vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 4 χρήστες
Razor.QQ15, thebull, thanos1071, chief79

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #135 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:43 »
Καλησπέρα σας!!Είδα κάπου για υγρά χωρίς νικοτίνη. Οι εντυπώσεις ποιες είναι??Μήπως είναι πολύ ελαφριά?

Γενικά δεν είναι. Η νικοτίνη είναι που δίνει το χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #136 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:53 »

Καλησπέρα σας!!Είδα κάπου για υγρά χωρίς νικοτίνη. Οι εντυπώσεις ποιες είναι??Μήπως είναι πολύ ελαφριά?
Καλωσόρισες Άσπα.
Ανάλογα το πόσα κ.τ έκανες πριν και πώς σου "κάθεται" το άτμισμα με το δικό σου μοντέλο η.τ., επιλέγεις την περιεκτικότητα των υγρών σου. Κατόπιν δοκιμάζεις και αποφασίζεις αν είναι ελαφρύ/βαρύ ή εντάξει για το προσωπικό σου γούστο.
Με την πάροδο του χρόνου μπορείς να ρίξεις σταδιακά την νικοτίνη, ακόμη και να την μηδενίσεις.
Δες και μια σχετική συζήτηση εδώ:http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1107.0.html


Πέρνα κι από δω για την "επίσημη" αυτοπαρουσίασή σου:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.480.html ;)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #137 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:58 »
Μόλις (ξανα) δοκίμασα cappuccino...

ΟΧΙ... δεν έχει σχέση με αυτό που είχα αγοράσει πριν 4 μήνες.    8)

Είναι σαν μια αποτυχημένη δοκιμή με βάση σκέτη VG, από αυτές που κάνουμε όλοι μας... αλλά δεν δένει το άρωμα... (χαμομήλι)

Στη σοκολάτα πάντως... βγάζω το καπέλο    :respect_hat:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2011, 23:14 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος MichaelGeorge

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 23:08 »
Μου τα έδωσαν μαζί με το kit Ovale (2 σετάκια) ego-t.
Tuscan 9mg
Maxboro 18mg και πήρα και ένα 0mg να το κατεβάζω (προσπαθώ να είμαι στα 9mg 2-3ml/day

Βάση vg πολύ γλυκειά για τα γούστα μου (2 packs L&M μπλε στο παρελθόν)

Καλούτσικα και τα 2 αλλά όχι για πολύ. Δε νομίζω να ξαναπάρω λόγω γλυκίτητας

Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 03:16 »
Ξέρει κανείς τα Natura υγρά τι ποσοστό VG έχουν γιατί καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν λειτουργούν καλά μετά απο 10 μέρες στον ίδιο ego-T ατμό (βλέπε καμένο) ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 03:29 »
Τα natura έχουν βάση VG και δεν διαθέτουν κάποιο ποσοστό PG. Γεύση καμένου στον eGo-T μετά από δέκα μέρες χρήσης είναι σε γενικές γραμμές κάτι αναμενόμενο και μπορεί να συμβαίνει και με PG υγρά.

Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 15:28 »
Ευχαριστώ Tem. Άρα φαντάζομαι το να μιλάμε για ποσοστά VG στον Τ δεν έχει και πολύ νόημα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgio

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 17:46 »
Καλησπέρα.
Δεν ξέρω που να συμπεριλάβω το σχόλιο γι αυτο και το τοποθετώ εδώ. Ειχα αγοράσει το Latakia της Natura πριν 2 βδομάδες και ξετρελάθηκα. Ηταν αυτο που έψαχνα απο γευση. Μου άρεζε το αρωμα καμενου ξυλου απιστευτα. Σημειωτέον έχω ενα alter ego-t 3 εβδομάδων. Λοιπόν , μετά απο 4 μέρες η γεύση του υγρού άλλαξε . Δυστυχώς όχι προς το καλύτερο . Εγινε ένα ουδέτερο εως άσχημο πράγμα που δεν ατμιζόταν με τίποτα. Το έβαλα και στον δεύτερο ατμοποιητή τα ίδια. Άλλαξα αμπούλα τα ίδια. Ειπα μηπως και φταίνε οι ατμοποιητές. Αγόρασα ενα καινούργιο της ovalle το ego-c το νεο που εβγαλε ...τα ιδια. Ειπα μηπως και επαθε κατι ο ουρανισκος και αγορασα το tuscan , εκει δεν συναντησα το ιδιο προβλημα, αλλη γευση αλλά δυστυχως δε μου πολυάρεσε. Δεν ηταν βεβαια η ασχημη αισθηση που ειχα αλλά οχι αυτο που έψαχνα. Πριν 2 μερες μου έδωσε ενας φιλος το Latakia του της natura επίσης, γιατι δεν του αρεσε το "καμμενο ξυλο" που γευοταν (που παρακαλαω ακομα να βρω). Το ε'ιχε αγοράσει πριν 10 μερες το ατμισε 2-3 φορες και το παράτησε.  Το δοκιμαζω και στους 3 ατμοποιητες τιποτα. Κανενα καμμενο ξυλο. Καμια ιδιαίτερη γεύση. Αγορασα προχθες και το Latakia της Bio απο Flavoutart πιο μαλακο αρωμα , κανενα καμενο ξυλο ομως της αρχικης γευσης. Να το παρω αποφαση οτι πειραχτηκε ο ουρανισκος? Να αρχισω να προβληματιζομαι? Θα ηθελα να μου πει καποιος τη γνωμη του και αν εχει παρομοια εμπειρια. Οι ατμοποιητές δε φταίνε, έχω τσεκάρει 3. Αμπούλες εχω δοκιμάσει 5. Η βανίλια και το tuscan "παίζουν" κανονικά. Κατι τρέχει με τη γεύση Latakia η τον ουρανισκο μου.

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:04 »
κάτι παρόμοιο παθαίνω και εγώ με τα αρώματα εκεί που μου αρέσουνε σταματάει να μου αρέσει και ψάχνω για άλλο.τώρα το γιατί δεν το ξέρω ίσος κουράζει το ίδιο άρωμα συνεχεια. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Giorgio

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:21 »
το θεμα ειναι οτι αφενός δεν προλαβα να κορεστώ απο το άρωμα - μονο 4 μερες το ατμιζα και αφετέρου το ξαναδοκίμασα μετα απο 10 μερες. Κατι αλλο παιζει παιδια. Μηπως επηρεάζονται οι αισθητηρες γευσης μας? Μηπως καποια αρωματα ειναι ευαίσθητα στο χρονο? Μηπως κατι αλλο? 

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:29 »
Πιστευω οτι οι αισθητηρες της γευσης επηρεαζονται με το πολυ ατμισμα τυπου πιπιλα.
Δεν παυει να ειναι ζεστος ατμος, και αυτο επηρεαζει.

Οταν το εχω πιπιλα, μετα απο ωρα το στομα μου και ειδικα η γλωσσα στεγνωνουν και δεν πολυκαταλαβαινω την γευση πλεον. Αν το παρατησω για αρκετη ωρα και το ξαναπιασω, η γευση επανερχεται.
Και στο τσιγαρο συνεβαινε αυτο, με το πολυ καπνισμα, αλλά σε πολυ χειροτερο βαθμο φυσικα. Το στομα μου γινοταν σαν τσαρουχι οταν καπνιζα πολυ.

Οσον αφορα το λατακια που λες, μπορει η συγκεκριμενη αρωματικη ουσια που εχει να εξατμιζεται ευκολα με το ανοιξε-κλεισε του μπουκαλιου..

Αμα καταλαβαινεις τις αλλες γευσεις αλλά οχι αυτη, πώς μπορουμε να μιλαμε για επηρεασμό (εστω προσωρινο) του ουρανισκου? Λες να εχεις παθει ανοσια μονο με το συγκεκριμενο αρωμα? Ποτέ δεν ξερεις βεβαια...

Παρεμπιπτοντως, κι εγω natura ατμιζω και ειχα παρομοιο προβλημα με την φραουλα. Εχανα τη γευση της πολυ γρηγορα. Την γευση marlboro την χανω μονο μετα απο υπερβολη/πιπιλα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgio

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:40 »
Και εγω παραξενευομαι γιατι δεν κανω παραπανω απο 1,5 - 2 μλ ημερησίως οποτε το φαινομενο "πιπιλας" δεν ισχυει. Το να αλλοιώθηκε η αισθηση επιλεκτικα και αυτο μου φαινεται απιθανο. Να τσεκαρω και κανενα αλλο αρωμα ? Αν εμφανιστει η αλλοιωση και εκει τοτε φοβαμαι οτι προμηνύονται ασχημα μαντατα (βλεπε επιστροφη στο ακατανομαστο). Ελπιζω να ευθύνεται το αρωμα σε VG (δυστυχως δεν μπορω να ατμισω PG , το δοκιμασα). Εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι παρομοιο σε Latakia - VG?

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:48 »
Ρε συ Γιωργο, μην κολλας στο Latakia ρε φιλε. Εξαλλου, ειναι γνωστο οτι ειναι ιδιαιτερη γευση.

Τι ασχημα μηνύματα λες? Θα ξαναγυρισεις στο κ.τ. επειδη βλεπεις φαντασματα με το Latakia?   :D

Αμα το η.τ. σου βλαπτει τον ουρανισκο μια φορα, το κ.τ. σου τον βλαπτει ενα εκατομμυριο φορες.
Δηλαδη με το κ.τ. μια χαρα ηταν παντα η γευση σου?

Παρε μια οχι τοσο ιδιαιτερη γευση και κανε δοκιμες.

Αποσυνδεδεμένος Giorgio

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:24 »
Eχεις δικιο αλλα να , ειχα δοκιμασει 3-4 αρωματα και μολις δοκιμασα το latakia ειπα εδω ειμαι .Μου άρεσε τοοοσο πολυ τις πρωτες μερες που ελεγα δε με ενδιαφερει κανενα αλλο αρωμα. Αντε παλι απο την αρχη δηλαδη. Αλλα το γμτ ειναι γιατι εγινε αυτο.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 13:42 »
αυτό είναι το δικό μου από www.hlektronikotsigaro.gr.
(Image removed from quote.)

Το ίδιο, αλλά σε μεγαλύτερο μπουκαλάκι, το αγοράζω κ' εγώ...
Πάνω στην ετικέτα δεν γράφει τα ml, αλλά από κάτο γράφει τον αριθμό 30. :hmmm:
Σε ένα άλλο μπουκαλάκι που έχω κ' γράφει ότι είναι 10 ml, αυτό είναι 3 φορές μεγαλύτερο (με το μάτι), οπότε πιθανολογώ ότι είναι 30άρι...

Ααα, το κάθε μπουκαλάκι το αγοράζω πρός 8,50 ευρό... :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354985 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13241 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711