vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Mimhsdr, camber, Blackwolf

Twitter

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 17:33 »
Μα εγω κρατάω της παλιές γιατι της επισκευάζω ξανά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 17:38 »
καλυτερα παρε και χρησιμοποιησε τις καινουργιες ειναι βελτιωμενες και με βεβαιοτητα δεν ειχα το παραμικρο προβλημα και εχουν πολυ καλη διαρκεια και αποδοση και οπως σου ειπαν οι φιλοι κοιτα να ειναι βιδωμενα ολα καλα και το oring να ειναι καλα στη θεση του (αν ειναι σε καλη κατασταση)

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 19:47 »
Τι να πω θα δοκιμάσω πάντως ξαφνικά με κάνει τα δύσκολα εκεί που δουλεύει μια χαρά ξαφνικά σκάει το λάδι δεν ξέρω τι παίζει και εαν το σφίξω πολυ μα γράφει low load..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 20:30 »
αν η αντισταση σου δεν ειναι κατεστραμμενη ειναι σημαντικο να διατηρεις τους πολους καθαρους,η αντισταση πολυ καλα σφιγμενη και ο ατμοποιητης βιδωμα-πατημα και οχι υπερβολικο σφιξιμο

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 20:31 »
Το εχω πεντακάθαρο και χθες το έβρασα όλο το άφησα να στεγνώσει μέσα σε καθαρό οινόπνευμα και μετα το έβαλα σε απιονισμενο νερό τι άλλο να κάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 20:32 »
δοκιμασες αλλη κεφαλη απο τις βελτιωμενες?

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 07:27 »
οι νέες κεφαλές, πέρα απ'το ότι λειτουργούν απροβλημάτιστα - ειδικά αυτές των 2Ω - μοιάζουν αθάνατες, ούτε θυμάμαι κάθε πότε χρειάζονται αλλαγή. μ'έχουν εκπλήξει ευχάριστα ... :)

Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 08:03 »
περνεις την παλια τυπου και στριβεις με 25αρι σύρμα.  βαζεις μια καλη ποσοτητα βαμβακι και τέλος.  το νεο συρμα 25αρι θα σου βγάλει κανενα μηνα και αλλαζεις το βαμβακι καθε 10-15 ml.  αν εχεις διαρροη βαλε λιγο ακομα βαμβακι μεσα.  ;-)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 10:03 »
Λοιπόν, περιμένω να μου έρθει ο KangerTech Mega Tank και θέλω να ρωτήσω εάν οι αντιστάσεις παλιού τύπου γίνονται ανακατασκευή.. Και αν υπαρχει καποιο αναλογο βιντεο
Ευχαριστω.

Επισης για οσους δοκιμαζουν να πω οτι για μενα αναμεσα στα 0.25,  0.28, 0. 30, 0.32 συρματα που εχω δοκιμασει το καλύτερο ειναι το 0.25 με περιπου 7-8 σπειρες σε 1.5mm διαμετρο microcoil.  καθεται μια χαρα μεσα και κραταει αρκετα.  αρκει να αλλαζετε το βαμβακι καθε τοσο.  ;-)

Εχω τον KangerTech aerotank mega τον βάζω με παλιού τύπου αντίσταση και με τρέχει συνέχεια απο την ρύθμιση αέρα το υγρό συνέχεια ομως ρουφάω μια δυο και όλο το υγρό έξω. Και δεν εχω λίγο υγρό και η αντίσταση ειναι καινούργια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μα εγω κρατάω της παλιές γιατι της επισκευάζω ξανά

Sent from my iPhone using Tapatalk

περνεις την παλια τυπου και στριβεις με 25αρι σύρμα.  βαζεις μια καλη ποσοτητα βαμβακι και τέλος.  το νεο συρμα 25αρι θα σου βγάλει κανενα μηνα και αλλαζεις το βαμβακι καθε 10-15 ml.  αν εχεις διαρροη βαλε λιγο ακομα βαμβακι μεσα.  ;-)

Μια απο τα ιδια δηλαδη; harristopaloglou παρε τις νεες αντιστασεις να βρεις την υγεια σου και ασε τις επισκευες για αργοτερα. Τωρα αν θες να σε παιρνουν τα ζουμια γουστο σου και καμαρι σου  8)

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 05:52 »
Λοιπόν, καταρχήν βρήκα την άκρη ο ατμόποιητής ειναι χτυπημένος και έχει τραβάει για αυτόν τον λόγο χάνει και υγρό και ένταση στην τζούρα. Επιπρόσθετα,  και με της 2 αντιστάσεις και παλιού και Καινούργιου τύπου τα ίδια προβλήματα υπήρχαν απλά με την Καινούργιου έχει καλύτερη γεύση.
Πάω για αλλαγή του κάτω μέρος και επιστρέφω. Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #310 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 18:03 »
Πηρα τον genitank mini. Στη ρυθμιση εισαγωγη αερα το εχω να φαινεται μονο μια τρυπα. Και ακομα και εκει η τζουρα μου φαινεται αρκετα αερατη.
Ειναι λογικο αυτο;

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #311 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 18:04 »
Γενικά ειναι αεράτος ατμόποιητης άφησε μισή τρύπα ανοικτη 50-50..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #312 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 18:57 »
Δεν βλεπω να τον κραταω και πολυ. Πολυ αερατος για τα γουστα μου. Ουσιαστικα η ρυθμιση αερα ειναι αχρηστη οπως το βλεπω. Με μια τρυπα ή κκαι μιση ανοιχτη και δεν...

 Σε σχεση με τον icube16 που ειχα δοκιμασει μεγαλη διαφορα.
Παλι καλα που δεν εσκασα και παραπανω λεφτα να παρω τον aerotank...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #313 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 18:58 »
Θες να ρουφας και να σε πονάνε τα πνευμονία μάλλον, δοκίμασε Nautilus


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #314 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 19:02 »
Δεν βλεπω να τον κραταω και πολυ. Πολυ αερατος για τα γουστα μου. Ουσιαστικα η ρυθμιση αερα ειναι αχρηστη οπως το βλεπω. Με μια τρυπα ή κκαι μιση ανοιχτη και δεν...

 Σε σχεση με τον icube16 που ειχα δοκιμασει μεγαλη διαφορα.
Παλι καλα που δεν εσκασα και παραπανω λεφτα να παρω τον aerotank...
o aerotank εχει 5 τρυπες.στην 1η ειναι πολυ σφικτος.και ειναι πολυ καλος ατμοποιητης.δοκιμασε τον.εχω 2 για να καταλαβεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12090 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos