vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, dallaskdp, Blackwolf, camber

Twitter

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #285 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 02:52 »
αυτο συμβαινει με καθε ατμοποιητη οταν ειναι αδειος,λογικο δεν ειναι?...
:yes: :yes: :yes:
Ναι! Αλλά περιμένω τη μέρα που θα βγει ο αερο που θα ... γεμίζει μόνος του!!! Πολλά ζητάω;  :eyesplash:
Δουλεύω σε ΗΥ, και συνήθως κοιτάω την οθόνη μόνο. Δεν κοιτάω τον ατμο. Μηχανικά πάει το χέρι δίπλα και τραβώ τζούρες.
Δυστυχώς την έχω ... "πατήσει" πολλές φορές! Μα, να μη γεμίζει μόνος του;;;  :wall:


κωνσταντίνος 10, ναι πράγματι οι μονής αντίστασης κεφαλές που παίρνουν οι προτανκ 1 και evod, επισκευάζονται εύκολα. Εγώ πάντως προσωπικά προτιμώ όμως πια τις διπλές και συγκεκριμένα τις νέες που βγήκαν (αλλά μάλλον παλιόσαν κιαυτές πια...) Στα 1,5 για vv mod, στα 1,8 για το istick, και στα 1,2 για μηχανικό.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #286 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 03:06 »
Διαβαζω πως υπαρχουν αρκετα θεματα με τους αεροτανκ με τις καινουργιες κεφαλες,προσπαθησα να την επισκευασω και δεν με βολεψε,δοκιμασα να βαλω κεφαλη του evod και δουλευει μια χαρα.Η κεφαλη του evod εχει και μεγαλο + οτι επισκευαζεται ευκολα,ελπιζω να βοηθησα :D
Νομίζω ότι δεν ταιριάζει η κεφαλή Evod στον Aerotank, είναι πιο κοντή. Δεν έχεις μεγάλη υπερτροφοδοσία? γιατί είχω βάλει και γω και είχα πρόβλημα, το αναφέρουν κι άλλοι ότι δεν κάνει.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #287 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 03:28 »
μπορει να ειναι και προτανκ η κεφαλη  :tongue_smilie:  αυτες με την μεγαλη μυτη τελος παντων μια χαρα παιζουν,εγω ετσι τον δουλευω και δεν εχω θεμα με υπερτροφοδοσια κανενα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #288 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 15:42 »
:yes: :yes: :yes:
Ναι! Αλλά περιμένω τη μέρα που θα βγει ο αερο που θα ... γεμίζει μόνος του!!! Πολλά ζητάω;  :eyesplash:
Δουλεύω σε ΗΥ, και συνήθως κοιτάω την οθόνη μόνο. Δεν κοιτάω τον ατμο. Μηχανικά πάει το χέρι δίπλα και τραβώ τζούρες.
Δυστυχώς την έχω ... "πατήσει" πολλές φορές! Μα, να μη γεμίζει μόνος του;;;  :wall:



κωνσταντίνος 10, ναι πράγματι οι μονής αντίστασης κεφαλές που παίρνουν οι προτανκ 1 και evod, επισκευάζονται εύκολα. Εγώ πάντως προσωπικά προτιμώ όμως πια τις διπλές και συγκεκριμένα τις νέες που βγήκαν (αλλά μάλλον παλιόσαν κιαυτές πια...) Στα 1,5 για vv mod, στα 1,8 για το istick, και στα 1,2 για μηχανικό.
συμφωνουμε με τις χρησεις των αντιστασεων

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #289 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:04 »
Λοιπόν, περιμένω να μου έρθει ο KangerTech Mega Tank και θέλω να ρωτήσω εάν οι αντιστάσεις παλιού τύπου γίνονται ανακατασκευή.. Και αν υπαρχει καποιο αναλογο βιντεο


Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #290 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 21:20 »
Δες εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17679.0.html και εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16226.0.html αλλά για μονή αντίσταση, η διπλή είναι δύσκολη.

Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #291 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 22:59 »
ο καλύτερος οδηγος για rebuild.



ειναι απο κινητο μονο και δεν ξερω αν παιζει σε desktop λογικα παιζει.

Επισης για οσους δοκιμαζουν να πω οτι για μενα αναμεσα στα 0.25,  0.28, 0. 30, 0.32 συρματα που εχω δοκιμασει το καλύτερο ειναι το 0.25 με περιπου 7-8 σπειρες σε 1.5mm διαμετρο microcoil.  καθεται μια χαρα μεσα και κραταει αρκετα.  αρκει να αλλαζετε το βαμβακι καθε τοσο.  ;-)

Αποσυνδεδεμένος veronng

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!!!
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #292 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 23:46 »
ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟΤΙΚΟΙ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ BVC ΚΑΦΑΛΕΣ ΤΗΣ ASPIRE ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΥΣ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΑΥΤΙΛΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ !!!! ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΥΣΤΟΥ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ Η.Τ ΤΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #293 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 00:34 »
Φιλε συνατμιστα με μικρα ....... τα κεφαλαια κουραζουν  :)) :)) :)) :)) :))





Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #294 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 06:48 »
Εχω τον KangerTech aerotank mega τον βάζω με παλιού τύπου αντίσταση και με τρέχει συνέχεια απο την ρύθμιση αέρα το υγρό συνέχεια ομως ρουφάω μια δυο και όλο το υγρό έξω. Και δεν εχω λίγο υγρό και η αντίσταση ειναι καινούργια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #295 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 11:34 »
Κάποιος για βοήθεια να ατμισω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #296 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 11:43 »
Τσεκαρε αν εχεις βιδωσει καλα ολα τα μερη του ατμο. Ειδικοτερα την αντισταση πανω στη βαση και δες αν υπαρχει και το λαστιχακι της βασης. Δες το παρακατω βιντεακι απο το 4:50 και μετα που τον δενει.

[youtube]ka86cELKitg[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #297 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 14:08 »
Τα εχω βιδωσει τέλεια.. Μήπως φταει ότι ειναι παλιού τύπου μόνες αντιστάσεις ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #298 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:06 »
Κανονικα δε θα επρεπε. Αλλαξε αντιστασεις με νεες. Ουτως ή αλλως οι παλιες εχουν διαφορα θεματα. Παρε τις νεες.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #299 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 16:30 »
Παλαιά πονεμένη ιστορία... δέν...(διαρροες, μπουρμπουλήθρες,  κάψιμο κεφαλών, κ.λ.π).... :eyesplash:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12080 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499625 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109751 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos