vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 2 χρήστες
eurogod, filikos4

Joyetech eVic Supreme

Αποσυνδεδεμένος Nomatarxis

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά ήμουν σχιζοφρενής, αλλά είμαι εντάξει τώρα.
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #90 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 20:20 »
Μια χαρά είναι !!! Κάνεις και δικέφαλα !!!! :p


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2014, 20:26 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 10:44 »
Μία βδομάδα χρήσης ίσως δεν είναι κατάλληλος χρόνος για βίντεο, αλλά μία κριτική μπορώ να την κάνω..

Υπόψη πως εγώ εδώ και κάτι μήνες ατμίζω με DNA 30 Al Mood, στα 30 Watt. Οι αντιστάσεις μου είναι από 1,1 έως 1,4. Πρώτη αίδθηση λοιπόν, η γνώση ότι πρέπει να πάω χαμηλότερα αν θέλω να συνεχίσω με τις ίδιες ατιμιστικές συνήθειες. Οπότε και η βδομάδα έφυγε με μία αντίσταση που ανέβηκε από 0,9 στο 1 Ω (η αντίσταση που οριακά μπορεί να βγάλει τα 30 είναι το 1,20, και το μηδές μετά το 2 μπήκε για να γίνει κατανοητό το <1,2)

Η αίσθηση που μου έδινε από όταν το έπιασα ήταν ποιοτικό, καλοφτιαγμένο. Πιο ποιοτικό/προσεγμένο από το Al Mood μου τουλάχιστον, αλλά και λιγότερο ανθεκτικό. Ψυχολογικό λόγω του μικρότερου βάρους, αλλά πραγματικότητα λόγω σπειρωμάτων και πλαστικού καλλύματος οθόνης που καλύπτει ένα μέρος του κυλίνδρου. Για αυτούς που τους ενδιαφέρει (γιατί εμένα δεν) το κλείσμο του καπακιού πάνω δε θα το κάνει hubrid look με κανέναν ατμοποιητή..

Προβλήματα (για να σας αφήσω με τα καλά μια φορά κι εγώ στο τέλος!) Πέραν του 6 Volt όριο, πρώτη εντύπωση, το πόσο έντονα καταλάβαινα την καθυστέρηση ενεργοποίησης. κάτι λιγότερο από μισο δευτερόλπετο όταν πατάς το κουμπί μέχρι να ξεκινήσει. Πριν το πεις λίγο σκέψου πως μία τζούρα θα κρατήσει 3 δευτερόλεπτα, συνήθως πατάω το κουμπί για 3,5 γιατί το πάταγα πάντα 0,5 sec πριν το βάλω στο στόμα μου. Οπότε σε αυτό αναγκάστικα να αλλάξω συνήθεια, διπλασιάζοντας αυτόν τον κενό χρόνο. Μετά η οθόνη, όπου έπρεπε όταν ήμουν έξω με συννεφιά να βάζω χέρια και παλτά από πάνω για να δω. Σε ήλιο; Απλά, δεν, βλέπεις. Οι "κοφτερές" άκρες που είχα ακούσει παραδόξως τις κατάλαβα, αλλά οκ, δεν το βρήκα και τόσο άβολο..

Τα καλά του, το προφανώς απαραίτητο, δεν έπαθε τίποτα! (να τα λέμε κι αυτά..) Δούλεψε όπως πρέπει να δουλέψει κάθε στιγμή. Φυσικά άναβαν κάτι logo με καφέδες χωρίς να ξέρω αν αυτό σημαίνει πως μπήκε σε κάποιο mode, αλλά παρά τις ρυθμίσεις (που αιτία το ότι το είχα για έρευνα, δεν έπαιξα καθόλου) δεν μπαίνουν στο δρόμο σου. Πληροφόρηση άψογη, χωρίς να διαβάσω manual που δεν το κάνω και ποτέ, βρήκα εύκολα και τον τρόπο να φαίνεται ότι θέλω εγώ στην οθόνη. Πάνω απ'όλα όμως η διαχείριση μπαταρίας. Στα ίδια ατμίσματα, έκανα τη μισή κατανάλωση! (ημιάχρηστο και το νήμα "πόσα mAh ατμίζεται τη μέρα"..). Και, ίσιως κορυφαίο ατού, διαθεσιμότητα και τιμή! Τόσο που με βάζει στην μπρίζα να το πάρω, τιμή εξαιρετικά  χαμηλή για αυτό που παίρνεις, και μπορείς να το πάρεις σήμερα! (αναφέρομαι στην ecig, που βάζεις κι ένα 50μελο vanilla rum after δώρο, που το κατήργησαν από άρωμα, και χάσαν τα λεφτάκια μου..)
Σίγουρα υπάρχουν πλέον αντίστοιχα προϊόντα, αυτό πάντως στο όσο το είδα, τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.

edit: Και ξέχασα! Στα πολύ θετικά του που θα μου λείψουν..! Πληρώνω όποιον μπορέσει να βάλει φορτιστή usb στπ Al Mood μου!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 11:02 από exispathi »

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 03, 2014, 16:38 »
το παραγγειλα κι εγω κυριοι!!!!!
εχω το mas και πηρα αυτο για να αναβαθμισω την φαση
ελπιζω να μ αρεσει!!!!

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 03, 2014, 17:15 »
Σεβαστή η άποψή σου φίλε Latsios αλλά μάλλον δεν τη συμμερίζονται οι υπόλοιποι καθώς κυκλοφορούν και πουλιούνται κι άλλα mod εκτός του vamo και του provari.

Για να εκφέρεις άποψη για ένα προϊόν νομίζω ότι πρώτα θα πρέπει να το έχεις δοκιμάσει. Αυτή τη στιγμή έχω μπροστά μου και το eVic Supreme και το Provari 2.5 και το Provari P3.
Ποιο απο τα 3 σε ικανοποιει περισσοτερο???  :D


Με βαση αυτο το βιντεο,το Supreme δινει σταθερα και δυνατα ρευματα επιπεδου Provari





Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 03, 2014, 20:37 »
Από άποψη ποιότητας και ακρίβειας ρευμάτων δεν υπάρχουν διαφορές. Οι πολύ μικρές αποκλίσεις μεταξύ τους γίνονται αντιληπτές μόνο από τα όργανα μέτρησης και όχι κατά τη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 17:39 »
ρε παιδια μια βοηθεια
εβαλα home screen logo και μετα εκανα καποιες αλλες αλλαγες στο μενου και δεν μου εμφανιζει το λογκο καν
ακομα και μεσα στο προγραμμα εκει που πας να ανεβασεις screen logo ειναι πλεον γκρι και δεν πατιεται καν

στην αρχη δουλεψε οκ μου εβαλε και την εικονα μου
τωρα ακομα και στο μοντακι οταν μεσω μενου παω στο display βγαζει μονο skreen saver και boot logo ενω και στο μανουαλ λεει οτι πρεπει να βγαζει και home scr kai inverse
τι να εγινε??????
μηπως επειδη εκανα upgrade σε v 2.2?????
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2014, 18:56 από kostas dr »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 19:27 »
Πιθανότατα φταίει η αναβάθμιση που έκανες.... Κι εγώ όταν έκανα αναβάθμιση, έχασα τη δυνατότητα να διαμορφώσω όπως εγώ θέλω το περιεχόμενο της οθόνης. Βάλτο στην 1,1 και τσεκάρισε αν λύθηκε το πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 19:51 »
ΟΝΤΩς λυθηκε μολις πηγα στην 1.1
αλλα κακως να ειναι ετσι!

Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 23:22 »
Σεβαστή η άποψή σου φίλε Latsios αλλά μάλλον δεν τη συμμερίζονται οι υπόλοιποι καθώς κυκλοφορούν και πουλιούνται κι άλλα mod εκτός του vamo και του provari.

Για να εκφέρεις άποψη για ένα προϊόν νομίζω ότι πρώτα θα πρέπει να το έχεις δοκιμάσει. Αυτή τη στιγμή έχω μπροστά μου και το eVic Supreme και το Provari 2.5 και το Provari P3.

Ποιο απο τα 3 σε ικανοποιει περισσοτερο???  :D
Με βαση αυτο το βιντεο,το Supreme δινει σταθερα και δυνατα ρευματα επιπεδου Provari

Από άποψη ποιότητας και ακρίβειας ρευμάτων δεν υπάρχουν διαφορές. Οι πολύ μικρές αποκλίσεις μεταξύ τους γίνονται αντιληπτές μόνο από τα όργανα μέτρησης και όχι κατά τη χρήση.

Θα συμφωνήσω , είναι ισάξια σε ρεύματα , αν και λίγο καλύτερο σε Μαΐστρο

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 00:05 »
πολυ καλο αλλα λιγο γκουμουτσα μιας και συνηθησα το mas

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 01:46 »
Μετα απο μιας εβδομάδας χρήση για τις ανάγκες της έρευνας επιβεβαιώνω τα όσα έγραψε παραπάνω ο exispathi.
Πάνω κάτω τις ίδιες εντυπώσεις μου άφησε και εμένα...
Θυμόσαστε το evic?
ε,καμία σχέση! Σκάλες ανώτερο το Evic Supreme!  :yes:


Να προσθέσω μόνο πως λόγο του...μήκους του είναι επιτακτική ανάγκη να βγάλει κάποιος σωλήνες 18500 και 18350 (αν δεν υπάρχουν ήδη,αλήθεια οι σωλήνες του πρώτου Evic κάνουν και για το Supreme? )

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 08:00 »
Η ίδια η evic έχει βγάλει τηλεσκοπικό σωλήνα ατσάλινο.....



Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 15:00 »
Ρε παιδιά ατμιζω με ναυτιλο bvc 1,6 Ω. στο mas στα 8,5w
Και το ίδιο ακριβώς το κουμπώνω στο supreme
Και ακόμα και στα 10w δεν μου δίνει απόδοση όσο το mas
Εγώ πήρα το evic για καλύτερο τι παίζει ;
Στα 16w έχω αρχίσει να παίρνω ικανοποίηση μονο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 15:18 »
Μετα απο μιας εβδομάδας χρήση για τις ανάγκες της έρευνας επιβεβαιώνω τα όσα έγραψε παραπάνω ο exispathi.
Πάνω κάτω τις ίδιες εντυπώσεις μου άφησε και εμένα...
Θυμόσαστε το evic?
ε,καμία σχέση! Σκάλες ανώτερο το Evic Supreme!  :yes:


Να προσθέσω μόνο πως λόγο του...μήκους του είναι επιτακτική ανάγκη να βγάλει κάποιος σωλήνες 18500 και 18350 (αν δεν υπάρχουν ήδη,αλήθεια οι σωλήνες του πρώτου Evic κάνουν και για το Supreme? )
Το bod σε βολεύει?



Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 15:27 »
Ρε παιδιά ατμιζω με ναυτιλο bvc 1,6 Ω. στο mas στα 8,5w
Και το ίδιο ακριβώς το κουμπώνω στο supreme
Και ακόμα και στα 10w δεν μου δίνει απόδοση όσο το mas
Εγώ πήρα το evic για καλύτερο τι παίζει ;
Στα 16w έχω αρχίσει να παίρνω ικανοποίηση μονο

Και η απόδοση της Μαμα μπαταρίας δεν μου φενετε καλή
Με 140 τζουρες πήγε 79% και λέει υπολοιπομενες 308

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541425 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31051 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50161 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597222 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357748 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1295 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591882 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios