vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

402 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Joyetech eVic Supreme

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 17:21 »
Σεβαστή η άποψή σου φίλε Latsios αλλά μάλλον δεν τη συμμερίζονται οι υπόλοιποι καθώς κυκλοφορούν και πουλιούνται κι άλλα mod εκτός του vamo και του provari.

Για να εκφέρεις άποψη για ένα προϊόν νομίζω ότι πρώτα θα πρέπει να το έχεις δοκιμάσει. Αυτή τη στιγμή έχω μπροστά μου και το eVic Supreme και το Provari 2.5 και το Provari P3.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 17:23 »
Δεν υπάρχουν μόνο lada και aston martin. Υπάρχουν πολλά ενδιάμεσα και ο καθένας, ευτυχώς αγοράζει ότι θέλει. Όταν με το καλό έρθει ο κομμουνισμός τα λέμε για το τι δικαιείται και χρειάζεται ο μέσος άνθρωπος  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Latsios

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Like some leftovers?
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 17:24 »
Αν αυτο καταλαβες τοτε παω πασο. Ειπα εγω στον camber τι να αγορασει? Οχι βεβαια. Διαβασε καλυτερα τι του ειπα και θα δεις οτι δεν υπαρχει προβλημα. Προφανως και σεβομαι την εμπειρια του. Ειμαι ομως της αποψης οτι δεν θα πρεπει να θεοποιουμε συσκευες για αυτο το εξτρα που προσφερουν ενω θα μπορουσαμε να κανουμε τη δουλεια μας και πιο φθηνα. Δεν εχουν ολοι 500ρικα να δαθεσουν για μοντακια.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 18:01 »


Μέλος που γράφτηκε σήμερα, μπαίνει με ύφος 50 καρδιναλίων και ανοίγει διαλόγους τρολάροντας όπου βρει για να ανεβάσει τον αριθμό των μηνυμάτων.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 19:00 »
Δεν υπάρχουν μόνο lada και aston martin. Υπάρχουν πολλά ενδιάμεσα και ο καθένας, ευτυχώς αγοράζει ότι θέλει. Όταν με το καλό έρθει ο κομμουνισμός τα λέμε για το τι δικαιείται και χρειάζεται ο μέσος άνθρωπος  :laugh1:


Διαφωνω σε ολα σου.


1. Ο καθενας δεν αγοραζει οτι θελει, αλλα οτι του επιτρεπει η τσεπη του. Απλα εχει την επιλογη στη σκεψη του και οχι στην αγορα του.
2. Ο κουμουνισμος ποτε δεν προκειται να υπαρξει. Ακομα και στην Ρωσια ειδες νομιζω τι εχει γινει. Και εαν ακομα στην θεωρια υπηρχε κουμουνισμος παλι δεν θα ηταν αυτο που υπαρχει στην θεωρια . Θα υπαρχουν παντα οι εχοντες και οι μη εχοντες.


Φιλικα παντα απλα δεν ταιριαζε καθολου το παραπανω που εγραψες.


By the way το supreme το εχω σχεδον απο τις πρωτες ημερες κυκλοφοριας. Ομως ποιοτητα δεν εχει (τουλαχιστον οχι αυτην που εχει το προβατακι). Ομως του κανω καθημερινη χρηση μεχρι να τα παιξει. :)

Συγχωνευση ποστ

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 15:14 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 15:06 »
Ας ξεκαθαρίσουμε κάτι για να μην γράφουμε αρες μαρες . Αν κατατάξουμε τα mod ολλα ίδια οπός της μπανάνες οκ τότε δεν θα αγοράζαμε το πρόβατο γιατι με πιο οικονομικά mod θα κάναμε την ίδια δουλιά ! Όμως δεν είναι έτσι κάθε mod έχει μια φιλοσοφία και δυνατότητα ανάλογα την τιμή και χρήση μας . Τώρα για το evic είναι ένα αξιόλογο mod και για τα λεφτά του είναι κοντά στα καλά mod , έχει ελατοματα αλλα μην ξεχνάμε ότι είναι και 100 ευρο φτηνότερο απο αλλα . Έτσι και το vamo πολύ τίμιο mod για τα λεφτά του αλλα έχει και τα ελαττώματα του.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2014, 22:43 »

Αποσυνδεδεμένος value

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 23:46 »
Έχοντας και χρησιμοποιώντας το συγκεκριμένο mod εδώ και κάποιους μήνες, έχω να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την εν γένει συμπεριφορά του. Το μόνο περίεργο που μου συμβαίνει, είναι ότι όταν η ένδειξη της μπαταρίας φτάνει στο 30%, τότε η απόδοση σε ατμό πέφτει κατακόρυφα. Σαν να δίνει λιγότερο ρεύμα. Για να γίνει ακόμα πιο περίεργο το πράγμα, λίγο κάτω από το 10%, επανέρχεται στον φυσιολογικό τρόπο λειτουργίας δίνοντάς μου και πάλι την ποσότητα ατμού που έχω κανονικά.  :confused1:

Ενημερωτικά, χρησιμοποιώ τις μπαταρίες της Panasonic, τις NCR18650B κι ο ατμοποιητής που χρησιμοποιώ είναι ο Davide της Aspire, με αντιστάσεις BDC στα 2,1 Ω.

Υ.Γ. Πριν από λίγο έκανα update στην έκδοση 2.2. Αν δω διαφορά στη συμπεριφορά, θα επανέλθω.

(Ενημέρωση: Και με το update εξακολουθώ να έχω την περίεργη συμπεριφορά)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 11:54 από value »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 16:03 »
Τα ιδια εκανε και το evic... Αυτη η joyetech δεν το εχει στα modακια τελικα με τιποτα. :(

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 17:52 »
Κατοχος εδω και 4 μηνες φιλε μου και δε το εχω συναντησει το προβλημα που λες... Δοκιμασε να το δουλεψεις με την vtc4 που ερχεται, μπορει να διορθωθει το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 00:52 »
Από κατανάλωση πως το βλέπετε?

Στα 14W το EZDNA καταπίνει γρήγορα την μπαταρία, σε σχέση με το Zmax και το vamo που κρατάνε πολύ περισσότερο. Θα με ενδιέφερε η αποψή σας για το Evic...

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 02:17 »
Vamo και zmax σου δίνανε 14 ή απλά έγραφε 14 η οθόνη;

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 07, 2014, 23:17 »
Σαββατοκύριακο (27, 28/9) με προσφορά στα 99€ από replacesmoke απ΄όπου και το αγόρασα.

Δείχνει μέρα με την νύχτα με τον προκάτοχό του. Δυναμικές τροποποιήσεις - βελτιώσεις. Σημαντικό για μένα οτι αλλάζει ο πόλος και λογικά δεν θα υπάρξει πρόβλημα με θέμα "σπειρώματα". Πλούσια πληροφορία, αλλά και μπιχλιμπίδια τύπου φωτογραφίας ή πόσες ρουφηξιές κλπ. Μεγάλη οθόνη που διαμορφώνεται με επιλογή του χρήστη, καλό σπείρωμα μπαταρίας, καλός ο επιλογέας (+ - ). Ανησυχώ για το πλαστικό προστατευτικό κάλυμα της οθόνης που καλύπτει περιμετρικά την κεφαλή. Δείχνει ευπαθές σε γρατζουνιές και πεσίματα....

Αντιμετώπησα άμεσα πρόβλημα με την ανάγνωση των αντιστάσεων. Διάβαζε οτι ήθελε σε όλους τους ατμοποιητές που το δοκίμασα. Την 1,7Ω αντίσταση την έδινε 3,5 μετά 1,4 στη συνέχεια 3,1 κλπ. Ελέχθηκε από το κατάστημα και αντικαταστάθηκε αμέσως η κεφαλή (με την κεφαλή του μαύρου δυστυχώς, μια και δεν ήταν διαθέσιμη για το ασημί...). Το πρόβλημα σχεδόν ξεπεράστηκε.

Έκανα την αναβάθμιση, αλλά είδα οτι πλέον χάνεται η δυνατότητα να διαμορφώσω όπως θέλω την οθόνη κι έτσι ξαναγύρισα στην αρχική έκδοση. Και πάλι τα άλλα 3 μοντ που έχω μου δείχνουν 1,7Ω ενώ το Evic 1,8 ενώ σε άλλον ατμο δείχνουν 1,8 και το Evic 2,0Ω.

Το ρεύμα (αν και δεν διαθέτω αντίστοιχες γνώσεις) φαίνεται να διαχειρίζεται καλά και η ίδια μπαταρία να κρατάει περισσότερο απ' ότι στο EZDNA (πλακέτα DNA).

Προτέρημα επίσης θεωρώ την δυνατότητα αναβάθμισης μέσω Η/Υ.

Καταλήγοντας, δεν το εμπιστεύομαι στην μέτρηση αντίστασης και επειδή απόλαυσα κάτι καμένα, δεν το χρησιμοποιώ ως VW, αλλά ως VV.

Με μια μπαταρία Sony  VTC4 που περιλαμβάνεται στο πακέτο και στην τιμή των 99€, νομίζω οτι είναι συμπσθητική περίπτωση, αν και με την σε αρκετές περιπτώσεις ψιλολανθασμένη πλέον ένδειξη, αμφιβάλλω....

Αποσυνδεδεμένος Nomatarxis

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά ήμουν σχιζοφρενής, αλλά είμαι εντάξει τώρα.
Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 14:30 »



Παιδια το έχω και εγώ ενα μήνα τώρα , με απλά λόγια είναι φοβερό , ποιοτικό , όσο για το μέγεθος !!! είναι ανάλογο των επιδόσεων , μπορείς βέβαια να το κάνεις και ποιο μικρο με το b0d ll


 http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/mod-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/bod-%CE%B9%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-evic-supreme.html
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2014, 14:46 από Nomatarxis »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 20:09 »
Δηλαδη οσο πιο κλαρίνο τοσο πιο δυνατό;
Δικαιολογίες δεν υπάρχουν κλαρίνο παραμένει και με το bod.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597268 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357788 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591950 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios