vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 3 χρήστες
maraki1308, Milarepa, thanos1071

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #120 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 11:35 »
Δεν προκύπτει από καπου ότι πρόκειται για ιταλική εταιρεία. Τα συγκεκριμένα υγρά χρησιμοποιούν αρώματα της ιταλικής Flavourart και πιθανότατα συσκευάζονται εδώ.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #121 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 11:55 »
 :dontknow: Δεν ξέρω... πάντως και εδώ στη Ρόδο διατίθενται από την ovale.
Τα μπουκαλάκια που έχω αναγράφουν τα συστατικά της βάσης (όχι το ποσοστό), την περιεκτικότητα σε νικοτίνη, ημερομηνία λήξης και ότι τα υλικά είναι από flavourart.

Στο λογότυπο όμως της natura, γράφει
the very finestflavours from Italy
δηλ τα καλύτερα αρώματα από Ιταλία.

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #122 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 12:08 »
Συμφωνουμε :thumpup:Απλα στα καινουρια μπουκαλακια γραφει The very finest taste from italy
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2011, 12:21 από navy »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #123 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 12:24 »
:dontknow: Δεν ξέρω... πάντως και εδώ στη Ρόδο διατίθενται από την ovale.
Τα μπουκαλάκια που έχω αναγράφουν τα συστατικά της βάσης (όχι το ποσοστό), την περιεκτικότητα σε νικοτίνη, ημερομηνία λήξης και ότι τα υλικά είναι από flavourart.

Στο λογότυπο όμως της natura, γράφει
the very finestflavours from Italy
δηλ τα καλύτερα αρώματα από Ιταλία.
Nαι , τα Natura διατίθενται από την MediCre HELLAS που αντιπροσωπεύει αποκλειστικά στην Ελλάδα την Ovale. Επομένως είναι διαθέσιμα σε όλα τα Ovale Shops.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 16, 2011, 12:28
Συμφωνουμε :thumpup:Απλα στα καινουρια μπουκαλακια γραφει The very finest taste from italy
Αυτά βέβαια είναι ίδια αλλά όπως βλέπω δεν αναφέρεται πουθενά η λέξη Natura.

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #124 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 12:45 »
Σωστα!Δεν ξερω για ποιο λογο αλλα απο τον προμηθευτη που τα αγοραζα με την προηγουμενη συσκευασια αγοραζω και με την τωρινη και αυτος μου ειπε οτι ειναι τα ιδια και απλα αλλαξανε συσκευασια!και επειδη ατμιζω την συγκεκριμενη γευση 4 μηνες ειναι ακριβως η ιδια και αν ειχε αλλαξει κατι(Γευστικα) νομιζω θα το καταλαβαινα :)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #125 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 17:43 »
Ποιας εταιρείας είναι το natura-latakia;;;;

Άρα, αναφέρεστε στο τοπικ για τα Mystique, για την γεύση latakia από natura, γιατί έτσι που το είχατε γραμμένο, μπέρδεψα ο γέρος!!!!! :wall: :wall: :))
Μεταφέρατε τα μνμ, αλλά όχι όλα και η ερώτησή μου μοιάζει ξεκρέμαστη και ξένη. ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #126 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 18:00 »
Άρα, αναφέρεστε στο τοπικ για τα Mystique, για την γεύση latakia από natura, γιατί έτσι που το είχατε γραμμένο, μπέρδεψα ο γέρος!!!!! :wall: :wall: :))
Μεταφέρατε τα μνμ, αλλά όχι όλα και η ερώτησή μου μοιάζει ξεκρέμαστη και ξένη. ;)

 :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:

Kαλως τον παπου :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος tkvkp

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #127 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 19:27 »
Ναι Ιταλικη ειναι και τωρα εχει αλλαξει και συσκευασια ειναι στα 15ml το μπουκαλακι χωρις το σταγονομετρο :bye:

 Δεν γνωρισα την παλια συσκευασια μιας και ειμαι νεος στο η.τ αλλα η καινουργια εχει σταγονομετρο και αν προσεξεις τις φωτογραφιες θα το ξεχωρισεις.Ειναι γυαλινος σωληνας που καταληγει σε ακροφυσιο και καλυπτει το 90%+ του υψους του μπουκαλιου.

 edit : Μηπως εχω την παλια και αδικα ποσταρα; :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #128 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 18:56 »
 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #129 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 01:46 »
Πήρα προχτές, σοκολάτα και καπουτσίνο... (18mg)

Τα μπουκαλάκια είναι τα παλιά, δεν έχουν σχέση με τη φωτογραφία του navy,
όμως...

το σταγονόμετρο υπάρχει, όπως ακριβώς το περιγράφει ο tkvkp.

γράφει υλικά από  flavourart... με πολύ μικρά γράμματα.

Πάντως, η σοκολάτα μου φαίνεται η ίδια.
Μόλις δοκιμάσω καπουτσίνο, θα επανέλθω.

Πάντως, σοκολάτα και καπουτσίνο natura είναι τα μόνα που αντέχω σε τόσο μεγάλη περιεκτικότητα σε νικοτίνη  (για μένα)

Α!!!  μου έτυχε και φοβερός ατμοποιητής...
ο δεύτερος είναι κλινικά νεκρός από τώρα, αλλά αυτός...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2011, 09:40 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος deepblue

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #130 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:34 »
Μιας και τριγύρω μου (Κερατσίνι/Νίκαια) παίζουν πολλά ovaleshops και κατά συνέπεια liquids Natura, με είχε ικανοποιήσει στη μετάβασή μου από το κτ το latakia στα 18mg. Μου φαινόταν όμως πως είχε παραπάνω νικοτίνη απ' όση χρειαζόμουν για άτμισμα όλες τις ώρες της ημέρας, οπότε δοκίμασα το τύπου malboro (maxboro το λένε αυτοί) στα 9mg.
Υπέροχη γεύση αλλλλαααά.... μηδέν χτύπημα και αίσθηση. Επειδή είχα και κάποιο θεματάκι με τον καινούργιο ατμο που έβαλα (ego-T), οι έμπειροι λέτε πως το χτύπημα, η αίσθηση στο λαιμό... έχει άμεση σχέση με τα mg νικοτίνης που περιέχει το διάλυμα ή το θεματάκι που θεώρησα πως έληξε είναι η αιτία?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #131 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:47 »
παντως εγω που νομιζα οτι flavourart με  natura  ειναι το ιδιο πράγμα, προχθες που πηρα κατι flavourart υγρά ειναι εντελως αλλα τα μπουκαλακια απο τα natura :dontknow: να σειμειωσω οτι το maxx blend  της flavourart  ειναι ισχεδον το ιδιο με το maxboro απο natura( αν οχι ακριβως το ιδιο...)
 :yes: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος deepblue

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #132 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 19:53 »
Πάντως ατμίζεται σα νερό το άτιμο ???

Θα δοκιμάσω και το 18άρι τους μήπως και μου κάνει διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #133 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:12 »
για μένα ειναι το καλύτερο υγρο σε γευση, και εχω δοκιμάσει αρκετα :yes:

Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #134 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:37 »
Καλησπέρα σας!!Είδα κάπου για υγρά χωρίς νικοτίνη. Οι εντυπώσεις ποιες είναι??Μήπως είναι πολύ ελαφριά?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10481 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 631 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589116 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6760 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13310 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711