vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 6 χρήστες
nightdream, Sergios, jtheogr, white varadero, camber, maprix

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 17:33 »
Βλέπω ότι κάποιοι συνατμιστές σε άλλα νήματα προτείνουν τον αεροτανκ ως ένα ατμοποιητή που δουλεύει απροβλημάτιστα, επειδή τον έχω περίπου 3 μήνες και δεν έχω καταφέρει να τον δουλέψω ούτε με τις παλιές κεφαλές ούτε με τις Upgraded στα 1,8 εξαιτίας της υπερτροφοδοσίας που έχει, έχετε βρει κάποιο κόλπο για να τον δουλέψετε? Τον είχα πάρει για να αντικαταστήσω τον Primero BCC που τον έχω ακόμη ως βασικό μου μετά από 10 μήνες ατμίσματος καθώς  Ναύτιλος και Κ1 με απογοήτευσαν για διαφορετικούς λόγους, ενώ και ο Gemini που τον είχα θεό εδώ και ένα μήνα και πέντε διαφορετικές κεφαλές μου κάνει υπερτροφοδοσίες, διαρροές ακόμη και καμμένα(????). Αν έχετε καμιά ιδέα μπας και τον δουλέψω γιατί έχω απογοητευτεί γενικότερα με τους ατμοποιητές και δεν ξέρω που να στραφώ.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 17:49 »
φιλε μου ili kef εχω περασει κι εγω απο τους ατμο που ανεφερες και ειχα παρατηρησει τα ιδια προβληματα αν θελεις ανεφερε ποιο μοντελο εχεις (εγω χρησιμοποιω aerotank και τοσο καιρο με παει απροβληματιστα) τους λειτουργω με κεφαλες 1.8 και 1.5 και αν θελεις πες και τι μπαταρια χρησιμοποιεις

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 17:51 »
θέματα υπερτροφοδοσίας του mega είχα κι εγώ, με τις προηγούμενες αντιστάσεις που είχαν "μουστάκια". με τις καινούριες, κανένα απολύτως θέμα. τις έχω χρησιμοποιήσει όλες χωρίς προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 17:52 »
ναι σωστος φιλε vageniko ειναι πολυ βελτιωμενες

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 18:13 »
Αυτόν έχω τελικά

αλλά κατά λάθος έγραψα εδώ. Στην βάση έχει ένα πιατάκι που βιδώνει η αντίσταση και μάλλον επειδή μαζεύεται εκεί πολύ υγρό έχω υπερτροφοδοσία, μετά από περίπου 15 τζούρες αρχίζει και μετά από λίγο δεν μπορείς να ατμίσεις καθόλου. Είναι πραγματικά απίστευτο ότι αντιμετωπίζω πρόβλημα σχεδόν με όλους τους ατμοποιητές και σε πολλούς δουλεύουν κανονικά. Ευτυχώς που αναφέρουν κι άλλοι τα προβλήματα αλλιώς θα νόμιζα ότι είμαι εγώ προβληματικός και όχι οι ατμοποιητές που πέρνω. Χρησιμοποιώ Vission Spinner και VeVe μπαταρίες. Έχω χρησιμοποιήσει μόνο αντιστάσεις 1.8, μάλιστα τις παλιές τις έκανα και ανακατασκευή αλλά πάλι τα ίδια. Έιμαι αποκλειστικά ατμιστής και έχω απελπιστεί γενικά. Για τον Αεροτανκ απλά ψάχνω μπας και βρω καμμιά λύση.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 21:06 »
Για την αντιμετωπιση της υπερτροφοδοσιας, δυο ειναι οι ενεργειες που πρεπει να κανεις. Ανοιγεις τερμα το air flow και ανεβαζεις τα watt. Τα εχεις κανει αυτα χωρις αποτελεσμα; :hmmm: Υποψην οτι οι μπαταριες που εχεις μετα απο μετρια χρηση απο την full φορτιση τους, πεφτει η αποδοση τους και δε δινουν αρκετα ρευματα με αποτελεσμα την υπερτροφοδοσια. Αυτο μπορει να συμβει και αν δεν ειναι καλα καθαρισμενα τα πασα τοσο του ατμοποιητη οσο και της μπαταριας (η βρωμια ανεβαζει την αντισταση με αποτελεσμα παλι αδυναμα ρευματα). Τελος η ενταση της τζουρας δεν πρεπει να ειναι μεγαλη, αλλα μαλακη και αργοσυρτη. Σορυ αν λεω πραγματα που ηδη εχεις κανει ή ξερεις, αλλα προσπαθω να καλυψω καθε περιπτωση  :) .

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 21:21 »
caros ξερεις τι εχουν παθει ολοι? θυμουνται τα προβληματα που ειχε ο aerotank v1 τα οποια επιβεβαιωνω οτι εχουν εξαλειφθει στον aerotank v2 με το καινουργιο airflow σε συνδυασμο με τις αναβαθμισμενες κεφαλες (0.8,1.2,1.5,1.8 )ειναι απροβληματιστος..αυτο με την αργη μακροσυρτη ειναι απολυτα σωστο και με τις μπαταριες (για να δειξει ο ατμο δυνατοτητες θελει ισχυ που μονο τα mod μπορουν να δωσουν),οσοι εχουν θεμα με τις υπερτροφοδοσιες δειτε το παρακατω video θα σας βοηθησει πολυ..

[youtube]hMQovXwWRXM[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2015, 22:12 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 21:31 »
Τα χω κάνει caros απλά ο συγκεκριμένος υπερθερμένεται κιόλας οπότε δεν μπορώ ν'ανεβάζω ρεύματα. Μάλλον θα δοκιμάσω άλλη  βάση V2 (ή V3?)..Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 21:47 »
Αν δεν ειναι λοιπον τιποτα απο τα παραπανω, ναι υπαρχει περιπτωση να εχεις ελλατωματικο κοματι. Απο βασεις δυστυχως οσο και αν εψαξα στην Ελλαδα η V2 και η V3 δεν πωλουνται απο μονες τους πρεπει να τις παραγγειλεις απ' εξω (ας με διορθωσει καποιος αν τις βρηκε εδω καπου). Εγω σκεφτομαι να χτυπησω ενα Genitank που εχει τη V3 βαση, να τη βγαλω και να τη βαλω στον αεροτανκ. Η V3 ειναι η καλυτερη, εκτος απο τις 4-5 τρυπουλες που εχει, αν βγαλεις και τη βιδουλα που χρησιμευει για στοπ, εχεις επιπλεον και μια τεραστια εξτρα τρυπαρα  :thumpup: (στυλ atlantis-στυλ λεω οχι ιδια, μη βαρατε  :D -). Δοκιμασε ομως αν μπορεις και σε ενα μοντ που δινει πιο δυνατα ρευματα, οπως προειπε και ο pngtszs1976.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 21:49 »
σωστα caros ισως να εχει πεσει σε ελαττωματικο μου εχει τυχει..
εχει 5 τρυπες που ειναι υπεραρκετες..
βασεις τετοιες στην ελλαδα δεν βλεπω να υπαρχουν..εκτος αν ξερει καποιος να μας πει
αν ειναι η ιδια βαση του genitank τοτε καλη ιδεα,
ειδα ειναι για στοπ σωστα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2015, 21:58 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #265 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 21:59 »
Αγορασα τον genitank mini για ενα φιλο. Πριν του τον δωσω εβγαλα τη βιδουλα για να δω ακριβως αυτο που λες. Οχι λοιπον δεν χαλαρωνει αρκετα το δαχτυλιδι ωστε να γυρνα απο μονο του  :thumpup: . Μετα την ξαναβιδωσα και τον εδωσα στον φιλο χωρις να του πω τι εκανα  :-[ :-[ . Η βαση ειναι ιδια, δε το διαπιστωσα απο εμπειρια αυτο, αλλα ετσι δειχνουν (ιδιες διαστασεις, ιδια γυαλινα τανκακια). Τελος γνωριζω απο εμπειρια οτι οι βασεις του protank 3 mini, aerotank mini και genitank mini ειναι ιδιες, οποτε...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #266 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 22:02 »
ωραια φανταζομαι ουτε διαρροες..και ειναι απο το ιδιο υλικο..ατσαλι?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
caros οι genitank ειναι χαλκινοι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2015, 22:09 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #267 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 22:14 »
Διαρροες δεν ειχα ποτε να σου πω την αληθεια. Τωρα για το υλικο συμβαινει το εξης. Εχω τον aerotank V1 σαν του ili kef (με τη ροδελα) που η βαση του δεν ειναι stainless steel αλλα χαλκινη (νομιζω η V2 του aerotank ειναι stainless steel), εχω τον aerotank mini με V2 που ειναι stainless steel. Ολη η σειρα των genitank με την V3 οπως και ο protank 3 mini ειναι απο χαλκο.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #268 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 22:18 »
caros η v2 aerotank εκδοση ειναι stainless steel

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #269 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 22:25 »
Ευχαριστω για την επιβεβαιωση  :thumpup: . Απλα aerotank εχω ηδη, δε λεει να ξαναγορασω τov V2 μονο και μονο για το υλικο της βασης (ειναι και ακριβουλης). Λεω να παω σε genitank που και μεγαλυτερες δυνατοτητες θα εχω με το καλυτερο air flow, και τον εχω σταμπαρει στα 11 ευρω. Θα κανω ενα συμβιβασμο στο υλικο δε πειραζει (ουτως ή αλλως και μεχρι τωρα με χαλκινη βαση ειμαι με τον V1).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41644 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250257 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158834 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16030 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131527 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 297 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 314 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 318 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 462 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 290 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768129 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966