μπερδευτει είναι το εξης: διαβασα ότι τα υγρα natura συστήνονται ως τα πλεον συμβατα με τις συσκευες ego και πραγματι αυτα που προτειναν και απο το μαγαζι που προμηθευτηκα το ητ. Ωστόσο σε καποιο thread διαβασα οτι τα υγρα VG όπως τα natura εχουν μεγαλυτερη πιθανοτητα να μπουκώσουν τον ατμοποιητη σε σχεση με τα PG. Ισχυει κατι τετοιο? Γενικα ποια είναι προτιμοτερα  τα VG ή τα PG?
Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #167 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 11:13 »
Ναι σε γενικές γραμμές ισχύει αυτό. Οσο περισσότερο ανεβαίνουμε σε ποσοστό PG τόσο καλύτερη απόδοση έχουμε με συσκευές τύπου eGo-T.

Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 11:16 »
Καλημέρα. 30ml 8.5 euro και Natura? Είσαι σίγουρος φίλε μου Big Red ότι τα υγρά και τα αρώματα προέρχονται από Ιταλία και όχι από Κίνα?

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #169 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 11:44 »
Ναι σε γενικές γραμμές ισχύει αυτό. Οσο περισσότερο ανεβαίνουμε σε ποσοστό PG τόσο καλύτερη απόδοση έχουμε με συσκευές τύπου eGo-T.

εχει καποιο συγκριτικο πλεονεκτημα το PG σε σχεση με το VG ως προς γευση ή throat hit ή μήπως είναι λίγοτερο ανθυγιεινό ? Ξεκινησα για προχθες  και Χρησιμοποιω το natura 18mg  με την κλασσική συσκευη e-go και προς το παρόν δεν εχω παράπονο αν και δεν εχω μετρο σύγκρισης

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #170 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 12:58 »
Η PG δίνει καλύτερο χτύπημα και μικρότερη ποσότητα ατμού σε σχέση με την VG. Από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα προσωπικής επιλογής σε συνδυασμό βέβαια με ενδεχόμενες πιθανές δυσανεξίες σε PG ή VG.
Αποψή μου είναι ότι οι συσκευές τύπου eGo-T συνεργάζονται πιο αρμονικά με υγρά μεγαλύτερης περιεκτικότητας σε PG.
Για παράδειγμα τα υγρά της Ovale που διατίθενται σε καταστήματα που συνεργάζονται με την εταιρεία (Ovale) αποδίδουν (κατα την προσωπική μου πάντα άποψη) πιο σωστά τα χαρακτηριστικά και τα όποια πλεονεκτήματα της συγκεκριμένης συσκευής. Αν λάβουμε υπόψη το γεγονός ότι σε όλα τα Ovale shops διατίθενται μόνο οι συσκευές eGο-T , eGo-C και Elips που βασίζονται σε παρόμοια χαρακτηριστικά λειτουργίας, δεν είμαι καθόλου βέβαιος ότι εξυπηρετεί τελικά η παρουσία υγρών VG στα παραπάνω καταστήματα. Βέβαια τα υγρά Natura δίνουν σαφώς περισσότερες επιλογές γεύσεων σε σχέση με τις τέσσερεις γεύσεις των Ovale υγρών.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #171 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:27 »
Ησουν κατατοπιστικός, σε ευχαριστώ θερμά.
Το μόνο που μένει είναι να διερευνήσω που οφείλεται η επιμονή των αντιπροσώπων Ovale ego-T να υποστηριζουν ότι τα Natura δενουν πιο αρμονικα με τις εν λογω συσκευες. Ισως θέλουν απλα να τα προωθήσουν.
Θα ελέγξω πόσο αντέχει ο ατμοποιητής με τα VG και ευλαβική τήρηση των οδηγιών χρήσης και θα τα συγκρίνω με τα PG που θα αγορασω στο εγγυς μέλλον. Πάντως στο θέμα χτυπηματος, μπορεί νομίζω κανείς να αυξησει το χτύπημα με πυκρνότερο υγρό ωστε να συνδυάσει και την ποικιλία γευσεων και αρωματων που προσφερουν τα VG αλλα και τον αυξημένο ατμό που θεωρείται για τους περισσότερους πλεονέκτημα. 

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #172 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 13:32 »
Πηρα και εγω απο το καταστημα του κερατσινιου υγρο natura φραουλα με 0 νικοτινη 30ml 15ευρω
Υπεροχο υγρο γλυκο και πολυ δροσιστικο και μυροδατο...

Θα ηθελα ομως και ενα καπνικο να το συνδιασω σε ενα μπουκαλακι με λιγο νικοτινη τι μου προτεινεται...?
(Ξερω πως ο καθενας εχει τα γουστα του αλλα επηδει θα γινει πολυ φραουλα και λιγο καπνικο ισα ισα να καταλαβαινω το χτυπημα στο λαιμο δεν με πηραζει τοσο αν μου κανει γιατι φραουλα πολυ θα μυριζει)

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #173 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 20:26 »
Mηπως ομως δεν ειναι φρόνιμο να αναμειγνύεται το περιεχόμενο απο τα μπουκαλάκια? Εννοώ τα νικοτινούχα με τα μη.  Ας μας ενημερώσει κάποιος ποιο ειδήμων αν θέλει

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #174 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 11:05 »
Καλο ειναι δεν ειναι θα το κανω εγω φιλε μου αν και νομιζω πως δεν ειναι κατι που μπορει να κανει κακο στην υγεια,ιδια υλικα εχουν ολα νομιζω,δεν ειμαι γνωστης αλλα η γνωμη μου αυτη ειναι

Αποσυνδεδεμένος synneffaki

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 14:02 »
Καλημέρα. 30ml 8.5 euro και Natura? Είσαι σίγουρος φίλε μου Big Red ότι τα υγρά και τα αρώματα προέρχονται από Ιταλία και όχι από Κίνα?

αυτο με ενδιαφερει. Πως ξεχωριζουμε το απο που; Δε νομιζω οτι γραφουν κατι πανω..

Αποσυνδεδεμένος synneffaki

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #176 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 14:03 »
Mηπως ομως δεν ειναι φρόνιμο να αναμειγνύεται το περιεχόμενο απο τα μπουκαλάκια? Εννοώ τα νικοτινούχα με τα μη.  Ας μας ενημερώσει κάποιος ποιο ειδήμων αν θέλει

Εμενα μου ειπαν απο το καταστημα να βαλω 18αρι με 9αρι να βγαλω μεση λυση. Αρα θα επιτρεπετε . Διαφορετικα δεν θα το προτειναν. Σωστα;

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #177 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 14:09 »
7.5 εχει τα 15ml
15 εχει τα 30ml
τα θεωρω κορυφη στα υγρα αλλα για καποιο λογο δεν εχουν βγει στο προσκηνιο.
ειναι σε γυαλινο μπουκαλι με σταγονομετρο ραβδο , με πρασινη ταμπελα με ενα δεντρακι .
ειναι στην ουσια της flavorart και ερχεται ετοιμο απο ιταλια μεσα σε σακουλακι παρακαλω.......
http://www.youandme.gr/e-liquid-natura-virginia-9mg-30ml-el.html
εχουν βαση vg γιατι θεωρηται οτι δεν προκαλει αλλεργιες , πολες εταιριες το συστηνουν μαζι με τα κιτ τους

Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #178 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 14:11 »
Εμενα μου ειπαν απο το καταστημα να βαλω 18αρι με 9αρι να βγαλω μεση λυση. Αρα θα επιτρεπετε . Διαφορετικα δεν θα το προτειναν. Σωστα;

Δεν έχεις πρόβλημα, δες εδώ γενικά περί μίξης υγρών και θα σου λυθούν πολλές απορίες

Αποσυνδεδεμένος Pink Floyd

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #179 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 14:33 »
7.5 εχει τα 15ml
15 εχει τα 30ml
τα θεωρω κορυφη στα υγρα αλλα για καποιο λογο δεν εχουν βγει στο προσκηνιο.
ειναι σε γυαλινο μπουκαλι με σταγονομετρο ραβδο , με πρασινη ταμπελα με ενα δεντρακι .
ειναι στην ουσια της flavorart και ερχεται ετοιμο απο ιταλια μεσα σε σακουλακι παρακαλω.......



Κ γω χωρις να την εχω ψαξει πολύ με τα υγρα,με τα συγκεκριμενα ειμαι  :thumpup: :thumpup:
Μaxboraki 18αρι κατα βαση κ προς το παρων δεν αναζητω αλλου την τυχη μου!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10477 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 631 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589107 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797272 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312874 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6759 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12052 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13309 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711